Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

jandalinka
9. júl 2009

Ahoj.Tak se podělím s Vámi o nové jídlo pro naše drobky,které jsem dnes dělala a malé moooc šmakovalo. 🙂 Možná se to tu už probírala,ale připomenu!
Nikdy jsem nedělala a nekupovala kapustu,ale když jsem si vyčetla kolik má vitamínů,tak jsem jí koupila(byla v akci 😎 )A malé dnes udělala.Moc nám chutnala,tak tu přidávám další tip na rychlé(levné)jídlo. 😉

janinininka:vím,co je to když malá nechce jíst ☹ .také jsme to zažili,pro mě to bylo hrozné jí vidět sníst za celý den třeba jen 2lžičky polévky a rohlík.Ale to přejde a přeji at rychle a uvidíš,jak jí bude chutnat potom....potom jsem já nestihala připravovat jídla 😉

zuzka1.
9. júl 2009

miauka nase papa normlane, aj rozok, chlebik , zemiacky, to spapa ake je, ae ked ma on normalne pre seba obed, tak mi ho nadrobno nakrajany, rozmagany a podobne nechce, vymyselnik maly. hlavne ze s anapapa, kedze je taky drobnejsi.

eppik.m
9. júl 2009

jani: to chce čas, až ji ty dásinka nebudou bolet sama se ti pak rozjí, u nás to taky tak bylo, teď máme venku stoličky i špičáky a panečku jak dlabe 😅 zrovna baští palačinku s marmeládou, je upatlaný až za ušima ale kdyby jste ho viděli s jakou chutí ji jí 😵 a to před půlhodkou měl celý banán ... holky díky za podporu potřebovala jsem slišet i váš názor protože jsi říkám jestli to nepřeháním já 😔

petka80
9. júl 2009

jandalinko - super! Tak písni detaily, jak jsi ji dělala. A koupilas růžičkovou nebu takovou tu normální?

janinininka
9. júl 2009

epi- já myslím, že ne at papká když mu chutná, ne? mám kamarádku a její klučík je taky starý jako váš a ten má taky apetitek a dá mu co chce 😉

kačí vždycky jí špatně když jí rostou zöubky, ale dneska jí musím pochválit, snědla celou skleničku polívky, teda spíš kejdy 😀

a kapustu jsem taky zkoušela a kačí jí nece 😝

jandalinka
9. júl 2009

petka80:jeee,tak asi jsem koupila tu normální 😅 .Vypadá jak zelí,ale je to kapusta v hlávce 😉 .A normálka jsem podusila cibulku,dala trochu zdravovity(koření bez glutamátu,jako je třeba vegeta)a dala pokrájenou kapustu,na kostky tak 3brambory menší a dala vše naráz vařit.Jakmile byli brambory uvařené,tak jsem zhustila moukou a pak by se to mělo správně jakoby pomačkat,aby se tak brambory zahustily,ale já to neudělala.Já si to s manžílkem s klobáskou a malá jen tak.A musím fakt říct,že na to,že jsem to dělala poprvé,tak malá se olizovala až za ušima 😀

zoubek
9. júl 2009

Hezký večer holky. Jdu opět pro radu. Prosím, kde se dá sehnat to koření solčanka v obchodech? Děkuji moc. Chtěla jsem si ho objednat přes net,ale to poštovné je mazec.

jakoubka
9. júl 2009

zoubek-jí ji mám ze zrdravé výživy 😉

simi.w
9. júl 2009

Tchyně by chtěla do malé nacpat Brumíka, marně vysvětluju, že jsou zdravější mňamky. Prostě malá to vážně potřebuje, asi by jinak nevyrostla 🙄 . Musela jsem to napsat, se.e mě to.

andyalukasek2008
10. júl 2009

simi.w: úplně Tě chápu.. Tchýně by též nejraději pořád do malého něco cpala, aspoň oplatky, vždyť to už přece může! 😠 😠 😠 Brumíka jsem si schválně koupila, páč to kámošky taky dávají. Sladké je to hrůza, mastné!!! a ta náplň dle mne pro tak malé dítě nevhodná. Zase nám něco rvou reklamy 😖...

kijonkova.k
10. júl 2009

Ahoj,holky,oni ti Brumíci,Kinder řezy a spol....to je tak pro dítě starší 3 let,bych řekla,si vemte,v reklamě to taky nedávají batolatům.Navíc je to fakt přeslazené a ty náplně jsou umělé...ještě ten medový je celkem v poho.Ale já dám raději malé piškot,dneska jsem koupila BeBe sušenky,ty obyč.A taky jse před chvilkou dopekla domácí cookies,jsem na ně zvědavá,voní to tu jako blázen.Ale malé nedám,jsou tam ořechy a čokoláda.Jestli budou dobré,tak jí příště udělám s hrozinkama nebo sušeným ovocem 😉

janinininka
10. júl 2009

já nevím já Brumíka teda občas dám nejvíc kupujeme medovýho bez náplně, ale zase tak hrozný mi to nepřijde..my hodně papkáme kukuřičný křupky ze zdravý výživy a kukuřičnej chlebíček, ale ted nám roste stolička takže moc papkat nechce, akorát jogurty, přesnídávky, a došlo i na kašičky, který už nejedla. a dělala jsem tu krupicovou kaši a taky mi jí nejedla 😲

power700
10. júl 2009

janininka- když jsi tu kaši udělala, spapala ti jí,když už je nejedla, nebo si ji dělala zbytečně?
Mně je malá přestala jíst v roce a ted přestala pít i mléko, tak si říkám, jestli tu kaši mám uvařit a podstrčit jí to.. 😠

janinininka
10. júl 2009

ne pár lžiček, je to jiná chut, ale asi je to i těma zoubkama nechce moc jíst nic ani dneska ještě neobědvala pár lžiček a konec 😝

power700
10. júl 2009

U nás ted to samé,rostou ji stoličky, málo jí, je mrzutá, protivná.. Musíme to vydržet! 😉

janinininka
10. júl 2009

my už máme ted všechny stoličky až se jí tahle vyklube, vždycky to má že nehcce jíst..na noc dáváme sirup na bolest ten jí moc chutná 😀 😵

power700
10. júl 2009

Já taky dávám, ten jahodový. 😵

janinininka
10. júl 2009

my taky a říkáme tomu medicínka už ví kde je a ukazuje že chce 😀

petka80
10. júl 2009

tak to se musím přidat do klubu, bohužel 😠 😀
u nás rostou špičáky, jídlu taky moc nedá, dokonce má i průjem, to nikdy neměla, tak pevně věřím, že to je fakt jen od těch zubů...... 😒
z dnešní hovězí polívky vyjedla jen hrášek 😠

libka1
11. júl 2009

Sójový jogurt nám chutil 😵
S tou cukinou, ja ju malej nakrajam na kocky, oprazim na olivovom oleji trosicku cesnaku, na to tu cukinu, pridam uvarene cestoviny (take co sa jej dobre chytaju do ruky, napr spiralky), hodim na tanier, dam na kocky nakrajany syr k tomu este, to teda moze 😵 a naje sa aj sama, kedze aj cukinu, aj syr, aj cestoviny pekne popapa, sice rukami ale sama 😀

janinininka
11. júl 2009

my máme taky průjmík u zoubků, ted už vykoukla stolička, teda špička ale je tam 😉

a sojovej jogurtík nám taky chutnal 😵

v po jedeme na 10 dní na chalupu k babičce, tak jsem na to zvědavá na to spaní a na všechno takovou dobu jsme ještě nikde nebyli, tak na nás myslete, asi už nebudu mít čas zítra mrknout, tak se mějte hezky 😉

kde je vůbec Caira už tu dlouho nebyla, že? 😕

zoubek
11. júl 2009

jakoubka: Děkuji moc za odpověď.

eppik.m
12. júl 2009

ahojky, tak jsem koupila kuskus a budu dělat z něj ryzoto 😉 my už zoubky máme konečně zasebou, to nejhorší 😝 jdou nám sice další ale už si pouze strká prsty do pusy a kouše na těch místech kde se klubou ... včera jsem se musela smát, jak už Michal rozumí když mu něco řeknu nebo si o to sám řekne i když nemluví 😀 , tak třeba jsem se ho ptala jestli bude svačit banán a on na to přišel k jídelní židličce a chtěl na ní vylézt, tak jsem ho posadila do ní a pak si ukázal na koš s banány tak jsem mu jeden dala, snědl ho a ukázal znovu na ně, ptám se ho ty si prosíš ještě? a on říka "he" tak snědl i druhý a jěště vyžebral moji půlku co jsem jedla 😅 pak si ukázal na hrníček s čajem a vše to zapil ... od doby co už chodí tak mi vyleze na sedačku, postel, TV stolek a nejraději kouká s okna a já chytám nervy když ho vidím stát na stolku a nechci ani pomyslet na to kdyby mu ujeli nožičky, to by si vybil zoubky o topení ... a tak celý den mám oči na šťopkách, ale to určo znáte, že ? 🙂
dnes k obědu budou španělské ptáčky s rýži, dostali jsme od tchýni, konečně ji napadlo něco rozumného 😔 😅

eppik.m
14. júl 2009

ahoj, tak kuskus měl obrovský úspěch i u manžela, takže jsem ráááda 😉
dnes budu dělat letní svítky se špenátem, zítra nám přijede teta ze Slovenska tak se těším hrozně moc 😵 😵 😵 jen aby nám počasí přálo ... přeji všem krásny sluníčkový den 😉

kijonkova.k
14. júl 2009

eppik,můj manžel taky říkal,že je to lepší než klasické rizoto.Já dnes udělala malé polívku s oves.vločkama a pro nás bylo od včerejška zapékané těstoviny. 😉

pistok
14. júl 2009

ahojky
už budem aj ja pravidelne navštetovat iteto stránky, lebo timi mal už pred pár dnami 1. rok
prepáčte, ale nestihla som prečítat si všetko, tak možno je už niekde o tom písané, no mám otázočku
dávam mu každý den na obed masko, lebo žltok mi nechce. neviem, či stále mu mám dávat každý den? jemu masková polievočka spolu so zeleninkou, zemiačkami, cestovinkou velmi chutí. samozrejme obmienam zloženie. ale asi mu to neuškodí. lebo je slabí papkáč a varím mu aspon to čo má rád.
a asi mesiac mi odmieta všetky druhy jogurtov, skúsili sme aj termix, pribináčit a iné, ale bez uspechu. dívam mu preto častejšie sunar - aj cez den pred spaním.

hancas
17. júl 2009

ahojky holki,děláte malým kuřecí játra???na jaký způsob

eppik.m
20. júl 2009

ahojky, hankas jukni na stránky výše, mnohokrát se to tu popsalo 😀 😉
dnes jsem udělala borůvkovou bublaninu, no černé huby jsme měli všichni a tak jsme se u toho i zasmáli a Michal ten se opět předváděl ... k obědu zapečené kuřecí prsa s žampiony a smetanou a zeleninová rýže, zítra bude čočka a kuřecí vývar se zeleninou a nudlema

misa.cekatelka
20. júl 2009

Ahoj holky,i já mám poslední dobou u malé s jídlem.Nevím,jestli by to nechtělo nějak obměnit jídelníček.Vůbec mi nechce jogurty,nechce žádný oběd ani kupovaný příkrm,ale je schopná zblajznout suchý rohlík nebo chleba s máslem a na oběd chce to co máme my!Myslíte,že bych jí mohla dávat už úplně vše,co jíme my(nesolené)?

eppik.m
21. júl 2009

misa: nevím jaký jídelníček máte vy, ale pokuď je alespoň ve složení, zelenina, obilnina, maso tak určo ano ... já jsem od roku pomalinku přecházela na dospěláckou stravu, ale my jsme hodně zeleninový a dá se říci že jíme zdravě ... nebo jsem vždy odebrala synovi a nám pak dochutila nebo pouze odebrala to "zdravé zvlášt" a přidala zeleninku, obilovinu a dovařila v jiném kastrolku, nebo jednoduše uvaříš všem dietné jídlo a vy si ochutíte na talíři ... je hodně možností jak na to ...