Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

martinka79
26. jún 2009

tak u nás ovoce také nic moc až na jahody... a třešně. jinak jen do jopgurtu,ale ten on raději čistý.
skleničky nejíme vůbec. na jogurt se díval MM v makru, tak nevím dky ho dovalí domů.

kijonkova.k
26. jún 2009

lenkazdenek.malou taky zajímá vždycky co mám v hrnku,tak jí nechám,ať mi to hezky zamíchá a max.olízne lžičku.Dneska mi překazila plány,chtěla jsem jít do města a ona vytuhla. 😉 Vždycky chodí spát až po obědě kolem 12,tak jsem zvědavá,jak to dneska bude,jesli půjde spát i odpoledne nebo jak 😖 Ale vstávala v 5,30,tak se ani nedivím. 😉

petka80
26. jún 2009

kijo - díky za recept na koprovku, zkusím to asi příští týden, budu vařit hovězí polívku zas do zásoby, tak bych to udělala z toho vývaru s masem. A když bych to tedy dělala s tím hov. vývarem, jak dlouho v něm mám vařit ten kopr?

K těm kávovinovým náhražkám, kamarádka to dává synovi k snídani myslím už od 2 let, když přestal chtít mlíko, tak mu dává to, a mlíko do toho. Ono když se koupí něco kvalitního, třeba i bio, tak v tom podle mě není nic špatného, vlastně je to obilí, čekanka a pod. No ale vlastní zkušenost nemám.

kijonkova.k
26. jún 2009

petko,já ho vařím ve vodě asi 20-30m,přesně nevím.Asi taky záleží,jestli budeš mít čerstvý nebo už sterilizovaný. 😉

petka80
26. jún 2009

aha, hm, to já taky ještě nevím 😀 No zkusím a uvidím, díky moc 😉

Jak jste psaly, že děti nejvíc zajímá, co máte v hrnku a na talíři vy, tak to je u nás taky klasika. Dneska jsem měla ráno cornflakes s mlíkem, děsně ji to zajímalo a půlku mi snědla. Pro nás je to celkem zázrak, protože jinak mlíko vůbec nechce, tak jí to zkusím dělat k snídani a aspoň si zvykne na tu chuť.........

jo, a kijo, ještě kojíš nebo už ne? Myslím, žes psala, že plánuješ do konce června. Já mám taky choutky, že bych to utnula, mám dojem, že už ani moc nemá zájem, spíš se u toho večer uspává, tak by to třeba šlo dobře.....

kijonkova.k
26. jún 2009

petko,ještě jo,ale dneska mi přišel vzorek mlíčka Hipp(psala jsem si o něj,sice poslali od 4.m,ale neva),tak jí ho zkusím večer udělat a pokud to vypije,tak už končím 😉

petka80
26. jún 2009

teda, tak to držím palce, ať to jde hladce. Dej pak vědět, jak jste dopadly 🙂

kijonkova.k
26. jún 2009

jj,dáme 🙂

petka80
26. jún 2009

Jinak jsem taky koukala na ty nový příkrmy od Hippu (v tý mističce, těstoviny), už jsem je měla i v košíku, ale zas jsem to vyndala, přišlo mi to dost drahé 😕 Je v tom nějaký rozdíl oproti těm ve skleničce?

lenkazdenek
26. jún 2009

Petka já bych řekla,že je toho asi víc,teda jako oh hippu jsem viděla jen skleničky pro roční a tam maj jen 220g což pro nás jen předkrm 😅
Jinak holky dík za info k tomu nápoji 😉

petka80
26. jún 2009

aha, tak to jo, tak nám těch 220g stačí až až 😀
Pěkný víkend všem!

sisstin
26. jún 2009

petka: já si myslím, že právě není, že jen např. ty těstoviny Rigatoni Napoli přendali ze skleničky do misky, a napařili prachy 😝

kijonkova.k
27. jún 2009

Ahojky,tak co jste dneska vařily?Já kuře na paprice,dělala jsem pro všechny,malé jsem odebrala než jsem to osolila.Dneska to měla s těstovinami(i na večeři bude mít) a zítra jí to udělám s rýži(taky i na večeři) 😉

jjaanca
27. jún 2009

Holky, nevíte někdo jak se dělá domácí přesnídávka z ovoce??? Nemáte recept?

kijonkova.k
27. jún 2009

jjaanca,pár stránek dopředu jsme to tady řešily 😀 Já dělala tak...olupala a nakrájela na kousky jablka(kolik se jich vešlo do hrnce),podlila troškou vody(asi jen 100-150ml), rozvařila a rozmixovala ponorným mixérem.Osladila podle chuti.Ve trošce vody rozmíchat sáček van.pudingu a nalít do přesnídávky a ještě chvilku vařit.Pak nalít do dobře umytých skleniček,dát na plech nebo pekáč,podlít vodou a dát do trouby zavařit 😉 Vždycky počkám,až ta voda v plechu začne jakoby bublat(spíš se jen tak chvěje) a nechám to ještě asi 10min a pak vypnu a je hotovo 😉

jjaanca
27. jún 2009

Díky, já to nepročítala. 😉

libka1
29. jún 2009

ahojte, vy uz ste tu skusene bojovnicky, tak sa chcem spytat par otazok 😉 Malicka ma 13 mesiacov.
1. mozem jej uz davat rybu? nie morsku, ale tie nase: zubaca, kapra, sumca, pstruha...
2. skusila som dat uz do vareneho jedla plnotucne mlieko a nema s tym problem. Je to OK? pit pije nadalej nutrilon, aspon do 2 rokov by sme chceli pri nom ostat ak jej bude chutit 😉
3. v akom veku boli vase deticky schopne sami jest? Evka mi berie lyzicku a chce sa obsluzit sama, ale vysledok je katastrofalny 😅 aspon pre nasu kuchynu, nechce sa mi stale upratovat 😀 😝
4. kolko vody denne vam zhruba vypiju? mne sa zda ze pije malo, niekedy len 2 dcl, niekedy 4, ale viac nikdy 🙄

kijonkova.k
29. jún 2009

Ahoj 😉
libka1,rybu klidně vyzkoušej.Já dala poprvé malé kapra taky v roce a v pohodě,teď dávám pangase,nebo kupuju skleničky,kde je tuňák.Plnotučné mlíko je taky v pohodě,do omáček,kaší,pudingů..pokud nemá malá problém,kjlidně vař z mlíka 😉 Moje Karolínka má 16 měsíců a taky má tendence jíst sama,tak mám u jídla 2 lžičky,ale ona by se nenajedla,spíš jen lžičku olizuje,občas něco nabere a sní,ale většinou si jen tak míchá v mističce 😉 Na snídani ji nakrájím chleba na kousky a to se snaží jíst sama,ale to jsem začala praktikovat až teď,jinak by to nejedla a rovnou házela na zem nebo psovi 😉 Pití.... 😠Vždycky vypila v pohodě 600-800ml vody + kojení,ovoce...teď se jí nějak nechce a vypije tak do 400.Furt ji nutím a je už z toho protivná,ale já to nevzdám,má smůlu 😀 😉

janinininka
29. jún 2009

kijon- a do čeho děláš ty přesnídávky, zrovna to řeším, mám hodně skleniček od nich ale víčka jdou prý koupit nový, když úplně netěsní, tak by se to zkazilo ne? takže koupit nový víčka? jinak nevím do čeho to udělat..a kolik těch jablek zhruba a vyjde tak cca na kolik skleniček? díky 🙂

Kačí dneska měla kuře na paprice a na zítra jsem jí udělala brambory s cuketou a kuřecí polívku, budeme doma sami bez tatky, tak ta bude pro nás obě 😅

jiank začínají se vám děti taky tak vzpouzet, kačí když to chytne a má záchvat vzteku, to je na moje nervy teda 😝 ale nejvíc pomáhá a i v chytrých knížkách jsem se to dočetla, že jí mám nechat být a nechá toho..

kijonkova.k
29. jún 2009

jani,já to dávám do skleniček,co mají šroubovací víčka,třeba od Jihočeských jogurtů,marmelád,tatarky,medu,prostě co mám doma 🙂 Jablek nevím,kolik jsem dávala,až byl hrnec plný(2,5l).A vyšlo to asi na 6 skl.,ale záleží,jak je máš velké. 😉

petka80
29. jún 2009

sisstin - hm, to jsem si právě myslela, nový obal, nový marketing, vyšší cena....... a jídlo to asi bude podobné. Mně taky vadí, že to jsou samé těstoviny, aspoň co jsem viděla.... 😒

libka - souhlasím ve všem s kijo 😀

Jinak my dnes od včera kuřecí polívku.
Na zítra tam mám hovězí a chci udělat tu koprovku, tak jsem zvědavá 😅

jani - vztekání u nás taky začíná. Snažím se hlavně předcházet "krizovým" situacím, pokud to jde, no a snažím se zachovat klid. No ale je to velice obtížné 😀 😀 😀

petka80
29. jún 2009

jo a kijonkova.k - co kojení 😉 Večer při kojení na tebe vždycky myslím 😀
Já mám teď trochu problém, že mě to nějak bolí či co, nějak hodně stiskává, možná to bude taky stoličkama, co teď vylezly.... 😖 Tak to asi taky zkusím utnout. Zatím kojím vždycky večer před spaním z obou prsou, tak zkusím jenom z jednoho, na střídačku ob den, aby se trochu snížila laktace, no a pak bych to utnula úplně. 12.7. bude mít Anička rok a půl, tak asi od té doby.
No ještě počkám, jak dopadnete vy 😀

libka1
29. jún 2009

dakujem 😵 😵 dufam ze aj u vas je krasne a slnecno, tak si to uzite 😉

kijonkova.k
29. jún 2009

petko,zkusila jsem jí udělat UM-hipp,co mi přišel ten vzorek,dala jsem jí to odpoledne,ale vypila tak 50ml a pak už nechtěla.Tak já nevím,jestli má cenu kupovat krabici,aby to nebyly vyhozené peníze.Zatím kojím,ale teď si zase jen večer tak cucne,takže do dalšího kojení mám prso jak balon 😠 Navíc kojím jen z pravého,už dlouho,přes půl roku 😉 Já fakt nevím,jestli ještě nemám počkat,furt o tom uvažuju...

A vztekání, je u nás na denním pořádku,někdy je to fakt k nevydržení,onase dožaduje toho,co nesmí a vše musí být podle ní a hned 😠 Vysvětlovat nemá cenu,prostě se vyřve a je to.Ale někdy je mi do breku,bolí mě hlava,nestíhám,to je pak záhul 🙂

petka80
29. jún 2009

to já taky furt uvažuju 😒
No ale jestli si jen tak cucne, tak bych to asi zkusila ukončit, nevím..... Třeba to UM ani nepotřebuje, jestli má k večeři kaši. Tak se zasytí tím.
Ale asi vím, jak ti je, já taky furt zvažuju, na jednu stranu je mi to líto, že bych měla přestat, pak si zas říkám, že jednou k tomu stejně budu muset sebrat odvahu..... ☹

kijonkova.k
29. jún 2009

No,ona si jeden den jen tak cucne a další se třeba napije víc,to poznám podle objemu 😀 Já nevím,kaši už nemá každý den,ale určitě nepije na hlad,ale prostě je to zvyk...rituál...,no říkala jsem ,že budu kojit do konce měsíce,ale jak to tak vidím,tak to bude i nadále. 😎

andyalukasek2008
29. jún 2009

Ahoj mamky, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Od kdy jste začali dávat prckům zapékaná jídla? Receptů jsem našla poměrně dost, od ročku, ale nějak ještě nemám odvahu 🙂... Může jim to nějak uškodit? Třeba zapečený květák s bramborem? Děkujiiiiiiiiiiiii

many
29. jún 2009

andyalukasek - taky už mám v plánu Ladíkovi zapéct pangase s bramborem a cibulkou 😉 co vím,tak už holky některé zapíkají,dokonce do mě i hustily,že mu mám normálně dávat jídlo z obědů, ale to teda dělat nebudu,protože je tam tolik soli, no síla

many
29. jún 2009

kijonkova - taky pokračujeme v kojení i po roce 😀 😀 😀 😀 😀

many
29. jún 2009

kaši dáváme skoro každý den na večeři 😉