Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

petka80
19. mar 2009

kijonkova.k - tak to máš výhodu s tím králíkem, určitě ho malé zkus dát 😉 Je ale teda fakt, že se musí píct tak ty 2 hodiny.

caira - no to máš super s těma kuřatama, jenže tady stojí bio kuře pět stovek 😒 😠 A nevím o nějaké střední cestě, o něčem mezi bio a těma chudákama na hormonech ☹

mkr
19. mar 2009

a co sehnat nějakou domácí krůtu ?
jestli budete dělat králíky tak ho přikryjte alobalem dělám to i s kuřecím masem je pak šťavnatý

caira
19. mar 2009

holky kdyz delate klasicky rajskou s hovezim masem jak na to jdete? to maso nejdriv orestujete na cibulce a pak rajcata nebo to maso varite? ja bych to maso kdyztak chtela udelav v papinaku, ale nevim jestli to nejdriv orestovat a pak s tou cibuli a trochou vyvaru + koreni to dat do papinaku?

denisocka
19. mar 2009

ja som ešte paradajky nedavala v žiadnej forme,my sme nejak pozadu-hlavne že nutela ma zaujíma 😀

caira
19. mar 2009

denisocka: ty jsi cislo. 😀 😀 😀 😀

holky to jako fakt ty kurata stoji tolik? my kupujeme teda rovnou u reznika kureci prsni rizky ( nebo steheni, ale ty ja moc nemusim)... cele kure by asi taky bylo trosku drazsi, ale zase ne tak moc..ale to my bysme nevyuzili, takze cele nekupuju..koupim vzdycky velike baleni tech kurecich prsnich rizku a dam si to po jednom do pytliku do mrazaku a je na par tydnu klid 🙂

domaci vajicka bych taky brala, ja mam vajicka rada od mala, nejvic zboznuju michana vajicka na cibulce pekne s chlebickem a maslickem..mnam mnam, jako deti nam mamka taky shanela pres nejakou kolegyni v praci domaci vajicka a byl to znat rozdil jak v barve tak velikosti 🙂

lujzik
19. mar 2009

Caira: keď budeš to hovädzie restovať,bude sa Ti dlhšie variť 😝
skús ho normálne vložiť so všetkým čo tam chceš dať do papiňáku a za chvíľku bude. 😅 potom ho posekám nadrobno a malá to baští...

petka80
19. mar 2009

cairo, jasně, celé bio kuře stojí kolem pětistovky, myslím že nějak kolem 300,- za kilo 😉

caira
19. mar 2009

lujzik, diky za radu, akorat sem nakrajela cibuli a cekala jsem jestli nekdo poradi,tak ja to jdu dat do papinaku a uvidime 🙂

kijonkova.k
19. mar 2009

Tak malá měla tu sýrovou omáčku,byla moc dobrá,jenže jsem ji k tomu udělala těstoviny adala na větší kousky a ještě masíčko,takže zase po pár lžičkách měla plnou tlamičku těstovin a ne a ne to spolknout 😠 Jsem se zase vytočila a šla spát 😠 Já u toho krmení úplně cítím,jak z ní šedivím...Jestli to tak půjde dál,tak za chvilku nudu vypadat na 40 😉

lujzik
19. mar 2009

Neviem odkedy môžem dávať malej jahody 😕 ....ona si teraz pyta všetko,všetko chce ochutnať,ale niekto mi vravel,že sú spúšťačom alergií...

kijonkova.k
19. mar 2009

lujzik,jahody jsou alergen,ale po roce se můžou zkusit,nejdříve dej přesnídávku a pak zkus čerstvé.J8 už dávala jahodou přesnídávku dříve a v pohodě,na čerstvé si počkáme,až budou na zahrádce 😀

lujzik
19. mar 2009

No také v príkrmoch už mala,a v pohode,minule som dokonca piekla koláč,ale zjedla len cesto a jahody vyplula 😝 asi sa jej zdali kyslé 😀 aj ja sa teším na tie naše záhradkové....

enicka
19. mar 2009

Ahojte, neviete náhodou nejaký dobrý receptík so šošovicou? Minule som ju proste len uvarila do mäkka a pridala k uvarenej zelenine, ale nešmakovala. Zo strukovín mi papá iba hrach, ale myslím, že je to málo.
Vopred ďakujem....... 🙂
A o jahodách som tiež počula, že sú alergén, ale chcem jej ich dať už tento rok. Myslím, že od 1. roku sa môžu dávať..... 🙂

kijonkova.k
19. mar 2009

caira,koukala jsem na fotečky,malá má krásné veliké oči 😀 A manžel pochází z Anglie?A jak mluvíš na malou?Já si to nějak nedokážu představit 😅 😉

lujzik
19. mar 2009

enicka:naša malá strašne rada papá mliečnu polievočku so šošovicou. 😅 ..uvar šošovicu s bob.listom domäkka,nechaj toľko vody,aby Ti to neprihorelo 😀 a do toho pridaj zásmažku./na olej daj trošku cesnaku-ak Ti to malá zje-moja ho ma rada- urob si klasickú zásmažku s múkou/ potom to podľa potreby a požadovanej hustoty-niekedy to robím ako prívarok-nariedim mliekom alebo smotanou a ona to má veľmi rada!

caira
19. mar 2009

Kijo: jj, manzel je anglican, no ja na malou mluvim cesky, teda 98% casu jen cesky, obcas neco prohodim anglicky kdyz jsme treba s manzou vsichni nebo tak, ale to spis, ze automaticky neprepnu z konverzace s manzou..nebo ji to reknu anglicky a pak i cesky a opacne...Pred tchanovcema teda mluvim jen anglicky ( za to se i docela stydim, mela bych fakt jen cesky) jenze tchan je rypak a kdyz jsem na ni mluvila cesky tak mel blby komentare, porad se vyptaval, ja mu kazde slovo musela prekladat a vysvetlovat...no des..

Manza sice cesky nemluvi ale nejake slovicka umi, uci se to s malou na detskych knizkach, takze ji ukazuje treba obrazek pomerance a ja mu to musim rict cesky a on to pak opakuje..meli byste slysel jak rika bryndak..z toho vzdycky udela bybinak, brymbak nebo tak neco a ja se muzu smichy utlouct 😀

Holky rajska je hotova..akorat mam dotaz, taky vam prijde, ze pokazde chutna jinak ?

lujzik
19. mar 2009

caira:ale veď vtom je to čaro- varíš zase rajskou a predsa je vždy iná 😀

kijonkova.k
19. mar 2009

caira,to věřím,to musí být sranda 😀 Já mám taky po každé jídlo jiné 😉 O tom to je 😉

caira
19. mar 2009

ja mam vzdycky problem to dochutit..jako neni spatna, ale neni to ta spravna chu..vylozene suprova se mi povedla, kdyz tu byla minuly mesic moje mamka, to se mi ta rajska povedla tak, ze jsem si fakt rikala, ze tak dobrou snad ani mamina neumi..a od te doby uz to nebylo nikdy ono..ale asi je to tim, ze tentkokrat v ni mam maso a jindy davam masove koule 😉 ..ted jsem ji sla zase ochutnat a trosku jsem ji naredila, byla chutove moc silna, ujela mi ruka s korenim 😀 a uz je to lepsi 😀

kijonkova.k
19. mar 2009

Hlavně,že je dobrá,ne?Mně přijede mamka zítra na víkend,tak musím taky něco dobrého vymyslet.Malá se vzbudila,snědla jogurt,tak za chvilku vyrazíme na nákup 😉

caira
19. mar 2009

me mala jeste chrupka ( ale u nas je o hodinu mene nez v cr) kolem druhe prijde tchyne a vezme si malou na prochazku a k nim ( poprve) tak jsem trosku nervozni, ale snad to zvladnou ..tchyne je hodna ale takovy ten typ kam ji clovek postavi tak ji najde, kdyz byly male asi tri mesice tak si ji vzala na prochazku v kocarku ( poprchavalo a docela foukalo tak jsem nadala plastenku) behem hodiny se udelal parak jako blazen a ona mi ji vratila za dalsi hodinu porad s plastenkou na kocare, ani deku ji nesundala, holka rvala, spocena byla, a tchyne na me cumela jako krava, ze "je..ja nevedela, jestli ji to smim sundat"..tak mi radeji nechala dite skoro uvarit... 😠

od te doby jsem ji malou nepujcila..chodim tam s ni na navstevy ale samotnou ji tchyne uz nemela..

no a ted si o ni rekla a ja nevedela jak se vymluvit..tak jsem zvedava.. si vzdycky rikam jak tchyne mohla vychovat tri deti 🙄

lujzik
19. mar 2009

No práve tlačíme tú játrovku- zatiaľ chutí! 😀

caira
19. mar 2009

lujzik : super 😀 u nas bude k veceri asi ta rajska a zitra k obedu jatrovka 🙂 a rovnou koupim dalsi jatra abych opet udelala do zasoby, dneska k obedu mala mela tu kvetakovou polevku s bramborem od vcera..

vera21
19. mar 2009

ahojte baby,
tak som si tu vas vcera tak nejako poprecitala, co-to odpisala a s obrovskym nadsenim som sa dnes pustila do tej paradakovej polievky. Mala mi zjedla jednu lyzicu a dost 😝 No a ja som zjedla uz tri taniere do terajsieho vecera....
ale ma to stve, lebo mala bola taky dobry a vdacny papkac, nemala som ziadne problemy - je pravda ze do roka som jej varila dokolecka mozno len styri jedla, potom som to rozsirila, ale posledne dva tyzdne uz zacinam byt dost zufala, lebo zacina byt prieberciva. No a pri mojom vareni - sebe zvlast, jej zvlast a partnerovi zvlast ma uz chyta riadny nerv, ked to nezje 😠 😠 😠 😠
Poradte mi, co mam robit, ked mi nieco nezje ? Nechat ju tak a ponuknut jej to neskor ? Dat jej nieco ine???
Dnes, ked mi nezjedla tu polievku, tak som ju dala bez jedla spat a ona pohodka spala tri hodky...Nechcem jej ponukat nieco ine moc, lebo si myslim, ze je to fakt rychly sposob, ako urobit dieta priebercive...tak prosim radte-nemali ste podobny problem ?

denisocka
20. mar 2009

My tiez ranajkujeme chlieb s maslom a medom,nie nutelu

eppik.m
20. mar 2009

Kdo máte dítě s atopickým ekzémem? Jaký je jeho jídelníček, od kdy jste atopikovi podali tyto potraviny: vaječný žloutek,med,tvaroh? Prý vaječný žloutek uvařený se smí podat až po 18m., (bílek do 2let ne), med se nedoporučuje do 2-3 let a tvaroh po 18m.

daluri
20. mar 2009

Epik, my máme ekzem, zhruba od třetího měsíce, kdy vznikl, že jsem jak urvaná z řetězu jedla strašně moc jogurtu s čoko müsllim.. Měla to na stehnech, ručkách, bříšku..Pomocí holt.masti a indulony to zmizlo a samozřejmě jsem omezila ty čokolády, ale to se prostě nedá, takže jí baštím pořád, ale ne tak už moc. Malá to má teď jen na nožkách pod kolínky a mi se zdá, že od doby, co začala jíst jogurt a taky chodit po čtyřech, že vlastně tře ty místa o zem, tak se to pořád drží. Věřím, že až začne chodit, tak to zmizne.

Já žloutek dávám zhruba od 7m. tak co 14dní, med jsem ještě nedala, jen já si ho dala asi 3x a tvaroh taky ještě neměla..

daluri
20. mar 2009

Vera,zrovna včera jsem četla, že dítě , které dosud bez problémů jedlo,začne v tomto věku, jídla odmítat, protože se mu vyvíjejí chutě a nebude to chtít jíst.
Určitě nenuť a časem to jídlo, které nechtěla, uvař znovu a vyzkoušej.. 😉

caira
20. mar 2009

vera: no ja jsem nekde cetla, ze obcas to deti zkousi..protoze uz si zacinaji vytvaret takovy ten "seznam" jidel, ktere maji radeji nez ostatni..ale jak rika daluri..nenutila bych to nasilim, a za cas to zkusila znova...? Ale me se to keca, my vtom obdobi jeste nejsme 😅

jdu dat male snidani a pak vyrazime ven, dneska ma strasnou naladu, manza me vcera strasne vytocil a porad jsem to nerozdychala 😠

hancas
20. mar 2009

JÁ DNES DĚLALA TO KUŘÁTKO NA PAPRICE A MIMČA SI PĚKNĚ ŠMAKOVALA,MOC JIM TO CHUTNALO UDĚLAL JSEM TO S BRAMBOREM A ZALILA MÁČKOU,JEŠTĚ CHCI ZKUSTI TU JÁTROVOU.
DÍKY ZA RECEPT SIPER