Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

petka80
13. mar 2009

Hooolky, písněte ty vaše recepisy i sem, ať se taky něco přiučím 😉 Díky moc.

mkr
13. mar 2009

tak já dělám tu tuňákovou - pomazánkové máslo, tuňák ve vl. štávě z konzervy, a když je to hustší tak trochu mléka 🙂 nám tam dávám citron a cibulku ještě a stejně pro malou bych udělala vajíčkou a tak jen obměnit tu jednu ingredienci
malý dělám hodně rýžové nudle chutnají ji a jsou hned hotový, tak snad jsou aspoň trochu zdravý

caira
13. mar 2009

petka:

tak ja hodim ten recept na jatrovou omacku 😀

pouzivam kureci jatra - ocistit, na oleji orestovat cibulku, prihodit jatra chvili orestovat, pak zalit bujonem a povarit, pridat cesnek ( trochu kminu kdo ma rad) trochu mleka a masla na zjemneni a rozmixovat.. 🙂

jeste delam rajskou ale tu urcite vetsina z vas umi taky.. 😉

petka80
13. mar 2009

mkr, ty rýžový nudle to je fajn nápad, taky to zkusím, a určitě zdravý jsou, každopádně víc než normální nudle 😉

cairo, díky 😉 Játra jsem teda ještě nedávala, asi ještě počkám, ale je to fajn nápad a mohla bych to zkusit někdy udělat nám.

caira
13. mar 2009

petka: nam pediatr rikal ( i sestra pres vyzivu) ze jatra se maji jist od roka cca 1x tydne kvuli obsahu zeleza, ze jsou nejlepsi zdroj...🙂 takze jednou tydne dostane omacku a dalsi tyden treba polevku s jatr. knedlickama, tu ma taky moc rada 🙂

lenkazdenek
13. mar 2009

tak my játra ještě nezkoušely mám knim nják respekt 😅 navíc já to zrovna nemusím,ale ty knedlíčky bych zkusila-furt máme jako zavářku těstoviny nebo rýži 😅

caira
13. mar 2009

lenka: ja jatra nejim, fuj..ale vim, ze mala je ma rada, tak se premuzu..kupodivu jatrovou omacku bych snesla a jatrove knedlicky mam rada, ale jatra jako takove nemam rada, nasi je jedli casto ale me to proste nejede... 😀

kim
14. mar 2009

Ahojky po dlouhé době 😉 teda játra by mě nenapadla!!Já žiju v tom, že je to nezdravé, díky tomu, že jsou to vlastně filtry přes které jdou všechny špatnosti...ale ty knedlíčky do polívky, to je dobrý nápad!!!!

Řešili jste kuř.na paprice, to máme taky rádi
Zpěním trošku cibulky, na tom orestuju kousky kuřecích prsíček nebo krůtí a trošku mleté červ.papriky, ale chvilku, ať nezhořkne, pak honem zaliju horkou vodou a nechám dělat do měkka, pak přileju smetanu tuším 12% a pak zahustím jížkou, je to fakt jednoduché a osolte dle chuti...

Prosím, s čím děláte tu červenou čočku??To fakt dáváte samotnou????Díky

kijonkova.k
14. mar 2009

kim,já dnes dělala čočkovou polívku.Z té červené.Povařila jsem čočku,drobno nakrájený pórek a jeden bob.list,trošku posolila a přidala drcený kmín(ať se lépe prdí,když tak) a pak je zahustila moukou s vodou.Malá snědla celý talíř. 😉

petka80
14. mar 2009

Kim, já spíš tu červenou čočku házím do polívky k ostatní zelenině, celkem často, samotnou jsem ji taky zatím nedělala, ale asi vyzkouším. A super recept na kuře na paprice, díky!

hancas
14. mar 2009

já včera létala a zháněla červ,čočku a nikde neměli.

petka80
14. mar 2009

hancas, fakt ne? Mají ji snad v každé zdravé výživě a taky jsem ji viděla v Albertovi. Možná i v DMku, ale to si teď nejsem jistá.

hancas
15. mar 2009

já se dívala v globusu a opravdu ne,zkusím se podívat dnes.díky

kim
15. mar 2009

Holky díky ,díky
Hancas, já jí právě v Globusu koupila, ve zdravém koutku ne u normální čočky!!!Ale je taky možné, že v Olmíku to máte jinak, než v jiných městech 😨

caira
15. mar 2009

cus holky tak vam sem hodim dnesni uspesny obed 🙂 delala jsem podle detske kucharky a fakt se to povedlo

lososovy "kastrol"

1 file z lososa-nebo jina ryba co davate prckum ( kuzi dolu)
175ml mleka
2 kulicky cerneho pepre
bobkovy list
trochu mleteho pepre a trosicku soli
2 snitky petrzelky

mleko dat do kastrulku a pridat vse vyse jmenovane + file z lososa ( muze byt i jina ryba )
privest k varu a pak zmirnit na slaby plamen a nechat pomalu provarit nez se ryba uvari do meka.

pul kila brambor uvarit a udelat hustejsi bramborovou kasi ( nebo jen mackane brambory, co maji vasi prckove radeji)

uvarte 30 g hrasku ( ja pouzila mrazeny) - ale muzete pouzit treba i fazolky nebo jinou zeleninu

vyjmete lososa a dejte na stranu - mleko, ve kterem se losos varil si dejte do odmerky ( vyndat ten pepr, petrzelku a bobkovy list) - melo by vam zbyt cca 150ml toho "vyvaru", kdyz je mene dolijte to do 150ml normalnim mlekem.

v kastrulku rozpustit 15g masla, zasypat lzici mouky, zalit mlekem z ryby a michat dokud to nezhoustne, pak pridat 50g nastrouhaneho syra a michat nez se rozpusti. Vhodte k tomu tu rybu (ja ji vidlickou rozdelila na male kousky) uvareny hrasek a vse promichejte ( jestli mate radi pazitku tak muzete dat i pazitku) a cele to dejte do zapekaci misky, na to navrch tu bramborovou kasi a hodit do predehrate trouby ( cca 180C) na 20 minut...

mnam mnam 🙂

petka80
15. mar 2009

cairo, zrovna jsem se chtěla zeptat, jak děláte ryby 😀

Zní to dobře, ale na mě je to nějaký moc pracný, jsem děsná. Nejlepší jsou recepty, kde se jen všechno nahází do jednoho hrnce a pak vaří. No ale je mi jasný, že s tím už si asi dlouho nevystačím 😢 😀 Recept jsem si uložila a někdy to snad taky spáchám 😅

petka80
15. mar 2009

Ještě jsem chtěla dát tip, pokud dáváte dětem dětský sušenky, tak jsem teď objevila jedny bezva v DMku. Jsou špaldový (takový žlutý obal) se zvířátkama nebo s jablíčkem a malý teda děsně chutnaj. Je tam špaldová a ovesná mouka, med, kokos a jsou bio.

mkr
15. mar 2009

ahoj, jinak koukám, že taky nakupujete v DM my tam kupujem pyré ovocné bio 700ml za 40 Kč nebo 360 ml za 30 Kč v menším mají větší výběr je to moc dobrý žádný konzervační látky 🙂 a v tomhle období je to lepší jak kupovaný

caira
15. mar 2009

petko ja jsem v kuchyni desny tele..ale jak postupuju podle receptu tak mi to nevadi..ale neumim nic jen tak odhadem...

Staci ti, ze ani klasicky piskot neumim upect? a to jsem ho zkousela snad stokrat a jeste se mi jedinkrat nepovedl 🙂 Ja se prave takhle ucim varit na male, ona si nestezuje, vetsinou to vsechno sni a ja si to trenuju 🙂))

Ohledne tech detskych susenek..my vubec zadne sladke nedavame 😅 zkousela jsem kdysi detske susenky ale jak je to suche tak se na tom mala davila a uz to nikdy nechtela.. jedine co si da, kdyz tchyne upece citronovy kolac tak par mini sousticek..ale to tak vse...

Holky jake ovoce maji vasi prckove radi? my jime fakt jen ovocne presnidavky, v celku mi nic nesni..zkousela jsem broskve, banan - po tom se vzdycky pozvracela tak ho uz nezkousim, maliny..s tema jako by nevedela co delat, jahody ji asi prisly moc kysele ty taky nechtela..no des..jedine co tak fakt bio presnidavky... 😒

mkr
15. mar 2009

caira já taky moc vařit neumí postupně se učím, jinak jsem taková moderní žena v kuchyně, třeba teď jsem v lidlu koupila zajíce mražený v alu misce stačí dát do trouby za dvě hodky vytáhnout a je uvaříno a jak manželovi šmakovalo, žádná příprava nic 🙂
jinak ti pošlu typ na poměrně dobrou a velmi jednoduše rychlou buchtu http://www.mamincinyrecepty.cz/moucniky-na-plec... myslím, že by manžovi mohla chtunat
jinak my mylujem ovoce banán ten by snědla nejradši hned v krámě i se šlupkou 🙂 jablka blumy broskve ananas 🙂 v létě meloun i citron si ráda blíže

sirinka
15. mar 2009

u nas vedie hrozno a banany...potom este hrusky...a celkom rada si da aj susene ovocie

lenkazdenek
15. mar 2009

ahoj ,tak u nás sme ty sušenky taky zkoušely(zvířátka) a docela chutěj ,i když mě snad ještě víc než malý 😅 a pak jí teda chutěj ty ovocné tyčinky
ovoce u nás vede:banán,hrozno,švestka,hruška,jablíčko-ale když nechce do ní nedostanu nic jen přesnídávku 😒
Jinak rafaelo buchtu občas manžílkovy udělám a fakt báječná,stejně jednduché jsoui margot řezy a taky mňamka 😉

sirinka
15. mar 2009

vyzera to super tie rezy...idem hned hodit recept aj buducim majovym maminkam 😝

caira
16. mar 2009

mnam, ty rezy vypadaji dobre..jenze ja se znam, kdyz to upecu tak to taky cele sezeru, jsem hrozna.. 😅 na to jak jsem pred tehu vubec sladky nejedla ani jsem na to nemela chut tak od te doby jsem sladkostni zavislak, kdybych mohla tak snad ziju jen na sladkym ( a taky bych podle toho vypadala) 😀

Holky myslite, ze male muzu dat dneska to same co mela vcera? cekam lidi na inspekci plynu tak nemuzu varit, ale mam v lednici jeste tu spenatovou polevku a zbytek toho lososiho kastrolu co mela vcera, tak jestli nevadi, ze by dva dny po sobe mela spenat a rybu? 😅 Jinak bych musela jit vystrachat nejakou sklenicku nekam do kramu....

petka80
16. mar 2009

cairo, v pohodě to dej, já teda většinou vařím na dva dny, denně se mi moc nechce a navíc to většinou neodhadnu a mám toho hromadu..... 😉
Já taky nemůžu nic péct, manžel sní tři kousky a já zbytek plechu.... 😀 Ale peču ráda a baví mě to asi víc než vaření, no ale co už...... Jinak já si taky říkám, že se konečně s malou naučím vařit, tak uvidíme.....

Dcera má nejradši jablko a hrušku, ale pořád je ještě strouhám a dělám takový mišmaš jablko/hruška + 2 nebo 3 piškoty + trochu jogurtu a to je teda mňamka. Pak banán, ten už ani mačkat nemusím, no a pak miluje mandarinky, ale ty dávám jen občas, navíc je ještě svlíkám z tý šlupky, takže to mě moc neba, jinak citrusy ještě moc nedávám. Nic moc u nás teď není s sehnání, těším se na léto 😉

caira
16. mar 2009

Petko diky, ja si rikam, ze ji to taky nezabije dostat to dva dny po sobe 🙂

Jinak jsem zkusila dat male ochutnat hrusku.... byla fakt uplne mekoucka, mela jsem ji v miise na ovoce uz tyden takze zmekla..tak jsem ji kousek ukrojila..fakt malicky.. jeste to trosku rozmackla vidlickou a dala ji to do pusy....no a do ted jsem cistila koberec..zeblila se mi takovym stylem, ze zadelala sebe samu od hlavy k pate a pul obyvaku..pritom zubu ma plnou kusnu a kousat umi, ale tohle jen co jsem ji dala do pusy tak se zacala davit, ani to nezkusila rozkousat a cela se zeblila....nase dite fakt bude na mimi strave az do puberty 🙄

Co se sladkeho tyce..ja mam problemy s nasi troubou, u nasich jsem pekla vzdycky naprosto v pohode, ale my mame plynovou a nejak proste nepece poradne, treba tchyne mi dala recept na super mrkvovy kolac, u nasich se mi povedl na jednicku naprosto super a u nas doma se mi nikdy neupece poradne 😖

petka80
16. mar 2009

Cairo, no to sis teda dala 😠 😀 Tak ji holt nech, no, prostě jí to mačkej nebo strouhej a však ona na to taky přijde.
Já jsem donedávna třeba oběd ještě pořád mačkala vidličkou na pyré a asi před 2 týdny mi začala nějak hůř jíst a zjistila jsem, že to mnohem líp sní, když to má na normální kousky, takže už to nemačkám. Ale oni si prostě sami řeknou, kdy už chtějí normální konzistenci.

caira
16. mar 2009

Peti tak to ja mackam porad, sice tam ma kousky, ale porad mackam..treba testoviny atd, to ji kupuju takove ty detske tvary, ze jsou malicke, tak s tim problemy nema, ale jinak vsechno mackam aby to bylo na mensi kousky..des bes..treba ryzi je v pohode, ale musi k tomu byt dost omacky...treba rohlik by mi nikdy jen tak samotny nesnedla..ja vzdycky vidim deti v kocare, drzi si housku nebo rohlik a zuzlaj to..nasi dite naopak.. dala jsem ji jednouo takovy ten ryzovy chlebik a ona si to strcila cele do kusny a pozvracela se.. chleba mi sni jen se silnou vrstvou luciny nebo s maslem, asi aby ji to lip klouzalo dolu ci co..obcas se snazi to spolknout i bez kousani 🙄 😖 my treba schvalne jime pred ni, ze kouseme a delame takovy to mnam mnam mnam, aby jsme sli prilladem a ona hlta bez kousani... 😅

mkr
16. mar 2009

caira malá se asi připravuje na dráhu modelky 🙂

caira
16. mar 2009

tak dite uz mi chrape, k obedu dostala tu spenatovou polivku a lososovy kastrol - jsem ji to dala do jedne misky a mela to jako polevku s rybou a spenatem 🙂 kupodivu ji to tak asi chutnalo vic nez vcera, kdyz to mela dva chody za sebou 🙂