Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

kaleilah
25. okt 2009

sušený meruňky 😉

claudinka
26. okt 2009

my spapame zatial uuuplne vsetko, stalo sa mi iba parkrat, ze nezjedol vsetko, co som mu pripravila, a to kvoli zubkom.. preto som sa pytala na tu bezmasitu stravu, lebo my spapame setko 🙂

pistok
26. okt 2009

to železo
viem to v súvislosti s dospelou osobou, ale deti sú na tom určite rovnako
z masa sa železo vstrebáva do tela omnoho viac, alebo železo v rastlinnej forme telo nevie až tak dobre využit
teda aj ked zelenina a strukoviny/lušteniny majú možno železa viac, ale z masa ho telo spracuje lepšie
ano čaj vyplavuje železo z tela, ale myslím, že len čierny a zelený - ovocný neviem
a doporučuje sa po mase zjest vit.C - zapit pomarančovým džúsom obed - len neviem akú formu vit. c zvoliš
C pomáha telu spracovávat železo z potravy, ale treba ho prijímat súčasne

vava2
26. okt 2009

claudi,
to máte teda ukážkový "papací" režim
ono nie všetky deti vôbec chcú papať tak ukážkovo, ako sa im maminy snažia dať
naša malá (ani nepíšem že ani tie zúbky ešte poriadne nemá - 3 dole) nechcela vôbec papávať mäso, ani na malé kocky uvarené, ani mleté - to ani teraz - dokonca ani keď mala tých 8-10 mes ani mix - tak sme sa trápili, no napriek tomu rastie a priberá dobre a nič jej nechýba, bude to o tom, že dieťa zje to, čo si jeho telo pýta...to sa tu už písalo
tiež som 1.x mama a trápila som sa preto, lenže nasilu to nejde a nejako sme to prekonali a teraz viem, že sa trápiť kvôli tomu netreba, že sú rôzne obdobia dieťaťa a ono sa to upraví, dokonca ani teraz moc neholduje mäsku, proste to nežuje, aj keď je to pomleté, drží to v puse, zasunie do kúta a stagnuje, keď už sa jej zdá, že dosť, vypľuje, takže musím maskovať poriadne
tiež varím tak, aby to malo dosť "šťavy" ako ktosi písal, keď nie je dosť "tekuté" pridávam prevarenú vodu, alebo vývar z polievky do "druhého" jedla
a tak sa pretĺkame, dúfam, že to s tými zúbkami prejde, ale ešte len sa derú horné..kedy budú stoličky....?
a to mäsko dávame hlavne kuracie a morč. prsia, tuniak moc nechutil, ani rybie filé, ale myslím, že už si zvyká

vava2
26. okt 2009

...a tie puríny sú aj v strukovinách, preto treba prvú vodu, keď zovrie zlievať preč 😉

vava2
26. okt 2009

s tým železom je to tak, dobré s Cvit
ale pozor na tie sušené marhule a iné sušené ovocie, aj hrozienka - všetko obsahuje siričitany, preto je dobré ho dobre vyumývať, vymočiť vo vode, aby sa toho zbavili 😒 😒 😒

vava2
26. okt 2009

a myslím, že ani bylinkový čaj neuškodí na to odplavenie železa - mädovka, mäta, harmanček, tie sú najlepšie pre dieťa a detské čaje 🙂

claudinka
26. okt 2009

tiez som sa chcela opytat, odkedy davat dietatu normalne papat ovocie aj so supkou? a takisto predtym sme mali brokolicu a karfiol tie stonky davat prec, teraz uz mozem aj to davat, nie?

vavi aj nam akurat idu horne jednotky 😒 😒 dvojky mame horne, dolne tiez jednotky iba mame..

maria11
26. okt 2009

Ahojky, dakujem velmi pekne za tipy. Nam samozrejme predpisala Dr. k zelezu aj C-vit v kvapkach - vola sa to Cebion. Takze sa trapime s dvomi lyzickami humusov dvakrat denne 😖
Co sa tyka cajov, fungujeme len na Hipp-kach hlavne ovocnych, takze dufam, ze to az tak strasne nevadi, lebo v poslednej dobe jej zachutili... Na vodu sa tvarime, ze to je na umyvanie 😠 Okrem toho sme skusili odstavovane domace ovocie, to sa tiez celkom dalo...
Claudinka - uprimne zavidim... Do nasho draka nieco dostat, to je zabava. Moj manzel mi za kazdy "natlaceny" obed vyjadruje neskutocne obdivy. Pravda je, ze ked je mala s nim, moc toho nezje 🤐

vava2
28. okt 2009

🙂 🙂 🙂
Claudi a požuje Ľuboško tie šupky? lebo si myslím ak požuje, tak troška nezaškodí, ide asi najviac o to, že to nafukuje 😒

Maria, ten čajík nevadí, veď to je dobré, že dieťa pije, koľko sme sa my natrápili, kým čosi sa malá naučila piť...striekačkou po kvapkách 😝
ja som len rada, že pije už konečne aspoň ako tak
a Maria do tej šťavy tiež môžeš primiešať trocha vody 😉

gloria78
28. okt 2009

maria-tie čaje hipp sú fajn, aj mi sme na nich dlho fungovali, ale zistila som, že ten nadmerný cukor, čo je v nich spôsoboval, že menej papal. to ostatné sa mu zdalo nechutné. tak sme napodiv dosť ľahko prešli na porcované ovocné. granulovaný len príležitostne 😉

smileyka
28. okt 2009

Baby viete mi prosim poradit,ci mozem davat 15 mesacnemu synovi jest na ranajky cornflakes? Ja mu ich namocim do mlieka ale davam mu papat, len samotne cornflakes mlieko vylievam. Malemu to velmi chuti, papa mi to uz druhy tyzden. Ma napadlo, ci to uz moze taky maly jest. Ziadne problemy nema /bolest bruska a tak/

lenkazdenek
28. okt 2009

Smileyka-já v tom problém nevidím-možná bych mu tam třeba dala um ať to má i s mlíčkem 😉
Já zas občas dávám mysly se sunarem a malý to dost jede ,sice to jou v podstatě zapkané ovesné vločky s cukrem a sušeným ovocem ,ale myslím,že jí to neuškodí 🙂
JInak k těm čajům,my začínaly na Hippu než mě blbce napadlo přečíst si složení a od té doby jedem v sáčkovejch ,teď už teda jedem i v těch obyč ovocnejch nebo dětskejch na posílení imunity 🙂 teď teda chce i dost šťávu tu dáváme od Yo dost ředěnou ,nebo ředěný džusík .
A ktěm šlupkám,naše když dostane se šlupkou tak jí vyplivne 😅 takže asi tak 😅

martaha
29. okt 2009

Citala som, ze prave tie kukuricne cornflakes sa najmenej zdrave aj pre dospeleho, tak my sme ich vylucili radsej. My jeme musli, kde zaklad su ovsene a psenicne vlocky a len trochu cornflakes.

lenkazdenek
29. okt 2009

spíš bych řekla,že nejmíň zdravé jsou ty rádoby dětský přeslazený cereálie tip chokapik,cini minies atd

claudinka
29. okt 2009

vavi este som mu to neskusala davat, ale vyskusam..

ja mu davam ovsene vlocky, naco musli 😀 😀

jajka78
29. okt 2009

baby ahojte, co vravite na horcicu a sojovu omacku ako prisadu do jedla? moze sa dat detom uz? chcela by som uvarit stroganov kuraci.diky

mikulka
29. okt 2009

Mně by zase zajímal kečup... Můžu přidat trochu do omáčky? Nebo i na těstoviny? 😕

jajka:jak se vaří stoganov? napiš receptík..

martaha a lenka: a máte nějakou konkrétní značku, kde by převažovaly ovesné vločky? Díky moc.

gloria78
29. okt 2009

kečup je v pohode, lebo sa dá kúpiť aj kvalitný( podiel paradajok v ňom) ale horčica je vždy presolená 😉

berenika39
29. okt 2009

smileyka, jak máš velký prtě?
Proč mu to mléko vyléváš?

Dávám petasovi tak jednou týdně ty obyč cornflakes od emca, bez příchutě, jen ty lupínky. jím je taky, a jsem právě ráda, že s tím zvládne dvě deci mlíčka🙂))).

Jestli nedává kravské, tak mu to přece namoč do UM, ne? 😉 😉

Taky si myslím že humus jsou ty slazené a polévané kuličky a kolečka, navíc - krabice osm pětek 😝 😝 😝 , to nekupuju 😝 😝 .
Musli a kukuřičné lupínky - to bych řekla že je pro děti po roce ok, asi to nejedí denně, tak proč by ne? Já se u musli bojím, že v tom budou ořechy, schovaný ☹ ☹ . Ta zatím ne.

martaha
29. okt 2009

corn flakes su vyprazany kukurciny skrob - nic pre dieta, 😉 . musli si mozes vyrobit z ovsenych a inych vlociek a pridat susene alebo cerstve ovocie

lenkazdenek
29. okt 2009

Já teda nevím ,ale na těch emco corn flakes je složení: kukuřice,sůl,cukr,pšenice na tom fakt nevydím nic závadného 😕
jak říkám rozhodně lepší než ty sladké humusy 😉
Kečup bych řekla v pohodě pokud koupíš kvalitní ,hořtice určo ne a sojovku sem teda taky nedávala nják k tomu nemám důvěru ,ikdyž manžel si s ní pokape snad vše 😀 😀

lenkazdenek
29. okt 2009

tak to u nás to máme asi jistý,malá jedla dětský sušenky,tak i občas tousťák 😉

kaleilah
29. okt 2009

mikulka, ty vločky, já kupuju v Lidlu, půlkilový balení stojí asi 50, značku nevím, jsou různý druhy v průhledným pytlíku, já si to přesipávám do dozy tak nevim název. Ale jsou tam ovesný vlčky tak 70%- odhadem, pak sušený ovoce-rozinky, jahody, jablka, záleží na druhu a sem tam kukuřičný lupínky. Mám to moc ráda i samotný do jogurtu, malýmu to taky jede 😉 ale není nic jednoduššího než si to namíchat doma, rozinky, křížaly...a různý sušený ovoce 😉, kukuřičný lupínky 🙂

Jinak babička to dělá stejně, dá všechno co jsem napsala na plech a zeleje salkem, dá to do trouby až to zrůžový a to je pak luxus 😵 😵 😵 jsou to zapečený hrudky, výborný na zobání u telky po večerech 😀

gloria78
29. okt 2009

z toho, čo tu spomínate my používame len ovsené vločky (výberové, tiež z Lidlu), + ovocie čerstvé alebo presnedávka 😉

jajka78
29. okt 2009

mikulka, robila som tento
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9568
ale bez kyslych uhoriek muz nema rad a malemu chutilo velmi.

shaula
29. okt 2009

Jajka - určitě hořčici ani sojovku ne, obě obsahují benzoan sodný (E211), hořčice navíc barviva E102 a E110, všechno nevhodné pro děti. Kuk sem: http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek . Kečup totéž. I když možná různé značky budou obsahovat různé blafy 😀

jajka78
29. okt 2009

horcica Snico:voda, jemne horcicne semeno, ocot, izoglukozovy sirup, jodovana sol.neobsahuje lepok
sojova omacka:vytazok so soovych bobov,jodizovana sol,cukor,psenicna muka, A E621 glutaman sodny,jedine ten ale dala som trosku.
takze asi ako co obsahuje.pripadne neuviedli vsetko? 😲

lenkazdenek
29. okt 2009

Ty jo já čučím,že už se do hořtice nepřidává kyselina benzoová jak sem to viděla v ranči u zelený sedmi 😀