Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

lenka1smejka
24. mar 2010

mala pomaranc miluje ale diky za typ nenapadlo mna to dat do mrkvy 🙂 a ja som uz dala kixi a ked sa mi z toho nevysipala ani nic tak jej ho mozem davat?

berenika39
24. mar 2010

ahoj, to s tím ovocem je podle mě jen otázka času, nebráním se mixování, ani ted. když nakrájím něco, jí to, zubů má už plnou h.... 😉 😉 , ale sní toho asi tak třetinu než když udělám sváču do misky - prostě co najdu v lednici nakrájím na kousky a proženu tyčovým mixerem, je to pár minut a vím, že má ovoce dost. sní tak denně odpoledne najednou v misce třeba banán+jablko, nebo víno+pomelo, nebo mandarinky 2ks a banán, prostě plnou misku ovoce. přes den mu dávám na stoleček kousky všeho, uzobává, ale není to dost na to, aby měl dostatek ovoce a vitamínů v něm. doufám, že časem se naučí sníst celý banán, jablko a tak.
třeba kiwi a jahody samotný moc nemusí, jen ochutná, sní kousek - ale když rozmixuju tři jahody, celý kiwi plus celej banán, zdlábne to jak nic. mimochodem - tyhle míchaniny jsou i pro mě pochoutka, jenže mi nikdy nenechá..... 🙄 🙄

mimka79
24. mar 2010

ahojte,no mne maly z cerstveho ovocia zje zas skor pomarance a mandarinky,kedze vsetko odmietal skusila som este v zime ked mal asi 10mes.z kozky osupane mandarinky a pomarance lebo ked nas videl jest tak pytal...sme mysleli ze ho zatrase a on nic papal a pytal dalej...Ale bala som sa do roka mu davat,tak len tak dva mesiaciky za den....ked uz ine nechcel.Dneska som zas skusala jablka struhane a neuspesne vypluval ako vzdy...Neda sa oklamat ani ked som mu primiesala jogurtik zistil ze to jablko tam je....a mimochodom vobec nechce sladke...Dokonca ani piskoty ci keksiky,brumika ani citit,skusali sme kakavkove cestoviny....kolaciky,ked pyta mu dam a ked zisti ze su sladke vypluva...nechapem...vacsinou deti slake miluju..
A pri papani mame problem obsediet furt sa dviha,vrti,otaca,chce "vypravat" a tym mi kolkokrat vyprskne z papulky jedlo...no dost vesele papanie mame.....mate aj vy take neposedy pri papani???My mame 1rok a 9kg....

berenika39
24. mar 2010

mimka, petr dodnes (19měsíců) nepozře nic, co je sladké, nechápu to, neodpírám mu to, prostě nechce. nic. ani piškot,doma pečené,ochucené mléko,absolutně žádnou sušenku,žemlovku,nemluvím o sladkostech - leda to rozbalí, to ho baví, ale odevzdá mi to, jakmile to olízne. lízátko dostal někde v obchodě a držel to za tu sladkou kouli, tyčku v puse....nesní ani sladké pudinky,lipánky, tvarohy. ani kakao.
samozřejmě mi to neva, k ničemu sladké nepotřebuje, nemluvě o rafinovaném cukru, ale neváží nějak moc...aspon že ostatní jí v poho. jiný děti škemraj v obchodě čokoládu a on je ochotnej proskočit pultem se salámama a šunkou.

chiwule
25. mar 2010

jéé berenika, ty jsi byla u nás doma na návštěvě? 😀 Anet je to samé! Když už ochutná něco z toho co píšeš, tak max po 2 soustech vyplyvne 😅 Ale pro změnu miluje šunku a sýry (samozřejmě nedávám taveňáky, ale pro děti vhodné).

berenika39
25. mar 2010

nebyla, ale moc takových dětí neznám 😉 . 😉 😉 . přesně jak píšeš, když už je hodně zvědavej, tak si kousne, sní to, protože plivat jídlo je u nás tabu, tak to sežvýká 😝 , ale tváří se divně a víc si nekousne. ráda bych mu dala třeba na snídani koláček, nebo docela peču takové croissanty, ale nic ☹ ☹ . okolí na mě kouká divně, že mu "nedopřeju" sladké, ale co..je to jeho věc, ne? 😉
Mylsím že ti naši masoví prcci nic nepostrádají, dá se bez toho žít.

chiwule
25. mar 2010

jak kdybys opisovala u nás! když upeču různé buchty s tvarohem nebo bez, perníky, bábovky, vodolky atd, tak nic. Dám jí piškotek nebo bebe sušenku - ožužlá max růžek a dál nic. Dám jí kukuřičný chlebík nebo křupku a vezme mě na milost. Dám jí šunku nebo jogurt nebo sýr a může se utlouct 🙂 Jinak si taky myslím, že nestrádá. Na to že měla při narození 2,20kg tak je v pohodě - 11,5kg a asi 85cm. A okolí taky kouká divně, zvlášť tchýně, když jsem uklidila čokoládu, co pro ní přinesla..." Ty jí to nedáš?!" 😀 jako že jí nedopřeju takovou dobrotu? 😅 Lízeátko si vyprosila jednou v obchodě, protože na něm byl na obrázku Krtek, kterýho miluje. No hádej, jak to dopadlo? Lízátko měla máma a obal od něj dítě 😵

berenika39
25. mar 2010

😉 😉 , u nás už to dospělo k salámům - děsný, to mi i vadí. ale nedostává to k normálnímu jídlu, jen fakt jako odměnu, když to někde vidí a moc loudí. čím blbější slaná kořeněná potravina, tím víc se po tom sápe. Petr byl taky maličký, 2,60kg, a ted má 11,5kg. Tak aspon si nezakládá na obezitu.

Chci se zeptat, z čeho děláte rajskou? protlaky v malých konzervách jsou celkem divný, kečup je samý éčko, z rajčat to neumím. Dík!

rimmel
25. mar 2010

ja robim z pasaty 😉

chiwule
25. mar 2010

bereniko, co se týče rajčatových protlaků, dostala jsem doporučení od vyhlášeného šéfkuchaře, že nejlepší je klasický malý protlak od Olmy. A hlavně obsahuje rajčata 🙂

berenika39
25. mar 2010

chiwule, dík, mrknu a koupím.

mimka79
25. mar 2010

Berenika,Chiwule...som dost prekvapena ze niesom sama...lebo ani ja som v nasom okoli,este nevidela dietatko aby sa az striasalo zo sladkeho...celkom akoby ste o mojom pisali... 😉 Ked niekam ideme alebo niekto pride vzdy mu daju nieco do ruky,brumika,piskotku alebo keksik....a on ked mu dam odhrynut to vypluje a zahodi na zem...Jezis a to je take blbe a neviem ako sa tvarit ked mu niekto nieco da a on to zahodi....idem odpadnut....ale ved co uz detickam sa to ospravedlnuje... 😀 😀 vsetci su z toho dost prekvapeny a tiez mi lezu na nervy znami ktory pridu a nukaju mu z kolaca a ked ja poviem ze to on nechce a nelubi tak tiez si myslia ze mu odopieram a neveria,....tak mu predsa daju a vidia sami, maly im to vypluva... 😅 Sak hadam si poznam svoje dieta viac ako oni...No a maly mal teraz rok a ked sme jedli tortu samozrejme on este nerozozna co je co tak pytal ham,ham...tak reku skusim...ale co hned vyplul... 😉 ale uz som mala pripravenu pod nim ruku lebo som to cakala 🙂

berenika39
25. mar 2010

mimka, tak vítej do klubu....rozhodně to není žádný velký problém. možná i výhoda? nemusíme je odhánět od šuplíku se sladkostmi.....jen se tím trochu omezuje výběr všech těch svačinek a jídel na výletech a cestách, ale sladké se dá nahradit. dneska jsem vařila kuřecí vývar, seděl u mě n akuch.lince, když jsem obírala maso z kuřete a normálně mi to kradl z ruky a cpal se....kdybych dělala koláč, žmolenku by přehlížel jak složenku za nájem...

mimka79
25. mar 2010

😀 😀 😀 ,no stym maskom Berenika...presne tiez ked robim polievocku sklbkame z kuriatka a uz asi ani tatinovi nebude ostatavat nic,iba kosticky....ono vlastne ani tatino nelubi velmi sladke,tak mozno aj geny posobia...esteze ja si maso odopriet viem a sladke mam rada...Inak neviem ako by to u nas vyzeralo.... 😅 takze mame takych masozrutikov...ved ani ja to nevidim ako problem....len fakt ten vyber... 😒 No je to sranda a ako vravim aj dost ojedinele.....

berenika39
25. mar 2010

i u nás to přičítám genetice 😀 😀 , tatka taky je na slano 😀 😀 . tak jsem ráda holky, že jsem vás poznala, jsem si už připadala jak e.t.
Mě to dost vadí jen u mléčných výrobků, hned od začátku jedl petr bílé jogurty - choceňský, no a to mu vydrželo dodnes, prostě nechce nic, co běželo kolem všech těch ochucených jogurtů, lipánků, pudinků, tvarohů....prostě týdně kupuju 10ks z Chocně 😀 😀 a nic jiného. Když zoubkuje a nemá apetit, tenhle jogurt sní kdykoliv. Tvaroh dělám na slano 😀 😀 , pomazánky a tak. Mléko pije čisté, už jsem mu tajně dala do hrnku ochucené z krabičky vanilkové a nosil si to po pokoji ještě v poledne. Nehrozí.
No a náš místní obchod ve vesnici je pro mě skoro tabu, protože je ostuda, jak se nalepí čumáčkem na pult s masem a uzeninami a tváří se, že nedostal týden najíst. Dřív dostal do ruky rohlík a bylo...ted řekne "dík" a dá mi ho do tašky.
Jsme tu asi nějak odbočily od tématu - máme z toho skoro soukr.skupinu:-))))). Musíme dát prostor ostatním.... 😀 😀 😀

jindri
26. mar 2010

Ber: já dělám tuhle rajčatovou, z čerstvých rajčat a malá má boule za ušima, místo cukru dávám trochu medu:
http://www.varime-detem.cz/recepty/detail/1220

berenika39
26. mar 2010

jindri, děkuju, to je vončo, prostě místo protlaku můžu zkusit rajčata a mixnout to, to je fakt. tak mám aspon motivaci na víkend, nevím pořád co vařit, nevařím zvlášt pro malého, tak aby to nebylo "jedovatý" a najedli se všichni.

rimmel
26. mar 2010

baby inak co hovorite na cukor pouzivany do varenia ako nap do tej rajcin.omacky, deti by to moc nemali? alebo ak robim kapustu ku kacke, davam cukor, cez vikend to varim,moze maly tu kapustu s cukrom?? idem tam taky lyzicka dve max velke..

alebo ak robim koprovy privarok tam tiez ide cukor. je to vhodne ? 😅

chiwule
26. mar 2010

bereniko, u nás taky nevedou ochucené jogurty. Jen bílé. Max do toho "potajmu" zapasuju čerstvé ovoce - banán, hrušku, jablko, mango... Choceňský kupuju taky, střídám to s Kunínem, Holandií a obyč jemným bílým od Alberta, nemá taky žádné přídatné látky. Lipánek, Pribiňák apod nejí, max parkrát si dala Bobíka, vanilkovýho.

rimmel
26. mar 2010

pardon koprovu omacku resp fazulovy privarok.

rimmel
26. mar 2010

a este otazka k jogurtom, maly to papa ale uz dlhooo nemal, nekupila som neviem preco, kojim tak 8krat denne momentalne takze to "nepotreubje" ano?

chiwule
26. mar 2010

rimmel, myslím, že tak málo cukru co popisuješ se v tom množství co se vaří ztratí, dítěti přeci dáš jednu porci z celého. Osobně si myslím, že je lepší dát cukr než med, protože ten je velký alergen. Ale to je jen můj názor.

chiwule
26. mar 2010

rimmel, jj, když ještě hodně kojíš, tak nepotřebuje tolik mléčných výrobků...

rimmel
26. mar 2010

tiez si tak myslim..a dik 🙂

len napr ked robim rajcinovu polievku ja osobne davam dost cukru 😕 😅 pre nas, maly to este nepapal, takze ak bude aj on apapt mala by som dat menej ano? davam fakt aj 5velkych lyzic , mam ju rada sladsiu.

chiwule
26. mar 2010

rimmel, tak až bude malej jíst rajskou, tak mu dáš stranou trochu do misky nebo kastrůlku, a vám pak ten zbytek dosladíš víc 😉 přidat se dá přeci vždycky ubrat už těžko 😵

rimmel
26. mar 2010

no tak to je fakt 🙂

jindri
26. mar 2010

chiwule: med je mnohem vhodnější než bílý rafinovaný cukr 😉 nezbývá než vyzkoušet. Rozhodně bych se tomu nestranila, že je to silný alergen a raději volila cukr.

eviska83
26. mar 2010

ahojte - no ja som este cukor nedavala ziaden - ale tiez budem radsej volit ovocny cukor ako med.ale my mame alergika v rodine tak preto . 🙂

rimmel
26. mar 2010

a baby taky hnedy cukor.eviska brown sugar neviem ci sa takto preklada do slovenciny..ten je vhodny? nenarobi taku skodu ako normalny?

eviska83
26. mar 2010

no hnedy cukor ja pouzivam skoro vsade- hlavne na pecenie( MM si do kavy dava obyc) .Mne prave pre deti doporucili fruit sugar.
Rimmel- teba som sa chcela pytat- uz si nasla nieco vhodne ako tu lucinu? ja musim este mrknut ci tu maju gerves- este som nekuk.A ozaj ake davas jogurty? ked tu je ten vyber fakt omedzeny ☹