Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

miskabb
24. aug 2007

ahoj chcem sa spytat ci rocne dietatko moze jest tie polotovary co predavaju napr. od maggi to kura na smotane alebo kura na paprike alebo tie cestoviny od vitany co len nechate zovriet vodu a potom to tam vysypete az kym to nezhustne????? prosim poradte

ukana
24. aug 2007

miska, to urcite nie 😕 je tam vela E-cok, chemikalii, moze sa osypat, je to nezdrave. Fakt by som to dala len vynimocne, ked nie je nic ine k dispozicii. Radsej suchy rozok 🙂

miskabb
24. aug 2007

xixi dakujem ja len ze dnes mam ist strazit mojho synovca a netusim co mu urobim na obed tak som nad tym tak rozmyslala ale uz viem cize len domaco uvarena strava je najlepsia
co myslis napr. zemiakova kasa alebo nejaka polievocka?? to by mohlo byt? bez soli alebo tak nejako myslim ze sa malym detom dava ze? ale to mi hadam aj jej mamina povie 😀 😎

mikca
24. aug 2007

souhlas s ukanou, je tam glutam´át a konzervační látky a to je absolutně nevhodné, kort pro takového prcka. jsou instantní jídla i bez tohodle , ale pro takle malé mímo to není vůbec vhodné.

ukana
24. aug 2007

miska, trosku uz mozes posolit, zemiakova kasa moze byt, s troskou masielka, alebo uvaris mrkvu, zemiak, petrzlen, kusok cibulky, a mas polievku. 😉 Aj varene masko uz moze, prip.cestoviny so zeleninou..alebo so syrom.

miskabb
24. aug 2007

ukana mozem sa ta spytat prosim ta nevies nahodou ci take recepty na detske jedla niekde najdem? ci mam hladat len tu na MK? 😎

miskabb
24. aug 2007

jeeeeeeziiis si zlatucka dakujem 😵 😵 idem si to omrkat

ramzesa
24. aug 2007

maminky a odkedy sa moze mak? som dostala velku chut na rezance s makom,ale neviem,ci ich moze aj nasa 13,5 mesacna slecna 😕 . Teraz ich idem robit prvykrat,kedze manzel to velmi neoblubuje. Ale netusim,viem,ze niekedy davali makovicu na lepsie spanie, co myslite, nebude mat na nu mat aj mak taky trosku drogovy ucinok 😅 .

jejke
24. aug 2007

No moja zlata, skus dve tri zrnka, mak je silny alergen, neterka sa z neho vyhadze este sa jej len makovnik dostane na licko, je zle 😖
neraz tak svagrinka skoncila na pohotovosti...fu 😲
Myslim si ze zacinat takou velkou porciou ako su rovno rezance s nim....fu
Na zaciatok som kupovala pecivo posypane makom...kedze mame v rodine tuto alergiu na "vsetko mozne", u nasich deti sme nastastie neprisli na nic drazdive... 😉
Aj ked pravdupovediac, ja sama by som to nejedla...mozno by som tie makove rezance mala urobit aspon detom...inspirovala si ma...

ramzesa
24. aug 2007

jejke vidis, mas pravdu, nedam jej ani zrnko a uvidime, co bude zajtra. Este ju kojim,tak ked bude na mak citliva,tak sa mi vyhadze 😒 . Hmmm, tak jej dam rezance s jahodovym dzemikom,snad to spapka 🙂 .

jejke
24. aug 2007

Ale, no tak ja nie som MUDRC A NEDALO MI TO,nepozriet tu hned na prvu stranu
13.4.2007 napisala ENA...
"Po jednom roku môže dieťa jesť už rodinnú stravu, ak nie je príliš tučná, sladká a objemná. Môžeme opatrne začať zaraďovať citrusové plody. Čo to znamená opatrne? Napríklad to, že začneme najskôr v malých dávkach, po lyžičke. Následne počkáme 24 hodín, či sa neobjavia alergické prejavy, a potom dávky zvyšujeme .
Môžeme zaradiť sójové výrobky. Tofu syr je výborným zdroj rastlinných bielkovín, rastlinného tuku, vlákniny, vápnika a železa.Postupne môžeme začať sladiť medom. Z ovocia môže dieťa konzumovať hrušky, slivky, hrozno, zo zeleniny kel, kapustu - čiže ťažšie stráviteľné a nafukujúce potraviny, ktoré sme v prvom roku nepodávali. Dieťa už môže konzumovať celé vajíčka. Mak, orechy, kakao, čokoládu, morské ryby zaraďujeme od detskej stravy až k dvom rokom dieťaťa.
A na záver niečo , čo si sami určite dobre pamätáte z detstva: Pred hlavným jedlom žiadne sladkosti!"
😉 aby si nemusela klikat sem a tam 😀

ramzesa
24. aug 2007

jejke diky,ale asi tak skusim co bude, cez materske mliecko. Ami je dost citliva, napr. na cesnak a teraz uz velmi nie,ale zvykne aj na cokoladu a tropicke ovocie. Tak radsej nebudem riskovat. A som sa riadne tych rezaniek s makom objedla 😖 bleee. Synovi nachutili,tak so dojedala po nom. Este mam riadnu kopu v chladnice, co zvysilo 🙄 .... 😀 bo mi bolo treba 😀 ... 🙄 🙄 🙄

jejke
24. aug 2007

😀 😀 😀

sylvie
autor
25. aug 2007

ja mam zase informaciu, ze mak aj med az od 3 rokov.. a naco to riskovat, ved je kopu inych potravin kt. moze jest..

a co sa tyka soje a vyrobkov z nej, tak som prave tento tyzden citala, ze soja je nevhodna nielen pre deti ale aj pre dospelych..

vodniicka
12. sep 2007

sylvie to fakt? preco je soja nevhodna? to je zaujimave ze ako sa to meni..nedavno bola aka propaganda na soju..akurat dnes som ju planovala navarit..
mojmu malemu som od 6 mes. robila stavu z pomaranca cerstveho a tu zboznuje ale je na paradajky alergicky vzdy ma koprivku ked zje paradajku ale tiez ix zboznuje..
podla makrobiotiky to len tak pre zaujimavost sa detom do 3 rokov nema solit..
ja malemu zatial varim este zvlast a dochucujem mu bylinkami ako bazalka, oregano, petrzl. vnat a majoranka..a len obcas sa mu dostane nasa solena strava..

vodniicka
12. sep 2007

a ozaj este toto..sladkosti mu velmi este nexcem davat, obcas mu dam keksik ale take ako cokoladu a tak tak este radsej nie 😀 asi hlavne kvoli zubkom ale vsak sa toho este naje ked bude vacsi..

vilki
12. sep 2007

moj maly uz papka s nami skoro vsetko, nevarim mu uz zvlast.on ani vela nespapa, papa dost malicko, ale davam mu vsetko, hlavne privarky, huste polievky, ale papa aj kinder cokoladu alebo bebe brumik, diskito...
no samozrejme ze rezne a majonezovy salat este nie, ale inak to neprehanam...chvalabohu zatial neni na nic alergicky, papal uz aj jahody, paradajky a aj kusok makoveho kolacika, a lupacku papa pravidelne a aj ta je posypana makom... 😉

zsuzsu
17. sep 2007

Ahojte babulky mam 1 rocneho chlapca. JE STRASNE ZLY.CAKAM TERAZ DALSIE BABO A MA TO BIT CHLAPPPPPPEC 😅

zsuzsu
17. sep 2007

tO NIE JE PRAVDA, LEN MOJE DETI OBJAVILI TUTO STRANKU A VYMYŚLAJU.prepačte

zsuzsu
17. sep 2007

Ešte raz prepačte. Akurat som potratila, a oni nevedeli ešte, že som čakala babo. Neviem, čo ich napadlo, lebo nikdy nerobia blbosti, a nemaju vo zvyku klamať. ale asi tužia po bratčekovi. Nehnevajte sa a ospravedlňujem.

maruschka
17. sep 2007

zsuzsu,nemáš sa prečo ospravedlňovať a nechápem prečo by sme sa mali hnevať a nám to je ľúto,čo sa ti stalo.A deti sú také,už sa aj ja teším na to,čo tie moje baby povymýšľajú,až budú mať viacej rokov.Ale vidíš,tvoje babuľky sú šikovné,keď prispievajú aj do takýchto tém. 😉

zsuzsu
17. sep 2007

Ano šikovne. Ale nie klamať. To nemusim. Ale oni nevedeli o tom, že som bola tehotna, a teraz už ani nechcem povedať. Viete aj moja sestra čaka babo, bude mať 40. a keď to dozvedeli, tak sa velmi tešili. Tak som chcela prekvapko, ale bohužial nevyšlo. Bolo to sice neplanované, ale strašne sme sa tešili. Aj manžel je s toho mimo, a aj ja som stoho zufala a sklamana. Ale priroda to tak zariadila.

julkaxxx
18. sep 2007

Ahojte, chcem sa poradit. Mam 11 mes. synceka a vsetku stravu mu doteraz mixujem na kasicku. Ma este iba 2 dolne zubky, hore zatial ziadne. Dokedy mu to mam mixovat? Ja som si myslela ze dovtedy kym nebude mat aj horne zubky, aspon styri, ale ked citam tie detske recepty, napr. pre babo od 10 mesiacov, tak mi to pripada ako keby uz maminy nemixovali

maruschka
18. sep 2007

julka,ja som malej mixovala skoro do roka,lebo nemala žiadne zuby a so všetkým sa dusila.Zúbky jej vyšli až po roku.Ale ku koncu som jej stravu mixovala na také väčšie kúsky,už nie celkom na kašu a keď som jej dávala do výživy marina kekse alebo piškóty,tak už nalámané na kúsky a nie strúhané.Troška som to nechala rozpustiť,aby zmäkli a normálne papala.Inak to pri niektorých deťoch jednoducho nejde.Takže sa neboj,má dosť času naučiť sa papať,keď to bude mať s čím užuvať. 😉

jita2
18. sep 2007

julka,
já už přesně nevím, kdy jsem přestala mixovat, ale určitě, když měla malá dva nahoře a dva dole jsem už nemixovala, všechno si krásně pokousala, asi to záleží konkrétně na dítku, ale stojí to za to to zkusit, malinké kousíčky, co to udělá a jak to půjde, nepotřebují hodně zubů k tomu, aby kousali, dásníčkama si to můžou také pokousat, nemyslím dávat velké nebo tvrdé kusy, ale pomalinku to zkoušet 😉

sylvie
autor
19. sep 2007

julka, ja si tiez uz presne nepamatam.. ja som zacala tym, ze som mixovala a potom som skusala len popucit vidlickou, potom som tam nechala par malych kuskov.. postupne som to robila.. a ked som videla, ze to este nezvlada, tak som to odlozila na neskor.. treba vyskusat.. on si dokaze stravu spracovat aj dasienkami nielen zubkami..

ervotoc
20. sep 2007

ja SOM NEMIXOVALA VOBEC,som pretlačila a potom neskor pučila a potom len na drobno nakrajala,ale nam rychlo išli zubky, 🙂 takze nemal problem žužlať jablčko,chlebik atd

julkaxxx
9. okt 2007

Diky, funguje to. Uz mu davam vacsie kusky a papa to, aj chlebik uz celkom velke kusky spapa. A do ruky ked dam osupane jablcko, tak pekne hryzka a ma aj na chvilu program 🙂

musa
11. okt 2007

moja mala ma rok aj osem mesiacov,uz od roka jej davame skusat kadejake jedla,take ktore sme aj my jedli,aj kapustu/pre niekoho to je asi priskoro,ale nema ziadne alergicke reakcie/solila som menej,ochucovala som vegetou bez glutamanu,varene spapa vsetko okrem paradajkovej polievky.Ale inak na rano kakao zahustene kasou HAMI,desiata chlebik s maslom,obed vacsinou varim hustejsie polievky,olovrant nejaka maskrta ako chrumky,tycinky..,vecera ako desiata a pred spanim kakao.