Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

wenis
17. mar 2009

Teda holky, vy jste ale kuchařky...já teda po tom jednom roce dávám ovoce, zeleninku a Pribináčka. Samé vitamínky a vápník ;)

kijonkova.k
17. mar 2009

Holky,zkoušela jsem dneska upéct ty řezy rafaelo,co tady někdo dával link 🙂 Paráda,fakt moc dobré a strašně jednoduché,pekla jsem hned ráno a je půl plechu sežraného a já si teď uvařila kafe,tak si jdu dát do nosu 🙂

kim
17. mar 2009

Ahojky
dnes jsem teda absolutně nevěděla, co udělat Dádovi k obědu a tak jsem udělala br.kaši - z jeho mlíka teda a nastrouhala do ní natvrdo uvažený žloutek a dětskou šunku, mělo to úspěch 😉 😵

caira
17. mar 2009

holky vy nedavate detickam vubec bilek? ja uz bilek normalne od roku davam taky..ale zase nedavam zadne uzeniny jako salamy, sunku nedej boze parky nebo dalsi takove veci..... clovek nikdy nevi co v tom je a ma to desne soli..radeji davam masicko 😉

ja dneska podvadela a koupila jsem male v krame "hotovku" dostala testoviny se zeleninou a fazolkama, sli jsme rano do knihovny a pak na nakup a uz bych nestihla uvarit, tak jsem to trosku osidila 🙂

Premyslim co ji uvarit na zitra, dneska k veceri dostane krupicovou kasi ale premyslim co zitra..

ted mela dost za sebou testoviny nebo bramory, tak premyslim,ze nejakou omajdu s ryzi..ale nevim jakou..vcera mela k veceri rajskou s testovinama, tak me napadlo co treba to kure na paprice a k tomu ryzi..to by snad slo,ne?

Akorat nevim, smeji deti smetanu?
Ja kure na paprice jeste nezkousela, ale rikam si, ze to snad nemuze byt takova veda, nebo jo? 😅

kim
17. mar 2009

Smetanu smějí a recept na kuře na paprice máš Cairo výše 😉 Já budu dělat zítra 😉 Bílek se smí!!Vždyť je ve všem - pečivo, těstoviny, já do té kaše strouhala jen žloutek, ani nevím proč 😅 asi ze zvyku, že se před rokem dával jen žloutek 😀 😉

lenkazdenek
17. mar 2009

Tak u nás jí malá většinou to co my,akorát nekořeněný,takže zapečené těstoviny se zeleninou,brokolicové karboše 😉
U nás večerře jedou kaše na střídačku s chlebem-občas polívka 🙂

caira
17. mar 2009

Kim, jj, ja vedela, ze ten recept uz nekde padnul, jen jsem nevedela kde, ale uz ho mam napsany, kure jsem vyndala z mrazaku, ted jdeme na prochazku a az se vratime tak se na to vrhnu, kdyz to stihnu tak to dostane jeste k veceri 🙂 zatim cus kocandy 😵

mkr
17. mar 2009

ahoj, já malé dávám šunku od kosti 🙂 ta by mohla být nejlepší, jednou jsem koukala jste to co jíte a byl tam recept na domácí krutí, bohužel jsem si ho nenapsala, ale třeba někdo bude vědět
jsem ráda, že chutnala, je to fakt rychlý a to je na tom nejlepší, nerada trávím u plotny čas, který můžu trávit s malou
my zítra máme vývar z uzených kostí, omáčku kmínovou s těstovinami, tak uvidíme co pojede 🙂

mkr
17. mar 2009

caira tak jako přílohu udělej třeba kuskus, když to malý točím dokola tak jí to někdy obměním

hancas
17. mar 2009

cairi....co děláš za přílohu k tomu kužeti na paprice???díky

kijonkova.k
17. mar 2009

mkr,jak děláš kmínovou omáčku?To neznám vůbec 😉
Já vařím ráda,i když jsem s tím začala teprve až když jsem se stěhovala k manželovi(takže asi před rokem a půl).

mkr
18. mar 2009

kijonkova.k mrkni http://www.hamanek.estranky.cz/clanky/omacky/km... ale dělám trošku jinak nejdřív osmahnu maso a pak zbytek postupu 🙂

kijonkova.k
18. mar 2009

mkr,vypadá to dobře,asi taky někdy vyzkouším.A Ty už svojí Zuzance dáváš polívku i druhé?Já jsem ráda,že mi malá sní aspoň jedno 😉

caira
18. mar 2009

holky tak to kure se mi vcera nejak nepovedlo..prislo mi to desne bez chuti 😅 jestli jsem tam dala moc te smetany? ale proste mi to prislo, ze to vubec nema chut..nevedela jsem kolik te papriky ...no nakonec jsem to hodila do zachoda 😀 zkusim to pristi tyden znova..najdu si kdyztak presny recept a udelam to podle toho..ja fakt nesmim varit jen tak od oka, potrebuju presne udaje kolik ceho dat a pak to zvladnu...( teda pokud se nejedna o polevky, ty se povedou skoro vzdycky) 😀

JInak jsem male na dnesek k obedu udelala kvetakovou polevku ( ja sama kvetak moc nemusim, ale tohle chutna docela dobre) akorat jsem pitoma, udelala jsem naprosto stupidni chybu..uz jsem mela polivku hotovou,takze ze do ni jeste rozkvedlam vajicko ...udelala jsem, vypadalo to super tak jsem se v duchu pochvalila, promichala jsem to a myslela jsem,ze jsem to vypla a ja to dala jen na slabo a zacala vytirat podlahu v kuchyni..no po chvilce jsem si vsimla, ze se mi to porad vari, ale to uz bylo to vajicko fakt na "tvrdo" takove cucky v tom, ze jsem to musela nakonec vzit tycakem a celou polivku rozmixovat na jemno...puvodne jsem to male chtela dat pekne s tema kouskama, ale holt to bude mit jako jemnou polivcicku 😀 no vim pro priste 😀

mkr
18. mar 2009

kijo nene malá by toho tolik nesnědla, těstoviny má ze včera, tak nevím jestli to dnes ještě uspěje 🙂
květákovou děláme taky, nám moc chutná

kijonkova.k
18. mar 2009

Caira,já dělám kuře na paprice tak...osmahnu nadrobno nakrájenou cibulku na oleji,pak na to dám kuřecí stehna(většinou 4,vařím na dva dny),posypu celkem dost paprikou,zaleju vodou,ať jsou ty stehna potopené,dám asi 3 bobkové listy,asi 4 kuličky pepře a nového koření a vařím,dokud maso není měkké,klidně i hoďku.Pak stehna vyndám a nechám vychladnout,vývar zahustím mlíkem s moukou a pak přidám smetanu 12% 🙂 Dochutím už jen solí.Maso pak oberu a přidám do omáčky 🙂

jandalinka
18. mar 2009

Tak se musím podělit,co jsem zde vyčetla a udělala z kuřecíh játýrek omáčku malé 😝 .Sama jsem netušila,že vůbec játra může,ale když tu padl tip na játrovou omáčku,tak jsem si vlastně řekla,proč ne?!Tak máme po obědě a malá se mooooc olizovala a ještě si přidala.
Také přemýšlím,kdy jí nebude stačit jen jedno jídlo a budu baštit polévku a ještě hlavní jídlo 😒 ,ale zatím se zdá,že sní malý talířek hlavního jídla a někdy si přidá ještě jednou ,ale to je jen občas,tak si myslím,že zatím ji nebudu zatěžovat 2jídly 🙂

kijonkova.k
18. mar 2009

No,já jsem dnes malé dělala zeleninové rizoto,chutnalo to i mně,ale ona to samo nejedla,protože je prostě lenivá kousat 😠 Rýže přitom byla úplně rozvařená a zelenina v ní namačkaná vidličkou skoro na kaši.Já už fakt nevím,kdy konečně začne normálně jíst.Jsem se akorát zase vytočila 😖

caira
18. mar 2009

janda:

jsem rada, ze jatrovka chutnala, u nas je to taky obrovsky hit, nenapadlo me jak se po tom muze oblizovat, snedla mi toho docela velkou porci..ale uz mam posledni porci v mrazaku, takze ji zase budu delat do zasoby 🙂

Kijo diky za ten recept,po nedeli to zkusim podle tveho receptu 🙂

MKR: ta kminova omacka vypada dobre, taky vyzkousim..

holky jak velkou porci jidla vam deticky tak snedi? ( mate prehled cca kolik gramu to je?)
u nas tak maximalne 200g

obcas ted udelam dva chody, ze 100g je polevka a 100g je druhy...ale vetsinou ma jen jeden chod 🙂 kdo by se s tim porad vyvaroval, co?

KIjon: nase mala taky vubec nechce kousat 😒 ale kupodivu ji ryze jede kdyz je s omackou...ale rizoto by mi treba nesnedla ani omylem, jakmile ma omacku a v tom ryzi tak to jo..nebo treba i testoviny takhle mi sni v pohode..ale musi to byt s omackou 😀

kaculi
18. mar 2009

Ahojky, tady jsem se u někoho dočetla že dává polívku z uzeného. Tak se chci zeptat jestli už dáváte i uzené maso? Asi ne že?

caira
18. mar 2009

my tu uzene ani nemame,takze u nas se uzene nedava..ale dala bych si ...takhle bramboracek plneny zelickem a uzenym....mnaaaaam 😀

ted mam akorach chute
😀

hancas
18. mar 2009

kljin....co máš z toho u nás je to to samé,někdy sní nerozmačkaná,ale rozvařené brambory,zeleninu...ale z toho je den kdy to plivou vše ven,a já mám akorát pak nervy.prostě nechám v polívce vše pořádně rozvařit pomačkám vidličkou a at si zvykají na kusy,přece jim to nebudeme mixovat do 5 let.ale je pravda že ted už se lepší.Když měli prcci rok jak tvá karolínka tak to bylo to samí vše plivali,tak jsem jim to mačkali úplně do kaše.Vydrž to chce trpělivost.Držím palečky 🙂

eppik.m
18. mar 2009

caira: ja zatím dva chody synovi nedávám, od narození papá velice dobře a všechno jak doma vařený tak kupovaný, kouše bez problémů, má osum zubů takže hodně toho už sní sám když mu dám jídlo do ručky a porce se pohybují kolem 300g, zatím jsem mu jídlo vážila 😉 uzeniny nedávám, občas když vidí že jím salámu tak mu dám kousek pro chut, kupujeme pouze libový

lujzik
18. mar 2009

Ahoj 🙂
jandalinka: môžem Ťa poprosiť o tú játrovú omáčku?
My máme játra veľmi radi,malej som ich zatiaľ neponúkla...ale skúsim,dík

jandalinka
18. mar 2009

No polévku z uzeného bych rozhodně nedala,je to moc mastné pro děti po 1.roce. 😒 A hlavně slané.
Lujzik:podusila jsem cibulku,pak k tomu přidala pokrájené na malé kousky kuř.játra,podusila zhruba 15min.a přidala mouku za zahuštění a přidala mléko a povařila.pak rozmixovala,ale tak aby sem tam kousek byl.Malávyžaduje něco kousat. 😝 😉

lujzik
18. mar 2009

No to aj moja,dokonca odmieta mixovanú stravu,už chce len kúsky... 😀 frajerka je to 😎
a vôbec si to nesolila?A čo si dávala ako prílohu?
UDENINY NIE-to by sme nemali ani mi dospelí,nie ešte krpci!!Ja dávam aj šunku aj salám neúdené a papá...

mkr
18. mar 2009

kaculi když se tam kousek masa najde tak jí ho tam nechám, když obírám kosti tak přiběhne řekne ham, tak jí tam taky kousek strčím, ono po troškách nic neuškodí ať si zvykají, nám polévka z kuřecího nechutí, když je z uzených tak se nemusí tolik dochucovat 🙂
tak my nesníme ani 200 gr, teda asi jak kdy
párky a takový různý salámy, ale kupujuji šunku, jenže někdy se stane, že i ta šunka stojí za prd

kijonkova.k
18. mar 2009

holky,jste mě uklidnily,s tím kousáním,bo už mě to fakt štve 😉

caira
18. mar 2009

lujzik:

ja na orestovanou cibulku hodim jatra a ty osmazene jatra zalivam slabsim bujonem( kvuli male, ale jinak nam bych tam dala na pul litru vody kostku bujonu)aby to melo trosku chut a dam tam kmin, pak rozmixovat, mleko na zjemneni a hotovo 🙂 to je recept jeste po me prababicce 🙂

ja uzeniny taky nedavam, my si kupujeme pro nas sunku u reznika, od kosti, ale taky ne vzdycky maji hezkou, takze ted uz jsme druhy tyden bez sunky 😀 ale male to vubec nedavam..

ted zdlabla kousek chleba s "lucinou" a jogurt a valime ven, tenhle tyden tu mame fakt neskutecne teplo, tak vyrazime ven na trikolce 🙂

kijonkova.k
18. mar 2009

caira,můžu se zeptat,kde žijete? 🙂