Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

gabika7706
10. apr 2011

@mirka73 ja som mala roznych pangasov,nakoniec sme isty cas kupovali len z billy, ich balenie malo najmenej percent vody zo vsetkych, kt. sme mali, no chutovo mi proste ani jeden nepripominal rybu, mam ale voci pangasovi aj ine vyhrady, ale to tu nebudem rozoberat 😉

sussanah
10. apr 2011

@mirka73 tak to je super, to se poohlednu po mlynku na kafe 🙂 Ja ted puding delala tenhle tyden a teda maly to dlabal jak najaty, sotva ze jsem uchranila svoji porci 😀

mirka73
10. apr 2011

@sussanah zááávidííím, keby aj moje dieta chcelo papat pudingy a kase 😅
vobec netusim, ci teraz take mlynceky predavaju, ten moj je poriadne stary, ja fakt odporucam, skusit sa pytat starsich ludi naokolo, urcite niekto cosi take ma, hlavne ludia, ktory chodili do Ruska, ten nas tusim tiez pochadza odtial 😉

mirka73
10. apr 2011

@gabika7706 teraz som ale strasne zvedava, co su to za vyhrady 😀

erinka83
10. apr 2011

@sussanah tak až vymyslíš, jaký koupit, tak se poděl 🙂
@mirka73 dík za info 😉

cicimon
11. apr 2011

baby a co hovorite davat kasu na ranajky? a ako zaviest bielok? staci napr piskoty alebo radsej vajecne cestoviny ci nieco ine?

tygrous
11. apr 2011

@cicimon Já dávám kaši na snídani už hooodně dlouho a tak nějak nám to oběma vyhovuje😉 A bílek jsem zavedla jako ostatní nové jídlo - 1.den 1/4 bílku, 2.den 1/2 bílku, 3.den 3/4 bílku, 4.a 5.den celý bílek. Teď dávám 1x týdně celé vajíčko a jinak sem tam piškot, sušenku, kousek buchty...

cicimon
11. apr 2011

@tygrous takze rovno bielok z vajca natvrdo?
no ja som davala kasu na olovrant ale odkedy zacala vymyslat a aj tak sa dotlacila potom rozkom, tak som si to rozmyslela a zacala jej davat na ranajky kasu a oolovrant rozok..

tygrous
12. apr 2011

@cicimon Jo, dala jsem normalne uvareny bilek z vejce na tvrdo😉 Ale je teda fakt, ze jsem asi tyden pred timhle testovanim bilku mu dala uz piskoty (nejdriv jeden, druhy den dva...) A mela jsem uz driv otestovano, ze mu bilek nevadil pres materske mleko (kdyby tam byla nejaka velka alergie, tak by reagoval uz pres MM).
Nam ty kase rano vyhovuji, protoze i my s manzelem snidame normalne kasi z oves.vlocek, ryzovou, jahelnou...

cicimon
12. apr 2011

@tygrous no moja mala piskoty asi 3 dni ked som jej na narodky spravila tortu z piskot, chutilo velmi 🙂)

liki205
13. apr 2011

poradte mi aké jogurty sú vhodné pre 19 mesačné bábo? dávame stále len zvolenské , ale už by to chcelo zmenu, ale každý mi niečo iné povie, že pribináčik nie lebo je ťažký na žalúdok, a ani žiadne iné nie su vhodné tak teraz neviem či do troch rokov bude malá papať iba zvolenské jogurty? a ozaj ked robíte kašičku , napr. krupicovú tak ju robíte z kravským mliečkom? alebo s umelým?

jasminet
13. apr 2011

@liki205 19 mesacne babo uz uricte moze ine jogurty nez zvolenske 😉 ja striedam zvolensky, mnam duo, holandiu, sem tam dostane lipanka (bez eciek) a dokonca lepsi nez pribinacik, activiu tvarohovu s jahodami... proste co mi pride pod ruku. jedine nedavam cokoladove jogurty.
obcas urobim domaceho pribinaka - tvaroh, smotana, vanilkovy cukor a ked nechcem davat tolko smotany dam namiesto nej jogurt.
do kasi a pudingov uz od roka davam kravske mlieko 😉

bubelko
13. apr 2011

@lilki205 ako pise jasminet, mozes skludom miesat jogurty, ale ak malej chutia, tak by som ostala pri tych zvolenskych. my tiez kupujeme stale tie iste. a co sa tyka kase, mozes pouzit kravske mlieko 😉

sussanah
13. apr 2011

@liki205 jj na kasi zkus kravske mleko, zacni ale cerstvym (mysleno ne krabicovym trvalnivym, ale takovym co ma spotrebu tak tech 5 dni 😉 ) plnotucnym. Jogurty muzes zkusit i jine nebo dochucuj marmeladou. Spis se ale porad zkus zamerovat na ty tucnejsi, ktere nemaji v sobe hodne ecek. Pribinacka taky delam doma, proste tucny tvaroh, vanilkovy cukr a poradne naslehat, maly se po tom muze utlouct 🙂 Samoze pokud chces kupovat, tak si myslim,z e uz to taky prezije 😉 Ted uz ani tak nejde o to, ze je neco nejak zasadne nevhodne (kdyz nepocitam smazena nebo extra korenena jidla), jako spis o celkove stravovaci navyky, ktere chces diteti vstipit 🙂

erinka83
13. apr 2011

@liki205 Já dám občas malé Lipánka, jediný má složení OK, když neberu v potaz ten cukr, ale to malý i ovocné jogurty, že... Pribiňáčky a zybtek jsou plné modifikovaných škrobů a spol 😠 Malá už mi jen bílý jogurt nesní vždy, tak proto jí to trošku zpestřuju...

liki205
13. apr 2011

Juj ste zlaté, dakujem za rady, a ešte taká otázočka čo sa týka takých pochutín ako je kečup horčica a tatarska, to sa može od kedy dávať?včera som napríklad robila vyprážaný karfiol a malej to moc nechutilo , tak sme zase ostali na klasickom masku s ryžou a štavou, lebo naša malá má rada len veci na šťave , tuhé jedlá do nej vobec neviem dostať ☹

jasminet
13. apr 2011

@liki205 tak tatarsku by som urcite nedavala, ale kecup mi minule ujedala z taniera 😀 a naramne jej chutilo, ale ona je cela taka paradajkova, zije len na paradajkach niektore dni 😉

ica9
13. apr 2011

Ahojte. Mna by zaujimalo, ako pripravujete strukoviny (nejake recepty) Zatial sme jedli len cervenu sosovicu. Dcera ma rok. Dakujem 😉

salvinka
14. apr 2011

kocky a co bravcove masko? odkedy sa moze?

bubelko
14. apr 2011

@liki205 teoreticky mozes od roka, tatarsku ci majonezu som ale nedavala vobec, horcica je podla mna chutovo dost vyrazna, takze tu tiez nedavam. kecup davam raz za cas k parkom ci rybim prstom. ma sice vela cukru, ale raz za cas sa svet nezruti 😉

@salvinka s bravcovym masom je to tak ako pri vsetkom - kolko ludi, tolko nazorov. ja som zacala davat relativne skoro, este pred tym nez mal rok, ale presne neviem. kupovala som u masiara 100g panenky a to mal na 3 porcie. teraz po roku davam uz normalne, vacsinou kotlety, ale sama bravcove velmi nemusim, takze ho mame mozno 2x do mesiaca.

rainee
21. apr 2011

preco sa vlastne nemoze bravcove? lebo na "zapade" je bezna detska babystrava aj s bravcovym. 😕
ja som s tym nasim stravovanim stale zufala, malej skor nic nechuti, ani domace ani vyzivky, teda ja uz neviem co od radosti vymysliet. aspon ze mlieko mi este vypije. a lubi aj jogurty, ja davam hlavne biele ale uz sme mali aj rozne ovocne, milaciky, pribinaciky (okrem cokolady a exotickeho ovocia).

saska.t
21. apr 2011

@salvinka bravcove sa moze po 10 mes. 😉

lucikatn
21. apr 2011

ahojte, ako ste naucili dieta papat "dospelacku" stravu? My s mm jeme zdravsie a ziadne vysmazane, tucne, prilis slane jedla atd a chcela by som postupne zacat navykat na nu aj Timika ale akosi ma s tym problem. Pred prvym rokom chcel stale skusat co mame my na tanieri a take 2 lyzicky vyskusal a bolo dobre. No ale teraz ked uz to moze papat tak nechce. Dokonca uz nechce vyskusat ani tak ako pred tym.... Myslite ze este na takuto stravu nedozrel a pride to samo? Mam este pockat do tych 1,5 - 2 rokov? Dakujem a prajem vam vsetkym krasny slnecny den 😉

luthien.k
21. apr 2011

@lucikatn, dej mu čas, u nás jsme krájeli hodně najemno docela dlouho a měl jídla samostatná, do 18ti měsíců určitě. Nové chutě taky zvládal postupně, rozhodně ne v roce 😉
@rainee, ne že by se nemohlo, ale obsahuje hodně živočišného tuku, tak proto se to s ním nemá přehánět...

berenika39
21. apr 2011

@lucikatn ahoj, postupně...dávej jí to, co jí běžně, aby se najedla a jen mezi tím jí nech k dispozici na svačiny na stolečku někde kde si hraje "dospělácká" jídla...sýry na kousání, ovoce na kousky, sušenky, křupky, pečivo...at si sama může vzít a zkoušet to. Postupně třeba jen jedno jídlo denně nahradíš něčím "normálním", pak další. Je čas, zvykne si.
Nejde to najednou ze dne na den zrušit batolecí mišmaše , jsou na ně moc zvyklí🙂. Tak at vám to jde.

lucikatn
21. apr 2011

@berenika39 @luthien.k s pecivom sladkostami chrumkami a pod. problem nema len ide o varenu stravu a surovu zeleninu a tak. uz som skusala mu trosicku prisolit to co jedava a vobec to nechcel. Asi telo vie ze nie je este na to pripravene.... No co uz budem trpezlivejsia a skusat postupne aj nadalej.... vdaka

luthien.k
21. apr 2011

@lucikatn, přesně, u nás by s tím taky neměl problém, jak píšeš, ale normální jídlo, navíc s většími kousky, zvládal fakt o dost později než v roce, takže to je normálka.

lopezka
21. apr 2011

ahojte 😅
tuto temu som nasla len teraz, lebo bola na 1.stranke 😀 priznam sa, ze by som ju nevyhladavala 😅
moja dcerka papa uz skoro vsetko, co jej dame, az na male vynimky 😉 .... pribinacik som jej dala uz tusim ked mala 11 mesiacov a svet sa nezrutil 🙂 .... puding ani kase jej nechutia, tak jej nedavam 😖 .... maso hovadzie absolutne odmieta ( este od cias, ked som ju krmila z poharikov 😖 ) .... chlebik moc nechce, ale rozky jej chutia ....teraz napriklad jej chuti hrozno ( samozrejme osupane 😉 ) ... alebo jej dam do rucky kusok kalerabu a ona si hryzka 😅 pripadne jablcko 😅 .... najnovsie jej v kociku davam polystyrenovy chlebik 🙂 ten jej velmi chuti, zabavi ju to a ani sa moc nezaspini 😀 😀 😀
jasne, do roka som davala pozor a potraviny pridavala postupne, ale ziadne take ze najskor trosku, potom viac ....proste som vyskusala, ci jej neco chuti alebo nie a bolo 😉 .... teraz po 1.roku myslim uz nemusite byt take uzkostlive .....krpcek uz da aj sam najavo, co chce a co nie 😉

katus123
21. apr 2011

ahojte, no my sme mali rocik len nedavno, tak hladam inspiraciu, co malej zahrnut do jedalnicka. Mala by stale len detské vyzivky ovko najma ovocne 🙂 tak sa jej to snazim zahrnut co najviac do jedalnicka 🙂 no nedoprajte nasim najmilovanejsim 🙂

cicimon
23. apr 2011

baby ako je to s korenim? co mozu?