Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

matova
18. feb 2010

mikulka: no neviem, nezabije ho to ale údené nieje zdravé 😕
ja ešte ani šunku nedávam, teda detskú sme už skúsili ale nechcel 😉

mirri
18. feb 2010

mikulka-zijeme v italii
no s uzenym bych asi jeste pockala.ja bych byla pro,dat sunku.
jedine co mi sni maly k chlebu je sunka-je to opravdu prirodni,neuzena a neni moc slana.
matova-zkousela jsem v cesku tu detskou sunku a zda se mi jeste slanejsi nez normalni.ja bych radsi koupila kvalitni normalni...

jankapiknova
18. feb 2010

moj maly tiez zacal papat sunku,nezje vela ale trochu hej a som rada , lebo keby mohol tak on by najradsej pil len mlieko a jedol jogurty a milačiky 😉

mikulka
18. feb 2010

Já šunku dávám někdy ke snídani, ale je fakt, že se mi zdají všechny dost slané. 😒
To uzení radši nedám, dám mu k tomu asi kus masíčka.

matova
18. feb 2010

mirri, mikulka. skúsili sme aj inú -morčaciu diétnu sunku- do zemiakov pripravenych na panvici- tam to zjedol. Ale celkovo maso mu davam asi len trikrat v tyzdni.
Inak bojim sa mu davat tepelne neopracovanu sunku, odkedy som zapocula, ze aj tam mozu byt listerie 😢 . Tie listerie, to je fakt svinstvo...

zoeno.1
20. feb 2010

ahojte,k tej detskej sunke,ja som ju raz isla kupit malej,ale nedalo mi,tak som predavacku poprosila ci mozem vidiet zlozenie...no a tam je uvedene,ze neni vhodna pre deti do 3 rokov 😒

no ale prisla som si vlastne ku vam do temy opat pre inspiraciu 🙂 mam v mraziaku naporcovaneho kralika pre malu,ale neviem co s nim,nikdy som zajacie maso nepripravovala 😝 nemate niektora z vas nejake receptiky?

dakujem vam vopred 😵

mirri
20. feb 2010

zoeno-zrovna jsem mluvila s mamkou,ze to nekde cetla o te sunce,ze ta detska ma horsi slozeni nez normalni.
jinak kralika muzes udelat na zelenine-mrkev, petržel, cibule,kmin a pak bud vse pomixovat,nebo jen zeleninu a pridat trochu luciny.jako prilohu ryzi.

mirri
20. feb 2010

jinak u nas oblibena-
nadivka pro mrnousky-Toustový chléb, zelenina, zeleninová vývar, sýr a vejce, masíčko nebo salám ( já dávám dětskou šunku )-vse smichat,udelat takovou nadivku a zapect
take zapeceny kvetak nebo brokolice-brokolice,brambory,mrkev,sunka(nebo jine maso)vajicko,syr,solcanka-vse nastrouhat,nebo nakrajet na kousky a zapect

mikulka
20. feb 2010

mirri: to je super recept s tou lučinou! a ta nádivka taky! Jakou dáváš do té nádivky zeleninu?

mirri
20. feb 2010

mikulka-zeleninu davam podle toho co mam doma.vetsinou-hrasek,brokolice nebo kvetak,mrkev,petrzel.(kdyz mam tak i zelene fazolky)

zoeno.1
20. feb 2010

mirri dakujem za receptik,vyskusam 😉

tamka84
22. feb 2010

baby neviem nájsť podobnú tému, tak sa pýtam vás..Malá má 15 mesiacov a stále sa v noci budí na mlieko, už ju pol roka nekojím takže jej robím umelé mliečko. Dokedy deti papajú aj v noci? už by som sa rada vyspala konečne. 🙂 Budí sa pravidelne každú noc, asi tak 1xdo mesiaca prespí celú noc. a to jej dávam večeru o pol 7mej a ešte o 8mej vypije 210mlieka, takže nechodí spávať hladná. Aké máte skúsenosti?

shaula
22. feb 2010

Tamka - už by nemusela 😉 Já jsem kluky odstavila v noci asi v 8 nebo 9 měsících, to jsem zjistila, že si ze mě dělají jen dudlíka. Samozřejmě se budili dále, ale místo mlíka dostali napít jen vody. Časem zjistili, že kvůli vodě se jim nevyplatí tak často budit, tak spí líp (nicméně někdy v půlce noci je přenesu k nám do postele, nebaví mě několikrát lítat ukládat 😀 ). Tak nám to vyhovuje všem.

f.miracle
23. feb 2010

tamka84, mně se malý taky pořád budí, je mu přesně rok, odstavil se sám v deseti a půl měsících, ale na čajíček se v noci budí pořád a nad ránem pak na mlíčko... 😕 Jinak maso malé děti potřebují až 6x týdně, takže vaříme králičí, krůtí, telecí, zeleninu, jogurty (bílé s čerstvým ovocem), teď po roce jsme začali už i pribiňáky a tvarohové activie, k večeři buď kašičku (hotovou) nebo vařenou rýži s mlékem a ovocem, pohanku, bramborovou kaši, chleba se sýrem... Uzeniny jsme zatím nezkoušeli, ale taky jsem od kámošky slyšela, že baby šunka je ještě slanější, než ta běžná, takže pak si vyberte... to je jako se slazením, všude tlučou do hlavy nesladit, nesladit a my když jsme byli v nemocnici, tak tam byl kojenecký čaj tak sladký, že v něm div nestála lžička 😒

andtka
23. feb 2010

holky a může být UM udělané dopředu v ledničce? Nebo se musí dělat v noci čerstvé. My pořád kojíme, ale už se budí až k ránu, páč jsme úspěšně odnaučili usínat bez prsa 🙂) a chceme přestat kojit.

lalus
23. feb 2010

UM sa musí spotrebovať max. do dvoch hodín od zarobenia, potom už len vyliať 😝 ....aj my ešte pijeme ranné mliečko (medzi 5-6 hodinou ráno) a potom spí do cca 8.00. Riešim to tak, že mám pri posteli termosku s horúcou vodou, studenú vodu a vo fľaške nasypané mlieko. Baterku mám po ruke a nadránom vlastne len zalejem prichystané mliečko. Už som si zvykla, robím to automaticky a hneď potom zaspím 😀

matova
23. feb 2010

mne sa syn tento týždeň úspešne v podstate sám odstavil, takže už niesom jeho uspávací cumlík 😅 zakaždým keď sa prebudí, ALE horšie je , že teraz ani náhodou nezaspí, kým mu nedám mlieko do fľaše. Takže menej často sa nebudí a ešte musím robiť aj mlieko 🙄 . Už fakt neviem kedy sa konečne vyspím. Celúnoc mi ešte neprespal nikdy 😢

standu
23. feb 2010

moja celu noc prespala az po tom, co som ju jednoducho v noci nenakojila (a to mala 20 mesiacov a budila sa na prsnik aj 4-5x, nechala som len ranne kojenie)...dve noci mrncala a klud, ale vzdy sa este do polnoci prebudila aby som ju prelozila k nam do postele...az teraz, ked som ju uplne odstavila a ked sa naucila vecer a doobedu pred spanim vypit UM tak spi podstatne lepsie, v idealnom pripade spi do rana, je to vsak tak pol na pol, vcera bola hore o pol 4, vzala som ju k nam hned zaspala...ale mozem povedat, ze sauz zvacsa aj vyspim 😀 obcas sa vsak ja este automaticky budim na to, aby som ju skontrolovala, prikryla atd 😉
my sme riesili ranne UM (ked sme sa ucili ho pit) tak, ze som pred spanim dala prevarit vodu a len som ju rano ohriala...lenze to mi slecna neranajkovala, tak rano len caj este v posteli, ranajky a mlieko pije potom pred spanim o 10tej.
takze matova, aj my sme prespali celu noc az v 23mesiacoch 😉

matova
24. feb 2010

standu 😉 : veď práve, vyzerá to tak, že sa bude budiť kým mu to mlieko zakaždým spravím. a ja som taká mäkota na toto. neviem ho nechať vyplakať 😒 😀

standu
24. feb 2010

takze uz len pozbierat odvahu, sily a nervy... 😀 😀 😀 😀 ja som sa strasne bala ako ju odstavim...a islo to uplne krasne, vobec neplakala, vravim 2 noci sa asi zo 2-3x prebrala, mrnkala, hladkala som ju a ok

matova
25. feb 2010

standu: to je super že sa to takto podarilo. Ja asi budem musieť počkať kým mu nevylezú všetky zuby- veľmi zle spáva ☹

rioko
25. feb 2010

ahoj holky od kdy se může dávat obyčejný ovocný čaj? vodu nechce, pije dětský granulovaný, slazený teda, ale chtěla bych mu vařit obyčekný sáčkový nebo sypaný, ale nevím jestli je vhodný pro děti - bude mít za 2 týdny tok, děkuji

mikulka
25. feb 2010

rioko: já bych dávala už ted. 😉

shaula
25. feb 2010

Ovocný čaj dávám asi od roka, ale jen proto, že do té doby jsem dávala čistou vodu. Jinak bych dávala hned. 😉

rioko
25. feb 2010

díky holky 🙂

mona01
26. feb 2010

pomoc, Miki mi nechce jíst jídlo, které uvařím já. Od šestí měsíců (kdy jsme začali s prvníma příkrmama) jí jídlo ze skleniček a to jí do teď. Jak uslyší cvaknout víčko.... Když mu upeču kuře, uvidí jinou konzistenci a nechce to ani ochutnat. Teď začal konečně jíst alespoň polívky, ale musím tam dát bujón (bez glutam.) a trochu vegety (bez glutam.), prostě aby to mělo chuť, jinak mi to nejí. Má 14 měsíců. Už mě to ani nebaví vařit, když vím, že to nebude jíst. Tchýně říká, že to musím pořád zkoušet, ale kdyby to alespoň ochutnal. 😒

jankapiknova
26. feb 2010

Ked detom robite ovocne caje aj im ich sladite? Lebo ja nie,sice by som to asi nevypila ale ked jeu to nevadi 😕 Vacsinou pije cistu vodu ale sem tam mu zalejem aj čaj 😉

manika77
26. feb 2010

u nas sa pije len vodicka...cajik mame vtedy ked ideme von aj to iba v zime v lete voda...lebo mi pride take cudne davat teplu vodu 😀

matova
26. feb 2010

mona01: o veľmi zlom prechode zo skleničkovej stravy na normálnu sa dosť písalo v téme tuším moje dieťa nechce jesť- ale pár strán dozadu.

shaula
26. feb 2010

mona - zkus to míchat. Do skleničky přidej trošku vařeného a postupně zvyšuj podíl.