Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

petka80
28. jan 2009

leni, tak to je super, toho bych se vůbec nebála, s tím kupovaným sušeným ovocem bych se trochu bála, často je právě přislazované, jak píše martina, nebo sířené (meruňky), takže bych volila bio 😉 Jinak ale holky někde psaly, že třeba přidávaj sušený ovoce do kaší, že ho předem namočí, aby změklo, a pak rozmixujou do kaše. Může to bejt dobrý, ale sama jsem to nezkoušela.

sirinka
28. jan 2009

radka.m tak ja osmazim na drobno nasekanu cibulu na oleji, pridam trochu hladkej muky a zalejem cca 2l vody, povarim, pridam paradajkovy pretlak a ochutim...sol, ocot alebo cukor, podla chuti pretlaku.
z cerstvych paradajok...paradajky sparim, osupem, nakrajam na drobno, zalejem vodou, taka aby boli zakryte a varim, kym sa nerozvaria na kasu, ak sa nechcu, tak ich normalne rozmixujem. ochutim, podla chuti paradajok.

ak nechces robit zasmazku, mozes miesto muky zahustit ovsenymi vlockami.
na tanier postruham syr a zalejem teplou polievkou a oblizujeme si vsetky prsty...my s mm si este davame vegetu.

radka.m.
28. jan 2009

Děkuji sirinka,zítra ji uvařím a dám vědět,jak jsme baštili,budu ji muset uvařit taky zatím z protlaku,protože ty rajčata ted v zimě moc vábně nevypadají. 😒

sirinka
28. jan 2009

radka.m no a hlavne ak chces poctivu paradajkovu z paradajok...potrebujes ich hrozne vela...niektore davaju zeleninovy vyvar a menej paradajok, to ja radsej pouzijem ten pretlak...najlepsie sa mi osvedcil tesco pretlak v skle. inac na tie dva litre das bud dve male konzervy, alebo jednu velku...

timbouctou
28. jan 2009

ahoj, tak náš zmlsánek polívky zahuštěný moukou vůbec nejí, asi si myslí že je to kaše 😅 ale s těma vločkama mu to chutná moc. Akorát já prostě jen rozvařím rajčata, dám bazalku a trošku skořice a nakonec ty vločky. Už mi holky tady psaly, že je skořice alergen, ale tak si myslím že když mu doteď nevadila, tak že to bude bez reakce i nadále.

martina46
28. jan 2009

radka,
myslela som kupovane, no asi v tom nieco bude popridavane 😒
petka80,
ano, potom uz len bio, alebo domaca vyroba 🙂

zuzana76
28. jan 2009

ahojte mam jednu otazku

malemu nachadzam v stolici casto cele kusy potravy, uz mu nemixujem, lebo chce papat nepomixovane, ale napriklad dnes som mu nasla kusky mrkvy v stolici co poriadne nerozzuje a prehltne, je to velka chyba? mam mu este mixovat? bude mat rok a pol onedlho

martina46
28. jan 2009

ja hlcem kusy doteraz, u mna je to asi zlozvyk, ale co s malym dietatom....

katullka
28. jan 2009

zuzi, aj ja niekedy nachadzam kusky jedla drobcom v stolici 😒

kuky8
29. jan 2009

zuzana76 - my papáme nepomixované od 10 mesiacov a to máme doteraz len 6 zubov, takže si myslím, že mu už nemixuj (a ešte keď chce papať sám také). A kúsky potravy v stolici? Jasné, aspoň nikdy nezabudnem, čo mal malý včera na obed 😀 😀 My totiž niekedy ani tých 6 zubov nepoužívame 😉

jandalinka
29. jan 2009

my máme také kousky mrkve,čočky,apod.ve stolici.......v pohodě,já myslím,že se nic neděje. 😉 .My už papáme skoro od 7.měsíce velké kousky,pokud jsou měkké,tak není problém,malá to spíš vyžaduje a nechce jídlo na "kaši"ale s kousky 🙂

sirinka
29. jan 2009

zuzana aj klarka to robievala, ale v poslednej dobe uz nema kusky v stolici, eda obcas este hrasok alebo kukuricu...hlavne jej prizvukujem, aby vsetko pekne pohryzkala... 😉

denisocka
29. jan 2009

ja som dnes prvy krat urobila fazulovu polievku s mrkvou,mala nenormalny uspech a granadier - taky s mrkvou dnu,tak tiež chutil,som zvedava čo vymyslim pozajtra

inač,ešte varite oddelene? bo ja potrebujem asi novu sadu hrcov,bo to už je des

sirinka
29. jan 2009

ja este vacsinou varim oddelene...

bramburka
29. jan 2009

Deni a jak delas fazolovou polevku. Mala polivky ma rada a ja umim jen masový vývar ci bramboračku...no a dal uz nevim. TReba takovej brokolicovej krém bych zkusila nebo porkovou, mate nekdo recept?:

denisocka
29. jan 2009

tak tu fazulovu som robila- 12 hod som nechala namočenu bielu fazulu, potom v tej vode čo bola namočena dala ju variť,ked bola fazulka polomäkka tak som pridala velku mrkvu na kolieska pokrajanu, a ked to bolo hotove asi za necht morskej soli a cele som to pomixovala,je to taky fajn husty krem

a broko robím tak,že v jednom hrnci dám uvariť zemiaky,v druhom dám asi na 15minut variť brokolicu-rozobratu na ružičky,potom k nej pridám vegetu,sol a primiešam 1 kyslu smotanu,dam tam uvarene zemiaky a cele to pomixujem ponornym mixerom

radka.m.
29. jan 2009

ahoj sirinka-tak jsem dneska uvařila tu rajčatovou polévku,akorát jsem do ní ještě přidala uvařené drobné těstoviny,aby to bylo sytější a pane,jak všem chutnala 😝 😝 😝 ,ještě jednou děkuji za recept.ani nezbylo na zítřek a to jsem si myslela,že nebudu muset zítra vařit! 😀

denisocka
29. jan 2009

AJ JA ROBIM PARADAJKOVU AKO SIRINKA,TEDA skoro ako,alebo celkom skoro ako ona 😀 , + ked je hotova,dam dnu cerstoviny PISMENKA ,chvilku ešte povarim a odstavim.Polievka zhustne,a potom samozrejme kwed načerpem tak posypem struhanym syrom,muž sa jej nevedel onoho času "dožrať" ,ale posledne mesiace jej dal razne STOp ,kedže sa jej prežral 😀

sirinka
29. jan 2009

😀 veru ani u nas nikdy paradajkova neostane na druhy den...ja moc cestoviny v nej nemam rada a ryzu uz vobec, preto do nej davam tu cibulu...starka mi kedysi robila tak, ze cibulu narezala na tenke mesiaciky a tak ich v polievke uvarila...

denisocka
29. jan 2009

ja cibulu bud nastruham že ju nevidno,alebo pomixujem na minidrobne kusky,a bez cestoviny by to nik nejedol,samozrejme zaklad je syr 😝 no a manžel ,ked počul prvy krat,že som urobila paradajkovu,ta sa až urazil,že on taky humus od školky neje.a ked som ho donutila zjesť,tak sparal do večera sam cely hrniec a vychvalil,že superna,že on si myslel že tam bude ryža ako v škole 🙄

gabou
29. jan 2009

Šikovné holky, super receptíky 😉 už se těším, až nějaký vyzkoušíme..moc dík!! A kdo máte ještě nějaké tipy, tak pište, pište 😎 Jak jsou na tom vaše dětičky např. s omáčkama??

My jsme byly skoro doposud jenom na kupované skleničkové stravě, teď poslední týden mi teprve jí i mnou vařené a zatím to byla jenom zeleninka s přílohama..už se fakt těším na nějaké ty polévky 🙂

denisocka
29. jan 2009

gabou,omačky-hm- stale som mu robila mäsko v polievke,potom som ho nakrala a kus polievky so zelninou zahustila mukou a pridala mäso.
Až minule som skusila inak,že som osmažila cibulku na oleji,rastlinnom, nato dala zajaca,osahla ho,zaliala vodou a dusila,nakoniec som šťavu kus zahustila hladkou mukou a mäsko pracne obrala a poktajala nadrobno,kedže zajac je taka tvrda gumena pakuda,že ani ja by som ho neprehrýzla - to som hodila nazad do omačky a k tomu len čiste zemiaky a šiel sa zblazniť po tom. Takže toto budem robiť na cibulke už častejšie. Ine omačky vzhladom k veku a atopic.terenu neskušam

sirinka
29. jan 2009

ja malej omacky nerobievam, skor kase alebo privarky...

denisocka
29. jan 2009

ake kaše? a privarky ako?

sirinka
29. jan 2009

zemiakova, zeleninova, ovsena s roznymi koreninami a primiesam masko...alebo ryzu uvarim uplne do makka a tak pridam zeleninu a maso, skoro ako rizoto, postruham syr.
privarky robim ako klasicky pre dospelych, len ich doplnim kyslou smotanou alebo jogurtom miesto klasickej smotany alebo mlieka...
zahustujem vacsinou ovsenymi vlockami.

ina.b
29. jan 2009

my když už nevíme, co k večeři, tak bramborovou kaši, do toho nakrájím cherry-rajčátka a dětskou šunku.Vše zamíchat. To je mňamka 😉 Jednoduché a malá to má moc ráda, protože může papkat i sama. Drží to dobře na lžičce, tak se trefí snadno do pusinky, aniž by jí to spadalo 🙂

monkap
29. jan 2009

klasicku sladku smotanu do privarkov, polievok nedavate?? bo ja davam 😝

sirinka
29. jan 2009

ina mna zase vzdy zachrani maslova hrianka...ked uz nic ine nedokazem vymysliet a ukuchtit 😀

monkap ja este nie...ale od roka sa do varenia uz moze...

ina.b
29. jan 2009

🙂
smetanu také zatím nepoužíváme

timbouctou
29. jan 2009

my děláme krémovou polévku tak, že zahustíme rozmixovaným bramborem. A místo smetany dávám sunar. Dostali jsme dvě krabice a Alex to zaboha nechce