Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

lalus
11. feb 2010

my sme boli v restike tesne po roku. objednala som si jedlo s varenymi zemiackami a maly mi vykradal z taniera a vykradol dost vela, tak sa asi najedol 😀

a zasýtenie si odsleduješ určite sama 😉 . Ja som mala obdobie, keď som Kubíkovi skúšala dať ľahké večere, prípadne len mliečko a budil sa mi v noci s mrnkanim

shaula
11. feb 2010

V restauraci jsme byli asi v roce a 5 měsících. Podle mě není problém v kterékoli restauraci vybrat jídlo, které můžeš příležitostně dát i dítěti 😉

jankapiknova
11. feb 2010

Chcela by som sa spytat co davate papat dietatu vecer pred spanim aby ho dobre zasitilo,moj maly ma zvyk mat flasu uz ked lezi na spanok,spapa mlieko otoci sa a po chvilke zaspi, ale uz okolo 22.00 papa znova flasu mlieka, skusala som uz aj krupicu,mlieko hami hajaja po nom bol uz o 21.00 hladny ☹

shaula
11. feb 2010

Pečivo obvykle s Lučinou, občas šunka nebo sýr. Večeří v 19.30, takže zrovna jdeme krmit 🙂

lalus
11. feb 2010

ja som mlieko do postele zrušila asi pred 2 mesiacmi - kvôli zúbkom. Takže mliečko dostane už v pyžame tesne pred tým ako ideme umyť zuby a do postele. ak v posteli ešte niečo pýta, dostane čistú vodu 😝 Zvykol si a neprotestuje 😅
jani a o koľkej to večerné mliečko pije? Lebo o deviatej, či desiatej sa mi zdá byť veľmi skoro, aby to bolo od hladu...však ani cez deň Ti tak často neje, nie?

jankapiknova
11. feb 2010

shaula a to im staci a vydrzia az do rana? mliečko uz nepiju alebo kasu..? 😉

shaula
11. feb 2010

Janka - ne, mléko nepijí a kaši dostávají k snídani. V pohodě vydrží do rána a ani se moc netváří, že by měli hlad 😀 Praktikujeme to tak asi od roka, do té doby to bylo obdobné, akorát obráceně (kaše k večeři, pečivo k snídani).

mikulka
11. feb 2010

Já dávám, jak jsem psala, hustou polévku, je hustá jako kaše (dávám zeleninu - všemožnou - a bramboru na zahuštění, jíšku...) anebo kaši. Ale poslední dobou se stává, že se vzbudí brzo a má hlad.
Večeři má 2 hod před spaním, možná je to moc dlouho před?

matova
11. feb 2010

ahojte,
shaula: ďakujem za tie tipy minule, vyzerá to tak, že s vodou už by sme mohli aj začať. tak oddneška som mu po čistení zubov dala zapiť viacej 😀 a chcel ju.
mikulka: večera ssa odporúča hodinu pred spaním, ale keď má potom ešte mlieko, tak by to malo byť ok. Ja mám takúskúsenosť, že hustá polievka sa vyrovná kaši, ale nie vtedy,ak je čisto zeleninová, lebo zelenina je rýchlejšie stráviteľná. Takže môžeš miesto zahustenia zemiakom zahustiť napr. ryžovými vločkami , alebo ovsenými, ražnými.....proste pridaj cereálie.

Ale čo sa týka budenia, u nás sa malý budí aj 5x vnoci- no hladom to určite nebude...skôr zo zvyku 😒

a my sa tiž ešte kŕmime lyžičkou, sám spapá len kúsky

jankapiknova
11. feb 2010

jeda,nas maly veru sam keby ma spapat polievku alebo kasu tak nezje asi ani lyzicku 😀 ,kusky ano to si dava alebo ovocie ale lyzickou mu musim aj ja pomahat a drzat ruku aby si dal do ust 😉

shaula
11. feb 2010

Mikulka - podle mě je to moc brzo, za 2 hodiny už mám hlad i já 😀 My nakrmíme v 19.30, pak se umyjí a jdou do postýlek (to bývá okolo 20 h).

jankapiknova
12. feb 2010

No vcera som to tu spominala ze papa vela a asi videl jak to pisem 😀 lebo dnes jak sa najedol o 22.00 tak vydrzal 8 hodin a zacal sa mrvit az o 6.00 😀 tak o pol 7 som mu dala mliecko 😵 . O 22:00 som mu dala krupicu s UM ale trosku hustejsiu a asi to zabralo,no uvidime co dalej,dnes ide spinkat babke tak tam ma trosku iny rezim 🙂

inac
12. feb 2010

Ahojte maminy, moj drobec ma 14,5 mesiaca. Chcem mu uvarit nejake strukoviny. Zatial mal len cervenu sosovicu, no nakolko sa strukoviny kvoli rastlinnym bielkovinam odporucaju aj 2x v tyzdni, zda sa mi to malo pestre. Skusali ste aj fazulu, hrach, mungo. Ci radsej este nie? Dakujem!

jankapiknova
12. feb 2010

inac- maly jedol uz aj fazulovu aj hrachovu polievku a v pohode 😉

brnka
12. feb 2010

ahojte, myslite, ze 1,5 rocne dieta moze obcas zjest chlieb vo vajicku? Alebo je na to este skoro?

matova
12. feb 2010

inac- ak nema problem s bolestami bruska, tak uz pomaly pridavaj aj dalsie druhy (mungo a hrach skor ako fazulu) a mozes aj soju- a nemusi byt vobec vo forme bobov, moze byt napr. tofu- a je to rychlejsie 😉.
brnka: ja si osobne myslim ze obcas mu zrejma neuskodi, ale vseobecne sa vyprazane jedla pre take male deti neodporucaju 😕

brnka
12. feb 2010

matova, dakujem....myslela som to tak "pre zmenu", uz totiz neviem, co by som na ranajky vymyslala - pecivo zje len s maslom /aj to malokedy/, vacsinou natlaci len tvrdy syr, resp. uhorku

matova
12. feb 2010

brnka 🙂 ,
my zatiaľ ešte stále kašičkujeme, ale už sa začína obzerať po niečom inom. A keďže nechce syry, tak tiež začínam rozmýšľať čo budem asi dávať... 😨 Má rád chlieb so šípkovým džemom (vlastná výroba s trstin.cukrom), ale podmaznúť maslom nechce, ani čistý chlieb s maslom-nič. zato mu celkom ide chlieb s natreným avokádom 😅, jogurt na raňajky nechce- asi že je studený, ale na olovrant skôr. uhorka nám nehrozí, radšej by jedol paradajky-ale to práve nie je sezónna zelenina 😅.
ozaj ,minule som robila brokolicovú nátirku na chlieb, a chutilo, musím to zopakovať (uvarená brokolica+ žĺtok+ maslo)

brnka
12. feb 2010

hmmm, tak u nas ani natierky nefrcia, ani lucina.... uz mu prestala chutit aj vianocka s maslom ☹ . Ked bol mensi, kazde rano pekne spapal biely jogurt, ale pravdepodobne sa ho prejedol, lebo do ust ho uz neda 😒 . takze sa mi zda, ze ranajky ma stale take jednotvarne.... ale keby som mu ponukla piskotku alebo nieco sladke, to by sa urcite potrhal - taketo veci musim schovavat.

jankapiknova
13. feb 2010

ja by som sa chcela spytat na recepty z ovsenych vločiek(alebo kde by som ich tu nasla asi tak), lebo ja som to nikdy nemala rada a nikdy som to ani nekupovala,ale chcem spestrit stravu malemu,lebo neviem od radosti co by som mu dala niekedy a citala som ze dost vela mamiciek robi kasu z ovsenych vločiek 😉 . Dakujem

matova
13. feb 2010

janak.:len ci ti to spapa ked nieje zvyknuty...vsak si zvykne 😉
ja robim takuto kasu naslano: na cibulku hodim vlocky(vopred su asi na 10min zaliate vriacou vodou) a uvarim- vodu pridavam podla toho aku chcem hustu + trochu solcanky (mozes prilozit potom nejaku zeleninku k tomu- struh. mrkvu, uvarenu brokolicu,karfilol....co ma rad
a nasladko: vlocky uvarim spolu s vopred podusenymi jablkami a hrozienkami (pridavam jacmenny slad, al. trosku trstin. cukru, pouzivam aj steviu (bylinka s ktorou sa sladi))

a vlocky uplne kombinujem vselijake napr. jemne ovsene- z Lidlu (predavaju v pap. sackoch ako muku), alebo v DM su jemne. potom razne vlocky, pohankove (maju zvlastnu chut tak trochu), psenicne klicky... 😉

shaula
13. feb 2010

Janka - já vločky prostě jen uvařím v mléce (předtím je nechám chvilku namočené), pak můžeš přidat nastrouhaná jablka, rozmačkané banány, přesnídávky, cokoli. 😉

petka80
13. feb 2010

Já je vařím jako shaula, akorát už to teda flákám a dělám klasickou kaši s kakaem, třtinovým cukrem a máslem. Ale dřív taky s ovocem. Ovesný vločky jsou moc zdravý. A taky kupuju ty jemný z DMka, stačí namočit jen na chvilku nebo ani to ne a jsou brzo hotový.
Nebo můžeš trošku přisypat do jakýkoliv zeleninový polívky.

jankapiknova
13. feb 2010

Dnes som uz poobede spravila kasu z vločiek a pridala som banan a spapal aj ked nie vela ale dal si. 😵 Myslela som ze nezje ani lyzicku. Tak po troske mu budem obmienat 😉 Dakujem

shaula
13. feb 2010

Jo jo, jemné vločky jsou lepší. Já je zase kupuju v Lidlu. Fakt stačí namočit na pár minutek (a když zapomenu, tak se taky nic neděje). Normální vločky se musí namáčet mnohem déle.

matova
13. feb 2010

ano, dlhsie a tiez mozu mat aj ostré-tvrdé zvysky.
zabudla som napísat ze do kase na slaný spôsob dávam roztopit kúsok syra- a tak skrytý mi ho malý aj zje 😀
a aj razné vlocky su tiez fajn, posobia zasadito narozdiel od ovsenych ktore mozu sposobovat "kyseliny" (kysle ph)

mikulka
14. feb 2010

shaula: myslíš teda, že ty 2 hod jsou moc? A myslíš to od začátku jídla, nebo od doby, kdy dojí? On jí dlouho, tak půl hodiny, tak do postele pak jde cca za hodinu až hodinu a půl poté, co dojedl.

A ty nejprve koupeš a pak dáváš véču? Možná je to u starších dětí takhle lepší... AKorát po tom koupání se vždycky tak hezky unaví.

berenika39
14. feb 2010

mikulka, taky petas večeří husté polévky, mě se to zdá super, i kvůli tý vodě v tom - nebudí se v noci na pití.
Nejdřív se koupe, pak večeře a pak tak za 20min,půl hodinky spí. Nebudí se a snídá až klem půl deváté, stačí mu to. Ono asi taky záleží kolik té polévky sní...pár lžiček je málo "na hlad", ale plnej hlubokej talíř je dost🙂)))

berenika39
14. feb 2010

jediná nevýhoda toho koupání a pak večeře je riziko totálně zapráskanýho pyžamka - vrátili jsme se k bryndáku a večer ho vždycky krmím....přes den se snaží sám, ale ne že by mu to šlo 😉 😉 😉

lalus
14. feb 2010

my tiež najprv kúpeme a potom večeriame. S plným bruškom žiadna sláva ísť sa jašiť do vody 😅 No aspoň mne by bolo ťažko na žalúdok...tak si myslím, že aj jemu lepšie padne, ak sa mu v tej vani negrgá a netlačí ho to ešte niekde v pažeráku.