Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

pia22
13. dec 2010

@shaula v pohode😉 V dnesnej dobe "skodi" kompletne vsetko, takze nie je co riesit🙂

shaula
13. dec 2010

@pia22 Jasně, chce to prostě jen se zamyslet a pak se rozhodnout podle nejlepšího vědomí a svědomí 🙂 A navíc, když se často neshodnou ani odborníci, tak jak se v tom pak máme vyznat my laikové...

sussanah
13. dec 2010

@shaula no nejsem si zrovna jista, jestli Manu smazi rizky 😀 Ja teda mam 2 oliv, protoze na tom super dobrem je mi lito i restovat 🙂 A teda smazim na obyc lukane 😀

xkacatkox
13. dec 2010

@shaula souhlasím s tebou, např moje Mudra čučela, co Matýskovi všechno nedovolím, je fakt, že my na tom vyrostli a jsme taky na světě, zuby mám teda dobré, bez kazu, i celá rodina a na sladké jsme jak vosi, je to težké, pořád něco vymýšlet, Matýska chci krotit tak do dvou let, pak už pomalu začnu zvykat na školkovou stravu, ale třeba taková svíčková, to nejde mu nedat

adela87
15. dec 2010

Ahoj maminky. V pondělí nám byl rok a chtěla bych vás poprosit o rady, co už dávat k jídlu. Zatím náš jídelníček je následující, mléko, ovoce, zelenina s masem, mléko, jogurt nebo ovoce, kaše. Nejvíc by mě asi zajímal váš názor na obědy. Jak je dětem po 1. roce obměňovat? Jíst pořád zeleninu s masem mi příjde dost jednotvárné. Nejsem nejzdatnější kuchařka. Pro nás přítelem vařím dobře a denně nebo obden, ale Viktorce si zatím troufnu odebrat jen některá jídla. Která nejsou moc kořeněná. Takže většinou vařím na 2x, občas koupíme příkrm Hami, aby měla něco co já nedělám a neumím.

bubelko
16. dec 2010

@adela87 ahoj. jonas mal rok teraz pred tyzdnom a na obed davam presne to, co jeme my. akurat ak je to grilovane, stiahnem kozu, tiez menej soli a korenim. ak je to velmi pikantne, odoberiem a varim zvlast. vacsinou varim kazdy den cerstve, ale niekedy sa stane, ze je toho viac a ostane aj na dalsi den.
u nas to vyzera takto: rano po zobudeni mlieko, desiata - jogurt (s ovocim alebo s cornflakes), obed, olovrant - ovocie, vecera - kasa/chlieb, pred spanim mlieko. 😉

adela87
16. dec 2010

@bubelko Ahojky, děkuji. Tak to děláme dost podobně. 🙂 Tak mě to uklidnilo. Nerada bych něco uspěchala, nebo naopak s něčím zbytečně váhala.
Ještě mám jeden dotaz. Jedí vaše dětičky každý den maso? Já třeba občas uvařím něco kde maso není, například sladké knedliky nebo špagety s kečupem a sýrem. Neob občas dělám, jen zeleninovou polévku. Asi to není nutné mít maso každý den, že ?

bubelko
16. dec 2010

@adela87 varim maso podla toho ako vyjde a ako je nakupene, ale vacsinou to v priemere vychadza 3 az 4x do tyzdna 😉 k tomu cestoviny, doma robena pizza, zapekane zeleniny atd. takze podla mna urcite nemusi byt kazdy den maso 😉

adela87
16. dec 2010

@bubelko Super, to se mi ulevilo.🙂) Viky má zatím maso každý den, ale pokud by měla jíst tak jako my, tak by maso třeba jednou do týdne neměla. Tak děkuji za rady, info a tak.😉

sussanah
16. dec 2010

@adela87 maso kazdy den urco neni nutne, ja davam tk 2x do tydne (sama maso nejim) a z vyvaru delam omacky. Ted uz ji taky s nami, vyjde to tak 1-2x tydne, kdy ma neco jineho nez my. Samoze mene solim a korenim, ale zase plane to taky neni 😉

adela87
16. dec 2010

@sussanah Tak koukám, že jsem to moc hrotila a dělala všechno tabulkově.😀 prní dítě, tak všechno hrotím no.🙂) ale děkuji, hodně jste mě povzbudily, že když to není podle "předpisů" tak to neznamená, že je to špatně. je to normální.

bubelko
16. dec 2010

@adela87 nemas za co 🙂 a ako si pisala aj ked to nie je podla tabuliek, je to ok 😉

sussanah
16. dec 2010

@adela87 ja myslim, ze je velky rozdil mezi 6m ditetem, kde (dle meho nazoru) stoji za to, se nejakych "pravidel" drzet, ale v tom roce uz je fakt cas pomalu prechazet na normalni stravu primerenou veku ditete 🙂

Jinak jsem teda po dlouhych uvahach (a komentarich mnoha lidi) dala malemu ochutnat med a osypal se mi na celych zadech a rukach ☹ takz zase odkladam na dobu neurcitou 😔

adela87
17. dec 2010

@sussanah my s medem taky nemáme dobrou zkušenost. ne, že by se mi Viky osypala, ale nechutnal. navíc jsem četla, že do 1. roku může být med pro děti dost nebepečný. tak ono to je asi co člověk to názor. babičky nám to jinak nedělaly, když jsme nemohly spát, namáčení dudlíků do medu

sussanah
17. dec 2010

@adela87 no teda u nas doma nam mamka taky med nedavala alespon do roku, ze pry jsme ho meli nekdy dobre po roce poprve a to presne z duvodu alergickych reakci, takze nebylo to kdysi az tak silene rozdilne 😉
No ja chtela jeste pockat, ale uz mi vice lidi rikalo, at to zas neprehanim a i tady to holky psaly, ze zkusit a jeste navic tchan je vcelar a prinesl mi clanek o medu u deti z nejakeho jejich vcelarskeho casopisu a tam psali ze po roce je uz med vhodny, tak jsem podlehla 😅 Ale co, jen se trochu osypal, takze vim, ze zas chvili pockam a zkusim zase za 1-2m znovu 🙂

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikulka
21. dec 2010

Ahoj holky, poraďte, prosím. Můžu dát dvouletému kloučkovi polévku s játrovýma knedlíčkama, třeba jeden knedlíček?
Jak je to s vnitřnostmi, jak dlouho je děti nesmějí? Vadil by na Vánoce ten jeden knedlíček?

Díky

simi.w
21. dec 2010

@mikulka Ahojky, já myslím, že ten jeden knedlíček Kájovi neublíží 😉

dana3262
21. dec 2010

@mikulka domaci jatrove knedlicky pro 2 leteho kluka?! Treba 3 😀 Jde spis o to, aby to nekonzumovaly pravidelne, ale ve 2 letech uz se to tak resit nemusi, ne? Kdyz jsem byla tehotna (to se vnitrnosti nedoporucuji) tak jsem spolu s lekari z porodnice jedla gulas, kde byly vnitrnosti a vsichni se shodli, ze kdyz na to mam chut a nejim je kazdy tyden, tak neni problem.
Mnam..mam chut na tu vasi polevku 😀

smardik
21. dec 2010

@mikulka já bych klidně dala, jak to nebude mít každý den a celý talíř tak v tom problém nevidím, pár knedlíčků mu určitě neublíží 🙂

mikulka
22. dec 2010

Jůůůů, tak to jste mě potěšily! 🙂 Tak teď ještě, aby se polévka povedla, budu ji dělat poprvé, teda ty knedlíčky. 😉
Nemáte tip na nějaký dětský salát? Já dám asi bramb. kaši, ale kdyby někdo měl pěkný receptík na salát pro dítě... možná by šlo, dát mu tam místo majolky jogurt a bylo by, ne?
@dana3262 😀

hannah23
22. dec 2010

@mikulka Ahoj náš malej jedl polívku s knedlíčkama ještě ne mu byl rok a má ji moc rád a to nedělám domácí kupuji zavářku

sussanah
22. dec 2010

@mikulka my to takhle budeme delat, misto majonezy bude zakysana smetana s jogurtem, jinak vse stejne (brambory, mrkev, petrzel, okurka, hrasek, vejce, troska soli)

Holky, co myslite, kolikrat denne muze mit 14m dite mandarinky? Maly se do nich uplne zblaznil, takze ted se drzime na 2 denne, ale nevim, jeslti to neni na neho moc. Kdyz ochutnal jablka, taky byl schopen jist 2x denne, pak se to zklidnilo, stejne tak piskoty, nejprve je chtel porad, ted si na ne ani nezpomene. Tak uvazuju, jestli to neni jen to obdobi na zacatku, ze si poji a pak uz si je da jen obcas. Mam mu teda doprat a dat mu mandarinky casteji?

shaula
22. dec 2010

@mikulka Jasně, dvouletý už játrovou polívku občas určo může 😉

A k salátu - loni (to jim byl rok a půl) měli kluci salát udělaný s jogurtem, ale moc mu nedali a já pak zbytek musela vyhodit, protože mně to s jogurtem teda vůbec nechutnalo 😀 😅 Takže letos dostanou už klasiku s majonézou, není to sice vzor zdravé výživy batolete, ale jednou za rok je to nezabije... 😅

bubelko
22. dec 2010

@sussanah riziko pri mandarinke je, ze sa ti moze osypat. ja by som pokojne dala a sledovala, co sa stane. ja napr. mozem len 1 mandarinku denne, ak zacnem dlhodobo jest po 2, tak sa vyhadzem. grep mozem max 1 za tyzden, aj to sa obcas stane, ze sa vysypem, pomarance detto. 🙂

sussanah
22. dec 2010

@bubelko jakoze mandarinku ji uz asi 14 dni a uplne v pohode bez reakce, ale proste mu silene chutnaji. Posledni asi 4 dny ma tak 1-2denne, ale porad chce dalsi. Pomerance a grep, to jeste pockam, precejen ta mandarinka je trochu jemnejsi. No uvidim, az se vyhaze, tak to omezim 🙂

mikulka
22. dec 2010

@sussanah Tak když mu to chutná a nemá po tom reakci, tak bych mu dávala tak 2-4 denně. Bude mít aspoň vitamíny.
@shaula Přesně, teď jsem si vzpomněla, že loni jsem dělala salát s jogurtem a malej to nejedl ani náhodou a nám se to zdálo hnusný, tak jsme to vyhodili. Tak myslíš, že to nevadí? Máme majolku Hellmans a jako nedám jí tam kilo, že jo...

sussanah
22. dec 2010

@mikulka no ja myslim, ze s tou majolkou, trochu na chut je fakt nezabije 😉 My jsme asi trosku ujeti, protoze i do naseho salatu davame majonezu a jogurt 1:1, protoze kdyz je tam vice majonezy, tak mi to zaludek neni schopen zpracovat a trpim potom nekolik dni zazivacima potizema. Takze u nas bude rozhodne jogurt jsako zaklad, ale taky uvazuju, ze mu tam jednu lzicku majolky dam 😉 No a s mandarinkama uvidime, ale vidim to podobne, lepsi nez kdyby jedl na kila cukrovi, ale on jim da fakt radeji i prednost i pred lineckym (coz nevim, jestli neco evypovida o mych kucharskych schopnostech 😀 )

halienka
22. dec 2010

@sussanah ahoj 😉 chcem sa ťa spýtať, si minule písala, že už kaše na večeru nepapáte, moja mi už pár dní odmieta kaše, skúšala som už viac druhov a nič, zajtra posledný pokus, skúsim zemiakovú aby nebola sladká ale so štipkou soli, či náhodou ozaj jej už nejde to sladké krkom, no keď sa nechytí tak budem musieť vyskúšať niečo iné. Čo vy papávate na večeru keď nie kašu? U nás ani ten chlebík zatiaľ moc nejde, ako som už spomínala. Síce ju trošku do neho nútim, ale nezje viac ako 3-4 maličké kúsky a to je na zasýtenie málo. Tak už fakt neviem čo vymyslieť, keďže salámu a klobásu ešte nemôže 😀 😀 jediné šťastie, že znovu prišla na chuť mlieku, tak ju pred spaním dorazím aspoň tým, no predsalen si myslím, že by mala niečo sýtejšie papať. Inak s tými mandarínkami sme podobne, malej strašne chutia, zvalcuje jednu a pýta ďalšiu 😀 dnes zjedla jednu a pol a to tak že som mala na stole vyložené iba dve a pomedzito ako papala som si aj ja dávala do úst aby ich nezjedla komplet celé, no a keď už videla, že už nie je, tak sa zmierila s tým a išla sa hrať 😀 tak možno by aj tebe pomohlo, keby si nemala viac vyložené ako 2 denne aby malý nevidel viac a potom nebude pýtať 😉 🙂 ale možno viac ani neškodí, neviem, no tiež nechcem aby to malá preháňala. Ono je to asi ako zo všetkým, málo ale aj veľa škodí, takže nejaký ten stred je asi najlepší 😉

lenka1smejka
22. dec 2010

@halienka na veceru davaj to,co na obed