Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

caira
25. mar 2009

ja mam doma klasicke pomazankove maslo, ale nevim jestli s tim by to slo?

Kijo mala chodi sama? to u nas ani nehrozi..mala je strasne lina, zvedat se jedine o me ale kdyz ji posadim na koberec tak tam bude sedet nebo sebou flakne a bude se valet po zemi...chodila by za ruce, ale to se pry delat nema tak ji nevodim..

sisstin
25. mar 2009

standu: jak kdy..oběd je mezi 10-13:30, záleží, v kolik vstává a co má k snídani 😉

kijonkova.k
25. mar 2009

jj,chodí.Začala hned druhý den po prvních narozeninách,ale to popošla asi jen 20cm 😉 29.3.bude mít 13 m a už celkem jí to jde.Někdy se fakt rozeběhne,jenže to pak hodí většinou držtičku 😲 Ale už třeba přejde v pohodě celý obývak atd. 🙂

S pomaz.máslem nevím,ale snad taky by to šlo 😉

kijonkova.k
25. mar 2009

Tak my jsme po obědě,zblajzla celou misku 🙂 Nakonec jsem jí to mixla s kouskem taveného sýru a bylo to dobré.
holky,jaké používáte těstoviny?Já jsem nedávno koupila takové malinké květinky,hezky jí kloužou do krku-neplive je 😉

standu
25. mar 2009

siss, my mame stabilne obed o 13-13,30 tak sa mi to zdalo skoro

sisstin
25. mar 2009

standu: tak včera vstával až o půl 9...a měl k snídani kaši..takže oběd ve 12...dneska vstávala už o půl sedmý 😖 a v 10už byl ospalej..a po přesnídávce blbě usíná 😉

enicka
25. mar 2009

Ahojte,
chcem sa vás opýtať, akou formou dávate detičkám na raňajky chlebík alebo rožok. Pokrájaný na kocečky a s čím? Ja malej dávam s maslom, alebo syrom a rajčinkou. Rajčinku zje /samozrejme bez šupky/ a chlebík nám zostane. Tak jej potom dávam jogurt s ovocím a zahustím jej ho niekedy s pšeničnými klíčkami. Sú výborné.
Syr jej dávam v črievku bambíno, ale počula som, že nie je moc dobrý pre také malé deti.....
ďakujem

kijonkova.k
25. mar 2009

enicka,taky snídáme chleba-nejčastěji s máslem,má to tak nejraději,občas marmeláda a sýr.Já malé musím dávat sama kousek po kousku jinak by to bylo na zemi a sežral by to Kuba-máme psa,labradora.Malá si zvykla ho krmit,tak musím dohlížet 🙂

enicka
25. mar 2009

No moja ho nechce, aj keď jej ho dávam ja. A aké jej dávaš maslo a syr?

kijonkova.k
25. mar 2009

Malá ho taky dlouho nechtěla,zkoušela jsem to asi od 10m,ale trvalo snad měsíc,než něco snědla.Teď už někdy sní i celý malý krajíček,někdy jen půl 😉 Já dávám obyčejné pravé máslo,žádný margarín typu Perla a Rama,to nee.To máslo se na tom chlebu tak nějak rozpustí a není to takové suché,proto to má nejraději.Se sýrem moc nechce.Jinak dávám žervé...lučinu atd.A co třeba zkusit toastový chleba?Třeba by jí chutnal více,taky to chci zkusit 😉

kijonkova.k
25. mar 2009

A já už mám navařeno i na zítra,zbyla mi uvařená brokolice,tak jsem k ní přihodila brambor a petržel,trošku kmínu a majoránky a je polívečka jako vyšitá 😉

standu
25. mar 2009

enicka, ja malej utrham to striedky male kusky, ktore natriem, bud obycajne klasicke maslo- to ma najradsej, taveny syr nie, je velmi slany. este davam na chlieb dzem-domaci, ziadne ecka, cottage cheese a avokado. paradajky nelubi, tak kolieska uhorky zuzla.

standu
25. mar 2009

sisstin, to my mame pevnejsi rezim. vstava o 7, ranajky-chlieb, o pol 10 jogurt, pribinacik alebo puding...a spat. 🙂

caira
25. mar 2009

tak jsme dorazili z prochajdy, akorat male varim testoviny a dostane to s tim kuretem a brokolicovou omackou.

Kijo byl to fakt dobry napad, je to moc dobre, udelala jsem to tak, ze jsem sparila brokolici, ve vode s mrkvi a cibuli jsem uvarila kure ( aby to melo nejakou chut) a pak to mixla tycakem tu brokolici s trochou toho "vyvaru" od kurete, plus nejaky strouhany syr, troska philadelphie ( lucina) a troska mleteho pepre a fakt je moc dobra 🙂

Kure jsem teda musela pomlit v robotu jinak by mi ho nesnedla, ale uvidime co na to bude "rikat"

Docela ti zavidim, ze ti mala chodi, me ani sama nestoji, treba u sedacky stat bude, ale pod dohledem, protoze se z niceho nic pusti a klidne by sla kusnou dolu 😒 myslim si, ze jeste dobrych par mesicu chodit nebude 😒

jinak co se chleba tyce tak to mam stejne jako kijo; musim davat male ja, takze to vzdycky nakrajim na nudlicky a davam ji kousat, ona by se s tim tak leda opatlala a hazela to na zem, jedine cim se krmi sama jsou ty detske kukuricne krupky, jinak je cune a ma to az ve vlasech, fuj

my davame prave maslo, ale bez soli ( v cr nevim jestli se taky dela) a syr davame Philadelphii - asi obdoba zerve nebo luciny atd, ale strouhany chedar a eidam uz taky mela a pouzivam je i do vareni atd

power700
25. mar 2009

ahoj holky, já dnes dala malé k obídku tu sýrovou omáčku s těstovinami a kuřecím masem, myslím, že recept je od cairy, a mělo to veliký úspěch, malá se pěkně olizovala. 😀 A včera k večeři měla chleba a šunku od kosti a úplně mně to rvala z ruky, jak jí to chutnalo. 😵 (šunka se moc dávat nemá, ale jednou za čas si myslím to nevadí a když je ta od kosti, ta je prý nej) 😝

sisstin
25. mar 2009

tak já se nedivim, že se málem poblil..bo asi se musí udělat ta zeleninová směs, trošku to zalít vodou..a do toho dát nasekané těstoviny..a ne, že jsem uvařila mrtě těstovin, vrzla tam tu zeleninu..a rozmixovala..z toho vzniknul beton 🤐 no je vidět, že fakt vařit neumim..a bude to těžké 😅

kijonkova.k
25. mar 2009

sisstin,každé začátky jsou kruté...bych mohla vyprávět.Tak zkus Tygrovi udělat taky tu omáčku z brokolice,je to jednoduché a fakt to chutná.Jen uvaříš brokolici,já jsem přidala kousek celeru,ať to voní a pak to rozmixuješ s troškou té vody,co se to v ní vařilo a přidáš nějaký sýr,možná by šel i bílý jogurt.K tomu můžes maso a těstoviny,rýži nebo třeba jen s pomačkanýma bramborama. 🙂

kijonkova.k
25. mar 2009

ono jestli je na skleničkách,tak je možné,že mu domácí ani chutnat nebude,ale pomalu je asi třeba učit.A Ty ještě vše mixuješ?Nesní kousky?

janinininka
25. mar 2009

holky napište mi taky tu sýrovou omáčku od Cairy, at nemusím hledat, díky!!

jinak tu brokolici děláme taky, pak tam dám sýr a rozvařím brambor a má to i jako mozeček květákovej, ale je z brokolice..

ted jí dělám polívku zeleninovou a do toho jsem udělala z vajíčka a mouky noky, snad jí bude chutnat a dělám jí kuře na paprice, to jí jede. chlebíček taky máme rádi nejvíc s lučinou nebo žervé a i šunčičku už měla, když je to bčas, tak to nevadí 😉 rohlík papká suchej.

sisstin
25. mar 2009

kijonkova.k:tak občas něco domácího sní 😉 ale teda sklenička v něm mizí 3xrychlejc 😕 kousky sní jenom malinkatý, nemá ani celé 4zuby..takže kousání je trága 😠 všim se dáví 😒

sisstin
25. mar 2009

kijonkova.k: díky..omáčku vyzkoušim s rejžou.. 😉 začlo mě to i docela bavit, ale v životě jsem nic nevařila..takže zatim to je trága 😝

kijonkova.k
25. mar 2009

siss,z toho si nic nedělej,se to naučíš na mlém a pak to bude hračka,ne?Ono by taková omajda šla udělat z každé zeleniny skoro,tak můžeš zkoušet 😉 Já jsem taky nevařila,ale před 2 lety jsem poznala manžu a teď dělám svíčkovou lepší než mamka i tchyně dokupy 😀 (říkal manžel teda) 😀 😀 😀

caira
25. mar 2009

Sisstin ty jsi zvire 😀 😀 😀 😀

ja taky varit neumela, ale koupila jsem si detskou kucharku od Annabel Karmel a podle ty jsem zacala delat jednoduche recepty a pak si to casem sama upravovala a ted to mam jako inspiraci ale uz to s varenim fakt jde 🙂

Kijo dekujeme za napad s tou brokolicovou omackou, byl to veliky uspech, mala snedla celou 200g porci behem 10 minut a delala ham ham ham 😀 😀 😀 fakt ji to moc chutnalo, nastesti tam mam dost na to abych tak dve porce zamrazila 🙂 ale urcite to zaradime na nas jidelnicek 🙂

sisstin
25. mar 2009

kijonkova: no já to nikdy nepotřebovala..u nás vaří tatka..jako můj táta 😀 přítel se stravuje v práci atd, a když jsme spolu, tak vaří on 😝 a já pro sebe nikdy neměla chut vařit 😅 jenže už jsme na těch skleničkach fakt mrtě dlouho, stojí to děsný prachy..a taky to asi není nic zdravýho furt to do něj cpát 😕 takže ted bych chtěla střídat..a postupem času jen vařit 😕

kijonkova.k
25. mar 2009

Já si taky sama pro sebe nevařím,ale pro manžu mě to baví a malou taky.Když je manža pryč,tak se odbydu chlebem a je to. 😉

sisstin
25. mar 2009

kijonkova.k: a do tý omáčky jaký sýr? To už můžou? 😕 a nezhustí to děsně ten sýr? 😕 Já potřebuju návod fakt pro blbý 😔 😅

kijonkova.k
25. mar 2009

siss,jasně,že můžou.Já jsem teda dneska dala kousek taveného,to by neměly,ale dej třeba ten cottage sýr,nebo lučinu.A nebo nastrouhej trošku tvrdého,to je fuk,kdyby to bylo moc husté,přidej trošku té vody,co se v ní vařila tak brokolice 😉

kijonkova.k
25. mar 2009

caira,není zač,hlavně,že prckům chutná,ne?

caira
25. mar 2009

taky jsem v klubu tech co pro sebe nevari, ale ted kvuli male jsem zacala, manza ma jidlo v praci a tim, ze domu prijde az tak na pul sedmou tak pak si udela vetsinou neco rychleho jako sendvic nebo kuskus atd...

mala mi taky "vyrustala" jedine na sklenickach, ale pak jsem to proste jednou zkusila podle te kucharky- hadam, ze prvni co jsem delala byl ten kvetak se syrovou omackou a bramborem a ji to chutnalo a ja z toho mela takovou radost, ze jsem zkousela dalsi recepty a dalsi a ted fakt uz sklenicku dostane jen o vikendu, kdyz jsme treba ve meste nebo tak, jinak ji uz jen domaci, kdyz to jde 🙂

siss: ja bych do te omacky dala co mas, bud nejaky kremovy syr, nebo nastrouhat a zjemnit mlikem... aby to nebylo tak huste...

jestli chces, tak ti muzu dat par zakladnich receptu do IP a podle toho muzes tak nejak experimentovat?

sisstin
25. mar 2009

kijonkova.k: tak ja mam tavenak ten kidiboo, tak trošku toho zkusim..fakt dobrej nápad 😉 a jak vaříte maso?Jenom ve vodě se zeleninou? 😕