Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

shaula
15. jan 2010

Matova - no už si nepamatuju, kde jsem to četla, takže ti nepovím, jestli to bylo z nějakého oficiálního zdroje. Ale faktem je, že i MUDr. Hofhanzlová v knížce Polévky a kašičky pro nejmenší říká, že když už je z nějakého důvodu podáván dětem do roka, tak jedině tepelně upravený - takže něco na tom asi bude 😉

ined77
15. jan 2010

ahojky 🙂 ,
holky,jak je to tedy prosím vás s tou šunkou?vy dáváte prckům šunku,uzeniny?
všude se píše od tří let...jasně,je v tom dost soli atd.ale tak víme jak to je,že 😉 ,řídit se vším psaným daným,nemůžeme dát téměř nic 😅 .
a hlavně,jí vám děti ty uzeniny?
já jsem ještě nezkoušela malému něco takového dát,ale protože mi nějak začíná odmítat věci,které do teď dá se říct bez problémů jedl,tak hledám obnovu,zpestření jídelníčku,proto se ptám 😉 .
předem moc díky 🙂

shaula
15. jan 2010

Občas dávám šunku (cca od roka), tak jednou za 14 dní. Kluci to jí, vždycky napřed sezobou šunku a pak se snaží chleba zahodit 😀

ined77
15. jan 2010

a jejda 😀 😀 😀 ,taky filutové 😀

manika77
15. jan 2010

my sa zatial udeninam uspesne vyhybame 🙂

ined77
15. jan 2010

manika 🙂 77...to my také,ale právě nevím třeba by to bylo zpestření 😅 .čokoládu nedávám,vlastně sladké jídla krom kaše a přesnídávky nejí.ale nějak se mu ty chutě mění a asi potřebuje změnu 😅 .
jinak zeleninu má velice rád,polévky také.oběd jako takový papká vcelku pěkně.jde mi spíš o ty jídelka jako svačinka a snídaně 😉 .
mléko samotné mi nevypije,to už dlouho,ale tvaroh s ovocem,jogurty atd. má velice rád,takže toto nějak neřeším,určitě mu to stačí...jen hledám inspiraci 😉 .

matova
15. jan 2010

Ined77 😎 : tak ty tu hľadáš inšpiráciu??? žehliť choď!!!!! 😎 Nie vážne veď ja tu tiež v poslednej dobe nakúkam- mám pocit že malý začína byť prejedený tých kúpnych kaší na raňajky a chlieb s rožkami stále nechce....dnes som chcela navrhnúť babám v našej téme, aby sem prišli hodiť nejaký receptík....

KAŠA Z OVSENÝCH VLOČIEK NA SLANO: robievam ju skôr na večeru alebo obed, ale keď dieťa nepýta hneď papať, tak sa dá v pohode aj na raňajky.
1.vločky zalejem vriacou vodou a nechám asi 10 min postáť.
2. Opražím zľahka na oleji cibuľku alebo pór nasekaný najemno, pridám vločky a ešte zalejem vodou.
3. pridám trošku Solčanky (to je vegeta úplne bez konzervantov).
4. dá sa pridať aj tavený syr, tak aby sa rozpustil.
Uvediem všetko do varu a varím asi 10 minút. Vody niekedy pridám aj počas varu, lebo kaša zvykne dosť zhustnúť (a zrazu je jej dosť aj pre manžela 😉. My ju máme radi všetci, a ja som toto jedávala už ako malá.
Toto je úplný základ, a dá sa všelijak obmieňať a kombinovať, ja dávam niekedy kombináciu ovsených a ražných vločiek, alebo len ražné, niekedy pridám pohánkové vločky, niekedy pšeničné klíčky...Môj malý má radosť, keď zbadá kašu v strede ozdobenú postrúhanou mrkvou 😉

ined77
16. jan 2010

matova 😎 ...já už jsem měla v té dobé DÁVNO vyžehleno 😝 😀 .

receptík je to ale pěkný,určitě vyzkouším 😉 .to by mohlo našemu malému šmakovat 🙂 .
já jsem dnes dělala rybí polévku z pangase se zeleninou a matýnek baštil krásně 🙂 .
druhé měl pangase na másle s kmínem a br.kaši 🙂 .

matova
16. jan 2010

ahojky, tak náš mal na obed zatiaľ prvý chod: mliečnu polievku zo zemiakov a brokolice. Potom išiel robiť dadadú (spinkať) a druhý chod bude po spaní varené zemiaky omastené maslom a tofu na zelenine (mrkva, hrach, tekvicový olej) 😉

kisska
16. jan 2010

matova - ta kasa znie skvelo 😉 Asi ju malemu tiez skusim, lebo kase nejedava uz par mesiacov, tak mozno slana by mu isla 😎

ined77
17. jan 2010

matova 🙂 ...
receptík na rybí polévku z pangase se zeleninkou
1/2 malého celeru na kostičky
2 mrkvičky-nastrouhat
1 petržel-nastrouhat
1 kostka zeleninového bujónu natural
filetka z pangase na malé kostičky
špetka drceného kmínu
vše povařím do měkka,pak přidám mléko...ještě chvíli povařím
a nakonec to malinko zahustím..lžičkou mouky rozmíchanou v mléce.(lze i jinak samozřejmě 😉 ).
nakonec přidám polévkové bylinky

🙂

zuzula25
17. jan 2010

ahojte.neviete mi poradit odkedy sa moze davat detom bryndza??nemyslim v surovom stave,ale v polievke.diky

manika77
17. jan 2010

zuzula my sme vcera mali bryndzove halusky a dala som mu...jedna kocka mi vravela ze jej na gastre povedali ze od roka moze tak som mu dala... 😉 a chutila velmi.. 🙂

zuzula25
17. jan 2010

diky mani🙂) a ako sa mate??

manika77
17. jan 2010

a mame sa pomalicky..lebo sme chori ☹ vy?

kisska
18. jan 2010

zuzula - pokial mas pasterizovanu - a este ju aj varis, tak kludne mozes (mnam, taky demikat by som si veru dlaa aj ja 😉 ), nepasterizovanu (surovu zo salasa) az neskor.

u2jana
18. jan 2010

kisska, dobry napad s tym demikatom
ako ho urobit, pre 16 mes dieta,nemas recept,
dik

shaula
18. jan 2010

Holky, dneska byly zajímavé Černé ovce - o kvalitě a vhodnosti některých potravin pro děti a taky o biopotravinách. Pro zájemce zde: http://www.ceskatelevize.cz/program/10252561405...

Co je to prosím demikat? 😅

jindri
18. jan 2010

Ještě k medu - Hofhanzlová to píše z důvodu potencionálního alergenu - můj názor. Já med dávám asi od 11 měs. Tchán je včelař, takže kvalitu mám prověřenou. Dávám malinko, tak půl kávové lžičky či míň do kaší ze zdravé výživy. Jinak jsou ty kaše takové nemastné, neslané.

jindri
18. jan 2010

Holky a to ty polévky vypadají jako polévky pro dospěláky 😅 vývar a v tom kousky zeleniny, masa?? ... mám pocit, že se to musí všechno vybryndat všude okolo, ne?

leonik
18. jan 2010

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli už dáváte tvrdý sýr? Někde jsem slyšela, že se mají dávat až od 2.roku, ale nevím proč? 😕 Dr.mně řekla, že můžu dávat, to neměl malej ještě ani rok. A pečivo dáváte jaké?

shaula: jak se na černý ovce dívám, tak dneska jsem je nestihla. Díky za odkaz, musím to zkouknout 🙂

kisska
18. jan 2010

shaula - demikat je skvela cibulova polievka s bryndzou a kuskami chleba... recept napr. http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14940 vyborna, ak mas rada bryndzu 😉
u2jana - podla mna, ked das menej cesnaku a papriky, tak moze aj Natalka. Ja som uz videla aj verzie, kde kopku bryndze zaliali cibulovym vyvarom, ale toto je sympatickejsie 😉

leonik - tvrde syry maju trochu vyssi obsah soli, ale aj my sme davali plnotucny (45%) eidam od roku. Maly ho miluje. Skusal aj Goudu, Karicku a moze ich vsetky 😉 . Len ho musim ja obmedzovat, lebo on by dokazal zjest kolko mu dam...

kisska
18. jan 2010

jindri - mas pravdu - cestoviny (najhorsie, ked robim slize aj pre nas a zabudnem ich nalamat na kratke 😕 ), kopec zeleniny (ta sa nastastie da rozmackat vidlickou) a maso nakrajane kolmo na vlakna (inak ho uz nerozmackas) a minimum vody - ta aj tak zostane na dne taniera, na stole, na podbradniku...ale maly ju miluje. Dokonca uz teraz ju zvlada aj sam... Ale on uz je velkac a mama ho nechava trenovat (podla toho to u nas aj vyzera).
Pecivo ake zvladnu - najlepsie je biele, najzdravsie celozrnne (ale stale pozor na semienka, ktore moze vdychnut)

Inak tiez u vas rozoznavate ciste podbradniky len podla vone? Podla farby sa uz nedaju 😅 aspon u nas nie...

tinka19
20. jan 2010

Ahojky...robíte detičkám už aj kašičky nemliečne?....s normálnym mliečkom? Dostala som od kamošky a neviem či už možme papkať,keďže tam ide normálne kravské mliečko. 😉

berenika39
20. jan 2010

tinka, jasně, od roka už můžou pít děti normální mléko, taky už dávám prckovi, někdo dává později, ale do jídla rozhodně jo.
A jinak do té kaše přece můžeš dát i umělé mléko, ne? Pokud bys nechtěla dát KM. 😉 😉 😉

tinka19
20. jan 2010

dík...to som rada..škoda by ich bolo
umelé mlieko neviem či by chcela,ešte teraz sme kojení,ale zase už nie je toľko mliečka aby bolo aj na kašičku 🙂

berenika39
20. jan 2010

aha, tak to jsem nevěděla, to je super..... jestli jí jogurty a jiné mléčné výrobky, tak km do kaše neva. dobrou chuť 😉

ined77
20. jan 2010

holky,máte prosím nějakou zkušenost s kuskusem?
dělám ho malému jen s masíčkem a zeleninkou,na způsob rizota.neznáte některá jiný chutný receptík 🙂 ?
a ještě jednou poprosím 😅 ...
nějakou super ovesnou kašičku nasladko.
matova 🙂 tu dávala receptík na slanou,tu určitě vyzkouším,ale chtěla bych zkusit i něco sladkého,ačkoliv to mi malý zatím moc nevyhledává 😅 .
ale myslím třeba jako odpol svačinku 😉 .
předem moc děkuji 😵

kisska
20. jan 2010

ined bud rada - sladka chut je najviac navykova a najrychlejsie si na nu clovek vytvori zavislost 😒 a pritom clovek k zivotu cukor ako taky nepotrebuje 😉

ined77
21. jan 2010

kisska 🙂 ...to máš pravdu ☹ .náš matýnek zatím jedl ze sladkého jen přesnídávky,frutapuru,jogurt a ovoce 😉 .taky si myslím,že cukr k životu potřeba až tolik není.ale myslela jsem třeba tu ovesnou kaši např. s medem nebo nějak podobně zdravěji 😅 .
taky pak aby nebyl později problém třeba ve školce.tím ho ale nechci začít ládovat čokoládou 😉 .
ty dětičky jsou šídla,alespoň našemu kloučkovi se chutě mění jako by byl těhotný 😀 .