Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

rimmel
2. apr 2010

a baby len sa chcem ujistit..ja jogurty nedavam nakolko dost kojim, je to ok? alebo aj tak by mal papat?? inak mu chuti biely jogurt ale uz som dlho nekupila, nejak ma to nenapadlo..

egyptanka
2. apr 2010

Aktivia nie je vhodná kvôli nízkemu obsahu tuku. Pre deti su vhodné jogurty s obsahom tuku 3.5 percenta a vyšším. V tomto veku su tuky dôležité na rozvoj mozgu. ;)

egyptanka
2. apr 2010

Rimm, nemusíš, ale ja by som ho dávala, aby si dieťatko zvykalo aj na iné mliečne výrobky a po skončení kojenia nemalo problémy s inými mliečnymi výrobkami.

wild.horses
2. apr 2010

eviska... maleho stale kojim, ale len pred spanim a v noci alebo ked je upset pocas dna. Jogurt davam tak raz za den alebo dva, plnotucny. Je to jogurt z lokalnej farmy. Tiez ma rad petit fl... ci ako sa to vola. Ja som mala prave na slovensku problem s vyberom, v podstate len zvolensky vyhovoval 😉

My tiez este nesolime.

rimmel
2. apr 2010

egyp. no jogurty viem ze lubi ale toho sa teda nebojim on spapa vsetko 😅 teda diki 🙂 len ja sa potom bojim aby tych.ml.vyr.nemal privela 😕 to sa moze? ze predavkovat mliec.vyrobkami? lebo papa syry a maslo

luciaanna
2. apr 2010

Ahojte. Môžem sa opýtať, aké syry drobcom dávate papať? Ďakujem za radu. 🙂

rimmel
2. apr 2010

Ja davam eidam, emental a cheddar 😉

eviska83
2. apr 2010

Takze activiu teda nie.... diky za rady 😵
wild- takze pettit fillous (tusim tak sa pise) je vhodny? no musim pokuk aj na neakej farme- vidis to ma ani nenapadlo 😉
A ja davam zatial len eidam- my cheddare vobec nemusime 🙂

rimmel
2. apr 2010

eviska a vyskusala si viacero druhov? mnaaaaam 😝 🙂 🙂

rimmel
2. apr 2010

a ementale nedavate nikto?

eviska83
2. apr 2010

rimmel- asi 3 - a ani jeden nechutil tak neexperimentujem- ved porad ktory chuti vam a vyskusame 😵
emental som este neskusala 🙂

rimmel
2. apr 2010

skus cathedral 😉 alebo the lake district cheese... 😉 ale tie su tusim strong, mature..

mne dokonca niekedy viac chuti hocijaky mild, dost sa podoba na eidam..alebo ne? ja uz ani neviem ako taky klas.slov.eidam chuti ☹ 😅

wild.horses
2. apr 2010

my davame mild chedar, ale asi najlepsie chuti emental z lidl. je taky sladkejsi. mature syry este nedavam a kukam tiez na obsah soli, ked nezabudnem. krajam ho na tenke pasiky nie na kocky, tie sa mu tazko papali. tiez cheshire nie je zly-lebo sa drobi.
niekedy mu robim zapecenu zeleninu so syrom, ma rad aj ten roztopeny syr na vrchu.

aku narodeninovu tortu si malym robila?
ja som dnes konecne spravila piskotu s jahodovym dzemom a zelatinou a smotanou.
jogurty su celkom dobre z longley farm, z yorkshire, ale hociake lokalne budu iste lepsie ako nejake komercne znacky. teda-moj nazor 🙂

eviska83
2. apr 2010

no vidis emental z lidlu kupujeme aj my- tak skusim dat drobcom.Ja tiez davam pasiky- lepsie sa im to tak je 🙂
No ja som sa na tortu necitila - objednala som si u jednej slovenky 🙂
aj nasim chuti zapecena zel. so syrom 😵
no a ceddar teda vyskusame- diky za rady 🙂

janec79
4. apr 2010

co sa syrov tyka, ja davam malej tiez povacsine emental, niekedy eidam a chedar, ale najviac emental. Ja uz nekojim, takze s jogurtikmi sme zacali asi v 11 mesiacoch - zacala som a dodnes davam bielu activiu kvoli tym probiotickym kulturam, aj dr schvalila, vyskusala som aj nejake ochutene, s tym mala nema vobec problem, co je len trosku sladkave, to jej 2x nukat nemusim 🙂
spytam sa vas, od kedy davate papriku, uhorku??

rimmel
4. apr 2010

janec papriky sa mozu od 10m a uhorka uz nepamatam(tusim 8) ale vy kludne mozete oboje 😉 ja som papriky davala od 10m, cervenu myslim ze aj skorej, ale niesom si ista. uhorku od 8m, samotnu kruzok osupany do rucicky nech si papka. 🙂

janec79
4. apr 2010

rimmel: ja som papriku moc neskusala, lebo nasa, aj ked nejaky ten zubok ma, niekedy ich moc nepouziva a hlce, ale zajtra na ranajky vyskusam, spravila som jej vajickovu pomazanku, tak k nej nakrajam papriku na malinke kusky a uvidim...

rimmel
5. apr 2010

janec no ja som veru cerstvu este nedala , mame sice 6zubkov ale ako hovoris...ja mu ju davam napr v rizote, uvarenu 🙂

jankapiknova
5. apr 2010

našmu malemu viac než paprika chutia rajčinky, tie papa s chlebikom alebo aj samotne 😉

smardik
6. apr 2010

holky si myslíte o jogurtu dobrá máma a o pribináčku, lipánku apod?

avuska19
6. apr 2010

baby vy si myslíte, že aktivia nie je vhodná?lebo ja dáva hlavne tú, iné jogurty mi moc nechce, ešte tak miláčika. čo iné skúsiť?

jankapiknova
6. apr 2010

avuska ja som len raz videla prieskum jogurtov a davali im treestne body a 0 tresnych bodov a teda najlepšie dopadol kauflandacky-Vian jogurt a na poslednom mieste bola activia so 17 zlymi bodmi 😕
Ja striedam malemu jogurty a v podstate spapa skoro všetky, nedavam pribinačka 😉

egyptanka
6. apr 2010

avuska, ten kaflandacky jogurt je super, alebo moja moze aj ProBio od Raja alebo zvolensky jogurt. Ta Activia uz ide do nozkotucneho jogurtu co pre deticky naozaj nie je vhodne.
smardik, v pohodicke, pokial ti to papa ... 🙂 ... dokonca som niekde zapocula, ze Lipanek je lepsi ako Pribinacek ... neviem co je na tom pravdy.

smardik
6. apr 2010

egyptanka nepapá já mu to nedávám, dává jihočeský a holandii, jen mě to zajímalo protože jsem na tohle téma měla včera malou neshodu s kamarádkou

jankapiknova
6. apr 2010

smardik - ked ono každy ma iny nazor tak su potom nezhody 😉

egyptanka
6. apr 2010

smardik, tie u nas tazko dostat ... ja davam tiez len biele jogurty, ochutene vlockami a ovocim, ale minule som mala v chladnicke krizu tak dostala ovocny, ale snazim sa vyhybat co budem sa snazit vyhybat co najdhlsie, aby nedostavala cukor v jedle ...

chiwule
6. apr 2010

smardik, "jogurt" dobrá máma moc není jogurt, podívej se na složení a přídatné látky, je jich tam hromada, a porovnej s nějakým opravdovým jogurtem, kde kromě mléka a kultur není nic jiného 😉

rimmel
6. apr 2010

ja nedavam jogurty ale zvykla som davat a to biele, osladene neplanujem davat z toho isteho dovodu ako egyptanka 🙂

smardik
6. apr 2010

jankapiknova jo to máš pravdu proto se ptám

rimmel já taky dávala bílé ale malý mi je pak začal odmítat jíst takže má ochucené

chivule souhlasím, mě zajímal váš názor já to nedávám a nemám v dohledné době ani v plánu

rimmel
6. apr 2010

smradik kebyze sa to stane nam tak skor to riesim tak ze do bieleho jog.dam cerstve ovocie 🙂