Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

eliotka
18. nov 2009

angel, a pokud dáváš kaši, tak k tomu taky připočti, taktéž tekutina je v příkrmech.
Mně teda malý 1200 ml nevypije ani náhodou!!!
Kojím 3x denně, pak má kaši a vody vypije tak 200 ml.

bereninka
18. nov 2009

Ahoj holky,

koupila jsem ve zdravé výživě celozrnný kuskus. Mohu ho dát i malému (13 měs.)? Nevadí, že j celozrnný? Ochutnala jsem ho a zdá se mi ok.

saska.t
18. nov 2009

berenika bez problemov 😉

mikulka
18. nov 2009

Holky, jak dlouho před spaním dáváte malým poslední jídlo?
Není to moc dlouho? Těsně před spaním má pak ještě buď kojo, to vypije ale jen málo, anebo vodu.

tynushqa
18. nov 2009

Angel, my sme mali tiez problemy s pitim, ale bolo to o to horsie ze to bolo v lete. Skusala som vodu, stavy, klasicke caje a nakoniec zabralo dat Hipp granulovany caj, nevie sa ho dopit a ja som z toho smutna, lebo mi nevypije uz vobec nic ine! iba v noci ked spi tak cistu vodu lebo si neuvedomu co jej davam. Neviete mi poradit ako ju naucit na nieco zdravsie? 😒

saska.t
19. nov 2009

mikulka o pol 7 ma posledne jedlo a o pol 8 ide spat s tym ze jedlo papa cca pol hodinu 😅 samozrejme podla toho co ma a este potom pije vodu 😉

sarianah
19. nov 2009

..aj u nas to tiez tak funguje jak pise saska 🙂 ..a potom zapijeme teplou vodou.. 🙂

mikulka
19. nov 2009

Holky, a děláte to tak, že nejprve kaše, pak koupání, pak spánek?
Já uvažuju, že bych to obrátila, tedy nejprve vykoupat, pak kaše. Jinak je to dlouho od doby, co dojí kaši a jde spát a pak má brzo hlad.
Vy to děláte v jakém pořadí?

cupi
19. nov 2009

Mikulka, my dřív dávali kaši v půl sedmé, před osmou koupání a v osm ještě vypil 150 mlíčka. Teď ho dávám spát už v sedm, tak jsem zkusila dát kaši po koupání. Jenže náš prcek zdlábne kaši a nechápe, že si nebudeme hrát, ale spát. Takže vyvádí v postýlce. ☹ Tak teď zkouším dát kaši po šesté, před sedmou vykoupat a dát ještě trošku mlíčka. Zatím to funguje, ťuk, ťuk, ťuk. 😅

mikulka
19. nov 2009

No, mně právě dříve před spaním ještě vypil mlíčko, ale teď nechce.- Dá si jen vodu a ta ho samozřejmě nezasytí a kaši ěml před těma 2 hod. Tak asi taky zkusím obrátit a dát kaši po koupání. I když teda taky asi enbude chápat, že je to otočené... 😕

dharma148
19. nov 2009

ahoj vidim ze su tu velmi vhodne a super rady..my to mame ale o cosi tahsie s jedlom....emilio ma 14 mesiacov a ma alergiu na vajicka nie silnu ale vajicka normalne nepapa len ak su v nejakom keksiku alebo kolaciku ktory ked vidi jest nas tak aj on chce ochutnat,hned s vyhodi trocku na lickach scervenie ale da sa to,takisto spenat a niektore druhy zelenych listov,paradajky a omacka z nich a tiez cokolada takze toto sa snazime vyhodit s nasho jedalnicka aj ked obcas sa to neda,dufamze po case si zvykne a jeho teplicko to po case prijme......Je zdravy neboli se este chory a k tomu mame dalsiu vec ktoru nam nechce mliecko,sice nam DR.povedala ze uz to neni take potrebne ho pit ale aspon pohar by mal....od 9 mesiaca sme mu museli mliecko zahustovat kasickami ryzovou a ovocnou lebo nam ho z flasky nechcel pit len s lyzickou....Teraz sa uz posledny mesiace snazime mu to dat do flasky na rano aspon kym je hladny tak nieco vypije,,,,no asi tak 100ml vypije ale to je vsetko .davame mu do toho aj 3 piskotky nevajecne aby to bolo chutnejsie ale nejako nezabera....RANAJKY:mliecko ak ho vypije tu stipku,celozrnny chlebik s marmeladou,vacsinou marhulova alebo aj jahodova.Zatial som si nevsimla ze by ho to drazdilo lebo papa aj jahodove jogurtiky a tvarozteky.DESIATA: bud ovocie s piskotkou alebo malicky tvaroztek.OBED:nejake masko alebo rybu bez kosti urobenu len na olivom oleji na rychlo na panvici aby sa zachovali vitaminy,so zeleninkou alebo varenym zemiakom,ryza s maskom a zeleninou,polievocka,cestovinky s omackou.Neni velky jedac takze to co zje to zje.OLOVRANT:ovocie-bananik jablko obcas pomaranc,jogurty ovocne s plnotucneho mlieka,alebo toast s sunkou a syrcekom.VECERA:masko so zeleninkou alebo cestovnky s tvarohom alebo polievocka.Malokedy sa stane ze veceria skor tak mu este urobime nejaku ovocnu kasu.a tot vse lebo mlieko nezje.Veceru papka asi tak o 7 vecer...a potom uz dobru noc okolo 9,30 vstavame rano o 8 az 8,30.nebyvame na sk tak nase casy s jedlom a spanim su prisposobene zivotu tu.jana

dharma148
19. nov 2009

este som chcela napisat na pitny rezim,ked bol emilio malicky /teraz ma 14 mesiacov tiez nam nechcel nic ine len granulovy cajik,ani stavy ani caj obycajny bylinkovy pre deti .Zacali sme mu ho robit az pred 1 rokom koli zubkom aby sa mu neskazili a to hlavne v noci kedy sa ma pit len voda ale cajik bez cukru.a veru si na to zvykol.pije cajiky cez den riedenu stavy ,ciste sa detom nedavaju,alebo predavaju aj rozne satvy granulovy je to ako doplnok starvy pre deti,mali sme doma malinovu je naozaj vyborna,cajiky doporucujem detsky alebo len harmancekovy skuste ho davat hlavne vecer v noci hadam dietatko az tak nerozumie a vypije vam to.Mozno to nebude na prvy den,lebo aj my sme skusali viac krat a teraz vypije aj sladke aj nesladke.
Casy papania mame taketo.vecera je asi okolo 7 ,nam uz potom malicky nechce nic ine lebo mliecko nam nechce pit,a to mu nedavame kravske ale mio mliecko po 1 roku,len rano nam vypije trosku.Ide spinkat az okolo 9.30 a v pohode vydrzi az d rana do 8.30.V noci sa nam nebudi len obcas ked chce pit ale teraz v zime malokedy.....

shaula
19. nov 2009

Mikulka - my koupeme tak, aby v sedm byli vykoupaní, pak dostanou večeři a jdou spát🙂

angel78
19. nov 2009

tak ja som skusala granulovany caj, aj ked veeeelmi proti mojej voli, lebo je to cisty cukor, ale to jedine co vypije, jak ked nasilu tych 200ml... skusala som riedene ovocne stavy aj caj aj cistu vodu a nic 🙄 som z neho zufala, hlavne ked mi lekar povedal, ze by mal vypit 1200ml za den!!! ani vo sne by som to do neho nedostala!!!

nas maly je ridny papkos takze jeho jedalnicek vyzera takto:
vstavame medzi pol 8 az 8. hned pijeme mliecko 210 ml, o 10 mame desiatu chlebik so syrom alebo maslom a zeleninku alebo jogurt, bielu aktiviu s ovocim a vlockami, pripadne este aj tvarohom, o pol 12 obed a o 12 obedny spanok. medzi 3-4 olovrant ovocie alebo opat podbne ako na desiatu, veceru mame o 7 a to vacsinou obilnu kasu a o pol 9 mlieko, zase 210ml. o 9 ide spinkat. pomedzi tieto jedla si este casto nieco pyta, takze mam poruke nejake ovocko, banan miluje alebo ryzove chlebiky..

My mame kupkanie, alebo sprchovanie kazdy druhy den, citala som taky velmi zaujimavy clanok ako nie je dobre ak sa deticky kupu kazdy den, lebo maju jemnu kozicku a moc sa im vysusuje aj napriek kremovaniu, samozrejme, ze do toho neratam umytie zadocku po kakani 🙂

marelica
19. nov 2009

Angel, mali sme podobný problém s odmietaním pitia, až sme raz v Lidli kúbili v sklenenej fľaši banánovú šťavu... tú malá zbožňuje... pije ju riedenú 1:1

saska.t
19. nov 2009

mikulka my sme kasu na veceru vobec nemohli, najprv z nej bola rychlo hladna a potom jej bolo tazko takze kase sme vylucili

angel78
19. nov 2009

no tak tu bananovu stavu idem hned yajtra kupit a vyskusat 😉

kisska
19. nov 2009

my urcite veceriame pred kupanim, lebo po kupkani sa uz prezlieka do pyzamka a kedze teraz uz maly jedava sam (viac-menej uspesne), tak by sa po veceri mohol ist kupat znovu 😉 Okrem toho, z vane ide rovno do postielky, unaveny a zmoreny, takze by mu uz na jedlo nezostala energia. Snazim sa, aby nejedaval menej ako hodinu pred spanim a aj ked veceria o osmej vecer a ide spat o desiatej, uplne v pohode vydrzi do deviatej-pol desiatej rano 😉 . Adam je nocny vtak po rodicoch, takze tiez mame posunuty rezim oproti "normalu", ale vyhovuje nam to vsetkym, uvidime, ci aj Barborka bude zdielat tento rezim 😕

sarianah
19. nov 2009

..my mavame na veceru kasu s UM, ovocim, trochu zahustenu pohankou alebo kukuricnou kasou alebo niecim podobnym co akurat mame..
Kupeme sa kazdy druhy den, robili sme to tak v porodnici a pokracujeme v tom aj doma..hovorili nam ze je to dobre z hladiska imunity, premastovaniu pokozky atd., ale aj popri celodennej starostlivosti o drobca je super ked mame kazdy druhy vecer akoby "volny" 🙂..a najprv sa kupeme, potom papame, kakame, kojime, hajame.. 😀

jankapiknova
19. nov 2009

My tiez mame najskor kupkanie potom papkanie a potom spanok, myslim ze kupkanie s plnym bruskom nieje stastna volba ☹ . Okupkame sa okolo 18.30, vypije flasu mlieka a okolo 19.00 uz spinka. Ale samozrejme ze papa aj v noci 😒 . Nas maly je taky papkač mlieka,lebo vypije za 24 hodin az do 700ml mlieka plus jogurt cez den.

bereninka
20. nov 2009

Holky, taky uvažuju, že bych koupala PŘED kaší. Ale nemáte pak děcka moc unavená, že pak tu kaši, nebo co dáváte, nechtějí?

u2jana
20. nov 2009

berenika, my najprv papame a potom kupeme... nasa sa jednak pri tom strasne zaspini a jednak bola po kupani uz unavena a nechcela papat

chcem sa spytat, kolko masa davat po roku?

angel78
20. nov 2009

citala som, ze deticky by mali mat maso 6x do tyzdna

u2jana
20. nov 2009

a nevies nahodou cca kolko gramov - neviem ci jej ho nedavam malo.

angel78
20. nov 2009

fuha, to tam nepisali, ale ja vzdy len tak primerane nakrajam nadrobno ci uz do polievky alebo cestovin ci ryze,zemiakov.. nemoze ho zacitit, ze tam je, lebo ho vypluva🙂vacsinou nakrajam taky kusok cca 5x5 cm

bereninka
20. nov 2009

V roce 40 g masa 6x denně, pak 1x denně vejce. 😉

u2jana
20. nov 2009

dik, nasa ho tiez vypluva, ked ho je viac, tak sa bojim, ci ho nema malo.

kisska
20. nov 2009

u2jana - skus davat viac strukovin a dokonca ak das privarok s mliekom/smotanou, tak je ta bielkovina uplne plnohodnotna s masovou, ale aj ked to das len so zeleninou, tak su strukoviny velmi podobne masovym vyrobkom 😉 Dokonca vegetariani by povedali, ze este zdravsie. Ale ja zas hovorim, ze z masa su ziviny a mineraly lepsie dostupne pre dieta, hlavne ked deticky jedavaju podla nalady a nikdy nevies, kolko toho zje 😉

u2jana
20. nov 2009

ja by som rada, ale strukoviny jej nerobia dobre na brusko - aj som skusala sosovicu 3x zlievat z vody aj tak sme mali potom strasne tazku noc 🙄
dnes som rozmyslala nad zelenou strukovou fazulkou, ale neviem - ci ju mam tiez zlievat z vody...

saska.t
20. nov 2009

u2jana ak das cervenu lupanu sosovicu ta nezduva, nemusis ju namacat, vodu nezlievas a malej urcite nebude tazko 😉

berenika 6x denne mäso a to ako robis ?😀 pekny preklep aspon som sa pekne pobavila dakujem 😀