Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

petka80
18. mar 2009

holky, fakt vás obdivuju, jak kuchtíte 😔
My taky sníme tak těch 200 g a jsem ráda, takže dávám jen jeden chod, říkám si, že si to budu užívat, dokud můžu.

petka80
18. mar 2009

Jinak já dneska dělala králičí polívčičku se zeleninou a zavařila jsem tam kromě těstovin i trochu qionoy (nebo jak se to píše), mělo by to být mega zdravé 😀
Já teda pořád hodně vařím různé zeleninové polívky, nebo zeleninové s masem, ale hodně husté, takže to pak už ani moc polívka není. No ale nějakou tu omáčku bych se taky měla naučit, ať dceru nešidím 🙂

Kim, super rychlorecept na bramb. kaši, bezva nápad, to se bude hodit 😉

kijonkova.k
18. mar 2009

Já taky dělám takové polívky,co už moc polívky nejsou,ale aspoň to zasytí,že jo 😉 A víte,co je taky dobré místo klasické omáčky?Třeba uvařit brokolici,rozmixovat a přidat zakys.smetanu nebo cottage sýr.K tomu masko a nějako přílohu a je to 😉

petka80
18. mar 2009

to je fakt bezva recept, jako stvořený pro mě 😉

kijonkova.k
18. mar 2009

Jj,je to jednoduché a malé to chutná.teď jsem někde četla i sýrovou omáčku...na másle osmahnout mouku(udělat jíšku),zalít mlékem a pak přidat nastrouhaný sýr(eidam nebo nějaký jiný),v tom receptu k tomu byl květák,já bych to udělala třeba s bramborem 🙂 Asi to bude mít beruška zítra 😉

petka80
18. mar 2009

bezva díky 🙂

A holky, jak děláte tu rajskou omáčku? A taky tu květákovou polívku. Díky moc!

caira
18. mar 2009

kijo : ta syrova omacka to je muj recept 😀

15g masla rozpustit, zasypat 1 lzici mouky, zalit mlekem a michata nez to zhoustne, pak pridat 50g strouhaneho syra ( ja davam chedar, je vyraznejsi v chuti, nebo eidam jde taky) a davame to prave ke kvetaku s bramborem..ja takhle naucila malou jist veskerou zeleninu 😀 - jinak si dej fakt pozor at mas spravne to maslo a mouku..ja to posledne nevazila, dala jsem masla jen tak od oka a uz se mi to tak hezky nespojilo a musela jsem zacit od znova a fakt odvazit to maslo a dat presne 1 lzici mouky 😀 - te omacky je z tohodle mnozstvi celkem dost, takze ja si ji i po malych porcich mrazim

jinak zijeme v Anglii 😉

Mala bude mit dneska k veceri dusenou mrkev s kurecim masem, jeste jsem vystrachala jednu porci v mrazaku, ale musim zase neco navarit..mam tam jeste 2 porce rajske s ryzi ( myslim, ze to je rajska, ja debil si to nikdy nepopisu-ale je to cervene 😀 ) a tot vse co mam v zasobe...

kijonkova.k
18. mar 2009

petko,já uvařím rajčata s novým kořením a bob.listem,pak koření vyndám,rajčata oloupu,většinou se ta šlupka sama oddělí,rozmixuju je,trošku osladím a zahustím moukou s vodou nebo dětskou rýžovou krupičkou instantní 😉

A polívku...na oleji cibulku,nastrouhanou mrkvičku a kousek petržele,zaleju vodou,přidám květák na malé růžičky,trošku kmínu a pak prdnu žloutek,trošku osolit,když tak a květák pak ještě pomačkat,jinak by mi to malá nesnědla.Je dobré taky polívku zahustit dět.krupičkou 🙂

caira,já to četla na vaříme dětem 😀

caira
18. mar 2009

kijo: hadam, ze urcite nejsem jedina, co na to prisel 😀 a ja mela takovou radost, ze jsem sikovna, ze jsem si vymyslela omacku 😀 😀

petko u nas rajska : orestuju cibulku, zaprasim moukou, pak zaliju hovezim vyvarem, prihodim cca 4 kulicky noveho koreni, 4 kulicky celeho pepre, 3 hrebicky, 2 bobkove listy ( delam toho vzdycky cely hrnec pac se ji muzeme uzrat - teda ja mala) do toho protlak, povarit dosladit..

kdyz z cerstvych tak vpodstate jako kijo jen s tim samym korenim jako delam tu z protlaku

kvetakovku jsem dneska delala nasledovne - ale delala jsem si ji podle sebe takze asi jinak nez ostatni..

do vody uvarit kvetak a brokolici ( mensi mnozstvi nez kvetaku- asi o pulku) k tomu brambor, kmin, pak nastrouhanou mrkev a cele jsem to tak nejak provarila rozvarila nez to bylo, pak jsem k tomu jeste hodila dve rozkvedlane vejce a hotovo 😀

Ja jsem ve vareni fakt desna, ucim se to az od doby co jsem vdana..takze necele dva roky..driv jsem umela tak leda cocku s parkem 😀

petka80
18. mar 2009

cairo, čočka s párkem taky dobrá 😀

holky díky za recepisy, mám to všechno ve wordu a zkusím to!

caira
18. mar 2009

ty se smejes, ale nasi se bali, ze manza se semnou rozvede kvuli hladu 😀 😀 A hlavne on je z rodiny, kde se varilo kazdy den teple jidlo i ve vsedni den..to ja varim jen o vikendech nebo mu dam do mrazaku do zasoby at si to pak rozmrazi a ohreje 😀

Jedine na co jsem si fakt jeste netroufla jsou knedliky ( houskove) a svickova...zkousela jsem jednou koprovku,ale nepovedla se.. 😀 a neumim pect.. 😀

kijonkova.k
18. mar 2009

Caira,taky vařím teprve necelé dva roky,až jsem začala bydlet s manžou.Svíčkovou umím lépe než tchýně i moje mamka 🙂 Teda aspoň MM říkal 😉 Vařím ráda,baví mě to,hlavně,když vidím,že to chutná 🙂 KOprovku bych mohla taky udělat,už jsme dlouho neměli 😉

kijonkova.k
18. mar 2009

A knedlík kupuju v obchodě 😉

kijonkova.k
18. mar 2009

Zítra bubu pro nás asi taky dělat rajskou polívku,protlak mám doma,je to rychlé...do ní kuskus a je to.Udělám ji hustou a bude to stačit 😉

hancas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kijonkova.k
18. mar 2009

hancas,pro ty,co to nestihly přesíst...já bych to dětem udělala buď s těstovinama nebo rýží,ale určitě jim to bude chutnat i s brambůrkama 😉

caira
18. mar 2009

ja vubec nevim co zitra delat, asi dostane k obedu jatrovku s ryzi, ryzi uz ted nemela asi 4 dny tak at to prostridame

jandalinka
18. mar 2009

my zítra máme v plánu bratislavskou omáčku:dnes jsem okoukala od známé.Je to omáčka z rajského protlaku+ zeleninka,vše uvařit + přidat brambor,takže taková obdoba gulášku. 🙂

caira
18. mar 2009

janda: nemohla bys hodit presnejsi recept? to zni dobre, to bych kdyztak taky mohla zkusit 🙂

eppik.m
19. mar 2009

Něco pro inspiraci, zatím jsem synovi pořád vařila dušená jídla a polívky takže mu chci obměnit jídelníček a zkusím tento rychlý recept, který je pro kojence od 10m. ale i pro celou rodinu. Kdo chce kořenit může prckovi odebrat a pak dochutit. Kdo nemusí králíka ať zkusí kuřecí stehna.
Králičí stehna na zelenině
suroviny: 2stehna z králíka, 2 hrnky kořenové zeleniny (mrkev, celer atd.), 2 lžíce rostlinného másla
postup: Stehna omyjeme. Kořenovou zeleninu očistíme a nakrájíme na drobné kousky. Maso vložíme do pekáčku, posypeme drobně nakrájenou zeleninou, přidáme máslo a podlijme vodou. Pečeme přikryté v troubě doměkka (můžeme též dusit ve větším hrnci na plotně.) Jako přílohu podáváme vařené brambory, které můžeme posypat pažitkou.

denisocka
19. mar 2009

no 2 stehna z kralika nebudu stačiť ani tebe,nieto celej rodine 🙂 my sme na zajacovi od začiatku a je to des meso,fuj -tvrde a kým sa uvari,ta aj 2 hodiny ....

baby,chcela som sa opýtať,čo vravíte na NUTELU ,odkedy asi?

petka80
19. mar 2009

já dělám králíka poměrně často, je to pro děti velice vhodné maso, no pečení trvá fakt poměrně dlouho, ale třeba v papiňáku je hned 😉

Na nutelu je ještě dost času, si myslím, nevím, jestli ji vůbec někdy budu dávat 😀
denisocko, četla jsem v nějaké jiné diskuzi, že máte docela problémy s imunitou a alergiema 😔 V tom případě bych teda nutelu rozhodně nedávala!

kijonkova.k
19. mar 2009

Tak bych nutelu nedávala,kakao a ořechy...nic moc pro děti.Stačí máslo,sýr,marmeláda na pečivo. 😉

mkr
19. mar 2009

co třeba místo nutely med

denisocka
19. mar 2009

to je alergen jak svina,ten med . mna ta nutela napadla,lebo lekvare nam robia zle,su v nich ečka,domáce mam len jahodove-to nam tiež robi zle,maslo čiste nechce,syr už vonkoncom

caira
19. mar 2009

souhlasim, ze s nutelou bych to nehnala..vzdyt je to vpodstate jen cukr...prijde mi, ze to deti vubec nepotrebuji..takze u nas se nutela urcite nebude davat..nebo alespon ne dalsich par let.. 😉

Ani arasidove maslo jeste nedavam, i kdyz uz se muze tak radeji opatrne, zatim musim zatukat, ze mame kliku a doted bez nejakych alergickych reakci..ale musim davat pozor, ja mam alergie na skoro vsechno ( stejne tak zbytek me rodiny ) manzel nastesti ne, ale zato jeho segra a bratr jsou alergici a do toho mame v rodine z obou stran astma..takze si fakt snazim davat pozor abych ji ten organismus moc nepretezovala..

Jinak kralika jsem vzivote nedelala..jako deti jsme ho jedli,ale me to nechutnalo a vypadal jako stazena kocka, nikdy jsem ke kralikovi nemela "vztah" takze se u nas na jidelnicku ani nevyskytuje..stejne bych to tu v Uk nesehnala...tady jede spis jehneci..ale to bych do huby nedala, dela se mi z toho spatne fuj...

petka80
19. mar 2009

cairo, s tím králíkem jsem to měla podobně, jako děti jsme ho měly furt, dokud ještě žil děda, ten je choval. Pak několik let nic, no a teď ho znova objevuju, bohužel ale ve městě v obchodě stojí tak kolem 200,-.
Malé ho dávám proto, že kuřecí moc dávat nechci, i když sama ho mám ráda, pořád se píše o tom, jak je plné antibiotik a dalších hnusů ☹ Takže to tak nějak střídám - kuřecí, krůtí, králík, chystím se teď i na ryby.
Souhlas s jehněčím, to mi taky moc nevoní 😝

denisocko, rozhodně lepší med než nutela, ale fakt je, že alergen to je velkej. No ale to je kakao taky.
Ne ve všech marmeládách jsou éčka, zkus třeba nějakou ze zdravé výživy.
Sýr můžeš zkusit ten Kidiboo tyčinky, dětem většinou dost chutná. Nebo nějakou tvarohovou pomazánku. Nebo radši suchej chleba než chleba s nutelou 😅

kijonkova.k
19. mar 2009

Tak já mám králíka ráda,ale neumím ho moc připravit,ještě jsem to nedělala a je pravda,že je to dost drahé.To raději koupím hovězí na svíčkovou nebo rajskou 😀 Můj otec chová králíky,tak snad přes léto bude dodávat 🙂

caira
19. mar 2009

holky ja med taky zatim nedavala, sice se porad rika jaky je to alergen, ale ja na to, ze jsem fakt silny alergik tak jsem nikdy reakci na med nemela, protoze jsem od mala med jedla, clovek do sebe dostane ty alergeny a telo si vytvori protilatky, med zboznuju, jako dite jsem ho milovala na chleba s maslem, i ted bych si ho klidne dala, ale to bych mela za chvili o deset kilo vic 😀

ale kdyz jsem byla na zakladce a obcas jsme jeli do nemecka na nakupy tak jsme si privezli nutelu a ja bych se ji v tu dobu uzrala..na chlebicek pekne tlustou vrstvu nutelky..mnam, byla to mnamka..a pak jsem se divila, ze mi rostla prdelka 😀 😀 😀 😀

Ohledne tech kurat. U nas s tim vubec neni takovy problem jako v CR pokud jde clovek do free range - kurata chovana volne a ne nekde zavrene a organicke - bio..tam je pak jistota, ze to neni cpane hormonama aby se rychle vykrmilo ale je to zdrave kure..sice si clovek priplati ale stoji to za to..i vajicka kupujeme od volne chovanych slepic, nikdy bych nekoupila takove ty co se chovaji v klecich..bateriove nebo jak se tomu nadava? 😠

kijonkova.k
19. mar 2009

Caira,tak to máte výhodu,že máte tu možnost,nevím kde bych tady sháněla takové kuře 😉 A vajca máme občas od tety domácí,takže fajn 🙂