Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

zuzkat1
6. jún 2011

@tygrous moja ma 16 mesiacov a kolac tiez papa ked mame, nedavam jej akurat cokoladove kremy ale inak kolace aj tortya ano ked mame... a grilovane tiez uz jedla ale ja som grilovala doma na elektrickom grile... a papala uz 2x aj vyprazane akurat som jej dala dole ten trojobal... suhlasim s bubelko ze zakazane ovocie chuti najviac... aj moja mala hamka najviac ked vidi nieco co este nemoze pritom jej dam na vyber asi 10 pre nu vhodnych veci a nic z toho nechce😀

vitana
6. jún 2011

dik sussanah za receptik.

tygrous
7. jún 2011

No asi jsem to napsala blbe, koukam, ze jste to vsechny pochopily jinak, nez jsem puvodne myslela😀
Ja nejsem proti tomu davat ochutnat detem dospelackou stravu a postupne ji i zavadet. Moje dite taky dostane semtam kousek buchty, kdyz ji upecu, a treba susenky miluje, ale dostava je jen obcas, snazim se, aby mel jidelnicek co nejpestrejsi, ale zaroven zdravy...nezdraveho se jeste naji hodne... ale syrove vejce, zmrzlina neznameho slozeni, arasidove krupky, prekorenene maso apod.je proste u nas tabu a bude jeste dlouho... Tak a uz dost😉 uz vas necham diskutovat o necem smysluplnejsim.
jinak @sussanah dik za inspiraci, u tvych receptu se inspiruju celkem casto😉

mikulka
7. jún 2011

Holky, poraďte... Můj kluk, dva roky a 8. měs., má poslední dobou brzo ráno hlad a budí se.
Možná má moc tekutou stravu, která ho, teď když je větší, nezasytí... Má takový jídelníček:

snídaně: pečivo s něčím
sváča: malý jogurtík (monte, nestlé apod.)
oběd: jednochodový, vše možné, vydatné dost, porce velká
sváča: ovocná přesnídávka
sváča 2.: jogurt, půlka rohlíku (někdy něco na rohlík, někdy i víc než půlka)
večeře: mléčná kaše (někdy hustá polévka), plný talíř

Možná by to odpo měl dostat nějaký koláček, nebo tak? Co dáváte věším dětem vy? Nebo už nevyhovuje ta kaše? Zase jsem ráda, že tam má mléko, které jinak nemusí...

alubinka
7. jún 2011

kocky, uz dlho sa zamyslam nad jednou otazkou.. ako casto by malo dieta po roku jedavat masko?
do roka sme ho davali kazdy den, niekedy nahradili zltkom, no teraz sme viacej zeleninkovy ako masovy..
a este viete mi povedat ako je to s makom? zatial ho jedla len na lupacke, ale mam v plane robit sulance s makom, ze ci nebude toho maku privela na nu naraz...

sussanah
7. jún 2011

@tygrous to me tesi 🙂

sussanah
7. jún 2011

@mikulka No me toho prijde docela dost. My to teda mame naopak, kasi ma rano (ovesnou) a pecivo vecer, ale stejne tomu vecer uz moc neda. Kolacky navic fakt moc nezasytu, spis je to navic akorat tak cukr. Zkus treba vymenit pecivo na vecer, ale celkove toho ma podle me dost. Kase kupujes porad ty same jako pri mimca? Treba by nejaka obilninova s mlekem nebo klasicka krupice zasytila vic

markiivo
8. jún 2011

Pěkný den holky,tak jsem zavítala do fora o vaření po jednom roce🙂)Budu nakukovat a zkoušet vaše rady a popřípadně přispěju,ale myslím si,že spíše půjdu za radou🙂)Holky měly v pondělí roček a už můžeme papkat skoro vše🙂)Huráá !Markéta a holky

mikulka
8. jún 2011

@sussanah Jj, kaše kupuju furt ty samý... Tak třeba má jen nějaké období.
A klasická krupicová, to se dělá normálně z krupice a vody, nebo jak? 😕

bubelko
8. jún 2011

@mikulka nie som sice sussanah, ale krupicovu kasu robim ; zovriet mlieko, troska soli a potom pridat krupicu a miesat. pridavat pomaly, aby sa nevytvorila "betonka". ale uz aj to sa podarilo a detom chutilo rovnako - hlavne jonas mohol jest rukami, z coho mal obrovsku radost 😀

apollo11
9. jún 2011

Jak připravit čerstvý hrášek? Asi by ho nemělo být moc najednou, ne? Mám ho nějak spařit nebo uvařit? Napadla mě taková omeletka (rozšlehat vejce s trochou smetany a kousek bramboru), ale celé vejce ještě neměla, tak nevím. Rizoto samozřejmě udělat můžu, ale zajímala by mě ta omeleta 😉

markiivo
9. jún 2011

Pěkný den holky já dneska zkouším dát špenát dělaný úplně normálně česnek,žloutek ,ale dávám ještě kukuřičkou mouku.

markiivo
9. jún 2011

@mikulka ahoky ,klasická krupička se dělá s mlíka,ale jsou různé krupice já dělám krupičku obyč s nutrilonu je dobrá.Normálně udělám potřebné množství mlíka a šupnu do toho krupici a uvařím.

mikulka
9. jún 2011

A nevadí, že na té krupici píší podávat až od tří let?

bubelko
9. jún 2011

@mikulka po pravde, s tym so sa na krupici este nestretla, takze to ti neviem povedat. ja davam normalnu detsku krupicu od roka 😕

kaja73
9. jún 2011

@mikulka nevadi-jedla s odporučanim pred 3 rokom musia prejst specialnym schvalovacim procesom a tak niektori vyrobcovia radsej napisu od 3 rokov,aby sa tomu vyhli-je to drahy proces.Treba sa riadit zloženim a použit svoj rozum 😉 Preto su drahsie jedla spec. pre deti,aj ked maju to iste zloženie ako tie "nevhodne " do 3 rokov.

apollo11
9. jún 2011

Tak teda jsem ten hrášek hodila krátce na máslo, aby změkl, zalila vajíčkem s trochou smetany a jemně zasypala sýrem, k tomu kousek chleba.. jedly jsme to hezky spolu (o to jí teď jde nejvíc, aby měla to co já 😀 ) a moc chutnalo. Škoda že ten čerstvý hrášek není častěji 😉

A k té krupici - na té, co mám, píšou pro děti od roka, já jsem ji ještě jako kaši nedala, přijde mi těžká.. jsou mnohem stravitelnjší a výživnější obilné kaše, podle mě 😕

bubelko
9. jún 2011

@apollo11 este ma napadlo, ako pouzit hrasok. ja sice nerobim omeletu, ale robim kura s hraskom a curry - to jemne. tak neviem, ci by to bolo nieco pre vas. ja som to zacala robit obom detom po roku a maju to obe velmi radi 😉

zuzkat1
9. jún 2011

@apollo11 preco je krupicova kasa tazka? mne sa nezda...mojej som robila prvykrat ked mala nieco malo pred rokom a ma ju velmi rada🙂 a ta omeleta dobry napad🙂 to si dala ako ranajky?lebo moja neranajkuje a na obed neviem to asi nie 😕

zuzkat1
9. jún 2011

@mikulka ja mam na kazdej znacke krupice ze od roka...tak ta tvoja je daka specialna...

kaja73
9. jún 2011

@zuzkat1 ja som mala tiež doma jednu krupicnu kasu od 3 rokov-kupili sme ju v Bille.Ma to iste zloženie ako tie od roka,len je iny vyrobca a tato je v krabici.Ine krupice-tie klasicke- čo som videla su v sačku.

apollo11
9. jún 2011

@zuzkat1 Já ti nevím, připadá mi jako beton 😅 i když se udělá řídká. Je těžší než ty klasické obilné kaše, ne že by nebyla dobrá. Jako pro dítě starší roku už je to asi jedno, hlavně když mu chutná 😉
Ta omeleta byla jako oběd, prostě zelenina s vejcem 😉

zuzkat1
10. jún 2011

@kaja73 tak taku som nevidela este...ja kupujem tie v sacku,ale ked je zlozenie to iste tak potom nexchapem ten vekovy rozdiel 😕

@apollo11 no ja som naucena celkovo na tazke jedla, takze pre mna je to v pohode🙂 mala vcera na obed papala smotanovy posuch a paradajkovu polievku a ako jej chutilo🙂 skusim tu omeletu dnes,aj ked nemam hrasok momentalne cerstvy ale tak dam inu zeleninu🙂 dobry napad🙂

erinka83
10. jún 2011

Já dávám hrášek třeba k dušenému masu, ještě mrkev na kolečka, pastiňák, kousek celeru... nejdřív na másle a oliv. oleji lehce osmahnu cibuli, přidám maso (výborné je i hovězí), podleju vodou, trošinku osolím, přidám saturejku, bobk. list a nové koření, zavřu a dusím skoro do měkka, pak přidám tu zeleninu, někdy dávám i zelené fazol. lusky, hrášek až úplně před koncem. K tomu rýži a oblizujem se všichni 🙂
Jinak hrášek přidávám skoro všude, malá ho má hrozně ráda, hrášek a mrkev to je teďka jednička 😀

mikulka
10. jún 2011

Manžel dnes přinesl krupičku v krabici, na krabici je nakreslená babička, tak ji zkusím. Znáte?

andelka
11. jún 2011

@apollo11
@erinka83 dík za tipy co s hráškem, už nám na zahradě roste 🙂

dana3262
11. jún 2011

Koupila jsem ted krasnou panenku. Budu ji nadivat svestkama a kesu oriskama. Chci malemu taky kousek dat (bez naplne samo) Na cem to mam podusit? Na oliv.oleji? To bude smazeny ne? Nebo kdyz to budu delat pomalinku? Nebo jen na vode? :-/ jak to delate?

dana3262
11. jún 2011

Jo a jinak velkej uspech mela pizza. To si furt partner delal pizzu z koupenyho testa, ktery mimochodem stoji asi 45kc, coz me desne stvalo, navic v tom jsou ruzny sragory, tak jsem udelala vlastni testo a me a malymu tam dala protlak, kys.smet, rajcata, kukurici, bazalku, oregano a olivy a bylo to bezvadny. Jak z pizzerie a malej si posmakoval taky!

erinka83
11. jún 2011

@dana3262 já to dělám tak, že dám buď jen oliv. olej, nebo s trochou másla, lehce to osmahnu, tak minutku dvě a pak podliju troškou vody nebo prostě podle potřeby, záleží, co to je a dodělám.. Takže to není smažený, ale zas ne úplně chuťově planý....
A domácí pizza malé taky jede, vidíš, už dlouho nebyla! 🙂

mikulka
13. jún 2011

@dana3262 A jak se dělá těsto na pizzu? To bych taky chtěla udělat. 😉
Jinak to dělám tak jako erinka. nejdřív osmahnu rychle po obou stranách a pak přidám malinko vody. Nebo se to dá smažit bez oleje, ale moc dobrou zkušnost s tím nemám.