Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

sisstin
3. júl 2009

eppik: on je schopnej sníst i půl litru kaše za den, a stejně se to na něm neprojeví..prostě některý kluci jsou žouželky, i když sežerou 12knedlů s omáčkou 😅

eppik.m
3. júl 2009

siss: my chodíme pouze na převntívni prohlídky a očkování a nikdy jsme tam nebyli jako nemocný, pouze teď z pindou ale to není nemoc, jen jsem mu ho trošku natrhla 😕 ale je to ok ...
co dnes papáte k obědu: skleničku nebo polivčičku?

sisstin
3. júl 2009

eppik: to samý, jinak jsme u Dr. s nemocní nebyli, ted po tom zasraným MMR měl teda 2x rýmu už, ale s tím teda k doktorce nechodim 😝 já s ní neřešim nic, její rada dávat asi v 8m svíčkou a koprovou, takže tak no 😅 asi bude mít tu jesličkovou 😕

eppik.m
3. júl 2009

no my po očkování jsme osypaný a dnes ráno si to rozdrápal do krve, tak jsem mu to namazala fenistilem ... tak at vám chutná, já jdu vykonávat nějakou činnost, přeji všem krásny sluníčkový dník 😵 😵 😵

janinininka
3. júl 2009

holky přemýšlím že bych koupila bio kuchařku nemáte někdo tip nebo nějaký recepty, chci zkusit dělat taky něco zdravýho 😅

sisstin
3. júl 2009

jani: bacha, bio neznamená zdravé, můžeš mít klidně i bio bůček 😉 bio je především o hnojení bez chemie, o chování dobytka bez stresu a bez přecpávání atd. 😉

carisma25
3. júl 2009

ahoj maminy, maly mi uz nechce papat na veceru mliecne kase, vyskusali a obmenili sme uz asi vsetky (aj znacky, aj prichute) ale je uz nimi doslova "prezraty"-pardon za vyraz 😅
hladam nejaku alternativu co by mohol papat, taky chlebik s hocicim s tym tiez u neho nepochodim 😒

janinininka
3. júl 2009

já vím 😀 ale myslela jsem tím potraviny ze zdravé výživy že bych chtěla zkusit, blbě jsem to řekla víš?

sisstin
3. júl 2009

jani: tak to můžeš dělat třeba kaše, ale jestli je malá zvyknutá na mlíčnou chut, tak už to asi jíst nebude 😕 pak asi bio zelenina a ovoce, to zpracuješ jako normoš 😉

janinininka
3. júl 2009

holky chtěla jsem se ještě zeptat, chtěla bych udělat malý přesnídávky z jablíček, koupila jsem víčka na sklenky od nich,jenže se protáčej úplně se nedovřou, myslíte že se mi to zkazí když bych je dala zasterilovat na 10 minut a pak dolů víčkem tak by měly chytnout ne, nebo se na to mám radši vyprdnout, zase škoda jablek atd...a práce kdyby se to zkazilo, ale mám už nakoupený propriety 😲

kijonkova.k
3. júl 2009

Ahoj,tak já jsem dneska přešlá,bylá jsem u Dr.,dostala jsem ATB,není mi dobře,tak jsem malé udělala br.kaši a do toho na kostičky nakrájela dětskou šunku.Se jen olizovala 🙂

carisma25,co takhle zkusit to,co měl na oběd???

janinininka
3. júl 2009

tak to by kačí taky chutnalo kiju 😵 at je ti líp!!

carisma- taky jsme měly období kdy měla k večeři jen kašičky, ale přejí se toho, ted máem většinou polívky, tak to zkus taky, nebo pečivo třeba chlebík se sýrem. 🙂

nadik
3. júl 2009

Ahoj Sis: psala jsi,že malej nechce maso a zkoušela jsi kuřecí játra? Naše malá je miluje na cibulce lehce orestované, pak zalít vodou a uvařit zahustit k tomu rýže a je hotovo. 😀

sisstin
3. júl 2009

nadik: 🤐 tak to se mi hnusí úplně maximálně, to bych mu nikdy nedala 😕 mně se z vnitřností zvedá kufřík 😒

sisstin
3. júl 2009

nadik: bych na to musela asi šahat rukavicema na tyči, a ještě u toho mít zavřený oči a ucpanej nos 😅 a pochybuju, že by to jedl..ale prej některý děti to maj rádi 😉

jakoubka
3. júl 2009

hoj 🙂
jsem od kadeřnice parádně zmokla 😠

ad-vnitřnosti to snad Kubča ani neochutná 😎 mě je z nich a z toho smradu na blití 😝

nadik
3. júl 2009

wow já to nemyslela zle.... 😀 je fakt,že já to taky nevyhledávám, ale je to zdravé 😀

sisstin
3. júl 2009

nadik: v pohodě 😉 já vim, že to některý holky dávaj a dětem to chutná 😉 ale na mě je tohle moc, jako dávám mu věci, která já nejim(kopr, celer atd,), ale tohle fakt nepřekonám 😅

jakoubka
3. júl 2009

nadik-mě to zkazili asi na základce 😝 Jako děcko jsem milovala játrový knedlíčky 😵
a teď jen cítím ten smrad,tak fakt je mi hooooodně šoufl 😝

nadik
3. júl 2009

to jo no trochu to smrdí, mě spíš dříve vadila ta krev z toho, jednou je vařila kámoška mimču, když jsem u ní byla a jak to krájela a já přihlížela, šly na mě mdloby.... 😀 , ale to bylo v těhu už to naštěstí přeslo. Tu Jesličkovku jsem si uložila a taky zkusím. Určitě jste to tu řešily, ale může být obyč. Dětská krupička?

dididi30
3. júl 2009

ahojte, prave dnes sme mali kuraciu pecienku a som rozmysala,ci to maly moze, tak sa pytam, moze?? jemu nic nevadi,ale pomyslelal som si, ved pecenou tolko zleho prechadza....tak neviem, aky mate na to nazor? moja svagrina davala uz od 9 mesiaca, tusim....
inak ja pecienku lubim vselijaku 😵 😀

eppik.m
3. júl 2009

ahoj, tak Míša baštil a klidně si nechal dát do pusy vydličkou velké kousky a ty pak rozžvýkal a snědl všechno takže paráda můžu mu dávat i suchší jídla ... k sváče sfutroval meloun, dostal kousek do ruky a už jel ... pak to dovršil jahodovým jogurtem 😅 na jídlo je šikulka, od doby co má zoubky krásně kouše sám ...

didi: u nás se jí maso i drůbky hlavně kuřecí, já to miluji a nevadí mi ani připrava, není nad domácí polivčičku s játrovými knedlíčkami mňam a játra dělám buď do rizota, nebo na cibulce s česnekem, nebo do polívky a dávám i Michalovi, nejíme to každý den, 1 x do měsíce možná ani to ne prostě když mně to napadne udělám je a jíme všichni bez následků 😀 navíc už jste velcí a byl vám rok tak bych to tolika neřešila pokuď nemáte nejaká zdravotní omezení ...

jani: nemám z těma víčkama zkušenost, zatím jsem dělala s těma co se musí tou šroubovací hlavou zavřít, ale už mám nastřádáno z kupovaných okurek a tatarek a tak ... takže další várka půjde do toho, meruňky budou příští týden tak dám pak vědět, už se těším 🙂

carisma25: my jedeme pořád kašičkovou se divím že se toho také už nepřejedl ... přemýšlím že mu změním jídelní lístek k véče, ale zatím mi to tak vyhovuje, strčím mu lahev do ruky a mám chvilku taky klídek a natáhnu nohy ... a jinak máš dvě možnosti buď studená véča jako chleba s něčím na slano nebo na sladko, nebo jogurt, lehká véča pokuď mu to stačí tak ovoce, nebo ovoc. salát ... nebo teplá véča lechčí třeba zapečený toust bud na sladko či na slano nebo zbytek od oběda či ukuchtíš něco nového (mně osobně by se večer vývařet už nechtělo) 😉

kijo: brzké uzdravení, když tak spomínám zpátky dozadu taky se mi zdá že když jsem odstavila tak mě lapila nějaká viróza či co? nevím jestli to není zase těma hormonama jak se opět bouří a vrací do normálu 😅 😔 neboj to bude dobré, uvidíš, čas je všelék, vím podle sebe ... 😵

dididi30
3. júl 2009

epik,tak vyskusam 😎inak ja niesom zasadita,ze toto hej a toto nie, drzali sme sa do roka a teraz pomalicky pridavame vsetko 😉
ja tiez robievam najma kuraciu a tiez na cibulke a cesnaku, mnam 😝 😀

jakoubka
3. júl 2009

nadik-jj,normoš dětská krupička 😉

timbouctou
3. júl 2009

eppik - no já bych pekla jak divá, ale buchtu, piškoty ani ty dětský sušenky mi nejí. A to dřív spucnul všechno co viděl. Nechápu. Ještě tak ten křehký chlebík, kukuřičný nebo grahamový.

kijonkova - hlavně vydrž, já musela odstavit asi před dvěma měsíci, ne že bych chtěla, ale mlíčko tak nějak docházelo a když mladej sál, tak to bylo super nepříjemný, zvlášť, když to neteklo, tak kousal. Přes den dobrý, večer zvládl za dva dny, ale asi po týdnu se začal budit ve dvě ráno a vydrželo mu to asi 4 dny než pochopil, že nic nebude. A teď dobrý, akorát to UM mi pije jen když mu tam něco mixnu a nebo ho chce ve sklenici, což je nápor na nervíky, máme od mlíka všechno 😀

mywiel
3. júl 2009

Tu sa dava kravské mlieko a z neho vyrobky,vajce a to myslim aj zltok, med najskor az zaciatkom 13 mesiaca. Mala mi papa zeleninku a ovocie, ryzu, zemiaky, cerealne kase, cestoviny zatial nedavam lebo ma len dva dolné zubky a dieta este v tomto veku nevie zut a vsetko naraz prehlta, takze by sa mi tym zadrhla. Obcas zuzle chlebik ale nie z bielej muky. A samozrejme ziadnu sol oblicky by to v tomto veku zatazilo, ziadny pridany cukor, korenie a smazené veci.

libka1
4. júl 2009

Moze uz 14 mesacny prcek soju, sojovy jogurt, atd? 😅

libka1
4. júl 2009

carisma, nasa ma velmi rada na veceru zemiakovu kasu, vzdy jej ju nakombinujem s nejakou zeleninou (brokolica, karfiol, mrkva, cvikla, cuketa, atd. ), dam do toho mliecko a maslo a mnam, to je u nej asi top 😉 aj ju to zasyti, v noci sa nebudi od hladu 😉 ´davam to tak 2-3x do tyzdna a smakuje jej, zbytok potom davam obilne kase a raz za cas chlebik s cimsi, ale potom sa mi zvykne budit, ale mozno to je len nahoda 😉
my pecienku davame, mala to ma rada, bud z domaceho zajaca alebo kurata, davam to ale zriedkavo, mozno to mala 4x doteraz, ale vzdy to zbastila s radostou 😉 A ja pecienku mozem, ale kraja a cisti ju muz, ja ju len varim 😀

eppik.m
4. júl 2009

libka: ano, samozřejmě pokuď nemáte AE a potravinou alergii tak ten sojový jogurt, já ho dala cca v 15 m. pouze 2 x a v poho ... co se týče soji tak tá hodně nadýmá dospěláka natož malé dítě tam bych radši počkala, ale záleží na tobě ... soja se jinak všude uvádí jako alergén ... 😉

libka1
4. júl 2009

no ja som chcela vyskusat tofu, mozno nejaku natierku pre malu a sojovy jogurt mam v chladnicke, len sa ho bojim aplikovat 😀