Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

andy80
3. jún 2009

many mlíčko nesmíme tak 3 dny, pak ho můžeme zkusit, ona má antibiotika a po mlíčku a jogurtu mi zvracela, tak říkala doktorka, že jí ty antibiotika spolu s mlíčkem nesedí, tak ho máme na chvíli vysadit a pak to zkusit. Jinak antibiotika máme do soboty, tak to nechci pokoušet. Dneska jsem koupila sojové mléko Alpro Soya a k tomu 2 ty deserty. Desert zbaštila, tak jsem zvědavá, co řekne večer na mlíčko.

V DMku jsem dneska na tu baštu pro děti od Hipp koukala, ale marně, zatím to nemají. Na netu jsem koukal, že mají jen těstoviny, ale pár kousků bych domů koupila. Když si budeme dělat nějaké jídlo, které malá nemůže, tak abych nemusela vařit ještě extra pro ní.

many
3. jún 2009

aha,tak to jo,chuderka ☹ tak ať je brzo zdravoučká

many
3. jún 2009

taky mrknu u nás v rosmanu jestli tam něco nemají ať mám do zásoby 😉

elisbet
3. jún 2009

many:díky za radu,zkusím zatím zůstat u kojení,horší bude asi sebrání prsa na večer,jak už jsem psala,spíš se u toho uspí,než že by pila ☹ dneska je po očkování a má teplotu a i zvracela,tak jsem ji ještě před spaním dala i prso a vzala si celkem dost,asi se zvracením dehydrovala chudák 😒 takže začnu,až se srovná,zkusím tvojí taktiku 😉 A do kdy myslíš tedy kojit,na jak dlouho ty to plánuješ?A budeš pak dávat UM a nebo se to třeba dohání jogurty,sýry atd?

ivetah
3. jún 2009

elisbet, ak chces dalej kojit, tak v tom pokracuj. ak by si davala UM asi by ti tiez viac nevypila. vytiahne si kolko chce a potrebuje a s jogurtom a kasou mas mliecne davky v pohode pokryte 😉
ja som skusala rozne UM, aj som ich ochutnala a teda fakt hrozne 😒 takze nakoniec nasa slecna akceptovala sunar vanilkovy. je fakt chutny. a este jedna vec: kym sme kojili, pila mlieko okolo piatej, od kedy mame sunar, pije ho az po uplnom zobudeni, teda okolo osmej, pol deviatej 😉 ukecala som ju, ze o piatej vstavat nebudeme 😀

petka80
4. jún 2009

někdo tu ještě založil podobné téma o UM, tak můžeš ještě mrknout tam:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

many
4. jún 2009

ahoj holky 🙂
elisbet - chtěla bych kojit do roka a půl určitě 😉 pokud to neprodloužím 😀 no taky jsme přestali noční kojení,jak řekla paní doktorka,že by se mu kazily zoubky,že je mlíčko moc sladké,ale taky mu lezl minulý týden 7. zoubeček a měl i 39.4 ☹ nechtěl moc pít a tak jsem mu dost často dávala prso a i v noci a jinak teď v pohodě,taky je zvyklí usnout s prsem v puse, pak ho vytáhnu a dám dudla 😀 ale teď se snažím,že jak dostane v 18.00 kaši tak pak mu hodně vnucuju nenápadně čajík 😀 aby byl pěkně nabumbaný 😀 😀 😀 a v 19.00 někdy i dřív a někdy trošku později sním lehnu já a nebo tata,už je hodně unavený a během chvilky usne i bez prsa,ale pozor - v naší posteli 😉 kdybych ho dala do postýlky,tak by plakal ☹ jinak taky často vytuhne na tatovi u Ulice a pak ho tatin dá rovnou do postýlky 😀 ale stalo se,že se dnes v noci probudil a chvilku plakal,tak jsem na to kašlala a strčila prso a během chvilky byl tuhej 😀 taky moc nechápu,když mi paní doktorka řekla,že mám přestat s noční kojením po roce,kvůli zoubkům,když jiný děti i větší usínají s flaškou sunaru v puse,to přece taky nemají vyčištěný zoubky,..... 😒
jinak už jsem zkoušela dát i UM jen tak ,aby si zvykal i na něj,ale nechce 😝

petka80
4. jún 2009

Many, já teda v noci už nekojím, ale kojím před spaním a potom už zuby nečistím, taky mám trochu výčitky, že to asi není úplně o.k., ale zas si to neumím jinak představit...... 😒 Tak nevím, ale podle mě MM zas tak moc škodit nemůže.......

many
4. jún 2009

no doktorka mi řekla,že to škodí ☹ že v noci kojit nemám,že přes den klidně 😒

martimarti
4. jún 2009

Ahoj, taky moc nechápu, vždyť přeci některé maminky dělají dětem i v noci mléko, když se probudí 😕 😕 a přesně jak píše Petka80, my čistíme zuby před koupáním a po koupání na noc stejně kojím, takže to vlastně dělám taky blbě?

many
4. jún 2009

a na druhou stranu je to zase dobrý,kdybych chtěla jednou někam nachvíli vyrazit,tak můžu s klidem jít,že Ladík už bude vědět,že večer prsíčko není

many
4. jún 2009

martimarti 😒 mně to tak prostě řekla doktorka 😒

martimarti
4. jún 2009

Ja vím many, nakonec to fakt může být pro tebe výhoda, třeba se naučí pěkně spát i bez prsu 😉

many
4. jún 2009

jo,jo,ale přes den mu dám 😀 😀 😀 😀 no a když budou zase horečky ze zubů,...tak dostane i v noci v každým případě 😉

andy80
4. jún 2009

marti, Zuzance největší gratulace k prnímu ročku, hodně štěstíčka, zdravíčka, láska a spokojenosti

Jinak já jsem absolutní odpůrce nočního napájení ač mlíčkem nebo čajíkem. Ani jedno moje dítě v noci nepije ani mlíko ani čaj. Ale je fakt, že zuby čistíme taky ve vaně a pak teprve mlíčko 😝 . Jo a to noční pití nebo krmení za jedno škodí zoubkům, ale hlavně zatěžuje ledviny, které si potřebují přes noc odpočinout.

martimarti
4. jún 2009

Andy80: děkujeme 😀 😀 😀 Chystala se velká oslava, jenže Zuzanka je nastydlá, velká rýma a měla i teploty, tak to slavíme sami doma a oslava pro všechny Hujerovi bude až příští týden. Ale uteklo to, ten první rok 🙂

petka80
4. jún 2009

many, jj, výhoda to určitě je a kdybych na to měla sílu, tak to malou taky odnaučím, to večerní prso těsně před spaním..... 😉

kijonkova.k
4. jún 2009

andy,ono to asi není nejlepší v noci dávat pít,ale ledviny i tak pracují nonstop,ony neodpočívají stejně jako srdce apod. 😉

andy80
4. jún 2009

já vím, že pracují, ale když je nalíváš, musí pracovat víc. Já jsem možná v tomhle hodně zásadová a už taky z toho důvodu, že ráno míváme většinou suchou plínu, tak snad nebude problém s odnaučováním noční plínky stejně tak, jako u syna.

eppik.m
4. jún 2009

ahojte babenky, tak já dnes nakoupila ve zdravé výživě Miškovi samé zdravé dobroty, tak jsem zvědavá jestli mu budou chutnat 😀 jemné ovesné vločky s klíčky (do jogurtu, k zahuštování polévek), pohanku celou (do polívky jako přílohu),rýžový dezert bez mléka, cukru, lepku a cholesterolu, sójový dezert, pufovaný chlebíček rýžový s jahodou a pomazánku brokolicovou a fazolovou. Dávate někdo mléčné výrobky ze soji ??? Pokuď vím tak je to alergén ... a měli jste ty pomazánky ???
u nás je to doma s Mišíkem na chocholouška 😝 , celé dni jen řve a hučí jak piliňák, doufám že to brzo pomine už mi dochází trpělivost 😅 je to od té doby po očkování Priorixem tak nevím jestli to je ta príčina či ty zuby, nebo vše najednou ... ach jo, oběd jsem do něj opět nasoukala násilím 😖

eppik.m
4. jún 2009

holky já vzala malému v noci prso a nahradila dudlikem, pak jsem mu vzala i toho dudla v 15 m. a Michal nevyžaduje ani pití ani dudlík ani prso, tak si myslím že opět záleží na rodičích jak si dítko naučí 😅

petka80
4. jún 2009

eppiku, a kdy jste byli na tom Priorixu? U nás po Trivivacu taky kromě teploty a vyrážky šílená protivnost a ufňukanost skoro dva týdny... takže to tím klidně může být.... 😝

eppik.m
4. jún 2009

petka: 20. května ... a neměli jsme žádnou vážnou reakci, pouze sčervenání v místě vpichu a na krku se mu vyhodili drobné pupínky ale můžou být i jak se potí ... jinak nic jiného ... než že přestal papat a je protivný ani já se nemůžu vzdálit, to mi předtím nedělal byl v poho s tátou, nebo babí a teď furt jenom řve a ječí a sápe se po mně, také jsem ho odstavila a vzala dudlika a zuby ty mu jdou jak houby po dešti ...

andy80
4. jún 2009

eppik: já teď dávám sojové mléko a sojové deserty, nemůžeme do soboty mléko a malá by to bez něj nevydržela, alergie se neprojevila.

kijonkova.k
4. jún 2009

Holky,tak jsem koukala na tu syrovátku a nevypadá to špatně,tady je odkaz,jestli si chcete počíst 😉
http://www.edenshop.cz/aromatis/aromatis-amalka...

petka80
4. jún 2009

kijo, taky jsem na to koukala, rozhodně to zkusím.

eppiku - to je přesně jako u nás - mizerně jedla, byla protivná, ufňukaná, furt ospalá, visela na mě, když jsem chtěla odejít, tak hned řev, taťku nechtěla..... Bylo to zhruba za 14 dní po tom očku, celkem asi týden. Pak to tak nějak vymizelo. Možná i kombinace očkování a zubů, nevím, ale když máte přesně to samé, tak bych tu souvislost s očkováním určitě viděla.... Tak vydrž, vydrž, zas bude líp......

kijonkova.k
4. jún 2009

já to taky zkusím,třeba to zachutná i mně a budu dělat pro sebe něco zdravého 😉

holky,nestrašte,my byly včera na Priorixu 😉

petka80
4. jún 2009

ahoj, my se tu dnes naháníme, co? 😉 No na tu syrovátku jsem fakt zvědavá, zítra zaúkoluju manžela 😉 Stejně myslím, že A. to pít nebude, takže to taky budu pít já 😀

No někdo na ten Priorix (nebo Trivivac) nemá vůbec žádnou reakci, někdo fakt děsnou... 😝 Držím palce, ať jste v pohodě.

elisbet
4. jún 2009

Ahojky holčiny a ten priorix,to je na ty neštovice?Máme se do 15 měsíců rozmyslet,jestli ho chceme nebo ne.To asi pojištóvna nehradí,že?Já se mudr nezeptala 😒 A té reakce se tedy bojím už ted´,včera dostala poslední dávku prevenaru a má teploty přes 38 st a včera i dnes zvracela,takže bojim,bojim 😖

eppik.m
5. jún 2009

ahojky,
kijo: jukla jsem na tvůj odkaz a mám dotaz k čemu je dobrá sušená syrovátka pro dítě? je to náhražka za UM chápu do dobře ? a dávkování? píši ze začátku nadýmá ... 😕

petka: dr mně neinformovala o tom že by měl mít delší reakci než cca za týden a o změně chování a odmítání jídla už vůbec ne, tak se budu muset zeptat 😕

elisbet: Priorix hradí pojišťovna a nahrazuje původní oč. látku Trivivac, která už se nevyrábí, Priorix Tetra je oč. látka i s neštovicema a stojí 1850 kč, ale cena může kolísat ... jukni sem https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

holky ještě info o tavených sýrech všeho druhu, mi říkala prodavačka ve zdravé výživě že ani dětské nejsou zdravé a je to pouze tahání peněz z rodičů, její máma prý dělá v syrárně tak má info přímo ze zdroje, ale naopak tvrdé sýry jsou ok protože neobsahují tavící soli ale to jen na okraj a už se tu řešilo ... 😉
já osobně dávám tavený občas a postraším, spíše ty žervé nebo kiri dětský 😀