Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

janinininka
2. apr 2009

ten sirup je nejlepší je i na teplotku, když nám rostly zubani dole, tak dobrý, ale nahoře, jí rostly asi měsíc, křičela hodně, a ten sirup je nej nechtěla skoro měsíc papat, akorát přesnídávky, kašičky, jinak nic, tak at jí už vyroste, jsem zvědavá na nás teda 😝

caira
2. apr 2009

tak jsem tady, dite kupodivu usnulo behem par minut, ale musela jsem tam s ni byt, kupodivu je dobre, ze ji tam davam jeste za svetla, necham roztazene zavesy, lehnu si tam na postel a mala lezi v postylce, povida si a porad kouka jestli tam jsem..a pak najednou z niceho nic usnula. Asi je dobre, ze jsem ji ten syrup dala uz pred hodinou, ze to melo cas zabrat. JInak ten gelik nam pomahal na par zubu, ale treba na stolicky nebo na zuby, ktere lezly fakt dlouho to nezabralo, takze na noc dostavala syrup..

jinak mala mi driv ten syrup taky nechtela, tak ho dostavala strikackou a byl klid 🙂

janinininka
2. apr 2009

kačí ho dřív taky chtěla víc ted nic moc ale dostanu ho do ní 😉

petka80
3. apr 2009

kijo, tak tu kaši se zeleninou určitě zkusím, to zní dobře.

My zas přes den uspáváme v kočárku a spí pak venku na balkóně. Taky už bych to ráda nějak odbourala, ale nechce se mi do toho 😒
Večer usne většinou sama, akorát musím být v ložnici s ní, ale stačí, když taky jen ležím na svojí posteli. Akorát posledních několik dní usíná tak, že ji musím držet za ručičku 😵 😠

kim
3. apr 2009

Tak holky další kulinářský úspěch 😀
Nevím jak to nazvat zda zeleninovo vločková polévka či kejda 😀 😀
Každopádně to chutnalo i mě!!!!
Nejřív jsem namočila asi dvě hrsti vloček a dvě hrsti pohanky asi do 40-50stupňové vody.Rozpustila jsem máslo a udělala ze dvou lžic hl.mouky jížku, zalila horkou vodou a rozmíchala, přidala jsem kousek bujonu bez glutamátů a trochu soli, dala uvařit brambor, čerstvou mrkev a petržel, když to změklo, dala jsme zmrazenou zel. - květák, hrášek, fazolky, kukuřici a zase povařila, tak 3 min.před koncem vaření jsem do toho dala ty vločky a pohanku a pak odstavila z plotny a nechala pod pokličkou 😉 dost to ještě zhoustlo, ale teda zbaštil dva talířky, normálně jí jeden!!!! 😕

caira
3. apr 2009

petka:

ja jsem rada, ze mala je fakt naucena na postylku od mala, pokud zrovna nezoubkuje tak staci ji tam dat, zapnout kolotoc, dat hracku do ruky a ona si tam treba 10 minut hraje a pak usne..Ale jak rostou zuby tak je to zavislacek a chce maminku 🙂

Ja dneska nevarila, byla jsem s malou u doktora na prohlidce. takze dostala sklenicku..

vcera mela spagety s carbonara omackou a zblajzla toho takovou porci, ze jsem neverila svym ocim..jak ji neco chutna tak se cpe jak zjednana, ale treba dneska mela cocku se zeleninou a z toho tak nadsena nebyla a i 140g porce byla docela fuska, dorazila jsem ji pak jeste malym jogurtem a byl klid 😉

janinininka
3. apr 2009

kIm to je dobrý akorát nemáme pohanku a vločky vlastně taky ne, ale dobrej nápad, tak pak skočím do zdravý výživy a zkusím to taky 😉

petka80
5. apr 2009

kim, to zní dobře, taková alá bramboračka, ne? Takovéhle zeleninové rychlovky já ráda 😀

Holky, malá měla včera sekanou 😀 A jak jí chutnala. No ale domácí od mojí mamky, takže v tom nic špatného nebylo, to zas ne, nebojte 😉

kijonkova.k
5. apr 2009

Ahoj,tak malá si dneska poprvé pochutnala na koprovce,měla jí s bramborem a masíčkem a jelo jí to.Má i na zítra,tak snad bude taky dlabat. 😉

standu
5. apr 2009

my sme objavili svieckovu s knedlou....akurat maso som musela mixnut s tou omackou ☹

caira
5. apr 2009

holky vy mi delate chute, sekanou jsem nemela ani nepamatuju, koprovku taky miluju a svickovou snad jeste vic 😉 mnaaaaaaaaaaaaaamm

u nas dneska k obedu byly bolonske spagety a vecer asi bude krupicova kase 🙂

katullka
5. apr 2009

Baby, chcela by som sa Vas spytat, od kedy by sa mali detom davat 2 chody? Teda polievka aj hlavne jedlo? Ja davam drobcom stale len jeden chod, ak je to polievka, tak taka hustejsia. Mala by som zacat davat 2chody? Inak so synom mam problem s jedenim, toho musim dost prehovarat a zje velmi malo. ☹

kijonkova.k
6. apr 2009

katullko,já dávám jen jeden chod ajsem vůbec ráda,že to ní.Kdybych jí měla dávat dva,tak to do ní nenarvu.Myslím,že na to je dost času...poznáš to sama časem,až budou lépe jíst. 😉

petka80
6. apr 2009

Přesně jak píše kijonkova, sama poznáš, až jeden chod nebude stačit 😉 Já taky zatím dávám buď jen hustou polívku nebo hlavní jídlo.

caira
6. apr 2009

u nas jak kdy, vetsinou jen jeden chod, ale treba dneska zrovna dostala dva, dala jsem 50g spenatove polevky a 150g lososa s bramborovou kasi ( ale nesnedla to vsechno) myslim, ze na dva chody je casu dost..

kupodivu treba tady v UK se na dva chody vubec "nehraje" vzdycky se ji jen jeden chod.. treba ve skolni jidelne dostanou hlavni chod a pak treba "puding" coz je bud ovoce, nebo nejaky dezert atd..polevky se tu vubec nejedi 😉

ivetah
6. apr 2009

katullka, to zistis sama, ked malym nebude stacit jeden chod 😉 my od kedy papame polievky, teda od 11 mesiacov, tak za polievkou (cca 200g) este spapa asi 100g druheho chodu. este sa mi nestalo, ze by to druhe odmietla 😀

janinininka
6. apr 2009

my teda máme taky jen jeden chod, někdy trochu polévky a pak hlavní, ale to sní od obojího tak půlku, všechno zatím nikdy nesnědla 😅

mircka
6. apr 2009

Ahojky, taky zatím máme na oběd jen jeden chod. Stejně jako píší ostatní, tak buď hlavní nebo hustou polévku. 🙂 Sice jsem už dva chody zkoušela, ale nějak neuspěla - buď polévka nebo hlavní. 😉

Na večeři je to převážně kaše (střídám různé druhy instantních) nebo bílý jogurt s ovocem či přesnídávkou (kelímek od frutapury či hippu). U ostatního jídla nemám záruku, že by toho snědl dost. :-/

Jak moc jí vaše děti zeleninu? Malej takhle sní téměř vše, ale mám problém do něj dostat papriku (syrovou), rajčata či tvrdý sýr 😖 (to už teda zelenina není). 😀

caira
6. apr 2009

mircka: me mala v syrovem stavu nesni vubec nic...syr teda jo..ale nastrouhany na jemnoucko a jen trosicku, ale zeleninu nebo ovoce mi syrove nesni ani nahodou! okamzite se zacne davit a pozvraci se 😖 takze vsechno uvarene a namackane nebo uvarene na mekke kousky a to bude kousat, ale syrove ani omylem

petka80
7. apr 2009

mircka, ahoj, ty myslíš zeleninu syrovou, ne? Nebo ti nejí žádnou?
Moje malá teda jí kousky v pohodě, ale syrovou zeleninu jí taky moc nedávám, akorát občas okurku nakrájenou na slabounké plátky. Mám jinak strach, že to nerozkouše a bude ji to tlačit v bříšku.
Jinak zrovna paprika je docela agresivní, tak třeba proto ji nechce. Rajčata taky. Zrovna papriku jsem nemohla jíst ani já jako kojící, když byla dcera malá, bolelo ji pak bříško.
Takže si myslím, že to zas tak neva.
Přemýšlím, že zkusím nastrouhat syrovou mrkev s jablíčkem, to by jí mohlo chutnat. Uvidíme.

mircka
7. apr 2009

Petka80, ahojky, měla jsem na mysli syrovou zeleninu. Něco povařeného (dušeného) sní. I když dle nálady. Jednou se po tom míní umlátit a někdy zas plive a stávkuje. 😒 😠
Kousky dostává malinký - větší odmítá, navíc nemá stoličky na pokousání. S okurkou je to tak, že jednou dostal na ochutnání domácí zavařovanou kyselou (ne ode mne a počítala jsem, že to vyplivne), to se zašklebil, ale baštil. Salátovku olízl a podaroval psovi. 😎
Jinak papriku ani neochutná - zkrátka jak se mu to dostane na jazyk a je mu to nesympatický, tak ven s tím...
Podobně je to s dalšími druhy zeleniny, ovoce (kupodivu začal chroupat jablko) a tvrdý sýr.
Trochu jsem se uklidnila, když vidím, že není vyjímka. 😉 Mám dojem, že má poněkud omezený jídelníček a obávám se, aby neměl nedostatek vitamínů apod. Taky aby až půjde do školky, tak aby nebyly problémy s jídlem.
Mrkev s jablkem odmítl. ☹ Ale po dušené s bramborem se míní umlátit. 🙂

petka80
7. apr 2009

mircko, fakt neboj, určitě má všeho dost 😉 Hlavně když jí dušenou zeleninu, no a pak dávej syrový ovoce, kldině nastrouhaný - jablko, hruška, banán atd. Nebo jogurt + ovoce nebo kaše + ovoce, pokud by to ovoce samotný nechtěl.
Dětem vůbec nevadí opakující se strava, právě naopak.
Papriku, rajče, tvrdý sýr - to k životu nepotřebuje, pokud jinak zeleninu, ovoce a mléčné výrobky jí.

lenkazdenek
7. apr 2009

u nás taky moc syrové ovoce a zelenina nejdou-ovoce maximálně banány ,hrozno a občas ješt jako nebo hrušku a zelenu jedině okurku nebo papriku,i když dneska si odemně kousla chleba s ředkvičkou a docela jí to chutilo,tak akorát počkám co to s ní udělá ,protože tu jsme ještě nezkoušely 😅

tvarohacek
7. apr 2009

lenkazdenek: dáváš celou kuličku hroznového vína? nebo ji vypeckováváš?

lenkazdenek
7. apr 2009

tvarohacek: já se snažím kupovat bez pecek a to půlim kdyby tam přeci jen njáká pecka byla,když náhodou koupím z peckama tak pecky vyndavám 😉

petka80
8. apr 2009

Ahoj holky, zdravím. Jak se máte, co vaříte? 😉

Chtěla jsem se optat, jestli dáváte dětem kefírová mléka a pod. a pokud jo, tak jakou formou. Já bych už docela ráda občas kefír nebo tak něco dala, malá už ode mě ochutnávala a jelo jí to, ale nějak nevím, jak jí to dávat.... 😕 Jako do hrníčku s pítkem to je moc hustý, z normálního ještě neumí a trvá to věčnost, lžičkou taky........ 😠

kijonkova.k
8. apr 2009

petko,já dávala kefír už od 9.měsíce,vždycky jsem jí to rozmixovala s půlkou banánu a bylo moc dobré.Dávala jsem to do hrníčku s pítkem,ale obyčejného tekoucího,v pohodě to přes to vypila a moc jí to chutná.Jen teď nevím tu značku,sakra.Kupovala jsem v Bille a mají ho nízkotučný(to nee) a plnotučný.Ale nevzpomenu si....

petka80
8. apr 2009

Aha, tak super, to mixování je dobrej nápad, případně bych to mohla i trochu naředit, kdyby to bylo moc hustý. No máš pravdu s tím plnotučným, sobě si kupuju nízkotučný, tak by mě to snad ani netrklo 😕 Já teď měla jahodový zákys od Meggle a moc mi chutnal 😔 Tak už asi budu dávat i malý ten ochucenej. I jogurt už jsem párkrát dala s příchutí (zatím jen Holandii), jinak furt bílej+ovoce, ale začínám bejt líná..... 😔

kijonkova.k
8. apr 2009

Tak já už dávám jogurty ovocné,někdy bílý+ovoce.Ale ten " koktejl" s banánem chutná i mě a manželovi a moc husté to není,však uvidíš.Taky asi koupím,už dlouho neměla.Jen se po tom vždycky dost pokadila a byla pak trošku opruzená,asi ta stolice z toho kefíru byla více agrasivní 😖 😀