Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

zuzkat1
19. máj 2011

@lucikatn aha... no to som nevedal, ze sa tazsie travi ako napr. hovadzie...

@katrinka8 no moja nepluje, ona pokruti hlavou ze nechce a hotovo... ja to neriesim, nechce tak nechce... ine aj tak nedostane... lenze ona ine ani nechce🙂 takze tak... ona vypluje akurat posledne susto,ale nie do dialky🙂 len tak to vystrci jazykom takze jej to steka po bradicke🙂

amsi
19. máj 2011

ahojte neviete mi niekto poradit nejaku detsku tortu k 2.rockom?Za 2 mesiace mame narodeniny,tak by som nieco natrenovala..

smejkoh
19. máj 2011

@amsi Ahoj, ja som robila taketo slniecko, sice k 1 roku, ale hodi sa aj pre 2 rocne dietatko. Bola to moja prva torta v zivote a nebolo to nejako moc zlozite ozdobit.

jasminet
19. máj 2011

@amsi ja som k prvemu roku objednavala ovocnu - piskotovo ovocnu. bola perfetkna, mala vtedy ozdibovala cesto len, tento rok dam taku istu urobit, a uz ju moze jest celu.
mala este miluje tvarohovo ovocnu s piskotovym cestom - piskot, tvaroh s niecim vymiesany (su rozne recepty), ovocie a na vrch zelatina... 😉

zuzkat1
19. máj 2011

baby tak moja dcerenka dnes ochutnala hranolky 😅 boli sme v auparku a jedli sme tam v tych fastfoodoch a mala mala svoju vyzivu ale tak moj tanier bol zaujimavejsi a vzala si par hranolcekov...som ju aj nechala ved tych par kusov... 🙂 ale musim povedat veeeelmi jej chutili🙂

spula22
20. máj 2011

@amsi ahoj. aj my mame Patka 🙂. my sme malemu piekli aj s ocinkom na 1 rok takuto-nieje sice dokonala, ale maleho velmi potesila 😀

katrinka8
20. máj 2011

@zuzkat1 - no to by som aj ja brala, keby to len vystrcila jazykom, to urobi len malokedy - vacsinou pluje... Uz mala obdobie, ze pekne jedla, ale zase s tym zacala. No co uz s nimi - skorickami 😀

mikulka
21. máj 2011

Ahoj holky, dnes jsem pekla lososa a zajímá mne, zda, když ho nechám v pouzdru v lednici, vydrží do pondělí a můžu ho ještě v po dát klukovi?

amsi
23. máj 2011

smejkoh napises mi recept a ako si to vlastne zdobila?a dakujem aj ostatnym za rady,snad nieco z toho vyberiem..
a mam este taku dilemu,ci uz zacat davat malemu papat z nasho jedla..ja mu zatial len trosku solim a varim stale zvlast, ani neviem,co take by z toho nasho dospelackeho bolo vhodne..polievky sa este daju,ale to ostatne..
no v rodine mame tiez takych malych a oni uz davaju ozaj vsetko,to si potom vypocujem to porovnavanie s mojim malym a obhajujem sa,ze sa mu snazim davat len zdrave veci..sladkosti este nepapa, aj to sa im zda zvlastne,ze ho o nieco ukracujemno a niekedy mi to uz lezie na nervy..

ufo8
23. máj 2011

@amsi a co mu vaříš? náš malej s náma jí od roku, jen málo solíme a nepoužívám pepř a pálivé koření a žádné magi, vegety a takový sajrajty. Vždyť přece když uvařím rizoto nebo těsotivny, nebo upeču maso tak proč by to nejedl? nebo omáčky - rajskou tu miluje (vývar z masa + rajčata a máslo na zjemnění a baští), nebo dnešní bramborový salát (dávám jogurt). Jako vůbec nic proti, ať si to každej dělá jak chce, ale vařit zvlášť pro téměř dvouleté dítě ... myslím se to teď moc řeší, já taky nedávám ledasco, ale snažím se vařit zdravě i pro nás tak jí zdravě i on - málo koření, hodně zeleniny a ovoce a bílkoviny a málo cukru, ale když upeču buchtu tak si dá taky - jednou týdně kousek ho rozhodně nezabije a podle hesla odříkaného největší krajíc, a to ani nechci vědět co mu dávají babičky.

mikulka
23. máj 2011

@amsi To už jsi mohla zkusit dávat dávno i vaše jídlo. 😉 Vždyť malému jsou skoro dva roky!

Náš s námi jí asi od 14. měs., ale je pravda, že jsme tomu trochu upravili jídelníček:
používám převážně bylinky, nebo prostě zelené koření
vařím, dusím, peču (nedělám masa, kde by bylo moc tlustého, to okrájím), nesmažím, velmi vyjímečně.
Jinak vařím úplně všechno, omáčky, bramb. kaše, pečené kuře s nádivkou, zapečené těstoviny na sto způsobů, francouzské brambory... Proč vařit zvlášť? Leda, že byste vyznávali pálivá super tučná jídla 😝

andelka
23. máj 2011

@amsi jo, to znám - největší sladkost co měl zatím v puse byl piškot, asi 2x - nic mu nedopřeju 😀 Ale už pomalu i já začínám dávat naše jídlo, resp. snažím se vařit tak, aby to mohl i on a my si to pak třeba trošku dodělali, okořenili...ale teprve začínám. Zítra bude s náma jíst rizoto se sýrem. Dneska jsem já měla brambory s uzeným a brokolicí - kdyby bylo místo uzeného jiné maso, tak by jedl se mnou. No, ještě si teprve zvykám co a jak. Vařím mu zatím spíš zvlášť a sem tam má i skleničku, hlavně maso normální nedávám, kdyžtak ze sklinky, musím sehnat nějaké bio. Normální se mi moc nechce mu dávat. Tak mívá většinou rýži, těstoviny, brambor, pohanku a k tomu uvařenou zeleninu a žloutek nebo maso obden.

mikulka
23. máj 2011

My nahradili všude uzené (které jsme měli v dost jídlech) šunkou. Nejprve nastrouhanou (třeba v šunkoflekách nám ta nastrouhaná šunka víc tak chutnala 😉 ), později na malé kostičky. 😉
Jo a jinak si s manželem to jídlo víc pak přisolíme a je to.

andelka
24. máj 2011

Kdybych měla doma nějakou slušnou šunku, tak by včera jedl se mnou. Ale ještě nejsem zvyklá, že může, tak nebylo nic takového 😅 Já celkově moc nesolím a nekořením a kdyžtak spíš bylinkama. 🙂

amsi
24. máj 2011

no ja to robievam tak,ze ked aj varim pre vsetkych, tak z toho hrnca odoberiem, aby som mohla to nase okorenit a tak..pre maleho pouzivam pohanku a podobne veci a to by sme asi my nejedli..ci zda sa vam to ozaj prehnane?
pomaly by sme si doma asi fakt mali zvykat na menej solene,aby som si to zbytocne nekomplikovala..

sussanah
25. máj 2011

@amsi myslim, ze si to fakt trochu komplikujes 😉 Ale asi mas pohodove ditko, ze mu nevadi, ze ji neco jineho nez vy. U nas to maly prestal tolerovat v cca 13m a to bych rekla, ze jeste vcelku vydrzel. Ja teda jidlo obecne moc nekorenim, min solim a spis pouzivam bylinky. Kdyz delam neco, kde by koreni vylozene chybelo, tak odeberu predem a dokorenim, ale to je tak jednou za 14dni. Ale fakt, ze my se asi stravujeme jinak, napr manzelova a maleho oblibena vecere je pohanka se susenym ovocem 😀
Podle me by si mel maly zvykat na to, ze ji stejne jidlo jako vy. A pokud chces, aby jedl zdrave, tak se holt zbytek rodiny bude muset prizpusobit. Je totiz jen otazka casu, kdy ti zdrave veci hodi i s talirem na hlavu a bude chtit jist to, co ji tata a mama 😉

zuzkat1
25. máj 2011

moja jedla dnes prvykrat vajce na makko🙂

@sussanah pohanka? to ti manzel zje? obdivujem...ja som raz urobila malej a potom som to ochutnala a cele som to hodila do kosa aj s tym novo nacatym saklom...komplet... ani mala to nejedla...

zuzkat1
25. máj 2011

@amsi no podla mna pokojne uz zacni davat co jete vy...co myslis dokedy bude jest tie veci o ktorych ty hovoris ze vy s manzelom by ste to nejedli... podla mna len potom ked objavi ze su aj ine jedla bude chciet kvantum tych nezdravych...podla mna treba radsej obcas dat aj nieco co nie je vylozene racionalna vyziva,aby potom nebolo ze ti zje kybel cokolady naraz ked sa k tomu zrazu dostane...cokolada bol priklad🙂 moja este tiez neje cokoladu ale uz brumika a nase jedlo hej..pokial varim vylozene mastne tak jej urobim ine ale v principe jej uz varim ako nam...

amsi
25. máj 2011

sussanah tak to bude si fakt tym,ze sa stravujete inak..ja mu robievam aj rizoto,ale proste bez tej cervenej papriky a korenia,cize len pre neho na take 2 porcie..ako ho robis ty,ked davas aj malemu?

zuzkat1
25. máj 2011

@amsi sice to nepatri mne🙂 ale cervenu papriku moze... korenie ja uz tiez davampar zrniecok ale to sa snazim vynechat...ale cervenu papriku davam uz asi od 11tich mesiacov...tvoj maly uz bude mat pomaly 2 roky...ved to by uz mal jest vsetko...

smejkoh
25. máj 2011

@amsi Ahoj, tortu som poliala bielou cokoladou. Zdobenie torty:
2x Cera, rum, zlte potravinarske farbivo, praskovy cukor (asi zo 3 lyzice)
Ceru vymiesame mixerom s preosiatym cukrom. Po vyslahani pridame farbivo rozmiesane v troske rumu. Ja som minula cely sacok, aby to bolo pekne zlte.
Zdobime. Najskor som si obkreslila kruh na vrchu torty pokade pojdu luce (jemne som obkreslila sitko), potom som si nacrtla spendlikom ocka, pusinku...., potom som ich tenkou striekackou ozdobila hnedym kremom, co mi zostal z plnky. Potom som urobila vrchne luce, boky, a nakoniec som este popridavala luce, aby viac trcali.
Vzor som mala z tejto stranky
http://www.cukraren.cerny.sk/galeria/torty/dets...

andelka
25. máj 2011

@zuzkat1 my teda pohanku jíme, manžel teda miluje když je přidaná do sekané 🙂 Dávám ji do polívky, nebo mám ráda pohankovou kaši se sýrem a slaninou. Malý taky jí pohankové vločky jako přílohu na oběd, k večeři rýžovopohankovou kaši a neochucuju to nijak. Záleží jak se udělá 😉
Včera jsme teda měli všichni rizoto se sýrem 🙂 dneska budem dělat houbovou omáčku, tak to mu nedám, uvařím zvlášť. V sobotu bude bulgurové rizoto a to bude zas jíst s náma. 🙂

sussanah
25. máj 2011

@zuzkat1 no ja se prave naucila jist pohanku od manzela a jeho rodiny, jeste nez se maly vubc narodil 🙂 Ono taky hodne zalezi na uprave a precejen, kazdy mame jine chute 😉 U nas to rozhodne neni nutne zlo, spis normalni priloha jako ryze nebo brambory.

sussanah
25. máj 2011

@amsi cervenou papriku urcite muze, pokud neni extra paliva nebo neco podobneho. Ja delam rizoto tak, ze mam zaklad pecene kure, to uz je okorenene (saturejka, tymian, sul, mrkev, cibule, cesnek), potom pridam saturejku, mrkev, hrasek kukurici a smicham s ryzi nebo pohankou. A na taliri si dosolujeme a dopeprujeme

ufo8
25. máj 2011

červenou paprikou - sladkou - jako kořením jsme začínali, já totiž bylinkám moc neholduju, maximálně petržel, kopr a česnek 😀

amsi souhlasím s holkama, je jen otázka času, kdy ti mrskne svůj talíř po hlavě a bude chtít to co vy, vydržel opravdu dlouho, náš skřet po našem talíři pokukoval ještě mu nebyl rok.
Jinak já třeba taky vařím pro nás a malýmu odendám a pak dokořením, ale neříkám tomu, že mu vařím zvlášť 😉
a myslím, že když on nevidí u vás že jíte pohanku tak proč by ji jedl? Z cizího talíře chutná nejlíp, já třeba když mu uvařím ovesnou kaši tak ji nejí, ale jak si ji dám na talíř já nebo manžel tak zláduje celej talíř a ještě říká mňam 😀

A můj postup přípravy rizota: předvařím rýži, uvařím kuře, na plech dám tu rýži, obrané kuře, zaleju tu tím vývarem, dám zeleninu, plechovku rajčat kvůli barvě a z koření jen trochu soli a pepře a peču - je to spíš zapečená rýže, ale říkám tomu rizoto a ten vývar tomu dodá tu správnou chuť a už není potřeba moc dalšího koření 🙂

sussanah
25. máj 2011

@ufo8 jj ja se prave diky malemu naucila jist na snidani ovesnou kasi a jak nam to ted spolu chutna 😀 Vubec bych rekla, ze diky malemu jime oba s manzelem o dost lepe.

ufo8
25. máj 2011

@sussanah jojo přesně tak, jen u nás je to teď ve fázi, že my jíme hůř než malej, protože třeba skoro všechnu zeleninu co nakrájím k večeři sní malej a na nás nic nezbyde 😀 budu muset asi krájet víc. A jsem zvědavá na období melounů, jestli na nás zbyde aspoň jednou do pusy 😀 😀

erinka83
25. máj 2011

@sussanah jak děláš tu pohanku na večeři? 🙂

erinka83
25. máj 2011

@andelka v jakým stavu ji přidáváš do sekané?? 🙂 Nám teda v sekané chutná květák 🙂

andelka
25. máj 2011

@erinka83 já ji nedělám, to tchyně 😅 musím si vzít recept. Ale myslím že povařenou, nastavuje to tím. Není to pak tak mastné a je toho víc 🙂