Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

chiwule
8. nov 2009

jen vám chci napsat, že jsem dneska Anet zkusila dát k snídani toustovej chleba místo normálního a snědla celej plátek. Jen jsem jí teda okrájela kůrky a nakrájela jsem jí to na kostičky 🙂 s žervé a máslíčkem jí to mooc chutnalo 😵 a dokonce snědla i celozrnej!

eliotka
8. nov 2009

chiwule: a on existuje i toast chléb celozrný? Prosím tě, kde jsi ho koupila, jak to vypadá?

párky... to bych teda dětem nedala, ani dětské, žádné! Já je včera zrovna měla (asi po 2 letech) a měla jsem pak žlučníkový záchvat, takže asi nic dobrého v nichj nebude.

kulimka
8. nov 2009

Ahoj eliotka, nevím jestli je celozrný, ale toustový chléb je bílý a tmavý, na složení jsem se nedívala, ale v obchodech jsou většinou vedle sebe.

saska.t
8. nov 2009

eliotka - tiez kupujem toastovy chlieb celozrnny obcas dostat ho v lidli a penny ale ja nezijem na SK ale myslim ze u svokrovcov v CR som ho videla v penny 😉

no parky su celkovo humus ale raz za cas sa naozaj nic nestane, obcas ked nemam cas varit tiez ich mame s muzom na obed a mala este dlho nedostane 😉

dnes som robila zemiakove placky /bramboraky) a mala kostovala a celkom chutilo, kvoli nej som ich ani na oleji nesmazila len nasucho na teflonke aby boli zdrave 😀 😀 uz sme pekne sibnute kvoli detickam ze??? co vsetko neurobime len aby sa zdravo stravovali

kulimka
8. nov 2009

saska my měli bramboráky včera a malému taky jely 😀 ale byly na oleji 😕 ale zas tak moc toho nesnědl, spíš jen okoštoval

saska.t
8. nov 2009

kulimka to som povedala preto, lebo ani moj muz nema rad mastne, jasne tolko oleja tam nie je aby to nemohol ja to davam aj tak este odsat na papierove uterky...

kulimka
8. nov 2009

Já to nemyslela špatně! Jasně, že bych mu to taky dělala bez oleje, ale já vůbec nečekala že si dá taky, on totiž chodí a musí vyzkoušet všechno co kdo strčí do pusy 🙄

saska.t
8. nov 2009

jj , ja som to spatne nepochopila neboj 😉 prave si mala napichuje banan sama ani nemusim popisovat kde jej vsade usiel a kde ho mam rozotrety 😀

kulimka
8. nov 2009

To si dovedu představit, já bych si ani netroufla dát mu do ruky banán 😀
Jinak my taky nejíme mastné, manžel už nemá žlučník 😝

saska.t
8. nov 2009

no bohuzial niekedy sa ani nenaje ak to nemoze sama strcit do pusy 😅 samostatnost nadovsetko 😀 moja kozena sedacka uz mala na sebe vsetko rozotrete 😀 esteze je kozena...

lenkazdenek
8. nov 2009

no holky naše ochutnává od nás fakt vše-je to taková moje dietoložka,vždy mi půlku sní abych prej nebyla tlustá 😀 😀 tkže jako njáký extra nezdraví věci(krom toho co si dá manžel večer nebo si nosí do práce) ani nekupujem 😅

daiquiri
8. nov 2009

Ahoj holky, napřed musím pozdravit Chiwu, snad si ještě vzpomene 😀
Jinak nečetla jsem celou diskusi, ale mám trochu problémy s Barčou, poslední dobou je pěkně zmlsaná, jeden den něco jí a to samé jí už druhý den nechutná. Kaši mi na večeři úplně začali odmítat oba. Přijde mi, že by jim stačilo být o chlebu, rohlících, šunce a křupkách.
Co dáváte k večeři? Já už někdy nemám fantazii co vařit....

saska.t
8. nov 2009

daiquiri- tak k tomuto stadiu dojdu asi vsetky deticky u nas cca 1,5 mes. ziadne mlieko alebo kasa na veceru, takze bud dostane z obeda co jej zostalo alebo ma chlebik alebo narychlo spravim zeleninove rizoto so struhanym syrom to vzdy zaberie 😉 proste nam dietka dospievaju a uz ich nebavi len mlieko a kasa aj ked pre nas mamicky je to asi najpohodlnejsie a najlahsie 😅 co by som dala za tie casy aby sa vratili 🙄

zuza.m
8. nov 2009

saska no ja som tu kyslu kapustu nemyslela že by ho naduvala ale predca ked kysla tak tam boli niake tie procesy...moja mama ked ju poriadne neoplachne tak sa cela na tvary vyhadže a ja ako mala som to mala tak isto ,tak len preto som sa pytala či ju možem ponuknut.ale ako tak rozmyšlam tak do segedinu ide aj smotana tak že aj tak to maly nemože..a my ho tak velmi lubime ale radčej ani nevarim.
parky sme davali aj my a velmi chutia,nevarim ich často ale sem tam si ich da.
inak ochutnal už aj tresku 😕 no dost mu chutila to ste už niekto daval??ta majoneza inak nič moc 🙄 ,nadčena som nebola ale mužik mu da čo si vypyta,

eliotka
9. nov 2009

Holky, jaký dáváte hrášek? Mražený, nebo z pechovky v nálevu? 😕 😅
Který by nemusel nadýmat?

zuza.m
9. nov 2009

ja ośom dala normalne mrazeny,ani som si nevšimla že by mal bolave bruško ked už su väčši tak pekne prdkaju 😅

kulimka
9. nov 2009

Taky mražený 😉

daiquiri
9. nov 2009

Saska, asi tak, kaše je rychle udělaná a holt je to pohodlný. Vím, že kamarádkám jedí děti kaše občas i ve dvou letech, ale zase některým naopak nechutnaly kaše nikdy. Rizoto jsem posledně udělala výborný taky se sýrem plivali to po mně 😖

Zuza, tresku už jsem dala několikrát, chutná jim a taky pangasius, to se úplně olizují 😉

Eliotka, dávám mražený, v nálevu je hodně soli ne?

bianca
9. nov 2009

ahojte kocky.Mozem k Vam?

nasa mala teroristka sa nevie najest z peciva.Nechce chlebik s malom ani Lucinou.Maximalne cisty do rucky a pochodovat lebo ona sa nema nikdy cas najest.Je to hrozne.Najradsej ma jedlo co mame mi a to som je to jej nikdy nesolila.Neviem preco ale miluje hnedlik a rizoto.Dala by si i kotletu keby sme ju nechali.

kase absolutne ignoruje od malicka a jogurty som do nej do roka nemohla dostat vobec a podobne ne tom boli aj ovocne vyzivky

hrasok davam domaci zamrazeny

davaze aj hovedie maso???

saska.t
9. nov 2009

eliotka lepsi je mrazeny ... tie v naleve su moc solene 😉

zuzi - segedin mu skus urobit, urob pre vas a pred dodanim smotany mu cast odober a bude mat bez smotany alebo mu tam pridaj jeho mlieko a mas hotovo a taky problem to nie je 😉

bianca - ved malej kludne davaj co chce len to nekoren a tolko nesol, v zasade uz nemate obmedzenie v strave az na hriby, orechy a vyslovene alergeny a samozrejme uz moze vsetky druhy mäska, je prospesne ich striedat kvoli vit. kazde mäsko obsahuje ine 😉

u2jana
9. nov 2009

ahojte
chcela by som poradit, co davate na rajnajky a na veceru?
mala odmieta jogurty a mliecne vyrobky, aj ovocne presnidavky, aj ovocie ako take, pecivo, chleba to len zuzle a vypluva 😒
dajte nake tipy, lebo zas jej nechcem davat 2-3x denne zeleninu, ci???

saska.t
9. nov 2009

u2jana - ja malej davam na veceru tiez to co ostane väcsinou z obeda preco nie??? 😉 na ranajky teda neviem ked nic ako jogurty chleba atd nechce 😅 a co jej davas teraz?

bianca
9. nov 2009

saska dakujem za odpoved.Nasa sa vrha na vsetko co nemoze a uz to prestavam riesit.

u2jana.To ako keby si pisala o moje malej koze.Este pred mesiacom bolo unas to iste.U nas sa to relativne upravilo ked zacala chodit-teda behat ako sialena.Na jogurty som ju naucila tak ze som za nou behala s kelimkoma krmila ju.Proste ako ako som pisala ,nema cas sa najest ked ma tolko roboty.Teraz uz je to uplne ine.UZ sa na jogurt i vyzivku vyslovene tesi a pekne papa co jej dam.

chiwule
9. nov 2009

ahoj daiqui 😉 pěkně rostete, jen co je pravda 🙂

margaretka08
9. nov 2009

ahojte mamičky ja mam 13 mesačnu dcerku myslite že jej môžem davať rajčiny kyvi mandarinky pomaranče

shaula
9. nov 2009

Margaretka, pomalu s nimi můžeš opatrně začít, po roce se už můžou. Ale zkoušela bych to opatrně, radši napřed po troškách a ne všechny druhy najednou 😉

margaretka08
9. nov 2009

ja som už skusila rajčinu a kyvi nevyhadzala sa takže jej to môžem občas dať

jenny2009
9. nov 2009

shaula ahoj, mas pravdu kapusta je dobra vsak moj maly ked mal asi 9 mesiacov mu to babka dala s cestovinkou a chutilo mu aj prezil 😉 nedavno som mu tiez robila take iste cestovinky sosladkou kap.a uz úspech nebol 😖
az som sa dozvedela ze vraj kapustu nie, si myslim zo vsetkeho troska je ok.
a jasne ze parky nie kazdy den, tak raz za cas ich ma 😉
maragaretka a rajcinku mozes v pohode ja som davala ked mal rok, teraz mu nechuti, ale mandarinku aj pomaranc dostal tiez po prve a s velkym uspechom a bez alergie.

tynushqa
9. nov 2009

Ahojte,
uz sa tu prebralo vela veci a pravidelne Vas sledujem 😉 este sa tu ale neprebrali zavaraninove veci ako napriklad cvikla - myslite ze mozem malinkej dat? alebo kompoty?
A aky je najlepsi tvrdy syr ? ked chcem malinkej urobit nejake cestoviny...

helena001
10. nov 2009

Zavaraniny a kompoty, len pozor na tie kde je vela soli alebo cukru.
Najlepsi tvrdy syr je parmezan