Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

alti
29. mar 2010

rioko: u nás je to stejné ani chleba ani rohlík mu nejede a taky jsem zkoušela mazat vším možným, opakovaně tak za 4-5 dní zase ráno zkusím namazat a tak pořád dokola, doufám, že jednoho dne to vyjde. 🙂
Dokonce před 10 dni snědl půl chleba (bez kůrky) namazaný máslem a nakrájený na kostičky. V židličce to nechce, tak jsem mu to dala na dřev. prkýnko a seděla jsem u něm na koberci kde si hrál a semtam nabídla jestli nechce a on si vzal a slupl to. Druhý den to ovšem už zase nechtěl. Nejraději snídá kolem 9h jogurt nebo lipánka. Po probuzení pořád ještě kojíme.
Samostatně bez pečiva sní tvrdý sýr, kousek šunky,okureček ap.

rimmel:Sendvičový jsem taky zkoušela a nechtěl - ještě ho zkusím opéct v topinkovači jestli si to nedá na chroupání dobrý tip.

rioko
29. mar 2010

na to chroupání to by mu možná chutnalo má rád suchary, díky za tip
já jím vždycky před ním, snídáme spolu, někdy se natahuje po mém tak mu kousek odlomím - pokud mám to stejné nebo dám nenápadně jeho kousek, ale i tak sní jeden dva kousky a končí, v obchodě se po rohlíku natahuje a je úplně šťastný když mu ho dám, ukousne špičku a letí to na zem 😀

berenika39
29. mar 2010

rimmeĺ, jak jsen´m už ted celkem otrkaná a petr jí všechno, uzené maso a ani vývary z něj nedávám, musí se na to uzení dávat všelijaké soli, něco jiného je možnná uzené z domácí udírny, nevím, ale to kupované uzené maso je celkem děs. Dělej pochopitellně jak myslíš, ale bez toho určitě vydrží a neuteče mu nic. Na drihou stranu když od vás ochutná,, není konec světa, ale u nás uzené sice občas je, ale malému nedávám.

p.s. petr objevil kyselé okurky. vypadá, že je těhotný 😀 😀 , vyškemrá denně a má to jako odměnu místo sladkostí, které plive. Tváří se u toho jak kdyby jedl něco náramně výtečného a všichni se bavíme....

rimmel
29. mar 2010

mas pravdu berenika, neutecie mu... 😉

chiwule
29. mar 2010

janetty, pls hoď mi do IP tvůj mail, koník neumí posílat soubory 😉 ráda pošlu...

leca
30. mar 2010

ahojky chiw, suhlasim s Tebou, velmi by ma zaujimala vhodna strava pre mojho syna, mohla by si mi to tiez preposlat???

gartneroval
31. mar 2010

Ahoj,chci se zeptat, jestli i vašim tak 15ti měsíčním prckům stačí na snídani mléko, Nikča vypije ráno 160-200ml mléka Nutrilon a o další snídani nějak nestojí, tak má až za 2 hodiny ovoce.

rimmel
31. mar 2010

😕 😕 vsak ked je zaplnis brusko mlieckom jasne ze nieje hladna

my mame iba rok a davam poriadne ranajky .t j. ovocie ci chlebik..

mliecko je pitie, nie plnohodnotne jedlo 😉

rioko
31. mar 2010

Vojta má taky ráno mlíko a to tak 150 a stačí mu to, nebo jogurt

rioko
31. mar 2010

když ale děti nechtějí pečivo a jiné jídlo tak i mlíko je ok říkala mi to doktorka - nebo prý kaše, ale tu Vojta taky nejí, myslím že lepší mlíko než nic

gartneroval
31. mar 2010

Nevím kdy jindy bych jí to mléko dala, pak už má ovoce, oběd, potom třeba jogurt, chlebík, a večer kaši, nebo polévku. 😲

rimmel
31. mar 2010

no tak to ano, ak nechce nic ine 🙂 ale myslim si ze je dobre deti ucit poriadnym ranajkam..ja som mojmu mlieko na ranajky nidky nedavala 😀 resp po prebudeni si cucol cece, zobudili sme sa a o chvilku papali.

rimmel
31. mar 2010

gart mliecko je pitie 😉 cize hocikedy..ja osobne kojim a to hocikedy cez den ked ma chut a potom ked ide spat cez den.

rioko
31. mar 2010

rimmel ale i v tomhle věku mají mít děti cca 500ml mléka, takže i když započítáš jogurt třeba, bez pití mlíka to nedáš - je to důležité na vápník a podobně, takže si myslím, že určitě nevadí když dá mlíko ráno a pak má svačinu

gartneroval
31. mar 2010

Já vím, že v tomhle věku je to už spíše pití, ale přes den by mi ho do pusy asi nevzala, tak když mi ráno vypije těch 200ml, tak má alespon půlku mléčné dávky za sebou, nebo už to tak nemám brát? Pořád platí 500ml mléka, že? Samozřejmě jogurty, kaše atd.
Rimmel- a když si tak pocucává mlíčko přes den, tak ti normálně papká všechny jídla jak má?

rioko
31. mar 2010

pokud jí to stačí a nemá hlad tak bych to neřešila, nebo zkoušet dávat něco jiného trochu a zapít mlíkem, já to neřeším, jsem ráda, že si dá ráno to mlíko - a jinak Vojta by mohl mlíko pořád, ale má ho ráno, před spaním a v noci, protože se pořád jednou budí

gartneroval
31. mar 2010

Rioko, máš pravdu proč to řešit,vždyt mléko je ještě pořád důležité, a fakt nevím kdy jindy bych ho dala zajímalo by mě jak je to ještě u jiných.

rimmel
31. mar 2010

gartneroval ano papa mi krasne 😉 plus pije mliecko aj v noci.

a ano viem ze maju mat 500ml mliekadenne aleto neznamena ze to ma mat na ranajky namiesto stravy..ale to je uz na kazdom, ako mu to vyhovuje 😉

rioko
31. mar 2010

rimmel ale když mlíko jindy nechce a ráno ano tak si myslím že je to jenom dobře, že ho vůbec vypije a pokud přibírá jak má tak je to v pořádku, každé dítě je jiné a některé prostě na snídani nic jiného nechtějí - moje neteř třeba do 3 let snídala mlíko nebo kakao a nic jiného nechtěla, jinak jedla pěkně a je zdravá

rimmel
31. mar 2010

rioko hej mas pravdu 😉

berenika39
31. mar 2010

gartneroval, chci tě uklidnit, že u nás snídaně je nula. rimmel, ono se to mění, mají svoje období, a myslím, že je lepší je nechat, at si sami řeknou, co ano a co ne. to všechno za předpokladu, že normálně trošku přibírají a jedí přes den normálně. petr ted snídani asi měsíc totálně bojkotuje, prostě ani ťuk. jsem z toho trochu nervozní, ale dám mu na talířek to, co má rád a mlíko. jí, dobrý, nejí, dostane za dvě hodiny jogurt. nutit ho nemá smysl.

chiwule
31. mar 2010

AHOJ holky, díky evisce83 jsem zjistila, že dokumenty, o kterých jsem psala, jsou také volně k dispozici na http://www.kojeni.net/prikrmy.php. Jedná o stejnou sestru, máme je ze stejného zdroje. Takže můžete mrknout rovnou tam 😉

egyptanka
1. apr 2010

Ahojte dievcata, blizi sa nam rok a ja uvazujem ako dalej zo stravou ... viete mi dat nejake tipy, lebo mne dochadzaju napady a citat 139 stran tejto diskusie mi pripada vycerpavajuce.

U nas to funguje zatial takto
6,30-7 kojenie
7,30-8 ranajky (ovocie, jogurt s ovocim, rohlik s lucinou) + cajik ... najviac ju berie rohlik s cajikom 🙂
10 - polievka (zboznuje zeleninove polievky s vlockami (pohankovymi, ovsenymi, z prosa)
spanok
13 - 14 - masko so zeleninou (stale robim prikrm bez soli, len bylinky a vsetko spolu /nemixujem/)
18 - kasa alebo jogurt s ovocim
19 - kojenie (teda ak sa da tomu nazvat kojenie, lebo po veceri tomu vela uz nedava) 😉
spanok az do rana bieleho 😎

eviska83
1. apr 2010

Ahojte
Co si myslite o jogurte Activii? Mozem davat? skusala som zatial len biele - velmi im nechutili- davala som dotoho cerstve ovocie- tiez nic moc. tak by som chcela vyskusat - je to vhodne? 😵

zoeno.1
1. apr 2010

ahojte, k tym ranajkam chcem napisat nasu skusenost.myslim,ze je trochu rozdiel ci je dieta kojene,alebo dostane UM...z vlastnej skusenosti pisem,ze mala ked som ju kojila,tak sme to mali tak,ze rano po prebudeni dostala prsnik a potom sa pekne naranajkovala,zjedla chlebik s niecim namazany a este k tomu kysle mliecko....no a mala rok aj 2 tyzdne a odstavila sa mi uplne,tak jej odvtedy davam UM a uz ranajky nechce....zasyti ju asi viac 😉 teraz s odstupom casu si myslim,ze sa vlastne skrz to odstavila,lebo mala v ponuke daco chutnejsie 😅 co uz....

eviska ja som davala obcas aktiviu,ale len bielu,takze ti neporadim....nasa papa z mliecnych vyrobkov len biele jogurty,kysle mlieko,um a syr (hlavne kiddiboo) 😅

chiwule
1. apr 2010

eviska, activia není moc dobrý jogurt, podívej se na složení co všechno obsahuje navíc. Porovnej treba s bílým Kunínem, Choceňským, Olmou... Zkus Choceň a jestli ani ten nebude chtít bych se moc divila 😉 ne, dělám si legraci, zkus prostě jiné bílé jogurty, které nebudou tak kyselé.

jankapiknova
2. apr 2010

ano activia aj ked robili prieskum v niejakych novinach to bolo,tak activia bola medzi poslednymi a najlepšie dopadli podla zloženia tie najlacnejšie kauflandacke. Tak isto to bolo s džusmi,najdrakšie najhoršie a lacne obyčajne najlepšie.
Drahe su len značky a obal ale vnutro nič moc 😉

moda08
2. apr 2010

tak můj malej má naopak activii rád, kupuju mu tu klasickou bílou (tmavě zelená) a složení je tam teda OK

eviska83
2. apr 2010

Ahojte
No keby som bola na svk tak takyto problem urcite neriesim ,ale tu je ten vyber jogurtov dost obmedzeny 😒

jankapiknova
2. apr 2010

eviska ani ja niejak nevyberam ktore jogurty,len som reagovala na to čo pisali, ale v podstate papa rozne aj actviu sem tam aj milačikov....proste striedam to. 😉