Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

rebeca10
7. feb 2008

viete mi poradit??? ☹ ☹ ☹ moj maly vobec nechce jest pecivo ☹ ☹ ☹ inak je dobry jedak,akurat pecivo odmieta,ked ho aj zoberie do pusy tak ho napina...a to mu nedavam velky kusok 😒

fifa
7. feb 2008

ahoj rebeca, my sme sa pokúšali papat chlebík asi mesiac, tiež mi ho malý najprv vyplúval, bola som zufalá,ale nakoniec sa naučil

rebeca10
7. feb 2008

fifa ahoj 😉 ja to skusam uz dlhsie ale nechcem na silu...tak davam pauzu 😒 ani rohlik neochutna 😠 😠 😠

fifa
7. feb 2008

rožtek nedavaj, začni chlebíkom a skušaj s roznymi pomazánkami alebo šunkou alebo na sladko s lekvárikom

rebeca10
7. feb 2008

to je asi pravda,zatial som skusala len suchy chlie....mozno s maslom mu zachuti 😒 🙂 vdaka,vyskusam 😉

otrivinkajanka
7. feb 2008

ja som mojej simci zacala od 3 mesiaca davat postruhane jablcko s piskotami,alebo banan a hrusku vo stvrtom mesiaci zeleninu a od piateho jogurtypre deti a od 6mesiaca normalne polievky chlebik roztek a to som ju este kojila do 7 mesiaca a zje mi uplne vsetko co jej dam spapat teraz ma 20 mesiacov a chora bola za ten cas jeden krat a aj to mala iba sople

milhaus
7. feb 2008

moja papava už všetko len fazula a kapusta jej ešte nerobi moc dobre a sladkosti sa jej snažim nedavat i ked niekedy sa to neda 😉 ☹

mimec1
11. mar 2008

ahojte maminy, mne sa výborne osvedčila paradaj.polievka. Robím ju tak hustejšie a malá ju zbožňuje s písmenkami alebo zemiak. kašou....tiež má rada zemiaky na kyslo.Ale ja používam sladkú smotanu 10perc. lebo to máme radi všetci.Popučím jej zemiačky a pridám iba šťavičky aby bola taká hustejšia kaša a ide sa zblázniť, inak tiež by som rada dala nejakú rybku - ale neviem akú.???

uhlikova09
12. mar 2008

Ahoj tak nas na polievky absolutne nieje a tak mu na obedik varim zemiakovu kasicku alebo nejake masko na prirodno,najcastejsie kuracinku a nas jedalnicek? Rano mliecko,na desiatu ovocie alebo jogurtik,obed som uz pisala obcas spapa aj zeleninkovu polievku ale malo kedy,potom na olovrant mu dam bud vyzivu alebo ovocie,okolo piatej striedame detske kase spolu s chlebikom... a este o pol osej na veceru vycucame mlicko,v noci mi spava od 1 mesiaca takze v noci nic,cez den pijeme veeeela cajika alebo detske stavicky a obcas schrumneme aj nejake tie detske susienky 😉

tonicka
12. mar 2008

my papame lososa, tusim finder robi tiez takeho, len je nechutne drahy, 2 filety bez kosti stoje bez akcie 200Sk. ale nasa sa ide zblaznit za nim 😉

uhlikova09
15. mar 2008

tonicka nie nahodou findus si myslela????

uhlikova09
16. mar 2008

baby a kedy sa mozu davat citrusove plody?este som to neskusala a neviem ci uz mam alebo ako 😒

martinaema
16. mar 2008

uhlikova vyskúšaj len máličko a uvidíš. My ešte nemáme rok, ale už mesiac jej na pitie robím čerstvú šťavu z pomaranča zriedenú s vodou - a nič 😉 Ale myslím, že po roku sa už môžu, hoci mám doma jednu múdru kuchársku knižku pre dojčatá a tam už v nejakom 8.mes. píšu, že pomaranč. šťava na ochutenie krupicovej kaše 😨 Tak si asi má každý vybrať sám

uhlikova09
17. mar 2008

Ved to a ano dokina nic nepovie 😕

sandra81
17. mar 2008

Teda ja docela koukam kolik vasich mimi je tak brzo vzhuru a jak jeste i po roce hodne kojite. Ja te nasi - ted ji byl rok nejak nestiham davat vsechno jak se pise.

Zacnu mezi 8 a 9 rano Nutrilolenm tak 220ml.
Pak chleba kolem 10 h, mezi 12 a 13 h. masozeleninovy prikrm
Odpoledne kdyz se vzbudi ovoce nebo jogurt.
Mezi 17. a 18 hodinou pak kasi a pak v postylce jeste 100ml mlicka ale nekdy to ani nevypije.

Jinak bydlim v Holansksku a tady furt tvrdi ze muze mimi od roka normalni kravsky mliko a jist s nama co jime my. No ja to tak nedelam, nebo myslim ze to kravsky mliko fakt zatezuje moc ledviny a to co jime my nemusi byt vzdy ok pro malou, navic ma jen dva zuby...tak nevim jak by to kousala vsechno. Co si o tom myslite vy? Nekde jsem cetla ze mimi od roka by melo mit prakticky stejny jidelnicek jako mimi od pul roku do roku. Jen s tim ze uz muze vice ruznych potravin ktery pred rokem moc vhodny nejsou, jako treba tvaroh atd.

uhlikova09
17. mar 2008

Ja sa snazim varit dietne a vacsinou to co maly moze-spenatik,masko na prirodno....lebo on je teraz v takej faze ze vsetko chce ochutnat...tak same sa prisposobili,ked na vas hodi ocko a krici da a a a da-to akoze daj tak mu nedajte noooo 😀 ale ako vravim nie vsetko mu davam a kravske mlieko to sa este bojim na to si este pockame 😉

tonicka
17. mar 2008

uhlikova, myslela 😀

tonicka
17. mar 2008

ja tiez varim take co moze aj karolinka, akurat uz do omacok davam kravske mlieko, inak este kojim 😉 my uz papame citrusove ovocie a tiez bez problemov, mala sa ide zblaznit za mandarinkami... ved ma preco, ja som ich zjedla v tehu strasne mnozstvo, az sa manzel pýtal ci nahodou neporodim mandarinku 😀 Ale ona papa presne tak ako ja v tehu, vsetko a veeela a ma rozne obdobia 🙂

petova
17. mar 2008

A čo ešte ste zaradili do jedálnička po 1.roku? Aj niektoré koreniny, ako bazalka a pod., či ešte nie? Pri dcére som to tak nedodržiavala, nebola som tak informovaná a ak, tak v štýle "nech si zvyká na všetko". Teraz by som to nerada unáhlila, lebo viem o význame zdravého stravovania viac. mohol by papať už aj puding, kakao, či ešte počkať? Dajte mi nejaké tipy. Ďakujem.

tonicka
17. mar 2008

ja este nedavam ani puding ani kakao a popravde co najmenej sladkeho, lebo ked si da vyzivu a keksiky(hami, nestle)sladkeho ma dost. Ja obcas bylinky uz pouzijem. Davam strukoviny, šošovicový privarok ma velmi rada, tvaroh, davam tvarohovy duet od Hipp, ten miluje, aj toho lososa, citrusy a aj cornflakes tie neochutene

petova
17. mar 2008

Súhlasím, so sladkým opatrne, to ma len napadlo ako príklad.Veď aj ovocie je dosť sladké.Strukovina som už skúsila a zmastí, čo doňho vojde. Potom aj parádne kaká 😉

milhaus
18. mar 2008

nasej nerobi dobre fazula a kapusta, inak môže všetko

petova
18. mar 2008

Kapustu som ešte nedala, aj kyslú by už mohol v malom množstve opáčiť? Či radšej iba podusenú. Asi skôr 2. možnosť, však? A bryndzové halušky, na tie mi čo poviete. My sme taká halušková família, takže asi aj on ich bude zbožňovať, len či mu ich už dať?

uhlikova09
19. mar 2008

tonicka 😀 😀 inak ani ja nedavam kakao a korenim velmi jemne ozaj velmi a kapustu som tiez neskusala,co som skusala nove to bola šošovicova polievka-a chutila ale iekdey uz som zufala neviem co mu mam uvarit na obed 😒 a kapustu uz moze?

petova
21. mar 2008

Mne doktorka povedala, že môže všetku zeleninu, tak hádam aj kapustu. Strukoviny aj nášmu veľmi chutia. Aj zelenú fazuľku som mu minule skúsila spolu so špagetami a tváril sa spokojne. Už je to lepšie, že môžme viac experimentovať.

simone
22. mar 2008

sandra,my zij em v UK a taky tvrdi,ze dite od roka muze kravi mliko.Me pediatricka doma rekla,ze do dvou by mit mliko nemela.Taky je tam duvod,ze tam je maly obsah zeleza a pak vestinu deti trpi nedostatkem.To jsem cetla.Nase mala vypyji sunaru pres pul litru za den,tak to je dobre,tolik se pry ho ma vypit.Taky vubec nekorenime a ani nesolime obedy.Porad ji davame vse plane a chutna ji to,tak ani solit nechci,zatezuje to ledviny a a neni to zdrave.Korenit ale pomalu zacnu,uz ma rok a pul,tak at ma nejakou jinou chut toho jidla.
Ale kdyz mame palacinky nebo tak,to ji dam 😎 Zeleninu od roka ji vsechnu a chutna ji,ovoce neji porad citrusove plody-ani je nechce zkusit.A lusteniny ma moc rada,nastesti ji brisko potom neboli a ji vsechny.Hlavne zboznuje hroznove vino,toho sezere i pul kila 😀
Kysele zeli jeste nemela

petova
22. mar 2008

Aj ja mu ešte varím extra, alebo mu odoberiem pred dochutením, prípadne len jemne ochutené. Teším sa, keď bude teplejšie abude čerstvá petržlen. vňať, tá robí super chuť. A čo bryndza, to už môže?

lblb
29. mar 2008

ahojte.
baby,co a ako casto ste davali papat detom v 10.mesiaci a ake mate skusenosti s kasou tesne pred spankom?nas jakubko ma sice 10 mesiacov ale je velky ako 15mesacne dieta.spapa velmi vela a niekedy mam pocit,ze byva dost casto hladny.je normalne mu davat jest 6x denne?poradte mi,prosim.

tonicka
29. mar 2008

lblb u nas kasa na noc nepresla, budi sa mi po nej aj 20 krat za noc, ale ja kojim a asi je jej tazka a je po nej smädná. Moj drobec vlastne tiez papa viacmenej stale...teraz uz menej ako ked mala 10 mesiacov, ale furt nieco zobka 🙂

junovka
29. mar 2008

Nelka okolo 18.30 spapa kasu asi tak 120 -150 ml a potom okolo 20h spapa este 150 ml mlieko Nutrilon 3.Takto spinka celu noc, hadam az do 5.30h.