Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

rimmel
26. mar 2010

no jogruty som zvykla davat yeo valley ci ako sa to pise ale vies co uz ich nedavam,nejak som spontanne prestala kupovat. ale stale kojim a to dost takze to je v poho.
k tomu syru, nie nenasla, ale to preto lebo som nehladala 😅 nejak to nepotrebujem som zistila, syr papa tvrdy z polskeho obchodu vacsinou, ale dam aj cheddar, mild, uncoloured.
cize som ti moc neporadila 😅

eviska83
26. mar 2010

ale poradila 🙂 ja prave tiez davam tie- (tiez neviem ako sa to pise 😀 )ale nemam velky uspech- par lyziciek...
aj nasi papaju tvrdy syr- ale ja zatial davam len eidam- my cheddary velmi nemusime 🙂
Baby ja som im vcera dala kelovy privarok a veeelmi im chutil 🙂 🙂

rimmel
26. mar 2010

oj daj recept na ten privarok! 🙂 my sme dnes mali po prvykrat tarhonu co som nasla v skrini a tiez chutilo 🙂 zajtra bude mat maly kacku s loksami a kapustou 😅 😀

janetty
26. mar 2010

...chcem sa opýtať, rybaciu pomázanku zo sardiniek už by som mohla malému spraviť? alebo drožďovú pomazanku? ...a horčicu, alebo kečup do masielka, alebo tej rybacej pomazanky by som mohla?

eviska83
26. mar 2010

Ja som len osmazila trosku poru na ol.oleji- pridala zemiaky ,nadrobno nakrajany kel a dusila domaka. pred koncom som okorenila- paprika,rasca,majoran- hotovo. Velmi rychle a naozaj chutne.No aj ja mam niekde v zasobe tarhonu-nebolo to prilis mastne?- ja sama ju mam rada ale ta mastnota ma odradza.Hmmm- Kacicka- to by som si dala. 🙂

rimmel
26. mar 2010

tarhona a mastna? ved to je iba cestovina 😉 ja ju robim ako klasicku ryzu, uvarim vo vode dokym voda nezmizne 😉

a tvoj receptik..nebolo to vodove? a ako si to podavala ako polievku ci ?

rimmel
26. mar 2010

janetty vy este sardinky nemozete 😉 horcicu tiez by som nedavala a kecup uz vobec nie , inak sardinky v rajc.omacke sa daju kupit takze kecup sa davat nemusi. a drozdie, hmm a tu ako spravis ked este vajicko nemozete? ale drozdie neviem ci sa moze fakt ne 😅
janettty vsimla som si ze ty strasne hrr hr so vsetkym a zbytocne riskujes, pockaj este chviku 😉

chiwule
26. mar 2010

jindri - promin, měla jsem to zdůraznit, ale když mi doma jiný než nerafinovaný a třtinový cukr nepoužíváme 😉 tak mi ani nepřišlo na myslt to zvlášť psát.

eviska83
26. mar 2010

rimmel- aha- tak takto som ja tarhonu nikdy nevarila- ja som ju stale najprv dala na olej a potom dala vodu- varila som ju vseho vsudy asi 5x- ale diky za radu- uvarim takto 🙂
Nie nebolo to vodove- nedavala som vela vody a nakonci som len odkryla a voda sa odparila 🙂 - bol to klasika privarok 😵
janetty- no ani ja by som este sardinky nedavala- a uz vobec nie kecup..

rimmel
26. mar 2010

inak teraz ked nad tymr ozmyslam,kebyze robim tarhonu pre nas, tak ano oprazim na oleji, ale ozaj asi iba lyzicka oleja ide do hrnca, ked sa sfarbi, pridam vodu a takto dusim kym ta voda nezmizne 😉 to iste robim aj s ryzou ale v posl.dobe uz bez toho oleja

janetty
26. mar 2010

jo jo rimmel... len sa pýtam 🙂 ...na žltok a bielko alergiu nemá, má to potvrdené krvným testom u alergológa, tak už som mu asi pred dvoma týždňami prvykrát spravila vajíčkovu polievku z celým vajcom 😉 Ale to mal zatiel len raz, celé vajíčko...
/myslíš, ze som strašne hr hr so všetkým, akože s jedlom? alebo so "všetkým" a s čím?/

rimmel
26. mar 2010

ale nedala si uz piskoty v 6m ci tak nejak...v tom su tiez vajicka 😉

nene , s jedlom som myslela..ale nic zlom, nepoznam ta len sa mi to tak zdalo ze niekt.veci priskoro 😉

janetty
26. mar 2010

no to hej, piškoty som začala skoro 😅
...aj s kravské mlieko dávam 😀 , aj vegetu som davala, ale prestala som... nechala som si tu poradiť 😉

chiwule
26. mar 2010

janetty, myslím, že to není moc k smíchu, ale spíš k pláči 🤐

evinka001
27. mar 2010

janetty, podle toho co píšeš, to děláme úplně stejně......... postupovala jsem tak u všech svých dětí, myslím že přehnaná úzkostlivost taky není nejlepší.......

rimmel
27. mar 2010

janety tak je super ze si nechavas radit 😉 vzdy je to lepsie ako nieco dat a potom lutovat 🙂

rimmel
27. mar 2010

evinka uzkostlivost???! skor nedostatok informacii! vajicko patri medzi najvacsi alegren a ty ho chces dat svojmu 6m babatku? chces riskovat ze ti ostane alergicke na nieco? ekzemove? ze bude mat problemy so zaludkom? a vegetu? tie chemikalie do zdraveho nevinneho telicka? ti nepride zle z toho? 😅 😨

evinka001
27. mar 2010

opravdu nepřijde, nepsala jsem že se mají dávat vajíčka 6 měsíčním dětem, ale podle mých zlušeností a mám jich opravdu hodně vím, že dítě se musí postupně naučit jíst normální stravu a právě přehnaná kontrola toho co v jakém jídle je, také není nejlepší řešení, chce to hlavně normálněuvažovat

rimmel
27. mar 2010

a evinka co si myslis ze moj papa? normalnu stravu 😉

piskoty a ine sladkosti ale nepapa, nevidim v tom vyznam. papa zdravo, papa vsetko co mu navarim, neni nic co by nelubil.

ale veci ako ryby az od roka, med od roka, sol od roka, Ecka vobec, mlieko na pitie od roka, mliecne vyrobky od 8m, citrusove plody od roka..no mohla by som pokracovat ....... 😉 neni to uzkostlivost iba dostatok informacii a zdravy rozum ktory chce to najlepsie pre moje dieta, preco akoze by som mu mala davat pit(kebyze nekojim) kravske mlieko skor ako od roka, ked viem aky silny alergen to je a moze spustit alerg.reakciu na nieco uplne ine a ani nebudem vediet co?
preco mu davat pomarnc v 8m a iritovat mu tym zaludok tymito silnymi kyselinovymi stavami?
naco do neho spat bliely cukor ktory vobec nepotrebuje a ktory je falosnym zdrovom energie?
atd atd by sme tu mohli byt do rana.

rimmel
27. mar 2010

moj syn uz pomaly papa to iste co my, nema problem s hrudkovitym respnormalnym jedlom, zajtra napr mame kacku s kapustou a loksami. lokse samozrejme nebudem solit pre neho, sol ale dam do kapusty, kacka pecena je zdrava, dostane k tomu nastruhanu cervstvu mrkvicku...ine deti v roku by toto napr nezjedli, takze to ze davam bacha ake hovadiny idu do bruska mojho syna nema nic spolocne s tym ako papa a co papa, ci papa normalne jedlo, pre niekoho normalne jedlo su parky a piskoty, pre mna je to jablcko a tekvicovy privarok 😉

rimmel
27. mar 2010

a tiez lokse pre neho nebudem mastit som zabudla napisat 🙂

evinka001
27. mar 2010

je to právě o tom zdravém rozumu, moje děti měli piškoty od 7 měsíců, aby si tělo zvyklo na lepek a to je asi jediná sladkost, jinak jsem děti kojila tak do roku a půl, takže odpadla starost o mléčné výrobky a kravské mléko, i když do jídla jsem ho přidávala asi od 11 měsíců. od roku může dítě jíst normální stravu, ale s minimem soli a koření.

chiwule
27. mar 2010

rimel, napsala jsi to dobře, není co dodat. Kravské mléko se syrové - ne na úpravu pokrmů - dokonce doporučuje až od 3let. Však kdyby příroda chtěla, aby naše děti pili kravské mléko, tak jsou to telátka ne? 😀

rimmel
27. mar 2010

chiwule 😉 diki

ano pocula som o tom a ja sama kravske mlieko nedavam a ani nemam na plane, este kojiime a ked prestaneme, neviem kedy tak budem radsej davat um ale do varenia pouzivam 🙂

rimmel
27. mar 2010

ked si chcela evinka aby si deti zvykali na lepek, mala si im dat chleba nie piskotu lebo v nej je vajicko 😉

radka.m.
27. mar 2010

janetty-sardinkovou pomazánku už klidně můžete,,dokonce je i dost zdravá,protože sardinky obsahují daleko více jodu,než lecjaká ryba 😉 ,droždí je taky velice zdravé na trávení a bohaté na různé vitamíny,takže v pohodě 😉 ,jinak piškoty se doporučovaly dávat až kolem osmého měsíce,ale kvůli lepku,nejnpvější studie ale doporučují,že lepek by se měl zavádět mezi prvními pokrmy,žloutek se doporučuje podávat už v prvních masozeleninových příkrmech 😉 ,jinak vegeta,horčice a třeba kečup lze koupit ve zdravé výživě,aby neobsahovali lepek 😉

radka.m.
27. mar 2010

jinak i pečivo obsahuje celé vejce a do chleba se navíc přidávají kypřící přísady,jako je hydrogenuhličitan amonný,prostě chemie,což v piškotech není 😉

rimmel
27. mar 2010

no u nas rozky nemaju a kupujeme iba chleba bez vajicka a to organicky 😉 a radsej kypriaci prasok ako vajicko!

a s rybami resp sardinkami by som pockala.

a ako pises radka, pisotky sa doporucovaLY , minuly cas 😝

rimmel
27. mar 2010

a este zdroraznujem, v chlebi nieje vajicko a pecivo..zalezi od receptu,zvycajne nie, teda aspon u nas.

radka.m.
27. mar 2010

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz ohledně složení pečiva. Konkrétně složení standartní veky chleba -1300g,dále pak složení rohlíku a sojového rohlíku. Prosím,pokud to bude možné - úplné složení,včetně přídavních látek,jako jsou "éčka" či jiné umělé látky. Děkuji za odpověď.

Odpověď
Základními surovinami pro výrobu chleba a běžného pečiva jsou mouka, voda, kvas (nebo droždí) a sůl, dalšími, fakultativními ingrediencemi pak cukr, tuky, mléko a mléčné výrobky, vejce, emulgátory (povrchově aktivní látky), chemické zlepšovací a kypřicí prostředky, enzymové preparáty a některé další látky.