Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

ygreen
23. apr 2009

jo a jen pro ty co by chtěli zdravou svačinku a docházejí nápady 😉 u nás frčí

Žervé od kromilku (neobsahuje sůl - stříbrná kostička s modrým nápisem) + povařená žlutá, sladká hruška - mixnu a dle chuti přidám nadrobené 2 sušenky, většinou sunarky. To samé jde se syrovou, ale měkkou hruškou, nebo banánem, ale do toho přidávám trošku (60ml) banánovýho sunaru, aby to bylo našlehaný 😉 Víc ovocných chutí jsem nezkoušela 😉

sisstin
23. apr 2009

ygreen: ta rajská byla na vaříme-detem.cz i pro kojence.. 😉

caira: no Tygr má ted rýmu a rostou mu ty zuby...a nadavuje mu i bez jídla..takže zatim nějaký nucení do domácího odkládám 😝

ygreen
23. apr 2009

sis: díky 😉
apropo: jsme na tom stejně, malej má virózu a zase asi posraný zuby, jsme doufala, že když mu vyrostly horní, budeme mít chvíli klid a vypadá to na další. Už aby byly všechny venku 😒 tak jsme opět nakoupila zásobu dýní z alnatury - ty zbožňuje nejvíc 😝 tfuj 😀

sisstin
23. apr 2009

ygrenn: tak ty máš ještě prdíska malýho docela..ale mě už to fakt začíná znervoznovat trošku, jako mít další dítě..tak ač vaření nesnášim a jsem líná jako prase..tak maso-zeleninovou skleničku už mu nedám 😖 😅

petka80
23. apr 2009

siss, aspoň to máš bez práce 😉 Je ale fakt, že malá mi teď obědy docela jí pěkně, celkově se tak nějak rozjedla a furt jen říká "ňamy ňamy" 😀 a dožaduje se jídla (a to byla fakt příšernej jedlík......), no ale když jí dám skleničku, tak to do ní padá ještě mnohem rychleji a i víc sní, přesně jak psala i caira 😅 Kupuju teda od Hippu ty od 9. m a od 1. r.

ygreen, tak to vidíš, já tu mám jednu skleničku dýně z dřívějška a nevím, co s ní budu dělat, protože malá by to teda rozhodně nesnědla 😀 😠

eppiku, tak jsem koupila kilo hov. pupku a zítra udělám hrnec vývaru a dám i zamrazit. O víkendu tu mám tchána s tchýní, tak aspoň budu mít na sobotu hov. polívku.
Češtinu máš fakt super!

sisstin
23. apr 2009

petka: nj..bez práce to sice jo...ale těch peněz, a hlavně, aby někdy začal jíst normoš..ale tak snad jo...neznám žádnýho dospělýho, co by jedl skleničky 😅

ygreen
23. apr 2009

siss: máš pravdu, ale už by mohl teoreticky jíst i s náma 😒 jinak máme 8 zubů už od 9měsíců. ale vypadá to teĎ na stoličky 😝

petka: ta dýně je hroznej eklhaft - dýně, rýže, kuře - to je jediná sklenka, u který nemůžu ani olíznout lžičku, páč bych šavlila 😀 ale malej ji miluje 😉 ale samozřejmě mu šmakujou ty nejdražší skleničky od Hipp - těstoviny, ryby..apod. Hami neveme do huby 😒

sisstin
23. apr 2009

holky..mně nechutná žádná sklenička..fujtajxl 🤐 😅 😅 😅 😅

ygreen
23. apr 2009

mě jedině těstoviny s rajčaty a mozarelou a těstoviny s rajčaty, mrkví a šunkou 😀 ale už bych byla docela ráda, kdyby papal normoš. Ale měla jsem závazek že do roku skleničky a dost 😉
To jsou skleničky se zeleninou k obědu, skleničky s ovocem ke svačině, hami nebo nestlé jogurt ke druhé sváče ---- prachy lítaj jak splašený. Ale perlička je to, že malej odmítá už několik měsíců jakékoliv UM. Jediné co miluje je Nestlé mlíko v krabičce 😖 Sunar banánovej do něj dostanu jen v noci v hlubokém spánku, ale byla bych raději kdyby chrápal 😒

sisstin
23. apr 2009

ygreen: Tygr nepije UM asi od 8měsíců ani žádná jiná mléka z flašky 😉 jinak, přesně jak píšeš..to jsou furt skleničky, přesnídávky, kašičky, čtverečky a bla bla..a já za to dám i 4litry měsíčně 🤐

janinininka
23. apr 2009

ygreen- to mě pobavilo já bych taky byla radši kdyby Kačí chrápala 😀 to jí taky v noci dávám mlíčko jinak ho nechce, a já jsem ráda, že aspon v noci do ní trochu dostanu a dělám kaši z mlíka a tot vše 😝

holky v rychlosti jak tady byla ta špenátová polévka od Cairy, napamatujete si to at to nemusím hledat? díky

kijonkova.k
23. apr 2009

Teda holky,já vám nezávidím s těma skleničkama.Tolik peněz,to neprožeru ani já 😉 Jsem ráda,že se malá jakžtakž rozjedla a hlavně,že jí i moje uvařené.Sice nějakou sklinku mám vždycky v záloze a přesnídávky kupuju taky,ale stejně raději dávám čerstvé ovoce a jogurty jí taky normální.Dneska měla na oběd špenátovo-květákovou polívku se žloutkem a vločkama zahuštěnou cottage sýrem a dlabala krásně.Ale je pravda,že to chutnalo i mě.i když na pohled teda celkem hnus 😀 Mně to baví jí vařit,navíc,když to sní,tak mám fakt radost.

janinininka
23. apr 2009

a jak se ta polívka dělá ci taky něco se špenátem zkusit..

kijonkova.k
23. apr 2009

jani,já mám mražené špenátové listy,takže jsem je dala vařit spolu s květákem a kouskem celeru,až byl květák měkký,tak jsem ho vytáhla a namačkala vidličkou(i celer) a špenátové listy jsem rozmixovala s tou vodou,co se to vařilo,pak jsem k tomu přihodila ten květák,rozmíchala žloutek a přidala hrst vloček.Chvíli ještě povařila,pak jsem rozmixovala mouku,mlíko a sýr cottage a zahustila tím tu polívku.Trošičku osolila a nasypala pár zrníček sušeného česneku(čerstvý by byl lepší,ale já ho ještě nikdy malé nedávala,tek jsem zkusila ten sušený). 🙂

petka80
23. apr 2009

ygreen, to je fakt, když byla ještě dcera menší a dávala jsem tu dýni, tak mi to přišlo naprosto nechutný....... 😝 Ty od Hippu, co občas dávám, tak ty mi nepřijdou zas tak děsný. Jako né že bych to jedla, ale lžičku klidně oblíznu..... 😉

Musím říct, že tak od roka, kdy už dávám hodně normálních věcí, tak se za jídlo docela ušetří.
UM nechce, takže tohle odpadá (ještě kojím naštěstí.....), kaše dělám instantní ze zdravé výživy (podle mě jsou i mnohem lepší a zdravější než ty rádoby dětský kašičky), nebo prostě krupicovou, navíc kaše teď moc nechce poslední dobou, tak dávám k večeři jogurt. To teda kupuju normální, přijde mi to i lepší než ty maličký dětský jogurtíky, kde mě dost zaráží, že nemusí ani být v ledničce, tak co tam asi zbyde živého.... Jako občas kujupu ty jogurtíky od Nestlé, protože malý děsně chutnaj, ale fakt je to pálka........ 😒 Přesnídávku občas, spíš dávám nastrouhané jablko, banán a tak. To zas tolik nestojí...... 🙂

kijonkova.k
23. apr 2009

petko,taky dělám tyhle kaše ze zdravé výživy a příjde mi to o hodně lepší,než ty Sunarky apod.

sisstin
23. apr 2009

petka: a ty zdravý kaše se dávají do vody nebo do mlíka? Já o nich už uvažovala..ale Tygr nemléčnou kaši nesní ani za svět...navíc jsem ráda, že vůbec nějaký to mlíko má 😕 a syrový ovoce nesní..max. banán..ale tím se dáví..takže já musim kupovat přesnídávky 😒 jinak jogurty dávám normoš Florian nebo Vian, ochucený tvaroh od Madety a i Lipánky..Tygr je jak vyžle..a to mlíko má fakt jen z těhlech věcí 😉

kijonkova.k
23. apr 2009

siss,já je dávám do mlíka,ale můžeš i do vody,jen teda nevím,jak to bude chutnat 😉

sisstin
23. apr 2009

kijonkova: no z vody je nesní právě..a mlíko..jako do normoš mlíka? UM nesnáší 😒 takže já fakt nevim 😅 ale jinak ty kaše instatní mi nepřijdou nějak strašné..a že je tam troška cukru mi neva..bo Tygrovi omezit ještě tyhle věci, tak už se asi vypaří 😅

kijonkova.k
23. apr 2009

Já už dávám do normálního KM plnotučného,Malá má nejraději Rýžovou krupičku od nestlé(inst.),tu koupáš skoro všude a nebo kukuřičnou instant.Mně neva cukr,spíš mi příjdou takové umělé

sisstin
23. apr 2009

kijokova: tu rýžovou krupičku nejedl..on sní jedině ty, kde už mlíko je..ale ty, které se dávají do mlíka ne 😕 no a umělý, jak který..třeba ty na dobrou noc od Hipp mi nepřijdou..ale třeba Hami denní banán jo..no..ale on jí jakýkoliv příchutě 😕 já to moc nehodnotim, bo mně pro ty děcka nechutná nic..takže tak 😅

petka80
23. apr 2009

siss, ale předpokládám, že mu děláš mléčné kaše (teda ty je děláš do vody, ale UM už tam je), takže když mu to takhle nevadí, tak bys mu mohla dělat ty kaše ze zdravé výživy do UM. Mají plno druhů a je to fakt jen obilnina (pohanka, jáhlová, kukuřice atd.), stojí asi 30,- sáček, víš, co v tom je. To mi právě vadí u těch Sunarek a pod,. že složení vydá na 5 řádků...... Nebo zkus tu krupicovou kaši. Samozřejmě ne každý den, ale třeba 2x týdně.

kijonkova.k
23. apr 2009

Ty to nemáš zrovna lehké ☹ Jak tak čtu.

petka80
23. apr 2009

Aha, tak pozdě 😀

sisstin
23. apr 2009

kijonkova: no co zas tady čtu já, tak si myslim, že jsme na tom ještě docela dobře 😅 😅 jí aspon něco..jsou děcka, co nejí vůbec nic 😅

petka: on prostě nesnáší UM v tekuté podobě..když už je to jakoby v tý kaši..a dá se to do vody..tak pohoda..ale vrznout něco do UM..tak to nechce 😔 😅

bady81
23. apr 2009

ahoj, sisstin to je teda hrůza, že ti malej skoro nic nesní. To ten náš sní úplně všechno 😀

sisstin
23. apr 2009

baby: tak mně nepřijde, že by nic nejedl...sní jakékoliv mléčné kaše, jakoukoliv skleničku, veškeré tvarohy, jogurty, přesnídávky..ale prostě vařený obědy mu nejedou 😉 jen kupovaný 😉

caira
23. apr 2009

nazdar,teda clovek je chvili pryc a vy toho nakecate 😀

Ygreen, u nas ted mela uspech tahle rajcatova omacka 🙂

1 cibule
pul lilku
2 mensi mrkve
1 plechovka rajcat ve vlastni stave ( zkontrolovat obal aby to bylo fakt bez pridavanych hnusu-ja mam bio)- nebo klasika rajcata cca 400g oloupanych a nakrajenych na drobno
cca 250g mleteho masa
2 strouzky cesneku,2 bobkove listy, lzicka cukru, cca 200ml hovezihoo nebo kureciho vyvaru( co kdo ma),tymian, bazalka atd takove ty mix koreni nebo oregano atd

na orestovane cibulce oprazit masicko, pridat prolisovany cesnek, zasypat oreganem,bazalkou, tymianem..od kazdeho tam jen tak trosku frknu, pridam na drobnou nakrajeny lilel a nastrouhanou mrkev, promicham, zaliju bujenem, hodim rajcata a prikryju poklici a na slabouckem plameni varim cca 2 hodiny ( nejlepsi jsou takove ty kameninove hrnce nebo neco s tlustym dnem) cim dele se to vari, tim lepsi to pak je.. mala to ani nemusela mit mixnute jak ji to chutnalo 🙂 na taliri posypat troskou strouhaneho syru a hotovo 🙂

bady81
23. apr 2009

Obilný kaše jsem ještě nezkoušela, ochucujete je nějak?

sisstin
23. apr 2009

baby: jo..a teda nemá rád UM..ale to neměl od narození, jinak jí pečivo, sýry, šunku..ale to je ve fázi ochutnávání, jako zas taková bída to není..ale musim kupovat no 😝