Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

egyptanka
27. apr 2010

ja som uz pouzila KM do varenia ... krupicova kasa a v pohode. Ale stale kojim ...

dvojka
2. máj 2010

Tak u nás vaření z KM nepřipadá v úvahu,malá je po něm šíleně zahleněná a to nemluvim o ekzému 😖

dancul21
3. máj 2010

Ahojte dievcata, aj nas maly ma len 12 mesiacov, ale ja som ho zacala prikrmovat uz na 4.mesiace.. a dievcata, ziadne mixovanie.. a hlavne vela polievky.. u nas polievocka nesmie chybat.. niekedy sa stane ze na obed zje len polievocku a druhe az pootm..Ja som tiez jedna z tych mam, co vela veci nedovoli, tiez si robia vsetci zo mna srandu.. ale nech.. Ale nie som zastancom mixovania a hlavne flasticiek, potom to tak aj vyzera, ze dieta ma 1,5 a nechce prehltat..To je moj nazor.. Takze ak vám mozem z vlastnej skusenosti poradit, nemixujte, maximalne vidličkou popucit,, ved on sa to nauci..Takze vam drzim palce..

jankapiknova
3. máj 2010

ahojte,ja som na začiatku mixovala a nebol žiaden problem s kuskami,pekne sa naučil postupne a teraz spapa všetko aj masko požuje 😉

rimmel
3. máj 2010

aj ja som mixovala asi mesiac, max dva a krasne mi papa 😝 😀

u2jana
3. máj 2010

ach jaj,
tak mi papame malo a zle... a som vdacna, za kazdu pomixovanu lyzicku, co do nej dostanem...

berenika39
3. máj 2010

vždyt jo, tohle má každý dítě jinak, někdo se naučí brzo, někdy se mixování prostě táhne dlouho, to nejde říct: nemixujte.
petr jí normálně všechno, mixovala jsem mu hlavní jídla tak do 9tého měsíce, ale třeba ovoce - když chci, aby ho jedl dost, každé odpoledne nakrájím do misky kopec všeho a tyčovým mixerem to rozmixuju na přesnídávku. a je mu 20měsíců. nevidím v tom problém. u2jana, v klidu mixuj.

u2jana
3. máj 2010

berenika:: (nie celkom) v klidu mixujem 😉 ... ine mi ani nezostava...

rimmel
3. máj 2010

baby je normalne ak dieta zrazu zacne preferovat sladke? resp bol teraz chory malo jedol , asi 5dni, teraz mu je lepsie, resp uz je OK ale papat nic moc ☹ papa chleba a ovocie, inak nic moc..hocico sladke tiez spapa..a hlvne take co sa moze tym sam krmit..?? 😒

rimmel
3. máj 2010

inak on bol velky papkac, jedol doslova vsetko....ked bol teraz chory ani hrozno nechcel ale teraz ho uz chce, to iste s bananom, cize ja viem ze uz chory neni a ked bol nebala som sa o to ci dost je, hlavne ze pil vela tekutin..ale uz tomu je vyse tyzdna odkedy ochorel a .....

berenika39
3. máj 2010

rimmel, to se děsně mění, neboj, mají taková období, střídá se to, objevují pořád nové věci, ted přišel na chut sladkému - třeba prostě podvědomě funguje, že potřebuje doplnit energii po nemoci. neřeš, dej mu na co ted má chut, tím nějaké stravovací návyky rozhodně neohrozíš, pokud je to je to krátkodobé - měsíc, dva...nic se neděje. týden není dlouhá doba.
petr to taky má tak, někdy jí ochotně všechno, někdy stávkuje, někdy je na ovoci, někdy na sýrech, já si myslím, že pokud není zásadní problém s jídlem, myslím takové to - vůbec nejí - tak si sami řeknou, co potřebují a co jim chybí. dávám pozor na to, aby měl každý den od všeho trochu, mimo hlavní jídla prostě kousek ovoce, zeleninu, sýr, jogurt.

rimmel
3. máj 2010

berenika dik presne toto som potrebovala pocut, ja sa snazim nestresovat okolotoho ale prave to sa snazim aby mal kazdy den kusok toho kusok hentoho ale to sa proste neda ked on vsetko vypluva..ale dnes na obed mi spapal napr dve lyzicky jedla a potom ukazoval na hrozno ze to chce a ine mi nepapal iba kopec hrozna 😅 tak ho teda necham tak a nebudem stresovat, znie to logicky co hovoris dakujem 🙂

moravanka
3. máj 2010

u2jana, my budeme mixovat asi taky dost dlouho. dcerka malo papa a kdyz to pomixuju, tak ji to jde lip a rychleji a vic spapa. kdyz jsem jen pomackala, snedla toho o polovinu! min nez normalne, dyl to trvalo a pak uz se zacala na stolicce kroutit a chtela ven. takze mixuju.

rimmel
3. máj 2010

dokonca sme boli vcera v restike a normalne sa on vzdy natahuje a cche papat co my a teraz som mu davala a on si to prezrel a zahodil 😕 papal iba chleba a keksiky, ktore mam v kocari vzdy v pripade ze place a ja ho nemozem z kocara vybrat, ked dakam ideme. a este tam spapal patizon vyprazany v nejakom medovom obale, cize to bolo dost sladke..

berenika39
3. máj 2010

rimmel 😉 . já vím, teorie je fajn, ale když pak vidím jak nejí, taky mě to nenechává v klidu. ale snažím se 😉

rimmel
3. máj 2010

moravanka ale ved to je normalne ze papaju pomalsie ked to neni pomackane! 😅 😀 a tak to ma byt, musia sa to predsa naucit..a to ze spapa menej, no ano, lebo ked mixujes tak sa objem jedla zmensi....

berenika39
3. máj 2010

mě se osvědčilo mu dávat kousací 😉 jídlo v době, kdy byl v poho, odpočinutý, spokojený...večer nebo před spaním jsem mixla, aby se najedl a šel chrupat. postupně jsem to míchala, mixované s trochou kousků, pak jsem přestala vrčet - stejně se mixeru dost dlouho bál 😉 😉 😉

moravanka
3. máj 2010

rimmel, kdyz nemixnu, tak sni jen 40 ml a to ji staci na 4 hodiny. ono se ti to lehko mluvi, kdyz ti maly slupnu vse bez problemu, ale kdyby jsi mela nepapaci ditko, tak bys to videla jinak. kdyz mixuju, tak sni 100 ml. jinak si okusuje ty ryzove chlebiky nebo kukuricne krupky, takze kousat umi. ale kdyz ma papat normalni jidlo, tak par nemixovanych lzicek si vezme, pak ji to prestane bavit a je konec.

dvojka
3. máj 2010

tak my teda taky pořád mixujem,Anetka jak je furt nemocná tak nerozmixovaný jídlo prostě nedá a tak mixuju,né úplně dohladka,ale na pyré

jindri
3. máj 2010

Já jsem mixovala do nedávna. Líp a víc toho zbaštila, tak od 14měs. má mnohem radši kousky, víc jí to baví - ani brambory šťouchaný mi nechtěla jíst, když je jen pokrájím, baší o sto šest. To samé s ovocem, ale jablíčko radši strouhám.
Taky už se zkouší krmit sama, má svou lžičku a už i něco nabere a strefí se do pusy, ale po jídle jsme zapatlané obě dvě plus blízké okolí. Ještě, že máme psa, který to nahrubo vyluxuje 😀

rimmel
3. máj 2010

moravanka no to mas pravdu, kebyze mam nepapkaca robim cokolvek len aby papal 😉

rimmel
3. máj 2010

aj ked maleho bolelo hrdlo tak mal radsej mixovane no bala som sa mu to davat casto aby si nahodou nenavykol a potom mi ine nejedol..ale v pohode todopadlo 🙂

rimmel
3. máj 2010

ale zase si myslim..ale toje iba moje zmyslanie, ze moravanka ked ti spapa 40ml nemixovaneho hovoris ze jej to vydrzi 4h tak to je fajn nie? moj aj tak papa kazde 3 koli metabolizmu. no a ked jej das nemixovane..teda to vyzera ako vacsia porcia.
priklad 40ml nemixovaneho moze vyzerat ako 60ml mixovaneho cize ked jej das tych 40ml nemixovaneho zaludok to krasne naplni a nebude hladna.. 🙂 vies...ked zjem dve jablka sama mi to pride ako dost.ale ak si ich nastruham je z toho nic a ked to spapam , kludne by som zlupla aj dalsie dve.

lenka1smejka
3. máj 2010

rimel ako casto davas malemu jest?Mala je takto-
05:00-120ml mlieka-viac nechce
08:00-100ml mlieka
9:00-ovocie niekedy 2jablka alebo banan s kiwi jednoducho vzdy 2 kusy
11:00-obed asi 190ml
14:00-polievka asi 190ml
16:00-jogurt ako kedy ale asi 125ml
19:00kasa 180ml

rimmel
4. máj 2010

lenka ja mlieko za jedlo nepovazujem a papame takto:

7- ranajky
10 desiata
13-obed
15- olovratn
18- vecera

😉

rimmel
4. máj 2010

ps kasu uz nedavam a dva chody ako ty a hlavne v takom casovom odstupe tiez nie, znova koli metabolizmu.

rimmel
4. máj 2010

ranajky- chleba s dacim
desiata a olovrant - rozne ovocie
obedy a vecere jedla 🙂 a co sa gramov tyka, neratam to ale tak okolo 300g by som povedala.

luckai
4. máj 2010

Ahojte kocky,
no my mame taraz dost silne sople, a tiez trosku strajkujeme s papanim, ale snad sa to upravi! 😉

Inak k tomu mixovaniu, ja som dlho mixovala maso, asi aj do roka, pripadalo mi to dost zatazujuce pre zaludok ked to mala len pomrvila v pusine a prehltla. Prilohu a zeleninku som k tomu som ale popucila vidlickou uz ovela skor!

jankapiknova
4. máj 2010

luckai - maso som tiež dlhšie mixovala,lebo sa mu zle žulo tak ho vypluval 😉

rimmel
6. máj 2010

baby tak nam to preslo! maly uz papa normalne az na par veci ako banan mu prestal chutit, no verim ze ho to coskoro prejde 😀