• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako to je so stravou po prvom roku?

18. januára 2016 
ahojte děvčata. Tak kdybyste chtěly nějaký recept na polévku, tak můžu přidat:

2 spařený a oloupaný rajský nakrájíš a dáš vařit. Přidáš špetku skořice na vůni, bazalku a vaříš a vaříš... Těsně před vypnutím tam nasyp trochu ovesných vloček. Nevím jak kdo, Alex má radši syrové. Když jsem je předtím zkoušela opražit tak se moc nerozvařily a trochu mu šponovaly v krku. A taky se to pak málo zahustí.

Mimochodem, dělali jsme teď pórkovou s mixovanýma bramborama, a jak Alex v poslední době málo jí, tak tohodle zbaštil půlku dospělý porce

zpěnit pórek na olivovém oleji s trochou cibulky, zalít vodou a nakrájet brambory a vařit až jsou brambory hotové.
My to teda už trohcu solíme, jinak jsem přidala špetku zázvoru a muškátového květu. Když to vystydlo tak rozmixovat tyčovým mixérem, to tam zůstanou trochu kousky a není to šlichta. Nakonec zalít mlíkem, ne moc, aby to moc nezřídlo, a nechat projít varem.
1. júl 2009 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jinak kromě těchhle polívek, tak malej s náma už normálně jí, zvlášť jídlo mu dělám jenom když my si dáváme něco extra nezdravýho, třeba buřtguláš a tak :grinning:
1. júl 2009 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobré ránko :slight_smile:
teda holky já ani nevím, že mají Hami nový polívečky :wink: to jsou 10. nebo od roku,.....
timbouctou - receptíky uložím a ozkouším postupem času :grinning: mám toho víc a zatím jsem na začátku :grinning: :grinning: díky za ně a můžeš přidat další :wink:
já večer zapekla na dnešek toho pangase - pokapala jsme ho citronem a na něj nalila směs - rajčata,porek,stroužek česneku a trošku oleje :wink: holky to je vůně, jsem myslela včera , že mu to sežeru :grinning: :grinning: :grinning: je toho hodně, tak si dá dnes s bratránkem :slight_smile: a udělám k tomu bramborovou kašičku :slight_smile: tak doufám, že mu to poleze :grinning: :grinning: :grinning:
2. júl 2009 o 06:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
všimla jsem si , že mu dělají problémy suší jídla, když uvařím třeba ráno brambor s kuřecím masem,mrkví a brokolicí, tak do oběda se to trošku vysuší a dělá mi problémy a nechce to,jako například včera, tak jsem mu tam vymáčkla rajčátko a už to šlo :grinning: no je zvyklej ze skleniček,tam byla furt nějaká omáčka nebo voda :grinning: no chce to asi trpělivost i polívky mixuju,jak je větší kus, tak to vyplyvne :unamused:
2. júl 2009 o 06:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a nejlepší je vařit těsně před podáváním,že :grinning: ale ráno mám budíček už kolem 6 tak vařím ráno ať můžeme kolem 9 vyrazit do 12 na vzduch :grinning: ale kašičku mu udělám před obědem, ta je nejlepší jíst hned,že :grinning:
tak mizím,
2. júl 2009 o 06:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky ted snídáme víte, co chutná kačí když si rozpeču v troubě rohlík s máslem jak je křupavej, tak to jí se mnou nutriční hodnota nic moc já vím, ale chutná jí to a brousí si zoubky..

a co se týče brumíka tak to nám chutná :dizzy_face: a skleničky nekupujeme, jen když někam jedeme ted na léto budouo asi akutální, jinak doma je dávám málokdy,to už musí bejt, nestihnu uvařit, atd..
2. júl 2009 o 07:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky, já suchší jídla řešila tak že jsem do nich přidala vodu aby byli řidší a lépe klouzali do krku, nebo jsem mu vařila spíše tekutejší jídla jako polívečky, nebo omáčky, hodně vařenou zeleninku a pomačkala s vodou ve které se to vařilo ... momentálně máme cca 14 zubů, jednu stoličku úplně venku, druhá má špičku a špičky 4ky už pomalu lezou také ... takže v pohodě mi sní uvařený brambor nepomačkaný tak jak ho nakrájím a uvařím i tuhší sousta jako masíčko rozkouše, rýži, zeleninku a tváří se u toho důležitě :grinning: vše samozřejmě je krásně měkké takže skoro samo se to rozpadá na jazyku ...
včera jsem byli na Slapech, paráááádáááá, koupačka, slunění a obídek v restauraci ... voda byla výborná a poprvé se v ní smočil i Michal no líbilo se, pak mi řval že chce jěště ... holky akorát jsme večer mazali domů protože jsme měli golfky pod stromem ve stínu a nechala jsem Michala ať si tam kolem nich chodí (venku se musí držet, po bytě už chodí sám) a když jsem mu šla dát plínu málem mě ranila mrtvice, když jsem viděla kolik pidi klípáku se po něm rojilo ... já z něj sundala asi 15 klíšťat, zbalili jsme a frnk domů, naštěstí ani jeden se nestihl zakousnout a to jsem repelent nechala doma, vždy ho po ruce mám, takže poučení do příště !!!
dneska budu dělat svíčkovou pro všechny, ale pouze takovou tu rychlovku z mražené zeleninky, knedlík koupím a 2 pláty sekačky ... Michalovi udělám tu dětskou (s jogurtem) vůbec mě to nějak teď nebaví vařit, z toho počasí jsem nějaká uťáplá ....
2. júl 2009 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co se týče brumíků a podobných přeslazených rádoby dobrůtek pro děti já nedávám to se nedá jíst jak je to sladké jak cecek se u nás říká :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: poprvé v 16m. jsem mu koupila kinder mléčny řez, je to korpus s mléčnou náplní no sezřal ho za chviličku úplně celý a tím jsem i zkončila, raději mu strčím do ruky banán nebo jiné ovoce ... na sladkosti má času dost stejně když je s tchýní venku tak mi ho krmí vším možným a neřekne mi to takže tak :sweat_smile:
2. júl 2009 o 07:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky holky :slight_smile:
eppik - teda vy už máte tolik zoubků :grinning: my zatím stojíme na 7 :grinning: už podezřele dlouho :grinning:
jinak Brumíka už ochutnal, ale nekupuju ho, má na něj ještě dost času :slight_smile: ale co mu taky jelo, když jsem upekla perník :grinning: holý - bez čokolády a kokosu, ten ho valil, ale nevím jestli už to může :wink: co :wink:
jinak Ladík snídá buďto přesnídávku a nebo chleba s lučinou a nebo marmeládkou :grinning: ale nejčastěji dávám teda přesnídávku :grinning: jinak naštěstí chleba mu jede i holej :grinning: :grinning: i rohlíky, nemáme teda problémy, ale néé že bych mu ho jako cpala holý :wink: ale když ho v obchodě krájím, tak si rád dá :grinning: :grinning:
2. júl 2009 o 07:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eppik - jo,jo, taky jsem toho názoru, že jsou na takový sladkosti ještě malí :wink: raději piškot do ruky :wink: a nebo to ovoce, však v reklamě to taky nejí mimča, ale větší děti,že :grinning:
2. júl 2009 o 07:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak já mu toho brumíka bez náplně dala poprvé minulý týden :wink:
2. júl 2009 o 07:56  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jinak tu jesličkovou polívku vyzkoušíme, taky na ni mám chut docela :grinning:

akorát holky, vy dáváte už normoš masox? Mně to přijde pro malý dítě zatim nic moc :confused: a Solčanku tady nemaj...vím, že jsou nějaký bujony bez chemie? :confused:
2. júl 2009 o 08:48  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siss-čau :slight_smile: jj,dávám bujon bez chemie.Vím,že zeleninovej nebo kuřecí v DM .Nebo pak v bio obchodě :wink: A myslím,že Vitana vyrabí bujon Natura :slight_smile:
2. júl 2009 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siss - dávám bujony Alnatura (DM), zeleninový, podle složení by to měla být jen sůl a bylinky........., no a jen trošku, jasně........ :wink:

u nás tedy Brumík proběhl jen jednou a vůbec jí nechutnal :sweat_smile: No mně teda taky ne, bylo to takový mastný a sladný jak cecek, jak píše eppik :grinning: Ale zas dávám lipánky, občas dětský sušenky........ Naštěstí ale jí i ovoce, takže to nějak neřeším, naštěstí.
2. júl 2009 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak Brumíka jsme taky zkusili :slight_smile: tenhle týden a prcek drobil celou cestu, aby nás našli :slight_smile: :grinning: on na tohle zatím fakt není, jediné, čím ho v kočárku fakt uctím je piškot nebo rohlík :slight_smile:
2. júl 2009 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
markytka, jj, rohlík taky, když jdeme nakoupit, tak hned musí mít rohlík do ruky, už z dálky volá mňam mňam :slight_smile:
2. júl 2009 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petka: přesně, to už je povinnost když někam jdeme :grinning: :slight_smile:
2. júl 2009 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak toho Brumíka jedl, ale musim mu to strkat do pusy, jinak nesní nic..cokoliv mu dám do ruky, tak okamžitě odhodí :confused: ten korpus je teda hodně sladkej...ale zas tak šílený mi to nepřijde...nejhorší je ta nápln :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. júl 2009 o 09:30  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak jsem koupila ten Natur bylinkový od Vitany..holky, vím, že mám debilní dotazy..ale ta krupice jaká? Koukala jsem na tu instatní myšku, a ta asi ne že? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. júl 2009 o 10:27  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siss-já dala normálně dětskou krupičku (myšku) :wink:
2. júl 2009 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jakoubka: hm, tak já ji radši nekoupila :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
2. júl 2009 o 10:32  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siss-tož zpátečka do obchodu :sweat_smile:
2. júl 2009 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jakoubka: nasrat, jsou tam fronty jak prase..jsem čekala půl hodiny u kasy se sejrem, jedním pečivem a bujonem :sweat_smile: :sweat_smile: tam odpoledne půjde táta, tak to vezme..a nejlépe i tu poblivku uvaří :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
2. júl 2009 o 10:38  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
si čtu ty recepty na MMB a mám z toho hlad jak svina :stuck_out_tongue_closed_eyes: něco vypadá fakt jednoduše, že bych to mohla zvládnout i já :grinning: to by MP čuměl jak puk :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. júl 2009 o 11:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jj,siss tam jsou recepty fakt jednoduchý a dá se to i jest :slight_smile:
Kámoška teď krmí Kubajza :grinning: Dělala jsem krutí maso na paprice a rajčatech s těstovinama a jak baštíííííííí :slight_smile:
2. júl 2009 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jakoubka: no dneska mu uděláme k večeři tu jesličkovou, tak jsem zvědavá, jestli ji bude jíst..hele ..ta krupice je v tom pak jak velká? Aby se tím zas nedávil :unamused:
2. júl 2009 o 11:25  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siss - jj, je to ta obyč krupice a neboj, je malinká, tím se neudáví...... No a když budeš mít doma krupici, tak můžeš zítra zkusit krupicovou kaši :wink: :grinning:
Toho brumíka jsme měly s náplní, tak asi proto mi to přišlo děsný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky, jste mě navnadily, já chtěla dneska dát skleničku, ale asi taky zkusím tu polívku :grinning:
2. júl 2009 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siss-to ani nepozná,že tam je krupice,bude to tím jen mírně zahuštěný :slight_smile: A jíst to určo bude.Pak dej echo,jestli jo :wink:
2. júl 2009 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak jsem koukala znova na ten recept, my děláme podobnou, akorát kromě mrkve ještě petržel a bez tý krupice, jen s vajíčkem. Ale zkusím to takhle, to zní taky dobře.
2. júl 2009 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mě tam zaujaly i tunákový špagety...mnam :stuck_out_tongue_closed_eyes: tunák, niva, bazalka, smetana..a přelejt tím špagety :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. júl 2009 o 11:34  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok