Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

berenika39
3. nov 2009

dvojka, to je prostě špatnej zvyk, ty to víš 😉 😉 . Takže tak ja sina to zvykla, ji zkus zase odvykat. Naučit se to dá, chce to děsnou trpělivost. Zkusila bych jí dát něco malýho co se sní rychle, já nevím, třeba malinkej jogurt nebo pár křupek, prostě málo, aby to stihla sníst v klidu za tu chvíli, než začne blbánkovat. Pak když to zvládne, chválit chválit chválit. Uvidí, že to jde a že je za to máma ráda. Pak bych jí dávala víc a víc, aby to trvalo dýl a postupně tak navedla na to, že se celý jídlo dá sníst v židličce a zase bude pochvala. Roční dítě už rozumí všemu, pochopí víc, než si myslíme. Je fakt, že Petr občas slyší, rozumí.....ale nereaguje, ale s trpělivostí se to dá zvládnout.

Už jen kvůli tomu, že je to zlovyk do budoucna, ty to ted sice zvládáš za pochodu, ale jí to zůstane, nebude se umět najíst v klidu u stolu s ostatními, pak ve školce za ní běhat nebudoou a krom toho je i stolování v klidu u stolu zdravý, ne jídlo z papíru na autobusový zastávce .....

dvojka
3. nov 2009

Berenika-vim,vim 😖
Ale vidíš,na tom něco bude a to s tím chválením to mě teda vůbec nenapadlo 😅 😕 😅 ,chválim často za vše ale v tomhle případě.......No zkusim hned při večerní kaši a to mám chválit i během jídla?Jako že pěkně papá a hačá a nebo až když to zvládne? 😕 😅
Mám druhé dítě,ale připadám si jako by bylo první.
Děkuju

berenika39
3. nov 2009

mě to říkej, taky někdy tápu jak s prvním....u mě by se to dalo pochopit po dvaceti letech 😀 😀 😀

Nevím, ale na ty pochvaly a tleskání a vejskání s obdivem děti dobře reagujou, toho není nikdy dost.Nám to zabralo i u kakání na záchodě, on tam snad ani nejde kvůli tý šišce, ale kvůli tomu šaškování,když se mu to povede. chválíme ho až když se zadaří 😀 😀 .

Hele, každopádně tím nic neskazíš, pochválila bych jí, když jedno malý jídlo sní v klidu. Tak vydrž, nebude to asi za týden, ale podle mě se to dá odnaučit.

dvojka
3. nov 2009

Ono úplně stačí to,že je každý dítě jiný 😀

Nojo,potřebovala bych nervy z ocele a nebo zaměstnat tatínka,ten je doma zřídka a ona se od něj krmit nenechá,no ,spíš je to tak,že když začne blbnout,on jí do lehátka vmáčkne vynadá jí,ona začne bulet a už se neztiší,tudíž to končí tím,že opět vylejzá a končí v mé náruči.
Tam je beztak pomalu celý den. 😀
Tak děkuju,snad to dopře dopadne..Ted to bude o mé důslednosti 😅

saska.t
3. nov 2009

dvojka vitaj v klube takymto stylom nahanania dietata po dome aby sa najedlo praktikujem uz par mesiacov 😅 inak sa nenaje, ale dnes som nasla fintu, ako som varila stale chcela na ruky tak som ju vysadila na kuchynsku linku a ako na mna pozerala tak som ju aj nakrmila v klude a zjedla vsetko 😀

kisska
3. nov 2009

Ahojte babulky, mila dvojka pozeram, ze to mas vesele. Adam mal tiez taku fazu, ze neobsedel pri stole, ale ja som ho vtedy len vypustila zo stolicky a ked chcel jest, musel sa ku mne vratit 😉 Niekedy som ho k sebe volala, nech ide papat a prisiel, ked nebol prilis zaujaty niecim novym, niekedy sa viac nabehal k hrackam a ku mne... neskor som to riesila tak, ze som si konecne nalozila jedlo aj pre seba a mala som aspon par sekund na to, aby som sa najedla (inak som sa najedla len ked spal). Najlepsie na tom bolo, ze vidiet jest mamu bola super zabava, tak sa ku mne vratil a jedol so mnou, hlavne ked on tiez dostal do ruky svoju lyzicku a mohol to skusat tiez sam 😕 Odvtedy ho nebavi jedavat sameho a uz vobec, ked pri nom nesedim, to nevydrzi ani 5 min.

haniak123
4. nov 2009

Caute baby, co takto sa pridat ku skupine "I love my baby"? http://www.facebook.com/pages/Czech-republic/I-...

chiwule
4. nov 2009

ahoj holky, tak jsem se dočetla v chytrých knížkách o stravě pro batolata, že by, kromě jiného mělo roční dítě sníst denně cca krajíček - půl krajíčku chleba. Jak to mám udělat, když naše malá pečivo nechce? Možná je to tím, že ještě nemá zoubky, aby si sama ukousla, ale i když jí uždibuju a dávám do pusy přímo jednotlivá sousta, sní jich tak pět a to je maximum. Pak chce už jen to co je na chlebu 😅 sýr nebo šunku nebo žervé...
Že by kdy snědla celou půlku krajíčku nebo celej tak to ani náhodou... co si o tom myslíte? poradíte? nebo to moc řeším?

mikulka
4. nov 2009

chiwule, dávej jí toast chlebík: nejvíc dětem chutnají americké. Na obalu je americká vlajka. Mají ho všude.
Bude se jí lépe jíst bez zoubků.

😉 Jinak chléb můžeš nahradit třeba ovesnýma vločkama, vmíchat do jídla.

chiwule
4. nov 2009

mikul dík za tip s chlebem, je fakt, že si vzpomínám, jsem jí jednou dala toustovej a docela jí chutnal, tak ho koupím cíleně...
jinak s těma vločkama se trochu bojím, když je nebude moc rozkousat, aby se s nima nezadusila 😕

gloria78
4. nov 2009

ahoj, ja som vždy dávala vločky od 8-9.mes., najskôr som ich zaliala troškou práve uvareného det. čaju, al. prevarenej vody, po pár min. som pridala čerstvé ovocie alebo presnedávku. neboj, budú také mäkké, že ani nevie, že ich jedla 😉

kaleilah
4. nov 2009

chiwule, asi o stránku, dvě taky někdo řešil pečivo. Ale logicky když si vezmu složení pečiva- co může obsahovat chleba? Voda, droždí,mouka? fakt nevim,možná vajíčko, chleba jsem nikdy nepekla, ale myslim si že tam není nic životně důležitýho... zmouky můžeš udělat jíšku do omajdy nepo polívky, voda je snad ve všem, a droždí? Nevim, nepřijde mi pro děti nějak důležitý- v tomhle věku. Ale beru to čistě jen podle mýho úsudku 😉

kisska
4. nov 2009

chiwule - tiez si myslim, ze to nemusis nejak velmi riesit. Aj ta troska staci, ide viacmenej len o pestrost, aby si mala viac moznosti vyberu pri ranajkach a veceriach. Tiez si nemyslim, ze by to bolo nejak zivotne dolezite. Aj lepok ako taky, mozes zavadzat aj inym sposobom - cestoviny, omacky, obilniny...
Vlocky tiez zalievam vriacou vodou a miesam do jogurtu 😉

tynushqa
4. nov 2009

Ahojte,
tak my uz mame tiez ten rocik, chcela som sa opytat ci mozem prisladzovat medom, alebo este radsej pockat? chcela by som malej robit domace kasicky z pohanky alebo psena, ovs. vlociek, lenze ona mi nezje tieto obilniny prisladene iba ovocim...
A posledna vec. Co na chlebik? mozem jej davat maslo? zatial som davala iba lucinu. Inak pridavame sa ku chodiacim detom pri jedle. Nasa neobsedi ani chvilku...

bereninka
5. nov 2009

chiwule: já dělám vločky často a neboj, neudáví se jimi. Ony jsou hodně kluzké a dobře jí budou klouzat do krku. Musíš je hodně rozvařit. Já je dám do vroucí vody a vařím asi 15 min. Někdy i víc, to poznáš, jak jsou rozvařené. 😉

tynushqa: od roka se med může, záleží na tobě. Já radši ještě nedávám.

Máslo samozřejmě můžeš, to už dlouho. A na to třeba plátkový, sýr, čerstvý...

sarianah
5. nov 2009

Ahojte,
tak my sa uz k rociku uspesne blizime (este 3 dni 🙂 ). Malemu robim domace kase, kukuricne, pohankove, ovs. vlockove a chcela by som v tom pokracovat..teraz ked prechadzame na UM sa chcem spytat ako robite domace kase s UM..napr. ryzovu..uvarit ryzu vo vode, zliat a zmiesat s pripravenym UM, alebo mozem varit ryzu aj v UM (to sa mi moc nezdalo, vzhladom na vitaminy v UM)?
A este jedna otazka, cim mozem nahradit jogurt na olovrant, kupovala som malemu taky bio biely, ten mu chutil, cely ho vzdy spapal, nebol taky kysly, ale uz ho nemaju a zvolensky nechce vobec, ani s ovocim ani s nicim, je mu moc kysly..

kaleilah
5. nov 2009

holky, co je vhodnější, klasicý máslo nebo rama? Já miluju normální máslo, MM si kupuje Ramu 😀 takže Danýsek jí podle toho, kdo pečivo připravuje, má to na střídačku 😀

pistok
5. nov 2009

maminky asi sa to už niekde písalo, ale akosi nemám čas hladat to, tak sa rovno spýtam
chcem dat timimu ochutnat hrozno/víno a neviem ako mu ho dat
celé so šupkou a jadierkami?
alebo ako?
dakujem

kaleilah
5. nov 2009

Jinak k těm vločkám, já je normálně nedávám, např. jogurt a tak, alepoužívám jepravidelně jako zavářku do polívky, mám to hrozně ráda a Danýs taky 😉

dvojka
5. nov 2009

kaleilah-já myslim že obojí,nesmí to být ty laciné margaríny za 18 kč,co se dají všude koupit 😀 ,takže to děláš dobře když to prostřídáváš,ještě můžeš zkusit lučinu,ta je taky dobrá

Pistok-já malé hrozny ještě pořád loupu a taky vypeckovávám,občas když natrefim na bezpeckové hrozny mám o prácei míň 🙂

kisska
5. nov 2009

kalielah - niekto odporuca to, iny zase ono, ja tiez davam malemu na striedacku. Akurat my kupujeme Floru. Treba si skontrolovat zlozenie 😉 Aj ked margariny kvoli chudnutiu detickam naozaj netreba 😉

pistok - zo zaciatku je najlepsie "vypitvane" - bez supky a bez semiacok, aj ked zalezi od druhu. Adam mi hlavne z domaceho supku vypluval takmer suchu ako ju odstavil. Ale hlavne vacsie gulicky mu davam nakrajane na polovicky, lebo ked mu praskne v ustach, tak to tecie vsade mozne aj nemozne 😉

sarianah - skus acidko, plnotucne tiez nie je take kysle 😉 A ako dobre pises, UM by som nevarila, kvoli vyzivnym latkam.

dvojka
5. nov 2009

Holky a když jste dělaly dort k prvním narozeninám.Já mám racept a tam se vaří puding v plnotučném kravském mléku a tak se ptám,jestli při týhle příležitosti jí ho můžu udělat,když se kravský mlíčko nedoporučuje cca do 2 let 🙄 😕 a nebo mám pudibg uvařit do vody a přidat ovoce a tvaroh...
Jako ona toho nesní moc předpokládám,jde o to,aby to pak jedl zbytek rodiny 😀

monka88
5. nov 2009

dvojka,my sme (teda babicky) urobili uplne normalne torty k prvemu rocku.Len to bol napr. macko ozdobeny slahackou.Maly co spravil ochutnal len trosku zo slahacky a bolo po jedeni,ani ho nenapdlo,zeby to jedol dalej.Ale my sme si dali a torticky boli vybornee 😀
Alebo ako pises,ked nechces davat kravske mlieko,kludne sprav puding bez mlieka len do vody a daj do toho napr. nejake kyslavkave ovocie (kivi,broskynu..),je to supeer 😀

dvojka
5. nov 2009

monka-dík.No já se péct s dortem právě nechci 😀 ,babičky nejsou a tak budu dělat nepečený z piškot.No asi fakt uvařim do tý vody a přidám hodně ovoce,aby to bylo poživatelný pro všechny 😀

shaula
5. nov 2009

Dvojka - kravské mléko se do pokrmů může dávat už od roka, jen k přímému pití se doporučuje až od 2 let. Takže pudink do dortu klidně udělej 😉 Já jsem dělala takový jablečný - rozvařit jablka, do toho se vlije pudink rozmíchaný ve vodě a vaří se do zhoustnutí. Pak vrstva směsi, vrstva piškotů atd. Vychladit v ledničce. Super věc, zdravá, lehká, osvěžující 😵 Klasický dort bych ročnímu dítěti radši nedávala, připadají mi strašně těžké a u kupných navíc nevíte, co v nich vlastně je 😝

lenkazdenek
5. nov 2009

Tak mě doktor řek na pití až po 3 roce... ptala jsem se dokonce dvou pediatrů a oba řekly po 3 roce,ale občas jí dám trošku kravského na ochutnání,nebo když si dělám to Caro ak trošku ochutná.
JInak my dělali klasickej piškotovej korpus promazanej marmeládou a nahoře s marcipánem(malý sem ho odloupla 😉 ) takže myslím,že piškot s marmeládou pohoda 😉 ale ty nepečený můžou být taky dobrý,stejně tak jako dort ze zakysaný smetany 😉

dvojka
5. nov 2009

Shaula-to jako opravdu můžu 😕 ?Tý jo,ty ani nevíš jakou jsi mi udělala radost...
Jablka v poslední době u nás nejsou top 😒 ,ale do narozenin to je ještě týden,takže co neni může být.
Ten recept na dort máme asi dost podobný,já tam mm ale ještě 0,5kg tvarohu.
Když budeš mít chut písni mi prosím recept budto sem nebo do IP,děkuju.

Lenka-ze zakysaný smetany?Panečku já teda vůbec nic neumim-to opravdu neznám 😕

lenkazdenek
5. nov 2009

Dvojka,jj je to fakt moc dobrý,ale spíš mi to přjde jako letní záležitost,je to 3 kelímky zakysaný smetany,cukr dle chuti a do dortový formy střídáš vrstvu piškot s vrstvou zakysané smetany s cukrem a můžeš ještě prkládat ovocem-u nás vedly jednoznačně jahody tak pro to u nás letní záležitost 😉

anke
6. nov 2009

ahojte, chtela jsem se zeptat na vase zkusenosti, jestli muzu dat 19ti-mesicnimu batoleti k jidlu omacku s kurecimi jatyrky, kuji, ja fakt u tech vnitrnosti nemam tucha ...

shaula
7. nov 2009

Játra se doporučují od 2 let, je to taková čistička organismu, takže těch škodlivin v nich je dost. Nicméně 19 měsíců už je celkem hodně a když to dostane jen výjimečně a nebude to mít každý týden, tak se podle mě zase tak moc nestane 😉