Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

sisstin
25. mar 2009

caira:jooo..chci 😀 já koukám do toho varime-detem, ale tam je to všechno spíš pro větší už.. a hlavně, který už normálně kousaj 😔

kijonkova.k
25. mar 2009

siss,jo,jen ve vodě,se zeleninou,někdy jen s cibulkou,nebo pórkem,ať to voní 🙂 Nebo zkus malému udělat bramborovou kaši třeba s rybičkou nebo kuř.masem,na tom taky nic není a malá to má ráda...nemusí na tom nic kousat 😉 Máme sice 8 zubů,ale kousky plive 😠

kim
25. mar 2009

Ahojky
tady to jede holky 😵

teda tak brokolicovou omajdu taky zkusíme, když to tak šmakuje!!!My dnes měli rajskou s čuftama a taky dobrý 😉

Jinak jsem vám chtěla hodit zase jeden z naších receptů a to je kuřecí s listovým špenátem a těstovinama..
orestuju na kousky kuřecí masíčko, k němu hodím pár kostek mraženého listového špenátu, když se rozpustí, zaliju trochou 12% smetany a když to bublá dám trochu nastrouhaného aidamu, těstoviny uvařím a vše to smíchám a lehce pomixnu tím tyčovým mixérkem a taky je to moc mňam!!!!

Siss, o zubech o není, mě malej jedl kousky už před rokem a to měl zuby 2 😉 😉

sisstin
25. mar 2009

kim: no asi ne, páč některý fakt jedí i bez zubů...on má silnej dávicí reflex..ze všeho mu natahuje.. 😔

kim
25. mar 2009

No to spíš, fakt zuby nejsou třeba, to rozmělní dásně 😀 hele se to určitě zlepší a ve dvou letech už bude dlabat vše, jako dospěláci 😵

kijonkova.k
25. mar 2009

nebo polívečku...uvaříš mrkev,petržel a třeba kousek bramboru nebo květáku(ono je celkem jedno jakou zeleninku),přidáš pár zrnek kmínu,pak buď rozmixuješ nebo vytáhneš z vody a pořádně rozmačkáš vidličkou(tak to dělám já),vrátíš zpátky do té vody,přidáš žloutek nebo celé vajíčko,zamícháš a můžeš zahustit dětskou krupičkou,chvilku povaříš a je to. 😉

sisstin
25. mar 2009

kim: on nemá vůbec trpělivost něco žvejkat 😕 ted je teda trošku uspěch, že sní třeba i čtvrt krajíce chleba..sice jsou to pidikousky..ale předtim nesnědl vůbec nic, to si to bud vytáhnul z pusy, nebo se hned začal dávit..u nás vůbec nejedou sušenky, kukuřičný hadi a podobně, vůbec to nejí...max. si s tim hraje, podrobí to po zemi..a tim to hasne 😅

kim
25. mar 2009

Siss, tak to je fajn, že spapá ten chlebík, chce to trénovat a za chvilku bude papat vše 😉

Jinak teda závidím všem, co nevaříte nebo jen dětem, já vařím každý den a to často jiné nám a jiné malému 😔 😠 manža v práci na obědy nechodí 😢 😢

kijonkova.k
25. mar 2009

kim,já tak vařila od podzima,manža byl doma,takže každý den něco vymýšlet a pro malou zvlášť,celkem maras,že?Teď už jezdí pracovně pryč,tak jsem oproštěná 🙂 Mě to sice baví,ale pořád něco vymýšlet,to je to 😝

sisstin
25. mar 2009

no já měla co dělat dneska...furt u toho mýho "vaření" otravoval, chtěl chovat...panicky se bál mixéru..moje nervy 😔 😅

kijonkova.k
25. mar 2009

jj,to znám,mixéru se sice nebojí,ale furt jí mám u zadku a věší se mi na noze,když ji posadím,tak řve 😠 Někdy to stojí za to,abych se vůbec udržela 😉

sisstin
25. mar 2009

no nic, valim pomalu..ale díky za inspiraci..budu si sem chodit pro rady 😝 a caira..až budeš mít čas, tak mi pošli tu IP ..díky moc 😵

martina46
25. mar 2009

jej, zas som zbudla na tu pecienku, ze som sa pytala 😅
prave preto som sa pytala, kvoli tomu zhromazdistu kadejakeho svinstva.... no verim, ze malej by aj tak chutila 😀
este uvidim.....
no a nieco z mojho raneho detstva. co som dostala ako prve na zuvanie do ruky? kus pecienky 😀 😀 😀 🤐
asi bravcovej.......

kim
25. mar 2009

Kijo jj to vymýšlení a hlavně jídla rychlá, jako abych dělala svíčkovou a patlala knedlíky, to by se Daník zvencnul 😀 to leda v neděli, když tu mám od rána mamku a věnujeme se mu, ale jak píšeš, je to maras, to jo!!!A to ještě 2x v týdnu peču 😅 😅 Si už dost často připadám jak honíci pes 😀 😀 😀

kim
25. mar 2009

Marti, taky jsem se divila, když Caira psala o těch játerch..taky mám zafixované, že je v tom hodně škodlivin, ale zase musíme si uvědomit to, že ta kuřata žijí dost krátkou dobu, tak se to třeba ani nestihne zaneřádit 😅 nevím no, já zatím nic z jater nedělám!!!

caira
25. mar 2009

siss prvni IP odeslana, napis na co bys chtela recept a ja ti ho vzdycky krok po kroku napisu..to by bylo abysme te tu nenaucily varit, ze holky? 😀

JInak ja ted jeste varim zeleninovou polevku z toho vyvaru ve kterem jsem rano delala to maso, bylo mi lito to vyhodit a zbyly mi testoviny od obeda tak nakonec delam mix polivku 😀

ohledne toho strachu z mixeru, mala mi takhle driv taky jecela a vzdycky se rozbrecela, tak jsem si ji vzala v zidlicce pred kuchyn aby na me videla a celou dobu co jsem mixovala jsem na ni delala drzky aby se smala..a ted uz je klid..jen kdyz mixuju tak se na ni pritom musim koukat..aby vedela, ze mi ten mixer neublizuje 😀

kim
25. mar 2009

Hm, tak u nás mixer, fén, vysavč vede 😀 a bulí, když přestanu, miluje všechno hlučné 😀 😀

caira
25. mar 2009

kim, nase mala jako mala zboznovala zvuk fenu a vysavace, jsem ji jako malou i fenem uspavala...dala jsem to na studene foukani a fen povesila za snuru na kliku od dveri a mala v tu dobu okamzite stichla a behem peti minut spala 😀 nas vzdycky bavilo ji pozorovat 🙂

kim
25. mar 2009

😀 😀 zajímavá technika uklidnění..ale je to fakt, s fenem nám to říkaly v porodce, že je to uklidňuje...

enicka
25. mar 2009

u nás tiež fungoval vysávač...... 🙂 😀

enicka
25. mar 2009

caira 🙂 môžeš aj mne niečo poslať......poteším sa, pre zmenu našej malej v jedálničku. Rada jej vymýšlam niečo nové....... vopred ďakujem 🙂

janinininka
25. mar 2009

Kim díky za recept, špenát kačí neměla ještě tak to zkusíme.>

holky mě se ted stala jedna věc, holčina si u mě byla pro avon a má o 2 měsíce starší holčičku než je kačí a ona měla hysterickej záchvat, hrozně brečela, a pak jsme přišly na to, že je to ze mě, bála se mě, ale jak, jsem z toho docela mimo, děti mě mají rády 😖

katrinaaa
25. mar 2009

Ahoj moje třináctiměsíční dcera papá všechno co jidám jen nechce pít mléko ani sunar ani když ji k tomu řidám granko,naše doktorka říká že by měla vypít minimálně půl litru deně ale ona někdy nevypije vůbec nic.Můžete mi prosím poradit co stím ?

caira
25. mar 2009

kat: sisstin to ma myslim stejne,ze ji malej nepije mliko, me mala taky mliko moc nepije vylozene na piti ma 90 ml v sest rano a pak 90ml pred spanim ( ale to si nekdy vubec neda) , ale "schovavam" ji to do treba do krupicove kase nebo do vlocek atd

a taky pokud ti dcera papa jogurty a syr a nebo treba pouzijes mleko na vareni ( do bramborove kase ,omacek atd) tak se to taky pocita, hlavne kdyz ti ji ostatni mlecne vyrobky

ja takhle schovam do snidane 120 ml ( kase) pak ma denne 1-2 jogurty, ma je fakt rada, treba syr na chleba syr k vareni atd takze se to nastrada... 🙂

kijonkova.k
25. mar 2009

Tak jsme přišly z prochajdy...byly jsme krmit kačeny,Karolínka nadšená,příště musíme vzít více rohlíků a chleba,normálně se kolem nás sesypaly a jedly z ruky 😀

janinininka
25. mar 2009

my byly 2x krmit labutě 😉

malá taky nechce mlíčko tak dáváme kašičky, sýry, jogurty, prý to takhle stačí a mlíčko má v noci co zbyde od večera z kašičky, ale to je tak 100ml ale aspon něco,že?

kijonkova.k
25. mar 2009

Tak já 2x kojím,každý den má malá jogurt,kaši a nějaký ten sýr nebo máslo.Myslím,že toho je dost 🙂

caira
25. mar 2009

holky jak jste na tom s pecenim? treba kynute testo atd, umite ho? ja jsem chtela udelat kynuty kolac nebo buchty nebo tak, ale vzivote jsem to nezkousela tak ani nevim jak na to... 😅

kijonkova.k
25. mar 2009

Tak já peču jen bábovky a teď jsem zkoušela ty Rafaelo řezy,jak tady na ně dávala mkr link.Jinak nic.Teda ještě závin jsem zkoušela,ale nic moc.

janinininka
25. mar 2009

já sice peču hodně, ale málo kynutý, taky se chci naučit, párkrát jsem to dělala a nic moc 😝