Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

kaleilah
7. okt 2009

já taveńáky taky nedávám, my to s MM vůbec nejíme, nechutnají nám tak to nedám logicky ani dítěti. Ze sárů dávám právě to kidiboo a nebo 45% eidam

berenika39
7. okt 2009

petas jí taky ty tyčinky kidiboo, eidam, ten jen tak kouše nebo ho strouhám, na chleba, na rýži, těstoviny.
taveňáky nee. mažem lučinu.

kaleilah
7. okt 2009

Já kupuju žervé-má modrý pbal z intersparu, to je úplně bez solia z toho dělám pomazánky, nebo kupuju čerstvý sýry. U nás doma je hrozná spotřeba sýrů, máme je moc rádi a Dan si taky rád kouše třeba eidam nebo tak. Jen by mě zajímalo jaký je doporučený množství, my kupujeme vždy celou 3kg cihlu v celku a takmu ukrojim vždy proužek na žvejkání, ale nevim, přijde mi že sýrů sní denně moc 😅

chiwule
7. okt 2009

milá shaulo, právě proto, že jsem se nechtěla nikoho dotknout jsem zmínila z převážně z čeho a ne co bych svým dětem zatím v roce nevařila (ono to stejně souvisí) takže přestávám úplně chápat tvoje reakce. jediné co mě v téhle souvislosti napadá je pořekadlo o potrefené huse co nejvíc kejhá...
jinak všem dík za dovysvětlení ohledně taveňáků, každopádně je u nás v lednici taky nenajdete 🙂
kaleilah - naše malá miluje taky sýry všeho druhu, až si taky občas říkám, jestli jich nemá moc 😵 má ráda krolewski, eidam, madeland, z "mazacích" Almete a Lučinu, ale ta je hodně tučná, tak jí má jen občas. No a žervé samozřejmě.

berenika39
7. okt 2009

jééé to jsem asi zvojtila já, to byl můj příspěvek s uzeným,houbami a mleté maso ...shaula se jen ptala, co vaříme..jako doma,pro rodinu.poslala jsem jí pár svých rychlovek, nebylo to o tom, že by petr dostával uzené a houby. mleté mám od řezníka, kde si vyberu maso a on ho umele, to je ok.

chiwu, nečerti se, tady je pohoda povídání už dlouho a škoda ho kaazit, nikdo z nás tu nepíše nic proti nikomu, jen tlacháme o jídle. ok? 😉 😉 😉 😉

megee
7. okt 2009

shaula co to čtu taveňáky jsou tak špatný? to jsem netušila a to jsem ho chtěla dát malýmu k večeři no tak bude mít něco jinýho

shaula
7. okt 2009

Berenika - já taky, to já psala, že jsem klukům dala zapékané brambory s mletým masem 😉 A ano, bylo to balíčkované mleté maso, ale bylo ho tam jen trochu, a necítím se proto jako špatná matka 😉 Ani jako potrefená husa 😀

lenkazdenek
7. okt 2009

Jo tak ten almete jede u nás taky,malá ho vyžaduje 😀
Megee,pohoda,kamarádka dává taveňáky od 8 měsíců 😉 ono se pro jednou určo nic nestane 😉 ,mě jak sme začínaly se sýrama tak dr rovnou řekl tavený ne,u nás doma je jí jenom manža,já mám radši lučinu nebo almete 🙂

berenika39
7. okt 2009

jj, almete je dobrý, ten bez ničeho, jen smetanový, nadýchaný....my si kupujeme ochucené a petasovi dávám jen bílý. mlsá i jen tak, na lžičku 😉 😉

a jinak ted od roka dělám takovou jednoducho pomazajdu: tvaroh, měkký,tučný, dost mléka,vyšlehám to šlehačem a přidám pažitku nebo namíchané bylinky,co mám v mrazáku. odeberu prckovi a nám do toho dám třeba česnek, nebo papriku a cibulku nebo křen, když je.

kaleilah, množství asi neřeš, moc by bylo, kdyby ho měl každé jídlo denně a třeba několik měsíců pořád dokola. Ale na kousání je to lepší než sušenky a piškoty, toho někdy děti plácají celé dny víc 😉 😉 .

dávám sýr nebo pomazánku denně, bud snídani nebo večer a někdy i přes den kousek do ruky nebo nastrouhaný na jídlo.

lenkazdenek
7. okt 2009

no já jsem ráda,že odd zítra je almete v akci v kauflandu,protože pokaždý když jdem okolo regálu tak maminko kup almtete 😀 tak bude mít doma malou zásobu 😉
já zkoušela i mrkvovou pomazánku,nebo sem přidala do žervé pokrájenou papriku-jenže to nechtěla ☹ my taky máme sýr v podstatě denně,buĎ sýr nebo aspoň jogurtík.

kaleilah
7. okt 2009

Holky, děláte teplý nebo studený večeře? Já dávám kolem šestý pečivo smáslem,žervé, pomazánka,sýr, různě...a na půl osmou chodí spinkat s mlíkem.ale stejně se mi ještě o půlnoci budí na mlíko vypije mi v noci bez problémů 280ml, večer taky. Všude slyšim že bych ho to měla odnaučovat, ale nikdo neřekl proč, jen jsem slyšela abych se vyspala. to mi teď za chvilku stekně nehrozí a popravdě jsem i ráda, že mu pořád UM chutná. 😅

Jo a slyšeli jste někdy o Ovomaltine? Je to jako kakao, mamka mi ho koupila a prý je vhodný už od roka. já jsem to chutnala, je to úplně jiný nežklasický kakao chuťově, po ránu na sedmou ma Dan pije UM tak mě napadlo čas od času udělat tohle, ale nevim jestli je to vhodný nebo ne...

ellit
7. okt 2009

ahojte, citam tu vase prispevky o papani.
ja skusam vsetko, co varim nam, len mu robim v mensich porciach a malilinko posolene a nekorenene, inak papa to co my. Vcera mal na veceru parenu buchtu a len sa tak zalizoval :o)))

kaleilah
7. okt 2009

tak jsem jukla na net a ovomaltine vypije maminka 😉 našla jsem nakonec že je vhodný až od tří let a že je to vlastně doplňek stravy, je tam spoustu vitamínů a ty mám už v UM 😉 http://vitaland.cz/produkt.asp?nl_product_id=551

lenkazdenek
7. okt 2009

Kaleiah,tak o tom sem neslyšela,ale my chceme zkusit Caro,to bude možná dost podobný. Jinak naše má jak kdy nkdy teplý večeře-polívka,těstoviny,kaše sladká i bramborová ,nebo studený namazaný rohlík se sýrem a ktomu zeleninka.jinak um yžaduje už jen ráno tak čtvrt litru+přes den když si řekne.

shaula
7. okt 2009

Kaleilah - večeře dělám studené, ani my s manžou nejíme teplé 🙂 O Ovomaltine jsem nikdy neslyšela 😕

paola.o1
7. okt 2009

Ahojte, viete niekto ci by mohlo rocne dieta uz papat nejake ryby bez kosti? napr. panganiusa, alebo morske plody? dikes

kulimka
7. okt 2009

Ahoj, já jsem dávala jen tuňáka ze skleničky Hami a filé takovou tu kostku asi treska. Z toho ho bolelo bříško, tak jen jednou, ale sklenička byla fajn.

jakoubka
7. okt 2009

paola-já už v roce dávala pangasiuse 😉

shaula
7. okt 2009

Paola - mořské plody ještě ne, ty se doporučují od 2 let. Ale nějakou vhodnou rybu klidně ano 😉 My jsme zatím vyzkoušeli klasické filé (snad z tresky? Ale ne kostku, takové ty klasické rybí polovičky.), teď o víkendu bude žralok, chystám se na pstruha, lososa, pangasia.

markeeta
7. okt 2009

ahoj, ja jsem se vzdycky snazila davat zdrava jidla, ale tedka me mala zacala chodit do skolky a co tam nevidim, dneska treba smazene brambory. Do jidla davaji obcas kecup, aby lepe chutnalo, jednouch meli chleba prave s tavenym syrem s prichuti uzeniny. Ja kdyz to vidim, tak me jde hruza kolem.

kulimka
8. okt 2009

Ahoj, shaula ty kostky jsou taky normál rybí maso nebo je v tom už něco přimíchané? Já je koupila schválně, protože mám zkušenost, že v nich nejsou kosti. V těch polovičkách už jsem na ně narazila.

shaula
8. okt 2009

Kulimka - nevím, přimíchané tam asi nic nebude, ale já k nim nemám moc důvěru, může tam být pomleté a slisované bůhvíco...

lela78
8. okt 2009

Holky, můžu mít jeden možná přitroublý dotaz? Malýmu vařím a občas dávám skleničky. CHci se jen zeptat na uchovávání uvařeného jídla, já většinou uvařím jídlo večer a druhý den to má k obědu, zatím nic nemrazím, většinou mám 1 porci, ale teď jsem měla nějak velké oči a navařila jsem na 2 dny, myslíte, že mu můžu dát jídlo které je 2 dny v lednici? Mrazit se mi to nechce, no a v nejhorším to zblajznu já 😎 Díky za info 😵

kijonkova.k
8. okt 2009

lela,taky jsem vařila na dva dny a v pohodě.

shaula
8. okt 2009

Lela, já jsem to taky dávala a taky v pohodě 😉

lenkazdenek
8. okt 2009

Tak jsme ozkusily to Caro a fakt báječný 😵 no upřímě i kdyby to malý nechutilo tak to klídně vypiju sama 😉 a taky sme rovnou vzali i sunar 24 jahoda,to bude malý šmakovat,vzhledem k tomu,že tam máme ještě ten sunar 12 tak to vyjde akorát na narozky 🙂

bereninka
8. okt 2009

Caro znám, je moc dobré 🙂

Holky, dr. mi říkala, že mám malému se zeleninou vyvařit česnek. nebude to tam moc cítit?

lela: já běžně vařím na dva dny a je to v poho 🙂

shaula
8. okt 2009

A proč dáváte dětem Caro? Neříkám, že je to škodlivé, to určitě ne, jen k tomu nevidím důvod, nějak mě nenapadá, proč bych ho měla klukům dávat... Ale možná jsem ovlivněná tím, že to vidím jako "náhražku" kávy, v těhu a při kojení jsem místo kafe pila Meltu 😉

lenkazdenek
8. okt 2009

Shaula,měla ho jen na ochutnání,jnak pije sunar,prostě se občas dožaduje toho co pijeme mi,tak když to v njáký formě jde tak jí to dopřeju,nříkám,že to bude mít denně nebo týdně,ale jedou za čas jí to podle mě neuškodí 😉 jinak mě to chutná,páč kafe nepiju 😀

shaula
8. okt 2009

Aha, tak to jo... Rozhodně jí to neublíží, to jsem svým příspěvkem nechtěla říct, jen jsem nějak nemohla přijít na ten důvod 😉
Jo, já si taky tak zvykla na Meltu, že kafe už nepiju skoro vůbec, ale já ho pila málo i předtím 😀