Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

mkr
25. mar 2009

my chodíme na slepice, ale někdy chleba skončí v ní 🙂 malá je parádnice, jak zapnu fén je hned u něj
myslím si, že mlíko zas až tak teď už nepotřebuje, známá má holčičku a ta měla období, kdy mlíko fakt ne a za čas jí to přešlo, jestli si dá jogurt tak to snad stačí
jinak já ji do mléka dávala cukr, aby se jí líp spalo, teď už o něco chytřejší bych to svý malý nedala 🙂

katrinaaa
25. mar 2009

děkuji za odpovědi docela jste mě potěšili,jogurty a sýry papá hrzně ráda tak snad jí to bude stačit.

radka.m.
25. mar 2009

katrinaaa-kolem roku je mléčná dávka kolem 500ml na den,to ano,ale neznamená to vypít 500ml mléka,je to mléčná dávka a vzhledem k tomu,že v tomto věku už má dítě mít dávno zavedené mléčné příkrmy,tak ty se do toho taky počítají,takže pokud jíte kaši,jogurty,sýry,máslo,tak není pít mléko už potřeba,jinak pro tvou představu 150ml jogurtu se počítá jako 250ml mléka,takže denní mléčnou dávku určitě splnujete 😉

caira
25. mar 2009

tak moje dite je porad vzhuru, chytla takovej hysterak (uplne bez duvodne, se na nas jen podivala a zacala hystericky vyvadet) a normalne 15 minut tu jecela tak, ze se uplne zalykala a popadala dech...normalne hysterka prvni tridy, by mohla k divadlu 😒

lenkazdenek
25. mar 2009

Kim plně soucítím,taky každý den vařím,ale díky bohu jsem jídelníček upravila tak aby to mohla i malá a peču teda jen jednou týdně.
Jinak peču vše ,zkoušela jsem i domácí croasainty(snad jsem napala dobře) moc mě to baví a ráda peču novinky ,jenže jelikož peču jen o víkendu aby se to doma snědlo,jelikož já to moc nemůžu,malá občas dostane kousek k snídani nebo na sváču s bílím jogurtem a manža jíst nestíhá 😀
Caira-naše to měla předevčírem,ale je nemocná,tak sme kolem ní skákaly a ukoidnila jí až studenější pšesnídávka a pak sme zjistily,že jí k tý viroze vyrostly ještě obě stoličky 😔

caira
25. mar 2009

no u nas to asi zuby nebudou, krom 4 stolicek uz je mame vsechny 😉 a kdyz jsem ji rano cistila zuby tak po tech poslednich porad ani pamatka, nakonec se uklidnila, ale nespala az do osmi..doufam, ze alespon bude v klidu spat a nebude se mi zase budit xkrat za noc...

k tomu peceni, ja jsem na jednu stranu rada, ze neumim, jinak bych to porad jedla, miluju sladky a fakt se snazim ho nejist, jen treba v nedeli si dam neco malyho ke kafi, jinak se drzim ( porad mi zbyva 5 kilo z tehu vahy) a jestli se koncem leta chceme zacit snazit o druhe tak bych chtela byt zase na sve puvodni vaze.. 🙄 a to se s pecenim proste neda sloucit 😀

lenkazdenek
25. mar 2009

caira a co celozrný koláče,já ho peču už jen pro sebe,jelikož manža to nechce ani vidět,on radši buchty 😀

janinininka
26. mar 2009

holky jsem k.o. naše baronka v 1 vstala a nechtěla spát usnula skoro ve 4, já mám pytle pod očima, nevyspalá, ale Kačenka se v 7 vzbudila a už se spát nebude, když jsem k ní nešla, ječela takovým stylem, že to bylo slyšet, až vedle v domě snad, nechala jsem jí, ale pak jsem za ní musela vždycky kvůli sousedům jak ječela děš, mám toho plný brejle, nemám náladu, tak nám začíná krásnej den..

ach jo, dneska vařit nemusím mám od včera, a zítra udělám ty těstoviny od Kim asi 😉 a o víkendu nevím co pro malou budu dělat guláš to asi nee 😀 a v ne roládu s bramborem a to asi taky ne, že..co budete dělat vy prckům o víkendu?

zzuz
26. mar 2009

ahojte.. nemate niektore skusenost s tym, ze dietatko chce aj po roku hlavne mliecko? Ja som zavadzala prikrmy okolo 6-tich mesiacov, ale stale toho zje strasne malo a potom ho dorazim mlieckom, lebo inak by mi nezaspal, alebo by zlostil. Pije sunar, svoje uz nemam. Doktorka vravi, ze ho vypije privela.. Ja by som bola tiez radsej, keby viac zjedol prikrmov, ale moc sa to teda nelepsi.

Nas jedalny listok vyzera asi takto:

7.00 mlieko 210 ml a pri nasich ranajkach este trosku chleba, al. peciva
10.00 cely jogurt plus 90 ml mlieka (potom ide spat)
13.00 obed - mäsovo-zelen. prikrm (len par lyziciek) a potom 120 ml mlieka
17.15 olovrant - ovocie, ale toho v poslednom case zje tiez len par lyziciek (4-5) a mlieko 150 ml
19.15. kasa a konecne ziadne mlieko 🙂

petka80
26. mar 2009

Holky, vy jste toho nakecaly 😀 Jdu vás dočíst. Jinak dneska vařím poprvé v životě rajskou omáčku, tak mi držte palce. Je to podle receptu z Apetitu, tak jestli se mi to povede, tak pak hodím recept.

jandalinka
26. mar 2009

petka80:určitě hoď recept,i kdyby se ti nepovedla 🙂 😝 ,mě malá moc rajskou nechce,poněvaž jí asi málo ochutím a osladím a mě samotné moc nechutná a přesně nevím,jak ji ochutit.To je jak s koprovou,kde já mám ráda ocet,ale kvůli malé ho tam nedávám a pro mě je prostě taková bez chuti,ale jí naštěstí mooooc leze 🙂

simonka99
26. mar 2009

zzuz mame velmi podobne deti 🙂 co sa jedenia tyka,akurat ja stale kojim.No ale asi pre mesiacom sme boli v nemocnici na zapal priedusiek,no a tam mu zistili,ze je chudokrvny.Tak odkedy sme zacali brat maltofer sa to vyrazne zlepsilo,mavame 3 jedla pocas dna a po nich uz ziadne mliecko.Kojim ale aj tak asi 3x denne a aj v noci 1-2x.

eppik.m
26. mar 2009

ahojky, my máme dnes k obědu silný kuřecí vývar s hodně zeleninkou a kuř. masíčkem 😉
zzuz: zkus mu to sušené mléko přimíchat k tomu příkrmu, třeba mu to lépe bude chutnat, na oběd bych vynechala to dojídání mlékem, batole potřebuje přijímat kůli vitaminům a stopovím prvkům i zeleninu a ovoce a 6x týdně masíčko ... jak to máte s pitným režimeme? Co a kolik toho vypije, nemyslím tím UM.

petka80
26. mar 2009

janinininko, s tím nevyspáním tě lituju ☹
Já o víkendu malou většinou šidím, buď má něco s náma nebo dávám skleničky, vařím hlavně přes týden, o víkendu na to házím bobek 😔

zuz, jestli tě to štve a chceš, aby jedl víc příkrmů, tak holt budeš muset to denní mlíko utnout a nedat mu ho. Bude to asi boj, ale on to brzy pochopí, pokud budeš opravdu neústupná.
Moje dcera do 10 m. jedla strašně malinko, dala pár lžiček a pak chtěla mlíko. Musela jsem to opravdu radikálně omezit, kojila jsem už jen ráno a večer a mezitím nic. Trvalo to pár dní a začala jíst pěkně. Neboj, oni hladem neumřou. Ale chce to pevné nervy.

zzuz
26. mar 2009

simonka99 - a ako ste to docielili, ze uz nepije tolko mliecka za tym? jednoducho nedat a vydrzat? vsimla som si inak, ze papa lepsie prikrmy, ked mu nejdu zubky. teraz mu idu, tak zase chce hlavne mliecko.

eppik.m - mne sa zda, ze prve lyzicky zje celkom s chutou. ked mu nechuti, tak sa striasa. 🙂 ale jednoducho zje len par lyziciek a potom odmieta. a s pitnym rezimom to veru je katastrofa. uz mesiace ponukam vodu, caje, stavy.. a nic nechce. z flasky, ci hrnceka vobec nic a po lyzickach mi zje zarobeny malinovy "sunarek". S cistou vodou sa len hra a dostanem toho do neho menej. Ale ja toho sunareku "vypije" len par lyziciek. Plienok pocikanych ma relat. dost, ale urcite je lahko dehydrovany, lebo ked mu posledne brali krv, tak bola hustejsia. Aj doktorka to skonstatovala.. Tak neviem, ci on smäd nepocituje..

zzuz
26. mar 2009

tiez som rozmyslala nad tym, ze on sa uz tak "spolieha" na to mliecko, ze sa nim dorazi..

petka80 - a sekla si s tym naraz, ci si vynechavala postupne niektore mliecne davky? nebojim sa, ze umrie od hladu, faldiky ma, podvyziveny urcite nie je. 😀 len tie nervy potom, ked nebude ani cez den spat. Misko nepatri velmi ku kludnym detom, treba sa mu intenzivne venovat, nic ho dlho nebavi. A ked ma blby den - zubky, al. je nevyspaty - tak je fakt problem ho zabavit. Mrnci aj cely den visi mi na nohach. Drzi ma za teplaky a nechce sa hrat. Ani sam, ani so mnou. Tak to sa budem musiet asi pripravit..

eppik.m
26. mar 2009

zzuz: problém je v tom, že místo tekutin on pije hodně toho mléčka a potom nemá hlad ani žízeň, jak píše petka80, jednoducho mu to mléčko nedej, nech ho tedy at sní co sní, neboj se že by strádal, on se ozve když bude mít hlad a tak ho potom dokrm tím zbytkem (ovocem, nebo masovozeleninovým příkrem, podle toho co zrovna je v pořádí). Mléčko bych mu nechala ráno k snídani a třeba to odpoledne (nebo před spaním jako druhou večeři) a s tím pitím musíš vydržet a mít opět trpělivost a pořád mu nabízet dokola, dokolečka, můj syn se taky tak naučil pít a to víš že ze začátku taky nechtěl, u nás bodujou ovocné štávičky ředené vodou. Myslím že pak budeš mít doma nemocné dítko, jak píšeš problémy už se dostavili ...

petka80
26. mar 2009

zzuz, sekla jsem s tím najednou a to jsem kojila skoro po každým jídle. Nechala jsem jenom to ranní a večerní mlíčko a jinak ne. No bude to boj, ale fakt se to vyplatí, určitě se rozjí.
Já měla docela podporu od manžela, udělali jsem to myslím přes víkend nebo přes nějaké volno, abych na to nebyla sama, on ji zabavoval při jídle, to pak aspoň něco snědla, museli jsme se jí hodně věnovat, aby na to zapomněla, že chce mlíčko. Tak zkus někoho taky poprosit. Nebo jeďte někam na výlet aspoň na chvilku, třeba by se zabavil. Na každého platí něco jiného.

simonka99
26. mar 2009

zzuz,ako som uz pisala,ked sme zacali brat maltofer,tak to prislo samo-dovtedy bol problem donho dostat aj par lyziciek.Bola som z toho uplne hotova,pretoze to netrvalo par dni ani tyzdnov,ale cele mesiace....zijem v zahranici a tu sa absolutne neriadia pravidlami pri zavadzani prikrmov ako na SLovensku,ked som sa pytala na ten problem s jedenim,odporucili mi nedat mu mlieko a pripravit napriklad hranolky a nech si sam dava do ust 🙂 podotykam,ze mal vtedy ai 10 mesiacov 🙂 na vahe priberal ukazkovo,tak moj pediater to neriesil....no a nakoniec chudokrvnost ☹ ale to zistili na SLovenku,ked sme tam boli na dovolenke(stale hovorim-zlate slovenske zdravotnictvo 🙂)
No a teraz zje pekne cely prikrm(aj ked to nejde uplne hladko,musim ho obcas zaujat niecim,aby jedol) ale som hrozne rada,ze aspon papa 🙂

zzuz
26. mar 2009

jaj, dakujem.. ja som tusila, ze to asi bude chciet radikalne riesenie, ale tak nejako som si to potrebovala overit. Predtym som citala, ze dietatku sa ma pri zavadzani prikrmov ponuknut za tym aj mliecko. Ale nikde sa uz nepisalo, ze dokedy. Tak som si myslela, ze sa to upravi samo a dietatko potom postupne mliecko odstavi. No.. ale nestalo sa. 🙂 Tak to teda seknem ja. A zacnem hned od zajtra.. Resp. dnes na olovrat uz mliecko nedostane. Len dufam, ze ked nebude mliecko, tak bude aspon nejaku vodu. Misko nastastie chudokrvny nie je.. to mi zistovali asi mesiac dozadu. Ale s tym mlieckom sa mi to veru ajtak nezda vporiadku. 🙂 Tak drzte palce. 🙂 Manzela pripravim na tazky vikend. :-P

zzuz
26. mar 2009

Este by ma celkom zaujimalo.. Papate spolu s detickami? Citam teraz taku knizku, ako naucit deti spravne jest.. A tam pisu, ze odporucaju, aby vsetci jedli spolu. Zatial si to velmi neviem predstavit. To by som sa nenajedla bud ja, alebo drobec. 🙂 Robime to tak iba pri ranajkach, ked mu davame po troche aj pecivo.

petka80
26. mar 2009

zzuz, já taky jenom při snídani. Nebo když je manžel doma, tak občas on jí a já ji zároveň krmím, ale jinak ne. Zatím jsou ještě malí. Ale nechávám ji dost jíst samotnou, sice je to děsněj bordel, ale co už. Tak třeba ona jí zeleninu z polívky rukama (miluje třeba takové ty zelené fazolky, krásně se jí drží v ručičce) a já ji mezitím láduju lžičkou 😀

eppik.m
26. mar 2009

zzuz: je to snadné jíst spolu s dítkem, my to praktikujeme třeba tak že když mi jíme tak synovi strčím do ruky na ochutnání z našeho jídla (stejně si vždy vyžobre) nebo mu dám banán, rohlík, kousek sýru .... jinak sám z misky a příborem samozřejmě jětě neumí a samo sebou že to by nedopadlo dobře 😀, dítko po roce se opičí po rodičích tak třeba ten tvůj dostane chut k jídlu ...

zzuz
26. mar 2009

tak som to hned aj skusila pri obede 🙂 a aj spapal o kusok viac.. ale neviem, ci to je objektivne, lebo mal cukinu a po tej sa moze utlct. vtedy vzdy spapa trochu viac. 🙂 ale skusim..

petka80 - tu polievku Ti potom celu nevyleje? Misko rad toci veci - najradsej lavor, ale aj kruzky a misky. Tak ako prve to vzdy chyti a skusi roztocit. To by sme mali asi po polievke. A nedrhne sa tymi fazulkami potom? Ja sa stale nejako bojim davat mu vacsie kusky. Jedlo roztlacam vidlickou. Zatial jedol sam iba parkrat burizony z misky. To sa mu tiez velmi pacilo. Ale seriozne jedlo som mu samemu dat jest este neskusala. Ale uz by snad pomaly aj mohol.

eppik.m - ten banan, rohlik a syr - ake velke kusky mu davas? Ja som mu skusala dat zuzlat rohlik, ale hodil ho akurat tak na zem. Niekolkokrat. Tak som to nechala tak a dalej mu uzdibavam.

caira
26. mar 2009

nazdar kocky, teda vy jste toho nakecaly, to docitat je fuska 😀

ja mam dite konecne v posteli na slofika

V noci nam delala pekny divadlo od 3 do 5 rvala jako hysterka, ze na nas az bouchal soused..se mu nedivim, fakt jecela, bych bouchala taky 😀

no nakonec jsem ji dala mliko a chrapala pak az skoro do deviti.. 😀

Dneska byla k obedu knedlickova polevka se vsemoznou zeleninou co mrazak dal, k tomu testoviny a padlo to do ni jako nemci do krytu 😀

kijonkova.k
26. mar 2009

caira,máš dobré přirovnání 😀

Mně se právě dítě vzbudilo,spala 2,5 hodiny 😉

caira
26. mar 2009

kijo : to vis, vyrustala jsem v pohranici 😀 😀 takze se to u nas rikavalo co pamatuju 😀

mala porad spi, ale hadam,ze uz za chvili bude vstavat, me neni dneska moc dobre, desne me brni ruce, obcas se mi to stava, nevim jestli je to, ze se mi blbe prokrvuji, ale mam strasne studeny a brni mi.

asi jak jsem v noci blbe spala, obcas si rikam, ze jsem fakt magor, ze jsem svolila, ze uz se letos zacneme snazit o druhe, kdyz vidim jak me mala obcas dokaze vytocit do ruda..

Holky kdo mate detska v tomhle veku ( cca 13 mesicu) rozumi vase deti, kdyz jim reknete, ze neco nesmi?

treba mala jak nechodi tak je furt po zemi a smejdi a co dela, ze se dostane ke dverim od obyvaku ( sklenena vypln) a zacne do toho kopat, tak ji vzdycky napomenu, ze to ne ne ne, ze to by ji moc bolelo, ze to je nebezpecny a buh vic co, a muzu to opakovat treba stokrat, ze ne a kroutit hlavou, ona bude kroutit taky,ale kopala by dal..nebo me u krmeni kope do nohou, tak ji rikam, ze ne, ze to boli a ona kope dal a dal, jako by vubec nevedela co po ni chci...tak si rikam, rozumi tomu takhle stare dite nebo od ni chci moc? 😅

kijonkova.k
26. mar 2009

caira,nemáme stejné děti?Karolínka tomu rozumí,moc dobře ví,že něco nesmí,ale zkouší nás a dělá to pořád.Třeba neustále hrabe do odp.koše 😝 Řeknu jí ne,ona na mě kouká a hrabe dál a čeká co udělá.Když jí dám pryč,tak se kolikrát vrátí zase.Tak ji plácnu po ruce a je to.Někdy to pomůže,někdy ne.Nebo nás hrozně štípe a škrábe...potvůrka malinká 😉

eppik.m
26. mar 2009

zzuz: Míša ma osum zubů, takže mu klidně dám do ruky půlku rohliku či banánu a on si sám ukusuje a papá, dávám ho do jídlení židličky aby to nebylo všude a je klídek, žádnej nepořádek, občas mu něco upadne na zem, ale v kuchyni mám dlažbu takže uklid je snadný ... neboj se toho a umožni svému prckovi ať se to taky naučí, když budeš při něm tak se neboj že by se mu něco stalo, myslím tím že by jídlo vdechl nebo tak ...

eppik.m
26. mar 2009

kijo,caira: ano v tomto věku jsou to rošťáci mazaný a pořád zkouší naší trpělivost, také Míša rozumí když řeknu ne, někdy to nechá být někdy ne, většinou spustí řev a začne se vztekat, tak ho beru pryč a pořád opakuji ne, ne, ne a nejenže mně štípe, škrábe, ale i kouše a trhá vlasy 😀