Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

traktor
26. máj 2010

stija...my sme zacinali zlatym klasom...a potom sme vyskusali aj ostatne...ale to bolo nic moc..tak varim len zlaty klas

aponchie
26. máj 2010

no ale kdyz varite UM na puding tak vsecky ty dobre bakterie v nem prevarite a znicite ne?vsud episou,ze se nema zahrivat vic jak na 40C tak potom uz je jedno z jakeho mleka to je ne?

berenika39
26. máj 2010

apon, z UM se pudinky a kaše vařej ve vodě a UM se tam pak přidá, to je jasnočka že se to nevaří. jinak pokud tě to uklidní tak vařím od roka z KM a petr ho pije od 14 měsíců.

aponchie
26. máj 2010

ja ji dala puding 1x z kravskeho prave 😎

germik
26. máj 2010

baby, a ked maju detičky viac ako rok tak prečo varíte puding stále z UM? to sa má len do roka, nie? 😲 Teda mne aspon tak vravela doktorka, po roku može plnotuč. kravské mliečko-ale len PREVARENE - takže ja by som puding spravila normálne ako nám /len neviem či bez cukru,či trošku dávate? 😕 / Ja som ho malej ešte nevarila, ale asi dnes skusim 🙂

tinka19
26. máj 2010

super, ze uzmozeme bryndzu..hned cez vikend budu halusky...a take ako rezance s makom alebo tvarohom davate?

luckai
26. máj 2010

No ja už tiež skúšam aj kravské mlieko, postupne, aj polievočky, zemiakovú mliekovú a tak podobne. Ale pijeme stále UM a chcem aby sme do 2 rokov.
Inak dávame stále väčšinou kupované kaše na večeru, lyžičkou - vy ste ich už úplne vynechali, alebo to tiež striedate s pudingami a krupicou? Aj krupicu sme z KM varili pár krát a skúšali ste už niekto - na obmenu kašu z kukuričnej múky? Ja som už kúpila, ale som ešte nevarila...?
Tá žĺtkovo- mrkvičková znie dobre!

traktor
26. máj 2010

ja puding varm z krabickoveho mliecka nie z UM

traktor
26. máj 2010

inak ja som vela receptikov brala s tejto stranky, kto chce nech sa mrkne 😉 http://www.miminkaavsekolemnich.estranky.cz/str...

lalus
26. máj 2010

luckai, ja som krupicovú kašu ešte nedala...my sme stále na Um a keď chcem na večeru kašu, tak robím z kukuričnej krupice, pohánkovú, pšeno, ryžové vločky a pod...nie pravidelne, večere už máme fakt rôznorodé, ale klasickej krupici sa ešte vyhýbam....hlavne preto, že tie ostatné sa varia len vo vode, nie v mlieku. Dajú sa kúpiť všetky aj v instatnej forme (v každom bio obchode), takže je to pohodlné, ak sa Ti variť nechce - len zaleješ 😅

tamka84
26. máj 2010

lalus super, že spomínaš tie ostatné kašičky, ani ja som nedávala krupicovú ale tie ostatné vyskúšam s tou vodou, to je super.

lalus
26. máj 2010

tamka kľudne môžeš, tie sa môžu relatívne skoro, ešte pred rokom, lebo vlastne neobsahujú lepok (kukuričná, ryžová...) a v porovnaní s pšeničnou krupicou sú neporovnateľne ľahšie stráviteľné a verím, že aj výživnejšie - veď pšenicu má malý v chlebíku, kým tie ostatné "zrniny" 😀 má pomenej 😎

annaanna
26. máj 2010

ahojte maminky, chcela by som sa spýtať, máme 13-mes dcérku a chcela by som prejsť z UM na kravské mlieko, malo by byť prevarené? a ak áno prevárate ho vždy pred podávaním alebo ho prevaríte a uskladníte prevarené v chladničke... dík moc

vinifera
26. máj 2010

a prečo už chceš prejsť na kravské mlieko?

jankapiknova
26. máj 2010

no trvanlive je pasterizovane to sa vobec nema prevarat ale lepšie je čerstve a to treba prevarat, ale ja davam na pitie ešte stale UM a varim už z kravskeho. Sice niekedy sa napije KM ale len par glgov z pohara od nas ale inak pije UM. 😉

murinka
26. máj 2010

@annaanna moja dcera pije mliecko iba rano ked vstane.vacsinou manzel vstane o cosi skor a prevari a da ho vychladnut.prevari len cca deco a pol mlieka-viac dcera nevypije 😅 niekedy ked prevari viact ak ho dam do chladnicky-ale neprevarame zbytocne vela.mlieko podla mna prevaraj urcite. 🙂

annaanna
26. máj 2010

dík, to vychladne raz - dva to mliečko, prečo tak málo pije mliečka, mala by 0,5 l denne, nechutí jej? Našej malej prestalo chutiť UM ☹

annaanna
26. máj 2010

prestalo jej chutiť, mali sme nutrilon, už ho nechcela piť, pijeme mlieko ráno a večer, vždy 210 ml vody + zmes mlieka. Dnes som jej dala Hami hajaja a vypila 200 ml., takže to asi bude nejaký čas piť, kým jej to neprestane chutiť. A papáte doma už všetko?

murinka
26. máj 2010

dcerka pila um no ked mala asi 11mesiacov tak uplne odmietala um ☹ vooobec ☹ tak sme skusili kravske a aspon to deco vypije denne 😅 ona neni ziaden jedak 😝 a ked sme boli na um tak tiez vypila na supu len max. deco 😅

stija
26. máj 2010

ahojte, dakujem za rady ohladom pudingu. ja som aj myslela, ze ho budem robit z KM, nie z umeleho. od roka sa vraj moze z mlieka vyrit, od dvoch pit. tiez by som umele nevarila.
a ta mrkvova pomazanka vyzera zaujimavo, iste vyskusame 🙂
traktor vdaka za stranku 🙂

petreva
26. máj 2010

Holky, čtu o tom mlíčku, jak se tu bavíte...jak tedy dlouho převařujete?? Jen taknechat přejít varem nebo nějak déle?

berenika39
26. máj 2010

já nic nepřevařuju....kupuju krabicové plnotučné, to už prošlo tepelnou úpravou, převáření je zbytečné. od krávy nemám možnost🙂)))

traktor
26. máj 2010

ani ja neprevarujem..hovorila som o tom z doktorkou, ze netreba...krabickove mlieko je uz upravovane, staci ho len ohriat na potrebnu teplotu...prevaranim, vraj straca...ale neviem co...zabudla som...opytam sa a dopisem 😀 😉

berenika39
26. máj 2010

jinak po roce už mléko netvoří hlavní součást výživy, takže jestli vypije deci, dvě nebo pět mléka z krabice, lahve nebo UM není zásadní. vápník se pokryje i jogurty,sýry,tvarohem a když je k tomu ostatní strava vyvážená, neřeším....

zzuzca
26. máj 2010

@berenika39 a davas trvanlive alebo cerstve? co je lepsie? alebo je to fuk? 😅 ja som davala najskor trvanlive, teraz skor kupujem cerstve...

mne vypije tiez max 1,5 dcl...ale jogurt 150 ml=250 ml mlieka 😉 ,atd...

berenika39
26. máj 2010

joooo to kdybych věděla, co je lepší...proto píšu, že to moc neřeším. střídám čerstvé v pet láhvi olma a krabicové Tatra lahodná🙂))). Pije ho fakt jen hrnek ráno. Ale k tomu jí denně jeden, občas i dva choceňské jogurty, jí jen bílé, ostatní nechce ani vidět, a k tomu sýry, různý, cottage jí lžičkou, ted už i hermelín občas, plátkový všechny, měl i nivu. my jsme hodně sýrová rodina, vidí to u nás, klasika, nápodoba....

tak si myslím, že vápník nepostrádá, občas to doladím krupic kaší večer, ovesnou někdy obědvá, do omáček mléko...

zzuzca
27. máj 2010

ja to tiez nejak moc neriesim, ale nedavno som kdesi citala ze UHT mlieko postrada nejake vitaminy.... (UHT je trvanlive? 😅 ) ale nie som si tym ista, nechcem zavadzat....teraz som sa trosku zacitala na porodnice.cz a asi to bude jedno, ci cerstve, ci trvanlive.... hlavne aby bolo plnotucne a pasterizovane....co je aj cerstve aj trvanlive 😉 mne pije tiez len rano, cez den jogurt, u nas tiez frci len chocensky biely 🙂 a nejaky syr

akurat neviem ako mam pripravovat tvaroh? je ho s bramborovymi nokmi, cestovinami...to ma ako obed...ale ako svacinu, neviem...nemate nejake tipy? to pojde asi len na sladko, ze? 😅

berenika39
27. máj 2010

zzuzca, zkus šlehačem - nevím jak se to jmenuje, elektrický metličky, dělám s tím brkaši, vymíchat červený tvaroh,vanilk.cukr a bud choceńský jogurt nebo kysanou smetanu, podle potřeby to ještě zředím mlékem. ten cukr je dobrovolně, petr nejí sladký, já ho nedávám, ale je to v tom moc dobrý. vznikne takový jako pribináček, ale bez těch jejich chemických ingrediencí. nechám to v lednici a jí to i druhý den, je to mnamka.
jde to dát do pohárku s čerstvým ovocem třeba i piškot mezi to....podel toho, co prckovi chutná.
nebo jsem zkoušela i z tvrohu, mléka naslano s pažitkou, s papriko, ředkvičkama, ale na to se nějak netvářil, tak zkusím později.

tamka84
27. máj 2010

môže 18mesačné dieťa piť ovocný čaj klasický bez cukru? alebo radšej detský? Malá pije väčšinou vodičku, ale ked ja pijem čaj tak stále si pýta. Nemôže jej asi uškodiť, či hej?

marooshka
27. máj 2010

tamka: určitě můžeš dát normál. ovocný čaj. Já ho malýmu dala když mi došel dětský asi už v roce 😉