Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

dana3262
21. jún 2011

@zuzkat1 ma to nedojidani po diteti (u tebe nebo vseobecne) nejaky psychologicky nebo jiny duvod? Nebo to proste nedelas protoze nechces? Segra to nesnasi. Nechtela, aby mama dojidala po detech nebo ja po segre nebo tak..

erinka83
21. jún 2011

@dana3262 a mrazila jsi těsto před kynutím asi, že? už jsem nad tím taky přemýšlela, i když já má recept, co se nekyne, jen uhněte a strčí na půl hodinky do lednice, tak to taky netrvá tak dlouho....

erinka83
21. jún 2011

Já teda taky dojídám, když např. část nevypluje zpět 😝 naštěstí to dělá jen výjimečně a vzniklo to z toho, že když vaříme, chce všechno ochutnat, ale pak třeba kousek syrové mrkve žmoulala 10 minut a pak to pouštěla prostě z pusy ven, tak jsme jí přistrčila talířek, jestli to chce vyplivnout do toho a ona te´dka někdy ke konci jídla bez varování vyplivne část zpět 😒

dana3262
22. jún 2011

@erinka83 ne ne, po vykynuti. Vykynulo, srazila jsem ho a pak jsem ho dala zmrazit.
Nas se ted nedavno naucil pouzivat jo a ne, ale pred tim si taky vzdycky nechal dat do pusy a kdyz uz nechtel, tak to vypliv.

piacere
22. jún 2011

môžete mi odporúčiť syr, ktorý už môže ročné dieťa? 😵

zuzkat1
22. jún 2011

@dana3262 proste mi tie zbrndy nechutia...ja korenim veeeelmi velmi velmi vela a malej samozrejme len minimum🙂 ked ma nieco celkom jedle a som hladna tak dojem inak nie🙂 napr. vyzivu dojem🙂 ale ked ma nahodou hotove jedlo z flasky masovo zeleninove tak to ani nahodou - tam nie je ani stipka soli bleeee

zuzkat1
22. jún 2011

u nas sa inak nedojeda po nikom ani nasi po malej nedojedaju... vyhadzuje sa

beautynka
22. jún 2011

@dana3262 prosím, jak dlouho pečeš tu pizzu?

dana3262
22. jún 2011

@beautynka delala jsem ji fakt jak papir a pekla asi 20min, ale to poznas podle tech kraju. Kdyz se potrou oliv.olejem, tak jsou do zlatova kdyz ne, tak jsou upecene nesoumerne a muzou se tam udelat i cerny flicky vedle bilejch mist.

petronelas
22. jún 2011

@beautynka tak kaše u nás už nejdou dlouho.To odmítá,už mu to nechutnalo.Ale doma je koupené mám pro případ. A taky mu je míchám večer před spaním do mlíka má potom z toho takové huščí mlíčko které ho zasytí.To mi poradila i doktorka.On totiž měl dny kdy nic jiného jíst nechtěl.Ani obyčejnou stravu k večeři.A tohle mlíčko ho zasytí tak,že vydrží až od 19hod-7hod do rána spát.Tak asi víc nepotřebuje,nemyslíš?Kdyby měl hlad,tak by se budil.Jako třeba te´d když nedostane to svoje mlíčko a jídlo odmítá.
Ale on ještě večeří(svadčí) tak kolem 17-17,30hod a pak má ještě to mlíčko. 😉 🙂

petronelas
22. jún 2011

@dana3262 jé to by jsem taky zkusila tu pizzu...a co na ni dáváš?je to i pro prcky?

beautynka
22. jún 2011

@dana3262 takže radíš potřít olejem? A na vymazaný plech nebo na pečící papír?

dana3262
22. jún 2011

@petronelas ja s malym jsme meli:(psano v poradi, jak jsem to tam kladla)
oliv.olej
protlak
zakys.smet.
Strouh.syr (davala jsem goudu, ale emental by byl asi lepsi, min slanej)
rajcata na kolecka
cuketu na kolecka
kukurici
olivy
bazalku
oregano
Partner si to obkladal salamem, sunkou a nejakejma pikantnima nezdravejma vecma.
Jako neni to asi uplne idealni pro deti (protlak a syr obsahuji dost soli, a olivy, ale ty tam byt nemusi), ale jednou za cas 🙂

dana3262
22. jún 2011

@beautynka jo, ja jsem ten plech posypala kukuricnou moukou. Perfektne to funguje. Nepripece se a neni to mastny. S pec.papirem jsem nezkousela.

beautynka
22. jún 2011

@petronelas já myslím, že to děláš dobře a že hlad asi nemá. Kdyby potřeboval víc tak si řekne nebo to dá nějak najevo. U nás právě taky kaše nejedou ale mám je jak píšeš "pro případ", zamíchat ji do mlíčka to je dobrý nápad🙂 Malej je nespavec, tak má veču mezi 18-19:00 a pak je až po osmý koupačka, stejně dřív neusne takže kolem 20,30 má mlíko a vydrží taky tak do těch 7.

beautynka
22. jún 2011

Jo jinak tip na dobrou večeři i pro prcky:

Brokolicové placičky:
jedna celá syrová brokolice - nastrouhat
2-3 syrové brambory - nastrouhat
1-2 celá vajíčka
cca 30dk sýr - nastrouhat
vše smíchat a okořenit, já pro prcka jsem to nekořenila vůbec, odendala a pro nás dala jen sůl, pepř, trošku grilovacího, udělala placičky na pečící papír potřený olejem a pekla cca 30 min.

beautynka
22. jún 2011

@dana3262 tak dneska zkusím tu pizzu, ale tu kukuřičnou mouku asi ted už neseženu, nikam se mi už dneska nechce, tak zkusím dát na pečící papír. Protlak se dá sehnat bez soli, ale zae je tam cukr. A jednou za čas to fakt si myslím neuškodí a nesní toho přece celej plech 😉

petronelas
22. jún 2011

@beautynka dobrý typ na večeři 🙂 zkusím to!

petronelas
22. jún 2011

@dana3262 ta pizza musela být mňamka!

beautynka
22. jún 2011

Jo a ještě tam přijde trochu mouky, tak aby se daly dobře dělat placičky 🙂

beautynka
22. jún 2011

@petronelas u nás teda měly úspěch

petronelas
22. jún 2011

@beautynka ale mu to šmakuje!! 😉

beautynka
23. jún 2011

Tak včera jsem dělala tu pizzu a fakt vynikající, chutnalo nám i málemu.
Dělala jsem ji takhle:

Kynuté těsto dle návodu z kuchařky já ho dělala takto:

1 a 3/4 hrnku hl. mouky, do toho kvásek (ve vlažené vodě rozdrobit 1/4 droždí, poprášit moukou a cukrem) a 2 lžíce oleje.

Zpracovat těsto a nechat ho cca 1-2 hod. kynout.

Pak vyválet a dát na pečící papír.

Na těsto:
lehce potřít oliv. olejem
trošku suš. česneku
potřít protlakem
potřítt zakys. smetanou
rajčata na plátky
cuketu na plátky
šalotku na plátky
kukuřici, hrášek apod.
děts. šunka na nudličky
posypat bazalkou

a dát zapéct cca 20-30 min. dle tloušťky těsta.
Vyndanou pizzu hned posypu nastrouhaným sýrem.

Pro nás jsem tam dala ještě šunku, tuňáka a ananas.


Dnes v 10:37 • 1 dítě • Odpověz • • Opravit překlepy

jitafol
24. jún 2011

@beautynka já se pořád na pizzu taky chystám, ale jelikož mám strach z toho kynutýho těsta (nikdy se mi moc nedaří vykynout) tak to neustále oddaluju. No asi už to budu muset teď o víkendu zkusit, tento recept vypadá jednoduše. Horší už to bude zrealizovat😀 s mojí šikovností🙂

sussanah
24. jún 2011

@jitafol ja pouzivam tento recept:
500g hladka mouka
1/2 drozdi
1lz oliv oleje
sul
250ml voda

vsechno dam do pekarny na chleba (nejprve necham ve vode a v oleji parkrat projet drozdi, at se rozpusti, pak zasypu moukou), ta mi testo za cca 10-15min vymicha. Potom dodelam trosku v rukach, rozdelim na dve casti, dam do sacku a sup do lednicky na 24h. Vykyne to samo za studena a je to supr, kdyz je to odlezele. Doporucuji zhruba ten den na odlezeni nebo alespon minimalne 12h.

jitafol
24. jún 2011

@sussanah tu pekárnu na chleba nemám, ani nevím co všechno to umí. Jestli to dobře chápu, tak v pekárně jen vymícháš těsto - to znamená já můžu použít robota? a pak to kyne v chladu? Jó to je zajímavý, to neznám.
Holky asi v sobotu budu dělat tu pizzu, tak pak napíšu jak jsem dopadla.

sussanah
24. jún 2011

@jitafol jj pekarnu pouzivam jen na vymichani testa, ja zase nemam robora 😀 V pohode, nahazej to do robota, jde jen o to vymichani, nic jineho ta pekarna s tim nedela 😉 A kyne to v chladu v lednicce. Doporucuju pytlik zavazat trosku s mistem navic, at to ma kam kynout.

cicimon
24. jún 2011

baby a kyslu kapustu a bryndzu ste kedy davali?

sussanah
24. jún 2011

@cicimon bryndza je hodne slana, tu bych nedavala jeste. Teda kdyz jsem delala halusky sobe s bryndzou, tak jsem malemu dala ochutnat a teda silene ho strepalo 😀 Delam mu halusky s cerstvym syrem ala cottage nebo s lucinou. A teda uz mu davam i trosku slaninky 😅 (cca od roku a pul)

erinka83
24. jún 2011

@sussanah fakt slaninku? 😀 vyškvařenou? Já se tak držím, já bych jí to táák ráda dopřála, mňam 😅 😀 ale nééé, toho si ještě užije 🙂 taky jsem jí dala halušky s Lučinou, ale věřím, že Bryndza by jí jela 🙂