Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

berenika39
6. máj 2010

no a je to, no problem....tak vidíš....

latvia
6. máj 2010

rimmel, co ma tvoj maly s metabolizmom? 😕

rimmel
6. máj 2010

latvia niiic iba bol chory a nechcel mi papat 😉

dvojka
8. máj 2010

Holky nevíte v jakém kameném obchodě se dají sehnat kaše bobovita???
Děkuji

smardik
8. máj 2010

dvojka v Polsku 🙂 u nás je to Hami http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30931686&tab=4

dvojka
9. máj 2010

aha,takže je to tak,že u nás se v obchodě sehat nedaj.
Díky moc objednám tedy přes MMB

brnka
9. máj 2010

dievcata, a odkedy mozu deti jest divinu?

rimmel
9. máj 2010

brnka uz mozes kludne dat 😉

ava
10. máj 2010

jakou konzistenci stravy jí vaše děti v jednom roce? Syn vyžadoval mixovanou, ostatní odmítal. Teď jsem ale tvrdě najela na rozmačkanou vč.masa a jí to hezky, ale sní toho o dost míň než kdyby to byla kaše. Navíc se chce krmit sám a když mu to dávám do pusy já, tak zavře pusu a otočí se naštvaně 🙂
Je nějaká rada, jak je na kouskovitou stravu zvykat?

rimmel
10. máj 2010

ava my papame normalne ako dospeli 😉

a ako zvykat? asi iba skusanim 😔

luckai
10. máj 2010

Ava: my máme takmer 14 mesiacov a papáme už konečne pokne mačkané jedlá, aj mäsko len krájané na malinké kúsky. A išlo to postupne, najprv som mačkala len zemiaky a makkä zeleninku ako karfiol a mrkvu - riadne do mäkkúčka uvarenú, ostatné som mixovala a potom som pridávala vždicky aj niečo čo nebolo až také mäkké, alebo príjemné ako brokolica a ryža a teraz musím povedať, že už aj tvrdé jabĺčko s jogurtom len trošku pomačkám vidličkou a už si to pekne pohryzká...veru, treba len skúšať. 😉 Good luck!

brnka
10. máj 2010

rimmel, dakujem 🙂

bea1
10. máj 2010

ahojte,
my sme tiež začínali s mixovaním okolo 6 mesiaca. Teraz máme 10 a už jeme len vidličkou roztlačenú zeleninku (a to nemáme ani zúbok).
Dostali sme sa k tomu tak, že niečo sme časom mixovali, ostatné len roztlačili vidličkou a zmiešali. Fungovalo to, tak
teraz sme len na roztlačenej zelenine. Mäsko nakrájam na malinké kúsky a zje aj to.
Je to naozaj len o skúšaní a vytrvalosti.

rimmel
10. máj 2010

ja som mixovala tak max mesiac, nieje dobre mixovat pridlho potom to aj tak vyzera 😀 😉

mauska
10. máj 2010

Malá dlouho nechtěla kousky, natahovala se jí, měla problém s častým blinkáním, tak jsem to ani nemohla nijak řešit, byla jsem ráda že jí kaši. No ale blinkání přestalo a já jsem najela na režim kousky nebo nic. Asi týden snědla vždycky jen pár lžiček, pak už se jí nechtělo kousat, ale to už byla doba kdy jí kousky nenatahovaly, jen se jí enchtělo kousat. no a za týden to bylo už OK a teď už sní asi stejně jako té kaše. Asi to chce jen čas 🙂

rimmel
10. máj 2010

baby co myslite - sme v uk a otvorili obchod so slov.jedlom no tak som tam sla nakupit a vyskusala som aj morca delu, asi to poznate ja som to sice objavila az teraz 😅 😀 no a mame dnes na veceru ale neviem ci aj maly moze? zda sa mito take stiplave a pritom v ingredienciach nieje ziadne chilli..aj by som mu to zriedila s passatou.. hmm?

rimmel
10. máj 2010

*mame to so spagetami.

zuzka1.
10. máj 2010

rimmel podla mna moze, ale ak stipka mozno nebude chciet. Nas to nechce, on nechce nic co islo okolo rajcin 🙂

rimmel
10. máj 2010

zuzka no toho sa nebojim ze nebude chciet, minule som dala ochutnat a chutilo ale nevedela som ci to moze...co tam je vela cierneho korenia ze to tak stipe alebo co? 😕 akoze nie ze by ta huba palila ale vies, jeto take pikantnejsie

rimmel
10. máj 2010

ps. nas tiez rajciny nema rad..to je asi jedine co vypluva ale omacky z rajcin ano 😅

rimmel
10. máj 2010

noo morcadela veelmi chutila 🙂

lenka1smejka
10. máj 2010

rimmel dala si tu z plechovky malemu?

lenka1smejka
10. máj 2010

inak ja som spagetova kralovna a kedysi ta morcadela nestipala asi rok to tak vyrabaju

rimmel
10. máj 2010

lenka hej z plechovky ale som to riedila aj nam s pasatou..no to je cudne ze to pred rokom nestipalo 😕 ja somto minuly tyzden po prvykrat jedla , ale fakt dobre to je! 😀

rimmel
10. máj 2010

ty by si to malej dala? povedz ze ano nech sa necitim blbo 😀 😀 😅

lenka1smejka
10. máj 2010

praveze som uz rozmyslala,ze jej to dam inak ked som jej to kupila v tych poharkoch od hipp c i od hami tak to malo rovnaku chut ako tato nasa morcadela.Co je to ta pasata?

rimmel
10. máj 2010

pasata je prepasirovane rajciny, take nieco ak pretlak ale hustejsie 😉

lenka1smejka
10. máj 2010

aha tak skusim po tom pozret inak mi este davame do tej morcadele kukuricu mnam to je vyborne a poprezenu cibulku

rimmel
10. máj 2010

hej moze byt dobre, ale mne tam vobec nic nechyba 🙂 pre mna je to dokonale ake to je a plus- nemusim varit, ohrejem, uvarim spagety a jedeeeem...lebo ja varim skoro kazdy den daco..vyvaram a vyvaram, akoze rada , milujem varenie ale niekedy je fajn nic nerobit, ohriat a jest 😵

rimmel
10. máj 2010

pasatu predavaju bud v sklenenych flasiach(ako napr omacku k spagetam) alebo kartonovych krabiciach ako dzus 😀