Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

margaretka08
7. nov 2009

ahojte mamičky chcela by som sa spitať či davaťe deťom ktore maju jedem rok kuracie pečienky

shaula
7. nov 2009

Ne, nedávám, viz příspěvek výše...

margaretka08
7. nov 2009

ani ja jej to nedavam v čera bola u svokri z mužom a ta jej to dala jesť

shaula
7. nov 2009

No tak pro jednou ji určitě neotrávili 😉 Netrápila bych se tím, důležité je, že to nejí pravidelně.

Mě teď zase napadá - a co sója? Dáváte ji někdo? Doporučuje se po roce, já jsem zatím nějak nenašla odvahu - jednak ji většinou dělám jako minutku a to asi pro mimino moc nebude, a jednak se v poslední době nějak diskutuje o tom, jestli je vůbec tak zdravá, jak se vždycky tvrdilo...

jenny2009
7. nov 2009

ahojte chcem sa opytat ci ste pouzivali bujon,moj maly ma 13,5 mesiaca a celkom mu mäsko chuti, pise sa tam ze je to bez konzervantov a soli,ale aj tak nie som o tom 100%persvedcena.

monka88
7. nov 2009

ahojte.No veru so sojou,je to diskutabilne.My napr. s manzelom jedavame tofu,co je vyrobok zo soje,ale malemu by som ho pre istotu nedala.Ani nijaky vyrobok z nej.Mozno az tak po 2r. Ale samotnu soju,uvarenu a z nej nieco urobene,sem tam,preco nie.
len mne sa ju nechce moc varit,lebo to dlho trvaaa 🙂

Ja by som sa zase rada opytala,ako je to s pouzivanim medu?
Davate uz detickam,ci az neskor?Citam totiz raz tak,raz tak,tak neviem ☹

shaula
7. nov 2009

Monka - sója dlouho trvá? Já ji vařím vždycky pár minut 😀
K medu - řídím se www.kojeni.net, tam říkají v malém množství lze od roka. Zatím jsem ho nedávala jako takový, ale např. v kupované instantní kaši je taky, nebo v sušenkách, případně kdybych třeba pekla něco, kam jde i med, tak bych to klidně už dala.

saska.t
7. nov 2009

soja je urcitym sposobom tiez alergen ale tazko povedat ...
jenny - bujon natur bez glutamatu uz mozte akurat ho treba riedit vo väcsom mnozstve vody alebo tu kocku prepolit 😉

monka je to na tebe, niekde uvadzaju po 1 roku, niekde po 3 roku zavisi na tom ci ste alergici a odkial ten med mas, hrozi nakaza botuloxinom (jed ktory sa nachadza aj v pokazenom mäse) ale ak mas dobry domaci zdroj tak do caju by som asi dala, na opacnej strane to co dostat v obchodoch je tak poupravovane ze uz tam snad ani med nenajdes 😅 v kazdom pripade je to dost velky alergen... mala ked bola chora tak dostavala do caju malinku lzicku ale davam minimalne a mam domaci zdroj

viem ze som citala ze deticky po 1. roku mozu uz cele vajce, mam domace vajecne cestoviny myslite ze uz mozem dat???

monka88
7. nov 2009

shaula a ako potom soju varis? asi v kuchte,ze.Ked my ju zatial nemame ☹

shaula,saska diky moc za nazory na med.Mame sice dobry zdroj,ale fakt neviem.Asi este pockam.Mozno do vareneho peceneho,ako pise Shaula,ked to prejde varom dam,ale asi samotny este nie.No ved uvidim.

saska a myslim,ze domace vajecne cestoviny mozes uz dat vpohode 😉

monka88
7. nov 2009

Este mam taku otazocku,neviem,mozno to sem ani nepatri,len ma to tak napadlo a uz nad tym rozmyslam.Blizia sa Vianoce,co vsetko uz budete davat na vianocny stol drobcom?
O jedlo mi tak nejde to uz mam premyslene,ale skor o nejak kolaciky.
Urcite budem musiet nieco aj pre drobca upiect,nase mu davat urcite este nebudem (v nasich budu orecho,kakaou,rum atd.),ale on bude urcite chcel,tak premyslam,zeby som urobila nieco pre neho a zamaskujem to medzi nase a tie mu potom akoze z toho dam 😀
Len ked neviem co..Nemate nejake napady,pripadne recepty???

shaula
7. nov 2009

Monka - nevím, co je kuchta, takže to asi nemám 😀 Vařím ji normálně v hrnci s pokličkou podobně jako rýži, hotová je cca za 15- 20 minut.
To pečení by mě taky zajímalo, ale já asi dám normální naše cukroví. Vždyť už bude klukům skoro rok a půl, nebudou se tím nacpávat od rána do večera, tak jeden dva kousky s kakaem nebo ořechy je neotráví, aspoň takhle vyzkoušíme možnou alergickou reakci 😉 A asi si najdu nějaký receptík na nějaké mrkvové nebo vločkové pečivo a upeču i tohle, ať máme i něco zdravějšího.

saska.t
7. nov 2009

monka - tiez uz budem malej davat nase kolaciky samozrejme orechom sa vyhnem ale inak nevidim dovod, mala bude mat 1,5 roka a uz je zbytocne robit pre nu nieco extra, tak isto dostane na veceru kapra akurat nebude mat majonezovy salat ale zemiakovu kasu a ked bude chciet aj kapustnicu dostane samozrejme bez klobasky a hribov 😉

shaula kuchta je tlakovy-parny hrniec 😉

shaula
7. nov 2009

Aha, tak ten máme 😅 Ale vařím v něm víceméně jen guláš a paprikáš.

margaretka08
7. nov 2009

je tu aj niejaka mamička ktorej dietatko ma okolo 1 roku a ma intoleranciu na laktozu?

zuza.m
7. nov 2009

ano je tu taka mamička 😉 .mame intoleranciu laktozy.papame už skoro všetko.teda čo ja navarim.snažim sa varit bez mlieka a smotany.solim primerane a nekorenim vobec tak že by to mohlo byt aj zdrave. 😉

zuza.m
7. nov 2009

saska kapustnicu robiš z kyslej alebo obyčajne kapusty??malemu som zatial kyslu nedavala ,neviem prečo nejako som sa jej vyhybala,niektorym dospelim robi zle tak som sa bala dat krpcovi.

margaretka08
7. nov 2009

ahoj zuzka ani ja som ešte nerobila ivke kapusnicu kapusta predsa naduva. čo dnes jedol tvoj mali

manika77
7. nov 2009

ahojte o necele dva mesiace budeme mat rok...kazdy mi vravi ze moze papat vsetko po roku ale ja som v tomto opatrna...maly jedol este len kuracie masko...ostatne ako hovadzie, kralicie, a ostatne som kupovala v poharikoch..len kuracie som mu robila doma...papal zatial iba bezvajecne cestoviny, zltok, apetito lucina, rozok, chlebik, kase mliecne , nemliecne, polievocky, a taketo veci, nikdy nejedol sunku ani parky ani nic take podobne...len sa hccem spytat ako to je po roku? naozaj uz moze vsetko? 😒

manika77
7. nov 2009

a este som chcela napisat ze pijeme len cistu vodicku ziadne caje ani nic 😉

berenika39
7. nov 2009

všechno asi ne, třeba nejsou moc ok smažené věci, čokoláda,ořechy, pikantní jídla, vnitřnosti, uzeniny -salámy a párky, ale postupně může jíst běžná jídla s vámi - hlavně jde o úpravu, do rok se tak nějak dávají jen vařené,dušené,pak už může třeba zapečené mňamky,omáčky, pečená masa, prostě to, co jí všichni doma. Jasně že ne ze dne na den všechno, ale nejdřív jen někdy v týdnu, pak častěji. Pro Ptra už ted nevařím zvlášť, my si dokořeníme na talíři a tlačenku jí manža tajně 😀 😀

jenny2009
7. nov 2009

baby vela vas pise, ze parky nie,ale malemu som kupila detske kinderky a dost mu chutili , tak neviem dufam aspon ze v tych detskych nebude tolko nezdravosti.a kapustu vraj az po 3roku, mam z medicinskeho zdroja 🙂 takisto kinder schokolade tiez dostane po obede nevidim v tom az taky problem, je pravda ze med som este neskusala, ale kupila som mu trstinovy cukor pre pripad nudze, sem tam do ovocneho caju dam par zrniecok,ale inak nie.

berenika39
7. nov 2009

jenny, no nezdravost v párkách nebude, ale ani nic jinýho...jen mouka,škrob,soli,barva a tak 😀 😀 . Jasně, nic strašnýho na párku taky nevidím - už ho petas taky měl, ale spíš jsem to myslela tak, že by to nemusela být součást jídelníčku pravidelně, a nakonec to ani pro dospělé....

Jsem zastánce takové té zlaté střední - denně takové jídlo, aby měl potřené živiny, vitamíny,energii - a jestli o víkendu sní kolečko salámu u dědy - tak sní.

anke
7. nov 2009

ahojte, tak ja jsem byla do roka hodne opatrna, od 1,5 roka uz mene - vnitrnosti a uzeniny teda ale nemel, sladkosti jsme v lete neudrzeli (babicka a tak) takze mel uz i zmrzlinku, kinder cokoladu, zelatinove bonbonky (bez barviv a konzervantu), ne ve velkem mnozstvi, ale mlsame spolu, na med a orechy bych si dala pozor kvuli alergii, cokolada taky teda neni nic moc, ale v te kinder ji stejne moc neni ... ja bych to asi brala jako ze s rozumem, nebudu do nej cpat hranolky se smazakem, ale delame to jako vetsina ostatnich, varime pro nas zdrave a dochucujeme si pro sebe na taliri ... obcas jeste davame sklenicky pro starsi, kdyz treba nestihnem varit, ... na cukru podle me neni nic spatneho, kdyz se to neprehani a necpe se sladkym od rana do vecera a cisti si zoubky ... takze souhlas s berenika
jenny: tak pokud jsou to detske parky, tak prilezitostne proc ne, spousta maminek dava treba sunku pro deti a to uz nebude takovy rozdil, moji synovci tusim kolem 2 let jedli parky normalni a docela casto, zatim vypadaji, ze jsou to zdravi dobre rostli kluci, uvidime, co to s nima udela 🙂))

lenkazdenek
7. nov 2009

Tak já jsem koukala na sama doma a tam odbornice na výživu doporučovala soju opatrně,ale klidně očas do jídelníčku zařadit-to samé játra. My teda vnitřnosti nejíme-max. játrové knedlíčky 😅 ale máme rádi tofu a to už si dává malá s náma.
JInak co se týká třeba pečeného kuřete tak já bych klidně dala,ale bez kůžičky 😉
Co se táký třeba cukroví tak já bych třeba vůbec eněla strach z lineckého 😉 ale jinak letos budu péct 16 druhů a krom některých si mylsím,že nebude vadit když ochutná 😉 čokoládu taky kupujem občas kinder nebo milku,ale já jsem radši když dostane kvalitní více procentní čokoládu 😉 na mikuláše jí chystám (proože tuším co dostane od babiček) ovoce,špaldové sušenky a takový ty tyčinky s ovocem.
Párek malá ochutnala snad jednou a to ještě ten Natura od vodňanského kuřete -podle složení ok,ale kdo ví že 😅
Jinak med už taky dáváme-tedy spíš občas do čaje s citronem-zkoušela jsem i na chleba,ale nják to neprošlo 😅

molnarovak
7. nov 2009

Párok raz za čas určite neuškodí. Ale pozor...mojej tete sa párkom skoro zadusilo dieťa. Pekne mu ho nakrájala, odbehla do vedľajšej miestnosti a keď zostalo nápadne ticho, išla sa pozrieť, čo sa deje. Malý otvorené ústa, lapal dych, modral. Ona chytila hysák, začal malým triasť, nakoniec ho otočila dolu hlavou a párok mu vyletel. Vraj to bolo v poslednej chvíli. Ja už som takto dolovala malej z úst rohlík, ktorý sa jej zalepil na podnebie a nemohla ho prehltnúť ani vypluť.

shaula
7. nov 2009

Jenny - vidíš, a já bych zrovna radši dala to zelí než Kinder čokoládu 😀 www.kojeni.net uvádí, že zelí od cca 9 měsíců, kyselé od roka. Naši měli vepřo-knedlo-zelo (se sladkým zelím) asi ve 13 měsících 😀 Jinak párky běžně nedávám, ale dostali dětské párky, když jsme byli na návštěvě na Slovensku, no a moc úspěch neměly 😀

lenkazdenek
7. nov 2009

Já teda na kyselím zelím po roce taky nevidím nic hrozného 🙂 akorát u nás ne u knedlo vepřo zelo,ale v segedínu 😀
ale teď příští víkend chystám kuře alá kachna se zelím a knedlíčkem 😵
Jo a párky u nás bohužel úspěch meli-unás je teda jí jen manžel,tak musí potají až maláu usne jinak by hned chtěla taky

saska.t
8. nov 2009

zuza - mala zatial papala klasicku kapustovu polievku z cerstvej kapusty a to jej slo, skusala som aj klasicku kyselu kapustu no ta jej zatial nejede ale minuly tyz. mi ukradla kysle uhorky a jednu aj schrumala takze uz mozno prisla kyselemu na chut 😀 nevidim nic zle na kys. kapuste je tam velky zdroj vit. C a tak strasne nenaduva, to by nesmeli deti nic jest - kalerab, brokolica strukoviny 😅
apropo detske parky su odp. od 3 rokov, nie je to skoro ziadne mäso len muka a paprika, ale urcite sa raz za cas nic nestane tak ziadna panika 😉
jj a segedin sme uz kostovali ale tiez ziadny uspech, dost ju triaslo ale snad casom pochopi aka je to dobrota 😀

lenkazdenek
8. nov 2009

SAskat-no ony ty dětský párky mi kolikrát příjdou horší než ty normální 😒

gloria78
8. nov 2009

ahoj, k tým párkom: nielen že neobsahujú takmer žiadne mäso, ale aj tá múka a paprika sú veľmi ochucované emugátormi a farbivami totožnými napr. s farbivami v očných tieňoch a niektoré s emulgátorov majú i rakovinotvorné účinky. ja som sa to tiež dozvedela len pred dvoma rokmi, ale odvtedy ich nekupujeme, ani tie drahšie viedenské. jasne, že je to teraz skoro všade, ale ja som za to, keď o tom vieme vyhnime sa tomu 😉