Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

smardik
6. apr 2010

rimmel ani tak nechce ☹ zkoušela jsem

egyptanka
6. apr 2010

Inac u nas hit, ktory zje aj o polnoci ... obycajna kasa (psenicno celozrnna instantna kasa Otesanek Bio), ktoru spravim taku hustu v troske vody, zmiesam s bielym jogurtom a polkou roztlaceneho bananu a ide sa po tom utlct. 🙂

rimmel
6. apr 2010

smardik no tak potom nic nenarobis 😉 aspon vies ze si skusila 🙂

egyptnaka to verim! 😀

germik
6. apr 2010

baby, od kedy sa može dávat Mozarella syr? My sme včera boli na navšteve, som si odbehla a malá medzitým spráskala asi 3 menšie kusky 😝 No daj na chvilu dieta na starost navšteve 😠 Ale že jej strašne chutil 😉 Malá je v pohode, žiadne bolesti bruška
A už učíte detičky papat samostatne lyžičkou? Ževraj niektoré maminy učia od 8-9 mesiaca....ja som to teda doteraz zatial neskušala 😕 Odkedy by sa malo?

janec79
6. apr 2010

ahojte,
germik: Vzdy ked papame, mam dve lyzicky, jednu pre mna a jednu pre malu, velmi by sa chcela krmit sama, no len keby to necham len na nu, tak by sa asi moc nenajedla a jedlo by bolo vsade 😉 ale kazdopadne snaha je aj z mojej aj z jej strany.
Neviem, od kedy mozzarelu, ale urcite 3 kocky nic nespravia, ved ju nebude papavat kazdodenne. Nasla som zopar receptov s nivou-vhodnych od 1.roka, tak ked je niva ok, mozarella snad tiez😉

ste tu rozoberali jogurty a prieskum kde sa pridelovali jogurtom body-co sa okrem zlozenia hodnotilo?? lebo obsah si lahko precitame... My papame bielu activiu, ale zijem mimo sr a tu na vyber vela bielych jogurtov nie je, ochutene jej zatial nedavam, sem-tam primiesam ovocie. Ja na bielu activiu nemozem povedat kriveho slovka, ked sme mali problemy so stolicou, nacas sme vynechali vsetky mliecne vyrobky a postupne som zacala od activie-ako nahrady probiotik a teraz uz dlhsie ziaden problem (klop klop)

germik
6. apr 2010

janec - no ja osobne by som malej Nivu určite nedala, ani žiadny plesnivý syr.... To už tá mozarella sa mi zdá lepšia 😉
a k tým jogurtom - my papame najčastejšie Hollandia jogurty, sú fakt dobré a kvalitné /ale ja žijem v cechach/ a doktorka mi tiež sama odporučala Activiu takže jej ju tiež sem-tam dávam. Parkrát som jej dala aj ochutené, ale vačšinou dávam biely jogurt s čerstvým ovocím, to jej moc chutí.. A viacmenej to musím takto dávat, lebo keby jej dam len ovocie, po hodine by kričala od hladu 🙂

rimmel
6. apr 2010

germik ja neucim na lyzicku zatial, podla mna to nema vyznam lebo aj tak by to nedokazal, je nato primlady....ale kazde babatko je inak zrucne 🙂
a mozarella je uplne v pohode si myslim.

avuska19
6. apr 2010

janec79, aj my sme práve preto s bielou aktiviou začali, super nám pomohla na kako a teraz je pre nás proste naj.

egyptanka
6. apr 2010

Baby aj vam sa pochvalim ... dnes som Natalke prvy krat servirovala obed na dospelacky sposob ... masko zvlast, zemiacky zvlast a zeleninka zvlast 🙂

jankapiknova
6. apr 2010

a čo mala ? spapkala? 😵

egyptanka
6. apr 2010

janka, hej hej chutilo, myslim ze aj to servirovanie ju zaujalo ... 🙂

jankapiknova
6. apr 2010

to je dobre. Naš maly je najradšej z našich tanierov,neda nam kludne najest 😉 a zo svojho najradšej všetko rozhadzuje 😒

egyptanka
6. apr 2010

janka, no ja pomalicky uz chcem malu priviknut na take dospelacke servirovanie a prechod na dospelacku stravu ... a to si zatial neviem predstavit, ako to prebiehalo u vas?

rimmel
6. apr 2010

egyptanka my uz papame dospelacku stravu ale este bez toho aby sa sam krmil 😅 vcera sme mali kacku a lokse a kapustu a krmila som ho rukami, inak to neslo, vies ze do placky zabalit masko a kapusta a sup do pusy. inak papame vsetci spolu za jednym stolom, tak hadam daco obkuka..on fakt ked mu dam lyzicku, jedlo mame po celej obyvacke 😀 a vase deticky normalne si vedia nabrat na lyzicku a dat do pusy??? ja si toani predstavit neviem

rimmel
6. apr 2010

a tanierik tiez pre neho nedavam..vsetko by skoncilo na zemi 😕

egyptanka
6. apr 2010

rimmel, no Natalka sa sama este nekrmi, ale doteraz mala vsetko pomiesane v jednej miske, tak pre mna je to pokrok ... no ked je muz doma tak obeduje s malou, ja sa pri nej nestiham najest ... 😉

jankapiknova
6. apr 2010

no u nas tiež tak niejak ,asi by vsetko skončilo na zemi. Polievku dam pred neho ale krmim ho a on ma tiež ližičku ale ešte sa nevie pekne sam napapat,skor sa stym hra.A druhe vačšinou chyta do ručičky,študuje rozobera... 😀 ale je tym vačšinou tak zaujaty že ho aspon dobre nakrmim 😉

rimmel
6. apr 2010

jaaaj tak...no moj zase rad papa takze ho zaujat netreba ale fakt sa "bojim" mu dat tanier pred neho ... jedine co mu davam je kusky chleba alebo kusy ovocia..ale take ze loksa kapusta kacka..by na mna kukal 😀

egyptanka
6. apr 2010

rimmel, hej aj ja mam taky strach ...

jankapiknova
6. apr 2010

to hej ovocie,chleba,rožky...v pohode, minule aj zemiaky sam spapl s lyžičkou aj ked teda najčistejšie okolo neho nebolo 😀

mikulka
13. apr 2010

Holky, myslíte, že mohu dát dítěti rok a půl starému brynzu?

shaula
13. apr 2010

Mikulko, já bych už dala. Koneckonců je to sýr (nebo něco podobného 😀 😅 ), tak proč ne, vždyť toho nebude jíst kila 😉 Ale jak tě tak čtu, tak jsem dostala přííííšernou chuť na bryndzové halušky 😵

germik
13. apr 2010

Mikulka - ja by som tiež dala, vhodná je termizovaná /pasterizovaná/. Asi večer tatovi spravím tie naše halušky, to bude doma radosti 😀

rimmel
13. apr 2010

jezis baby ticho! ja o bryndze mozem jedine tak snivat 😢 😢

inac
14. apr 2010

Nam dr. vellmi odporucala majovu bryndzu. takze uz coskoro sa nase deticky mozu tesit na mnamkove natierky a bryndzove halusky. 🙂 Vraj nie v obrovskych mnozstvach, lebo je velmi tucna, ale tak primerane je velmi fajn. A tiez mame ponuknut aj zincicu, aspon za lyzicku, obsahuje kopec prirodnych probiotik. 🙂 no a my mame 16 mesiacov

rimmel
14. apr 2010

baby co hovorite na nivu??

kijonkova.k
14. apr 2010

Nivu bych nedávala ještě,přece jenom je to plísňový sýr.Já nedávám malé ani teď a to má dva roky.
🙂

rimmel
14. apr 2010

aha a odkedy sa teda plesnove syry mozu?

kijonkova.k
14. apr 2010

To nevímale myslím,že je na to času dost.Jako omáčku třeba,která projde varem je něco jiného,to bych asi dala,ale teda ne moc často.

rimmel
14. apr 2010

no idem to kuknut na nete podom dam vediet 😀