Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

kijonkova.k
24. jún 2009

A malý nejí kousky,že mixuješ?

pavlina05
24. jún 2009

kijo...chutnala a moc 😉
Nemá zuby. Ale je to potvůrka, kousky jíst umí, takže už mixovat nechci.
Díky 😉

kijonkova.k
24. jún 2009

pavli,tak to je hlavní,že chutnala 🙂

kinsli
24. jún 2009

pavlina05: My taky ještě nemáme zuby 😀 😀

Jinak malá dnes měla brambory a květákový mozeček. Mohla se utlouct 😀 😀 😀

Jo počasí je tu fakt strašný. Teď jsme doma na další dovču jedeme až v půlce července tak doufám, že bude hezky, jinak mě z toho počasí klepne 😖

kinsli
24. jún 2009

kijonkova.k: Jukni na fotky 😉

eppik.m
24. jún 2009

Ahoj holky, po delší době píši že už papáme jako dříve, bylo to těma stoličkama jak nechtěl papat, ale už máme dvě venku takže dlabeme jako velcí, dnes jsem dělala zapečené brambory a Michal mlaskal a snedl plnou misku. Já už vařím všem dohromady a dávám i dospělácké jídla, občas i ochucené, pacholek už nechce ty pomačkané blivajzy takže mu to dávám na talířek jako nám a je spokojený.
pavlina: co dětská svíčková už si dělala? je to rychlovka a mňamka a v mrazáku vždy po ruce ... 😵 😉

pavlina05
24. jún 2009

eppi, jj, dělala 😉 díky a zdravím 🙂

janinininka
25. jún 2009

holky prosímvás dáte mi recept na hovězí polívku pro malou, dělám koprovku pro tátu, tak trochu masíčka bych ubrala, omáčku jí zatím asi dávat nebudu..jinak jsem viděla, že rostou tady zoubky, tak nám taky, už jsme jakž takž v noci spaly, tak zase nee.. 😝

kijonkova.k
25. jún 2009

jani,já už jsem dělala malé i koprovku,s bramborem a vajíčkem a malá se olizovala jak hrom.Jen jsem jí to odebrala než jsem to dochutila a malé jsem to jen trošku přisladila 🙂

jandalinka
25. jún 2009

Ahoj,my máme dnes koprovku,sice manžel říká,že je taková "planá",ale nedávám tam ocet kvůli malé,takže musí si manžel zvykat(mu říkám pořád 😅 )Od roku Elis už dělám jen jedno jídlo pro všechny a hotovo.Jinak tu koprovku s vajíčkem a trochu kuřecího. 😉

janinininka
25. jún 2009

já taky dávám hodně věcí už, no můžu zkusit jí to dát, třeba jí to bude šmakovat taky 😵

davidko7
25. jún 2009

Ahojte baby,poraďte čo na obed pre 18.mesač.dieťa.Už mi dochadza fantazia...

lenkazdenek
25. jún 2009

Davidko,tak my vaříme pro malou už stejně jako pro nás,takže dnes těstoviny se špoenátovou omáčkou,včera kuře na paprice....... jako nedávám jí nic extra kořeněného nebo smažené nebo uzeniny .

kijonkova.k
25. jún 2009

Holky,yoplait má nějaký nový jogurt s vysokým obsahem vápníku,neviděla jste ho některá v ovbchodech???http://www.yoplait.cz/index.php?rec=186&d=1

petka80
25. jún 2009

kijo, neviděla, ale podívám se, vypadá to dobře. Ale ten jejich normální nekupuju, myslím, že je málo tučný, pokud si to s něčím nepletu......, tenhle by mohl být lepší.

Holky, hoďte ten recept na koprovku, prosím.
Jo, a proč nedáváte ten ocet? Ten by se neměl?

lenkazdenek
25. jún 2009

já ho taky neviděla,ale kupuju od nich safari jogurty a malý strašně chutnaj,podle složení by to mělo být ok 😕 i když jsou jasně i lepší 😉

sisstin
25. jún 2009

holky..Hami má nové příkrmy, polívky..a vypadaj moc fajn 🙂

lenkazdenek
25. jún 2009

sis, jj koukala jsem ,ale naší díky bohu chutnaj domácí 😉 ale teď jsem na dovču koupila příkrmy od hipp takový v srdíčkový krabičce tak jsem zvědavá 🙂
Jo holky takový menší dotaz,od kdy vlastně můžou děti takový ty jakoby ,,náhražky,, kávy jak na to teď furt běží reklama tak od 3 let nebo později?

kijonkova.k
25. jún 2009

lenkazdenek,dneska jsem taky koupila ty safari,jahoda-vanilka,jen je škoda,že jsou tak malé,jsem jí do to smíchala ještě s bílým a bylo 😉 A ohledně těch náhražek nevím,ale dříve jak ve 3 asi fakt nee,i když by tam asi neměl být kofeina nic podobného...nevím 😉

petko,já dělám koprovku stejně jako pro nás..uvařím vodu s koprem,pak přileju 12% smetanu a zahustím mlékem s hl.moukou.Chvilku povařím a osolím,osladím a přidám trošku octa.A je hotovo,Dělám se šťouchanýma bramborama a vajíčkem na tvrdo 🙂 Jo,ale malé teda ocet nedává,když tak kápnu trošku citrónu,když mám.Ale stačí trošku přisolit a přisladit 😉

janinininka
25. jún 2009

kijon- to jsem teda neviděla, my hodně kupujeme Activie, DObrou mámu a smetánky, ted nám rostou zoubky, tak je to s jídlem na štíru..vůbec ale nechce ovoce, co vám děti? zkusila jsem jí jahodu, broskev, nektarinku, jablko, nic prostě, jen občas banán a sní kousek okurky a to je celý, jenom přesnídávky, ty hezky hamá 😵 😀

kijonkova.k
25. jún 2009

jani a to jí dáš jen tak do ruky?Já jí ovoce strouhám nebo mačkám a v poho sní.Třeba jí nastrouhám hrušku do jogurtu,to má ráda.

janinininka
25. jún 2009

do ruky jí dávám okurku, když jí namačkám nebo nastrouhám jablko tak to taky sní většinou 😉 ale do jogurtu mě to nenapadlo jen jako přesnídávku, takže do bílýho jogurtu to dáváš?

lenkazdenek
25. jún 2009

Jani u nás taky rostou zoubky,takže už 3 dny nejí vůbec teplý jídlo,chce jen jogurty ,přesnídávky maxmálně trošku omáčky nebo housku s žervé ☹
Jinak ovoce jí dám do ručky a většinou spapá ale jen banány,jablíčka,meloun,hrozno a teď ještě nektarinku,ale zas nechce zeleninuj,kdyžtak jen rozkouše trošku papriky nebo kousek okurky a to je vše ☹
Ono právě tohle jako vlastně není vůbec z kávy neebo tak ,ale z pohanky a ještě něčeho furt na to běží reklama,tak sme furt s manželem hádaly od kdy tak asi to děti můžou

kijonkova.k
25. jún 2009

jani,jj,do bílého jaguru dávám hrušku,jablko,klidně i broskev,meruňku...cokoliv.

lenkazdenek,já vím,co myslíš,to Caro,že?Fakt nevím,možná to bude na obalu napsané.Ale horší než granko to být nemůže 😀 😉

zusma
25. jún 2009

janinininka u nás je to s ovocem už měsíc to samý jako u vás. Jedla ještě nedávno v pohodě jakýkoliv ovoce (hlavně jablka a banány protože v tu dobu nic moc jinýho nebylo) a ze dne na den přestala jíst jablka i banány a nechce ani žádný jiný ovoce včetně ananasu,jahod apod. Jak kousky, tak rozmačkaný. Jakmile jsem jí to do něčeho namíchala,tak to nechtěla. Nechápu to, štvalo mě to,ale už to tolik neřeším....stejně s tím nic nenadělám. Jí okurky, občas cherry rajčátka či papriku.

Tak jsem jí dala s ovocem pokoj a min.týden sama snědla celou nektarinku a dnes banán🙂 myslím, že to zase začne jíst, loni to měla úúúplně stejně a pak se rozjedla. Ovocný přesnídávky papá, tak ji kupuju ty lepší. Loni mi přestala jíst i přesnídávky a pak zas začala

lenkazdenek
25. jún 2009

jo teď mě napadlo my dostaly jahody a malá je jíst nechtěla tak sem je nakrájela do lipánku a jak jí jely 😀
No nevím zkusím na to mrknout v obchodě nebo se v srpnu zeptám dr 😅 jako nám jinak stačí ochucenej kakaovej sunar a jak jí jede 😵

sisstin
25. jún 2009

tak u nás furt to samý, domácí nesní vůbec nic..ale už je mi to nějak fuk 😝

lenkazdenek
25. jún 2009

u nás přesnídávky jedou furt,teď nejvíc s mangem 😵

kijonkova.k
25. jún 2009

lenkazdenek,koukala jsem na net,ale nepíšou to tam,ale jelikož v tom není kofein,tak to bude asi v pohodě.Dělá se to do mlíka,může to být i dobré.Myslím,že by to neublížilo 🙂

lenkazdenek
25. jún 2009

Kijonkova,díky,ale radši to zatím nechám tak jak to je,je teda pravda,že se stále zajímá o manželův hrníček s kafem nebo kapučínem 😀 😀