Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

efkas
26. feb 2010

mona,jsme na tom podobně 🙂
já uvařim přílohu,těstoviny,brambor,rýže,červenou čočku...+ nějakou zeleninu a komu přidám vždy pár lžiček ze skleničky 😒 ,snažin se postupně ubírat
je mi líto,že nechce,co jsem uvařila,ale jsem ráda,že alespon něco jí 😝
spíš bych potřebovala poradit,jak do ní dostat něco ,,svačinového",zatim většinu odmítá(přesnídávky,jogurty,chlaba s něčim...)
je kojená,takže snad nestrádá 😨

chalotka
26. feb 2010

ahoj holky, prosím vás dáváte už někdo 2 chody na oběd? Polívku a další? Mám 15ti měsíční dcerku - celkem velký jedlík a připadá mi, že už jí jedna porce nestačí. Ale zase ji nechci nějak překrmovat. Kolik gramů má vlastně takové dítě sníst na oběd?

hancas
26. feb 2010

maminy..u nás to bylo taky pokud vyděli skleničky ok a pokus ne řev,tak jsem to dělala tak že jsem si večer připravila skleničky s mojím jídlem nacpala to do nich a oni když viděli že otvírám skleničku tak baštili a přitom to bylo mé jídlo,tak se musí šidit 😀

matova
27. feb 2010

chalotka: u nás sa zvláda stále len jeden chod, ale keby som videla že to malý v pohode zvládne, tak prečo nie?
pokiaľ vládze a strava nie je príliš mastná, tak by dieťa ani nejak nemalo nadmieru priberať.

brnka
1. mar 2010

Baby, a od kedy deti jedia ovocie aj so supkou /jablko, hrusku/?

lalus
1. mar 2010

ja skúšam teraz...niekedy šupku vypľuje, niekedy ju spapá 😅 Asi závisí aj od typu jablka. My sme mu napríklad zo začiatku dávali dole aj šupu z paradajky, teraz už to papá pekne celé. Myslím, že šupku ako takú jesť môžu, závisí len od dieťaťa, či ju dokáže požuť, alebo mu tam bude zavadzať.

shaula
1. mar 2010

Našim jsem zkoušela dát jablko se slupkou, ale jak ho žužlají, tak tu slupku postupně vyplivují, párkrát se jim i nalepila na patro, takže zatím pořád loupu. Se slupkou dávám akorát hroznové víno.
Ale jinak souhlasím s Lalus, pokud ti slupku zvládnou zpracovat, tak bych ji klidně nechávala.

sherry28
1. mar 2010

brnka: Mareček jí všechno se slupkou (jablka,hruška od 6. měsíce) hroz. víno od 9. měsíce, prostě nikdy jsem neloupala, ale starší synek do dnes jí vše jen oloupané, tomu jsem automaticky vše loupala a do dnes chce vše loupat, takže moje zkušenost, pokud ti dítě slupku jí, tak klidně neloupej, aspoň si ušetříš práci i do pozdějšího věku, ve školce jim ovoce neloupou a syn ho vždycky jí až doma,prostě se slupkou ne.

brnka
2. mar 2010

super, dakujem - vyskusame 🙂. myslela som, ci im to nemoze byt tazke na zaludok so supkou, ked som bola tehotna, musela som si jablka supat, inak mi bolo zle 😝

shaula
2. mar 2010

Brnka - těžké to být může, slupky se opravdu hůře tráví. Nicméně v roce a půl už si myslím, že by slupky jíst mohl (pokud je zvládne pokousat 😉 ).

berenika39
2. mar 2010

ahoj, shaula - s tím jablkem to znám - vnitřek vyhlodanej a droboučky vyplivaný vycucaný šlupky kolem stolku v okruhu jednoho metru....

taky dávám všechno (kromě citrusů a kiwi 😀 ) se šlupkou, funguje to jako super čistírna na střeva 😉 , když sní petr víc hrozna, který miluje a nechce se zdržovat kousáním šlupek, druhý den ráno mu to jde líp.... 😀
i dospělým se doporučuje ovoce neloupat.

brnka
2. mar 2010

hrozno nesupem ani, ani zrnka z neho nevyberam /pokial nie su extremne velke/ a neplanujem vyberat ani zrnka z melonu, nech si nezvyka, lebo napr. MM a jeho rodicia melon so zrnkami nezjedia vobec 😕

lalus
2. mar 2010

brnka, zrnká z melónu nezjem ani ja 😝 ale ináč je to fakt asi len o zvyku....minulý rok som Jakubkovi zrnká vyberala, tento rok mu už skúsim dať aj s nimi - nebude si snáď z minulého leta pamätať, že to nejedol 😅

shaula
2. mar 2010

Brnka - přesně tak, taky nevybírám. Jsou hladká, takže tady nemám strach, že by se s nimi udusili. Nemíním jim to vybírat celý život 😝

nadulici
3. mar 2010

baby chcem sa spytat akou solou solite detom?....malej sice skor nesolim ako solim, na dochutenie pouzivam solcanku...ale zaujima ma ci pouzivate sol s obsahom fluoru?....doporucila mi ju moja zubarka, ako ochrana proti zubnemu kazu..samozrejme len trosicka, ale zda sa mi, ze som tu niekde citala, ze nie je vhodna pre deti? 😕

nadulici
3. mar 2010

a mam este jednu otazocku...kolko mliecka vam drobci asi v roku a pol piju denne?....dakujem

shaula
3. mar 2010

Solím buď Solčankou nebo obyčejnou kuchyňskou solí, ale zásadně bez fluoru. Jestli čistíš pastou s fluorem (a ani to není nutné), tak to je víc než dost. Nedávala jsem ani fluoridové tablety.

kaleilah
3. mar 2010

nadulici ráno a večer 240 ml mlíka, takže 480 ml 🙂

shaula
3. mar 2010

Nadulici - mléko nepijí vůbec. Ráno mají mléčnou kaši a odpoledne jogurt, k večeři lučinu. Ale pít mléko nechtějí, ani UM, ani KM.

jankapiknova
3. mar 2010

nas pije 400ml UM a okolo 150ml KM. 😉

matova
3. mar 2010

nadulici: ja prisoľujem morskou soľou alebo Solčankou a tiež používam bio zeleninové bujóny bez glutamanu.

rimmel
4. mar 2010

ahojte, chcem sa len opytat ci to robim spravne, uz nam je o par dni rok a maly papa 5krat denne, neviem ako rozdielna by mala strava byt po 1. roku, viem presne ktore veci uz moze papat, davame mu uz aj jedlo ktore jeme my s manzelom, zatial ale bez soli.

vajicko uz mozem dat? neni lepsie pockat este chvilku?
maly je bez alergii.

stale ma papat kasu??(davam niekedy na ranajky)

dakujem za odpovede 😉

mirri
4. mar 2010

rimmel-pomalu muze zacit jist co vy a muzes zacit trosku prisolovat.
vajicko-zloutek si uz asi davala,tak muzes zacit s celym,ale opatrne,meho prcka po nem bolelo brisko.kasi maly basti porad.ja mu ji davam na veceri,ono ted kdyz mu lezou zuby,nic jineho nechce.

rimmel
4. mar 2010

no uz papa takych 40%to co my, vcera sme mu dali prvykrat kolozvarsku kapustu 😀 a to vajicko neviem, niesom si ista, zltok mal ale uz som mu dlho nedala, hovori sa ze vajicko je velmi silny alergen, neviem ci neni lepsie nepockat ??
moj sa za kasou nejde zadrhnut, cize ju davat nemusim? mozem mu namiestotoho dat co ja viem, chleba na ranajky? vies, ze cu mu to nebude chybat, nejake ziviny? 😅

rimmel
4. mar 2010

aeste som sa chcela spytat, kedy sa ho mam ucit krmit sameho?

mirri
4. mar 2010

tak ja mu lzicku davam snad od zacatku prikrmu,no po jidle to u nas vypada zajimave... 😀 radeji ji rukama-tak mu jidlo krajim na kousky,at se muze krmit.
pokud ti ji jogurty,syry a pije mlicko,tak ani tu kasi nemusi...na snidani davam chlebik se sunkou,syrem(ten u nas moc nejde)muzes dat i jogurt,nekdy i kousek buchty....

rimmel
4. mar 2010

hej hej, jogurty aj syry papa uz dlho tak teda na kasu sa vykaslem a dam mu radsej chlebik s maslom a sunkou, ten lubi 🙂 diki 😉

ps. robila som pirohy, tie mu velmi chutili 😀 (ale bez tvarohu)

rimmel
4. mar 2010

a baby este daco sorry, do kedy treba davat malemu mliecko, konkretne UM v pripade ze prestanem kojit?

jankapiknova
4. mar 2010

nas maly papa vajičko uz dost dlho,zacala som zltkom ale uz papa aj bielok, aj vajičkove polievky mu uz dost dlho robim a nemal ziadne reakcie, ale bielok ze je silny alergen tak radsej pomaly by som zacala. 😉 Ale viac menej papa vsetko uz snami, ale mlieko je jeho No1. 😉

brnka
4. mar 2010

ahojte, este by ma zaujimalo, cca kolko piskot davate svojim detom denne? mam pocit, ze maleho chyta pazravost, tak to nechcem prehanat......