Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

mikulka
13. nov 2009

lenka: no to je fakt. Já ještě přemýšlela, že bych tu dýňovou pomazánku udělala, ale s čím ji namíchat? S lučinou, máslem? Pomazánkový je hnus, to dávat nechci. 😕

kisska
13. nov 2009

mikulka - treba pozriet zlozenie, pokial tam nie su konzervanty, Ecka, farbiva, kludne by som dala, Alnatura je dost spolahliva na to, aby to bolo "skoro" domace. Urcite skor, ako pasteka, ktora je sice oznacena ako junior/detska alebo podobne a v zlozeni najdes bordel 😒

lenkazdenek
13. nov 2009

Mikulka,tak mě zas pomazánkoý máslo jako hnus nepříjde,někdy i lepší složení jak máslo 😉 u nás dýně moc neletí,jen na začátku když sme dávaly takovou tu skleničku dýně s fenyklem a bramborem 😒 ,jinak pomazánky papká jen rybí a to dělám buď s máslem nebo pomazánkový máselm,neo pak různý pomazánky s lučiny

misa.cekatelka
13. nov 2009

ahoj,tak nám je pomalu 16měsíců a jíme všechno.vařím pro všechny,solím mírně a ostatní si dosolí.nedávám akorát teda konzervy,paštiky,zatím ani ne smažená jídla,určitě zatím ne majonézu,vajíčka.....ale řízek jí chutná moc.

Chci se zeptat,co máte v plánu dát dětičkám na vánoce k večeři?

saska.t
14. nov 2009

misa - dostane kapra prezle oberiem mäsko spapa, a k tomu namiesto majonez. salatu dostamne zemiakovu kasu, 😉

kisska
14. nov 2009

misa - ja budem pre maleho robit file kvoli kostiam, namiesto salatu tiez zemiaky alebo kasu, uvidime, co sa mi bude chciet. Ale ako ho poznam bude chciet salat, takze jedna davka bude bez majonezy, ale s bielym jogurtom, nech to hlavne vyzera rovnako 😉 . Sosovicova polievka je v pohode, akurat maleho porcia bez hribov. Oplatky rozmrvi a kvoli cesnaku nebude chciet 😉 Je super, ze uz su taki velkaci 😀 a nam zdrava/zdravsia strava vobec neuskodi 😉

misa.cekatelka
14. nov 2009

aha,dobrá rada,udělám salát pro všechny s jogurtem-mně to příjde chuťově stejné.filé jsem také chtěla dělat,ale nedávno jsme ho měli a byla tam samá kost,tak přemýšlím nad rybími prsty.

kisska
14. nov 2009

misa - ja pouzivam file z morskej stuky od radomy, to kosti nemava a chutovo je vyborne. Ked budes hladat rybie prsty, tak pozor na to, aby boli NEMLETE, inak je to sama rybia koza a struhanka. Ja pre nas jogurt miesam s majonezou 1:1 - drahy by neprezil, keby nenasiel prazdnu flasku od Starej mamy 😉

misa.cekatelka
14. nov 2009

aha,tak to děkuji za radu,to o těch prstech jsem netušila.fuj teda.i ten pangasius je myslím bez kostí a dobrý.

shaula
15. nov 2009

misa - fuj, rybí prsty jsou bůhvíjaký odpad 😝 To radši toho pangasia, ten je bez kostí, sice takový bez chuti, ale poživatelný 😀

daiquiri
16. nov 2009

Tak já dávám pangasia dětem často, bez chuti mi nepřijde, mám ho ráda i já, děti se úplně oblizují.

ekia
16. nov 2009

Ahojte baby, dávate detičkám normálny čaj (ovocný) alebo detský? ďakujem

shaula
16. nov 2009

Dávám obyčejný ovocný. Sem tam to prostřídám dětským fenyklovým nebo dětským bylinkovým pro lepší spánek. Ale že by líp spali, to teda nepozoruju 😀 Dávala jsem jen čistou vodu, ale teď v zimě mi přijde nějak vhodnější ten čaj.

eliotka
16. nov 2009

Tak já dávám jen čistou vodu a malý ji pije pouze ohřátou na teplotu těla. 😕

shaula
16. nov 2009

Eliotka - no právě, fuj, vodu o teplotě 37 stupňů nepiju ani já 😝 Čaj se dá pít teplý, ale voda ne... 😉
PS: jak měříš, že je ohřátá na teplotu těla? 😕 Já dávala maximálně o pokojové teplotě 🙂

ekia
16. nov 2009

my pijeme tiež čistú vodu ale na raňajky dostane čajík, doteraz som mu dávala detský sáčkovy a neviem či může aj klasický čo pijeme my 😕

kisska
16. nov 2009

ekia - ovocny kludne moze, pokial to nie je len cierny s ovocnou prichutou. Ja tiez Adamovi striedam nase s detskymi bylinkovymi, cistou vodou, ale samozrejem rano mu najviac chuti teply caj. Akurat cierny caj stazuje vstrebavanie zeleza, tak by som ho nedavala casto...

kaleilah
16. nov 2009

Když se tu řeší pití, Ráno dělám teplej čajík, normální ovocnej, pak přes den udělám čajdu do termosky a máme na celý den, já piju jen čae, i v létě-ale to je chladim a Danýsek je taky čajovej. Teď jsem se ale naučila kupovat v Lidlu ty Šťávy, mají mrkvovej nektar (55%) a potom nám chutná i banán, mrkev, jablko...na složení jsem nic extra závadnýho nenašla: nektar z ( 20%banánů, 20%mrkve, 20%jablek, pasterovaný, obohacený provitaminem A a vitaminem C. Podíl ovocno-zel.složky nejméně 60%, Bez přídavku barviv a konzervantů. Ve složení je sice cukr, ale to je jedinej "prohřešek". Ředim to půl na půl, někdy dám i samotný hustý. Teď na zimu mi to přijde jako dobrá zásobárna vitamínů 😉

eliotka
17. nov 2009

shaula: Souhlasím, že vlažná voda je hnus, ale on mi to jinak nepije, jen když je voda vlažná. Já nevím, jestli je to přímo 37 st., ale je to prostě vlažné.

Čaje nikdy nechtěl, ale mohla bych zase zkusit. Jaké ovcné dáváte? Třeba šípkový?

saska.t
17. nov 2009

moje krsna pije len teplu vodu takze nic neobvykle 😉
my pijeme100% ovocne stavy bio ale riedim ich do pol litr. flase 4 cm stavy a 4,5 dcl vody takze rozhodne to nie je sladke a je schopna vipit vela ak dam cistu vodu vypije za den max 2 dcl takze to radsej neriskujem a nesladene caje tiez celkom idu 😉

eliotka
17. nov 2009

saska: a kupuješ ty šťávy ve skle, nebo jak?

saska.t
17. nov 2009

eliotka kupujem v lidli normalne v krabici su bez konzervantov farbiv a sladidiel sladke su len po ovoci 😉 a velmi riedim /neviem ci dostat v CR, zijem v zahranici, ale myslim ze som ich tam videla 😉 ) su to lidlacke vyrobky

eliotka
17. nov 2009

Holky, jakou sůl mohu používat mimo solčanky? Tedy pokud bych chtěla jen samotnou sůl? Mořskou s jodem?

saska.t
17. nov 2009

eliotka pre deticky nesmie byt s pridavkom fluoru takze jodidovanu ano 😉

angel78
17. nov 2009

ahojte dievcata, prosim poradte, moj maly 16 mesacny syncek nechce pit ani za svet. . za cely den vypije len mlieko rano a vecer a pocas dna max 2 dcl tekutin.. vodu cistu nie, ale cajik... dzus nechce ani riedeny:( uz si neviem rady, ked mu ukazem flasku na pitie, tak uteka reve ako tur:(

a este neviete poradit, ze od kedy sa mozu jest citrusy? este som mu ziadne nedavala a teraz uz sa zamyslam nad mandarinkami, pomarancmi, ananasom a kiwi.. 😒

dakujem moooc

shaula
17. nov 2009

Citrusy od roka.

mikulka
17. nov 2009

Citrusy od roka, opatrně, nejprve pár kapek a vždy jen jeden druh.
200 ml tekutin je dobrý. Celkově by měl mít, tuším, akolo litru, možná 1200 ml. Je to ale i s mlíčkem, kaší atd.
Zkus jiné pítko, hrneček, cokoli n´jiného, ev. vodu po lžičkách.

kety80
17. nov 2009

ahojte 🙂

angel - skus dat bazovy sirup alebo rajec bylinkovy nam to dost zachutilo 🙂

angel78
17. nov 2009

jjeeeej, co som sa ja uz nakupovala flasiek.. obrazkove, sacie, cuckajuce, so slamkou.... vselico len aby pil a pokazde je to katastrofa.. takze myslite, ze nemam stresovat, ze je to dost? mlieka za den vypije cca 420 ml a max 200 ml caju... ostatne len v ovoci... 😒
tie citrusy teda uz postupne skusime, huraaa, dakujem🙂

angel78
17. nov 2009

a ten rajec nie je bublinkovy??? skusim, 😉 dik