Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

ygreen
23. apr 2009

tak to jo 😉 Tobíkovi byl už ve 4m. dělán rozbor na všechny možné alergie a negativní, tak se ani zvlášť nebojím mu něco dát 🙂

u těch ryb mi jde o to, že ty mastný kyseliny v rybách jsou nenahraditelný pro mozek

ygreen
23. apr 2009

tady v drogerce DM - Alnatura

sisstin
23. apr 2009

caira: puding děláš normoš z prášku? 😕

sisstin
23. apr 2009

vidim 8.zub 😲

janinininka
23. apr 2009

my ještě rybu neměli asi o víkendu budu dělat tresku tak zkusím malý trochu dát, dyžtak dám sklenikču když jí to nepojede 😉

sisstin
23. apr 2009

caira: tak nám se ty zuby ted rozjely..rostou mu 4 😕

janinininka
23. apr 2009

nám ted docela taky, máme 4 dole a 2 nahoře a další 2 dole rostou a asi co nevidět i nahoře2, ale to může trvat, nahoře nám rostl zub snad měsíc chudáci děti ty musí trpět 😠

sisstin
23. apr 2009

jani: jemu to roste taky strašně dlouho...4už má celý ..a 4 nový ted lezou..má z toho rýmu, srajdu, je celej olezlej 😠

janinininka
23. apr 2009

kačí má taky pořád srajdu a rýmu taky, ale to jsem nevěděla že je z toho už mi to taky někdo říkal..ale je i nastydlá takže je to asi půll na půl 😠

caira
23. apr 2009

cus kocky, dorazily jsme s malou od tchanovcu tak ji jdu ohrat veceri a snad si vypiju kafe

sis ten puding jsem delala z prasku, mam v pixle, ale nejak mi nechtel zhoustnout, podle toho jejich pomeru je to asi spis na buchticky nebo tak, protoze to bylo desne tekuty, nakonec jsem to maly nedala a zbytek vylila do hajzlu ( bych to jinak sezrala 😀 ) musim si nakoupit pudinky v CR, ty uk stoji za ho*no 😠

a gratulace k zubum snad nebudete tak trpet.. 🙂

petka80
24. apr 2009

Cairo, s tím pudinkem jsi mi připomněla, že jsem ho dělala jen jednou, koupila jsem pudink Tesco organic, že to jako bude zdravější než ty obyč, no to možná jo, ale bylo to taky pěkně nechutný...... 😝 Takže to bude asi tím, že byl z UK 😀 Koupím teda radši obyč český a snad dopadne líp 😅

coriven
24. apr 2009

Ahojky,
kolik by měly ty naše roční míma ještě vypít denně mléčka?

petka80
24. apr 2009

Ahojky, mělo by to být min. 500 ml. Počítají se do toho ale i mléčné výrobky (jogurty, sýry, tvaroh, mléčné kaše apod.). Přitom jsem tady četla, že např. 150 ml jogurtu se počítá jako 250 ml mléka. Takže např. 1 jogurt + 1 mléčná kaše + sýry by měly stačit. Některé děti už totiž UM ani nechtějí a je to taky v poho.

janinininka
24. apr 2009

já si täky mylsím, já slyšela že 125ml jogurtu je 250 ml mlíčka tak asi tak nějak zhruba.

petka80
24. apr 2009

a coriven, proč se ptáš? Malá ti nechce pít mlíčko?

Jinak holky hlásím, že vývar je hotov. Takže mám hov. polívku se zeleninou a nudlema. Plus zamražené maso a ještě svařuju zbytek vývaru a pak ho taky šoupnu do mrazáku. Uf. Nějak nechápu, jak bych měla denně vařit dva chody. Toho se teda děsím, až to bude jednou taky potřeba....... 😕 😀

sisstin
24. apr 2009

holky..a to už puding můžou? Ten asi udělám, známej dělá v tý fabrice, kde se vyrábí..takže toho mále milion a od nás to nikdo nejí 😅

coriven
24. apr 2009

HOlky dík, no já právě přestávám kojit a nějak s UM nemám zkušenosti 😅 , ale koupila sem Sunar banánový a teda zatím jí šmakuje, teď teda horčkujeme, ale i přesto ho pije dost, tak uvidím jestli jí to vydrží, zprvu moc nechtěla.
A jaké sýry dáváte dítkům? Taveňáky asi nee, že?
Peti, ty si teda kuchařka 😉 no já se taky děsím toho vyvařování 😅

ygreen
24. apr 2009

taveňáky jsou svinstvo i pro dospělé, obsahují tavicí soli. Zkus žervé od Kromilku, určo ho mají v Globusu, je ve stříbrné folii s modrým nápisem, je vynikajícíjak na sladko (mixuju s vařenou nebo syrovou žlutou hruškou, banánem, sušenkama) nebo na slano se zeleninkou.

ygreen
24. apr 2009

jo a jinak tvrdé sýry, třeba eidam amálka 45%. CHce to tvrdý tučný sýr 😉

janinininka
24. apr 2009

tak jsme dělaly špenátovou polívčičlku a kačí kupodivu jela, snědla hlavní jídlo i polívčičku pár lžiček, tak mi udělala radost 😵

sýry dáváme cihlu, žervé zatím a lučinu vlastně 😉

petka80
24. apr 2009

coriven, no já právě kuchařka nejsem vůbec 😀 Metoda pokus - omyl.

Sýry dávám lučinu, žervé, eidam, tyčinky kidiboo.

Siss, pudink proč ne. Jasně že ne denně, ale občas klidně. Někdo ho dělá z KM a někdo z UM, záleží na tobě. Taky je otázka, jestli by ti ho tygr z UM jedl 😅
Já už ale teda KM nijak moc neřeším, teda na pití bych ho nedala, ale do jídla klidně, i kaše z něho už dělám.

sirinka
24. apr 2009

Ovsené koláčiky
1 hrnček = 3dcl
150g zmäknutého masla
½ hrn. kryštálového cukru
1 vanilkový cukor
2 vajcia
1ČL sódy
1 ČL škorice
štipka soli
1 ½ hrn. hrubej múky
3 hrn. ovsených vločiek (necelých 400g)
1 hrn. hrozienok alebo sušeného ovocia

Postup: Rúru dáme zohriať na 200ºC. Vymiešame tuk s cukrom, pridáme vajcia, sódu, soľ, škoricu a múku. Nakoniec pridáme ovsené vločky a hrozienka. Vymiešame cesto (dosť suchá masa) a necháme ho 10 min. stáť. Potom z cesta tvarujeme malé kôpky (alebo koláčiky v tvare kruhu alebo elipsy) a ukladáme ich na plech vyložený papierom na pečenie. Medzi kôpkami nechávame medzery, lebo koláčiky pečením trochu podrastú. Pečieme asi 15 min.

jakoubka
24. apr 2009

malýmu šmakuje hodolanská omáčka 😉
kuřecí nebo králičí maso na zelenině s bram.kaší 🙂

markeeta
24. apr 2009

ahoj, ja vas obcas procitam a udelali jste me chute na lososa. Ja sezenu jen uzeneho a to je lahoda. Normalni zamrazeny je docela problem, pockam si na sezonu, snad to dostanu na trhu. V obchode jsou jen takovy pseudolososove.

caira
25. apr 2009

cus holky, tak u nas dneska byl jeste zbytek toho lososa od vcera, rano jsme byli na nakupu a uz jsem nestacila uvarit, tak dostala jeste porci toho a je klid, zitra ji neco zase spacham 🙂 mam tam kureci maso nebo mam v mrazaku bio kureci jatra, tak mozna udelam tu jatrovou omacku, uz ji dlouho nemela.

Jinak ja si dneska sla po obede lehnout kdyz mala usnula a holky to bylo baaajo, uz si nepamatuju, kdyz jsem si byla naposledy odpoledne schrupnout 😀

petka80
26. apr 2009

cairo, tak to závidím. Já bohužel přes den neusnu nebo mi to trvá děsně dlouho než usnu a pak jsem spíš unavenější než dřív...... 😅 🙄 A teď bych se fakt potřebovala dospat, protože poslední dobou malá vstává mezi 5:00 - 5:30 😒
Jinak tě obdivuju, protože se mi zdá, že malé pořád vyváříš. To ta moje bude mít dneska kuře s bramborem od včera a vařit hodlám zas až zítra 😀

caira
26. apr 2009

petka: ja prave taky neumim spat pres den..ani po porodu jsem pres den nikdy nespala, sla jsem treba driv vecer a manza "hlidal" a nosil mi malou jen na kojeni atd, ,ale pres den mi to proste nejde, ale vcere mi nebylo nejak dobre, asi tlak nebo co, tak jsem si sla lehnout s tim,ze si budu chvili cist..zavrela jsem na minutku oci a vzbudila se za hodinu a pul 😀

Dneska je u nas k obedu zeleninova polivcicka s jatrovymi knedlicky a rozslehanym vajickem a vecer bude hovezi "kastrol" jdeme ke tchyni na veceri a ten beef stew je desne mnam, je tam hodne bylinek, hovezi na kostky,mrkev atd a k tomu se podavaji brambory, me to desne chutna, nekde na to dokonce mam recept, tak vam to sem pak hodim 🙂

kinsli
26. apr 2009

caira: koukala jsem do alba, malá je sladká 😵 Nejvíc mě pobavilo .... je mi rok a mám 16 zoubků, nám je rok a nemáme ani jeden 😀 😀 😀

kinsli
26. apr 2009

petka80: Mě taky říkala dr. do jídel KM. Já bych se i z UM bála dělat, nevím jak dlouho vydrží 😕
jako třeba koprovka mi v klidu 2-3 dny vydrží z KM z UM netuším. UM nechávám pouze do dalšího jídla v lednici. Nějaké 2-3 dny bych si asi neriskla 😉

kinsli
26. apr 2009

Teď si zrovna dělám k večeři salát z Tuňáka ( čínské zelí, kukuřice, tuňák rio máre, těstoviny ) tak si tak říkám, že to bych Kačence taky mohla dát ochutnat ne??? žádné koření v tom není a nic špatného sanad taky ne 😉