Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

janec79
16. apr 2010

ja som malej vcera spravila prazenicu z dvoch vajicok a ta ju spakovala len taky lupot!!!!! To ma asi po mne, mne nerobi problem zjest aj 5 😉 Jasne, ze na par dni mame pokoj, inak jej velmi chuti aj vajickova zasmazena polievocka-nevie sa jej dojest.
tiez si myslim, ze po roku sa s mierou moze chutnat uz vsetko-teda aj kapusta, kyslu som sice este neskusala, ale kuracie masko udusene s kapustou (nie kyslou) malej celkom chutilo.
poradte nejaky recept na tvarohovu pomazanku (naposledy som robila s maslom, pazitkou,vajickom, paprikou a syrom) teraz by som radsej nejaku zmenu, ale aby obsahovala tvaroh. Pomazanky u nas velmi frcia, zatial vyhrava syrovomrkvickova😉

rimmel
17. apr 2010

hlasim ze prazenica ma u nas tiez uspech..ale robile som bez cibulky lebo som akurat doma nemala 😅

klematis
17. apr 2010

Ahojky, praženicu jsem ještě nezkoušela. Dáváte to prckům s pečivem? Rozdrobíte ho do vajíček? Nebo dávate samotnou praženicu? A na oběd nebo na snídani? Díky 😅

rimmel
17. apr 2010

klematis dnes som dala prazenicu, samotnu a pecivo vedla toho , na obed 😉

pocula som ze baby do nej davaju aj napr papriky a rajciny a ine zeleninky. 🙂

jindri
17. apr 2010

Janec: hodíš sem prosím recept na pomázánku sýrovomrkvovou? Díky 😉

rimmel
17. apr 2010

jindri nastruhas mrkvu z zmiesas so syrom alebo maslom, ak nepouzivas tekuty syr tak maslo +mrkva+nastruhany syr 😉

ja som dala uz aj vajickovu =maslo+nastruhane vajko najemno plus stipku horcice a soli. 🙂

janec79
18. apr 2010

jindri: ja postruham mrkvu najemnucko, pridam makky syrcek, postruhane vajicko uvarene na tvrdo a trosku petrzlenovej vnate. Fakt jej dost smakuje 😉

klematis: ja som davala prazulu na ranajky a hned som jej do toho rozmrvila aj chlebik, lebo u nas by to dopadlo tak, ze by vajce zjedla a chlebik nechala tak

jindri
18. apr 2010

rimmel, janec: dík holky 😉

mikulka
18. apr 2010

Tak malýmu brynza moc chutnala, ale myslím, že je na něj ještě dost těžká. A zarazilo mne, jak je slaná. Jak totiž málo solím, tak teď to bylo zvláštní. Ale jako kousek občas asi nezaškodí.
Mrkvovou pomazánku zkusím...

mikulka
18. apr 2010

Holky, nevíte, kde bych sehnala v květináči čerství bylinky? V zahradnictví, nebo kde? 😕

brnka
18. apr 2010

Mikulka, myslim, ze to mavaju napr. v Tescu - no neviem, ci vzdy alebo je to "sezonny tovar" 😉

jasminet
18. apr 2010

mikulka - teraz urcite na trhoch mavaju take - je jar, teda aspon u nas na mileticke. a aj v zahradnictvach.

lenka1smejka
18. apr 2010

Tak baby u nas mnel segedin velky uspech.Stale sa oblizovala a stale chcela mnam mnam 😵

lenka1smejka
18. apr 2010

jej vidite a tie bilinky v tom kochly to mi potom narostne znova?

egyptanka
19. apr 2010

lenka a scim si jej ho dala, knedla alebo s cim? ...
u nas sa odmieta dospelacka strava, my mozeme jest a ona nema zujem, vobec nepyta a ked jej chcem dat tak odvracia hlavu a zacne revat ...

lenka1smejka
19. apr 2010

Ano s knedlou.Inak malej najoblubenejsie jedlo je zemiaky opecene na masle s kuratom a varenym jablckom

Dnes som robila avokadovu polievku-smrdelo to ale chutilo to fajn

lenka1smejka
19. apr 2010

A davali ste drobcom uz sparglu?

berenika39
20. apr 2010

lenka - a copa to je? prosím o překlad.... 😀 😀 😀 😀 . 😀

berenika39
20. apr 2010

ha! mám to - chřest....
nene, já ho nedělám, ale určitě na chřestu není nic špatného.

rimmel
20. apr 2010

fuuuuj spargla 😝 😀

rimmel
20. apr 2010

ako chcela by som vidiet ktore babatko to dobrovolne papa 😀 ale ne 😉 ja tiez nemusim napr brokolicu a maly ju zboznuje 🙂

berenika39
20. apr 2010

já si ho dávám jen v dobré restauraci, nejím normální velká jídla, dám si vždycky "předkr", samotný, chřest dobře upravený se šunkou...
zkusím to malému.

luckai
20. apr 2010

Ahojte kočky,
aj my už máme za sebou prvý rôčik a nejako sa mi veľmi nechce nechať nabehnúť malú na normálnu stravu, stále si myslím že je to skoro. Varievem jej väčšinou zvlášť, len z nedeľnej polioevky a mvareného maske jej odoberám, a samezrejme prílohy používam pre ňu tie čo varím aj pre nás.
Dávame už umele mliečko a kaše dávam na večeru kupované. Mohla by som už začať s klasickou krupicou z kravského mlieka?
Na raňajky striedame zatiaľ len na chlebík maslo, nízkotučný syr alebo náierkové maslo - čo by som mohla pridať? Romanka papá dobre, všetko jej v podstate chutí. Sama zatiaľ papá len chlebík - keď jej podávam kúsky!
Ďakujem za rady

berenika39
20. apr 2010

luckai, však nemusíš spěchat, dělala jsem to třeba tak, že jsem dávala nejdřív jedno jídlo týdně normální s námi (s ohledem na vhodnost pro roční dítě, samozřejmě), pak dvě jídla týdně, postupně začal jíst s námi. ale potřeba to je - přejít na normální jídlo, jsou pak vybíraví, v tomhle věku si snadno zvykají na nové věci, je škoda toho nevyužít.
kk určitě můžete z km, nebo i ovesnou kaši.
a ten sýr - děti nemají dostávat nízkotučné výrobky vůbec, naopak - plnotučné, to je jiné než u dospělých, potřebují tuky obsažené ve stravě pro vývoj nerv.soustavy, nízkotučné jogurty,sýry a podobně dětem neee. tak zkus nějaký dobrý smetanový 😉 😉 😉

hviezda22
20. apr 2010

ked sa smiem pridat, tiez mam ročné dvojičky a naša lekarka mi odporuča rozne druhy syrov, rozhodne však nie tavené syry, ako je bambino, karička, lunex ....len tvrdy syr a cottage, či ako sa to píše 🙂, kravské mlieko nam dovolila len do vareného jedla
ja im zatial varim samostatne zeleninové a masové jedla, kaše davam Hami, rozne prichute, mliečko tiez Hami, aj bananové sme skusili a je super, ale este aj kojím, hlavne malého, nechce mi umelé

germik
20. apr 2010

luckai - beren ma pravdu, žiadne nizkotučne veci pre deti, čo najviac smotanové a tučné /smotanové jogurty - naj su Hollandia alebo Chocenský,na SR tuším Zvolenský/, tvrdý syr /eidam..../ a určite nie tavené syry - tei obsahujú vela soli

luckai
21. apr 2010

Ahojte kočky, 🙂
o tých syroch to v podstate viem, že tavené nie a ani nízkotučné výrobky, len toto konkrétne som čítala že sa môže dávať - ak tavený, tak nízkotučný syr - no nevadí, dávala som jej to do teraz len sem-tam. S tou soľou ma to inak nenapadlo! 😅
Ja neviem s tým kravským mliekom. Na jednej strane kojiť čo najdlhšie, prípadne umelé aj to 3 rokov, a už môžeme kravské, pričom my sme ho dostávali už aj od 3. mesiaca (čo si samozrejme nemyslím že bolo správne) - je to zmäcujúce.
Tvaroh už mám vyskúšať, alebo ešte sa neponáhľať?
Ozaj, my dávame tiež Hami mliečko a muž bol minule na nákup a chcel kúpiť malej Bebu, že bola v akcii a ja som hovorila že nie, že keď dávame Hami, tak len Hami. A pýtal sa ma že prečo nie - a v podstate som mu nevedela odpovedať. Ak by s tým malá nemala problém, tak prečo by sme nemohli dávať rôzne druhy UM? Ve´d o každom píču že má kadejaké Immunofortis a Optivital...no proste každé je najlepšie 😨

rimmel
21. apr 2010

luckai myslimze mozes zmenit druh, ak myslis ze zmena chuti jej nebude vadit ci na nu nebude nejak reagovat ale uz je velka myslim ze je to ok! 😉
tvaroh mozes, ja som dala predvcerom v kolaci trosku 😅
ja kravske nebudem davat. az do tych 3r. 😉
no vo vareni pouzivam, ak mu robim co ja viem karfiolove placky, tam ide trosku mlieka.

janec79
21. apr 2010

luckai: nie je dovod sa rychlo ponahlat s dospelackou stravou, ale v podstate v jej veku uz kazdu zeleninku moze...takze napr. na ranajky -teda aspon u nas su osvedcene vselijake natierky:najviac mrkvickova, redkovkova, tvarohova...Pripadne mozes skusit aj maslovy chlebik s dzemom (alebo namiesto dzemu daj postruhane jablko, hrusku.)Kravske mlieko by som kludne do vareneho jedla uz dala, samozrejme na pitie UM a v podstate toho kravskeho vareneho aj tak nebude vela mat, ved nebude mat mliecny obed kazdy den. Ja som po prvykrat skusila krupicku asi pred mesiacom a zjedla mi hned z 2.5 dc mlieka 😉 Veru, my sme mali nasadene kravske mlieko davno predtym, ako sme dovrsili rok a sme tu! Je vsak pravda, ze vyskum ide dopredu a ked sa uz raz zistilo, ze um je pre deticky lepsie kvoli primeranejsiemu obsahu mineralov a kadejakych stopovych prvkov, tak jasne, ze radsej chceme dat take detickam.

Ohladom syrov - ja sa snazim malej davat emental, eidam, pripadne cheddar...no niekedy vsak bojujeme, ona ma dni, kedy by zjedla aj samotny, ale dni, kedy ani za svet. Zato natierkove syrceky by zjedla kedykolvek bez problemov, (samozrejme obcas ma aj taky) tak som ju prekabatila a na chlieb som dala platok ementalu a dala na chvilku do mikrovlnky --to ste mali vidiet, musela som spravit dalsi krajec.

rimmel
21. apr 2010

wow to je super napad s tym syrom v mikrovlnke, aj sa to potom lahsie papa 🙂
my tavene syry nedavame, nakolko ani neviem ktore tu v uk su OK takze som mu ani ziadne nedala a nechyba nam to, ono je to tak, co dietatu nedame, po tom nebudu tuzit 😀