Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

sisstin
23. apr 2009

kijonkova: tak to je drsný..ono celkově by se při nákupu ryb mělo koukat na procenta mražené vody 😝 😅

bady81
23. apr 2009

Tak to já vůbec nevím, pomalu jsem o pangasu ani neslyšela 😎

kijonkova.k
23. apr 2009

bady,není za co 😉

siss:já mám v mražáku půl kapra,takže vždycky kousek useknu a je to.Ale malá už měla i skleničku tuňáka od Hami a chutnalo. 🙂

bady81
23. apr 2009

Já bych měla strach doma rybu připravovat (pro malýho), to ji radši koupím hotovou.

sisstin
23. apr 2009

kijonkova: Tygr jí všechny ty ryby..až na Sunárka na dobrou noc, losos s bramborem..tak jsou fakt velký fláky brambor...a zas se dávil 😅

petka80
23. apr 2009

kijo, taky jsem to tady četla 😒

Sisstin, hele, to tak neber, prostě každé dítě je jiné. Já taky měla obavu, protože ještě na roce neměla sama o jídlo moc zájem, jako něco snědla, ale hrála jsem divadlo a různě zabavovala a tak. No a pak se to prostě zlomilo. Teď sní skoro všechno a má i zájem se krmit sama. Jí takhle ten chleba, ovoce na kousky (banán, mandarinku), fakt pěkně. A já před ní skoro nemůžu jíst, protože se pak musím dělit...... 😀 Takže já myslím, že bys to prostě měla dělat tak, jak to děláš, no a on k tomu sám dospěje.... 😉

bady81
23. apr 2009

Kijonkovo: To tu rybu rozmixuješ i s kostmi? Vaříš ji nebo pečeš? S tím nemám vůbec zkušenosti. Sama ryby moc nejím, bojím se kostí.

kijonkova.k
23. apr 2009

siss.JO? Já se na tu skleničku minule dívala,vypadalo to celkem dobře,tak ještě,že jsem to nekoupila.Vzala jsem místo toho dobrou noc s jehněčí a ještě něčím.Tak teda uvidím,jestli to bude chtít.

bady:Já to normálně uvařím,oberu kostičky a udělám s bramb.kaší 🙂

kijonkova.k
23. apr 2009

bady,kosti určitě pryč 😝 Já to obírá dost pečlivě,uplně to žmoulám v prstech,takže mi žádná neunikne.Ale právě ten pangasius prý nemá moc kostí. 🙂

sisstin
23. apr 2009

pangas nemá žádnou..max. tu jednu hřbetní a ta jde krásně vyndat..ale spíš je totál bez kostí 😉

kijonkova.k
23. apr 2009

siss,no,vidíš.Dokonce takhle.

sisstin
23. apr 2009

kijonkova: jo..já ho mám ráda..jediná ryba, kterou jim..teda jedla bych i jiný, ale právě to preparování kostí mě neba..jedinej kapr mi teda fakt smrdí a nechutná mi 🤐

kijonkova.k
23. apr 2009

Já kapra taky nejím...fůůůj.Ale malá si nestěžuje,tak je to O.K.A hlavně je to naše ryba.Ale takové pstroužka bych teda dala. 😀

bady81
23. apr 2009

S tím s váma souhlasím, to vybírání mě taky nebaví. Tak to toho pangase asi zkusím..díky siss 😀

sisstin
23. apr 2009

bady: toho umim uvařit i já 😝 jen tak na máslíčku a posypat kořením..nebo obalit jako rízoš..my ho měli na Vánoce 😝

jakoubka
23. apr 2009

Ahojte
Pangase jsme měli včera.Malýmu chutná.Přemýšlala jsem o lososovi,ale tápu 😕

Co mu moc chutná ,tak mozarella 🙂 a cleba s Lučinou 🙂 a okurka hadovka 🙂

Dnes jsme byli na obědě v restauraci,tak jedl se mnou 🙂 Rajsou polívku a kapustu 🙂

kijonkova.k
23. apr 2009

Tak holky,asi ho taky vyzkoušíme.toho pangase jednoho. 😉

bady81
23. apr 2009

Siss: Tak to bych mohla zvládnout i já 😀

bady81
23. apr 2009

Hadovku má malej taky rád, ale špenát ten mu snad jedinej nechutná a já ho mám tak ráda 😎

ygreen
23. apr 2009

caira: díky, ta omajda vypadá super

ale jak je to u dětí kolem rokus česnekem a kořením?

ryby: zatím měl jen Hipp tagliattele se smetanovou omáčkou, brokolicí a mořskou rybou a šmakovalo a bez reakce. Takže budu dávat 1x týdnně - zatím.
siss: ty se asi vyzbnáš - když budu chtít dát malmu rybu je tedy lepší jen chlazená, čerstvá? A mořská nebo "česká"? Někdo říká, že v mořskejch je hodně rtuti, losos je hodně tučnej a chovanej většinou v sádkách a je krmenej kostní moučkou 😖

sisstin
23. apr 2009

ygreen: dle mého je nejlepší česká čerstvá, bo správně by lidi měli jíst to, co je z jejich kraje, aby nebyla reakce 😉 ..a všeobecně jsou lepší čerstvé, než zamražené se spoustou vody..otázka je, kde tu čerstvou vzít že jo 😝 ale do těch dvou let bych fakt dala jen skleničkový nebo toho pangase...ale jako, žádnej odborník teda fakt nejsem..max. na ty skleničky 😅

kijonkova.k
23. apr 2009

ygreen,určitě je lepší česká ryby,aspoň pro začátek.A tak,jako u masa,je lepší chlazená,ať vidíš,jak vypadá.U mražené nevíš,v jakém byla stavu než šla na led 😝
Koření...nám je 14 měsíců a dávám jen zelené bylinky a kmín,občas trošku přisolím.Dnes jsem poprvé dala česnek,ale sušený,granulovaný a jen fakt pár těch drobků na vůni 🙂

caira
23. apr 2009

holky vy jste ukecany, to je des 😀

mala konecne usnula, ja si davam hrachovou kasi a k tomu cerstvou mrkev- kupodivu to chutna desne dobre..si tou mrkvu tu kasi nabiram 😀

jinak tady v UK vubec pangase neznam..vubec nevim co to je, hodne se doporucuje losos - kupuju divokeho aljaskeho, neskutecne drahy ( 2 filety me stoji v prapoctu 180-200kc)

snazim se davat rybu 2x tydne

Ohledne toho medu me taky zajima, kdy se vubec muze davat?

siss: u nas teda samostatny jidlo taky nehrozi, dneska sedela v kuchyni na podlaze tak jsem ji dala do ruky piskot, nejdriv s nim 3 minuty triskala o podlahu a pak si to najednou strcila cele do kusny a samozdrejme to byl velky kus tak se zacala davit..no nastesti tentokrat nevrhla, podarilo se ji to rozkousat a spolknout.. 😕

sisstin
23. apr 2009

caira: já považuju za úspěch to, že si konečně drží rohlík a snaží se ho jíst..ve finále je z toho akorát mokrá hrouda...ale snaha je 😅

kijonkova.k
23. apr 2009

caira,med od roku můžeš.Ale já ještě nedávala,ani nemám nějak chuť ho dát. 😖

ygreen
23. apr 2009

takže teď ani kousek čerstvý český rybišky? 😅
no, i když bude baštit normoš, tak jednou dvakrát týdně ryba ve sklence mě nezabije 😉

ygreen
23. apr 2009

rohlík taky nic extra, ale co miluje a sní od vrhu po špičku je suchej kornoutek (ten obyč) na zmrzlinu 😀
a kámoška dává tyčinky lisovaného ovoce od Alnatury(kus cca 18,-) - je to jen sušené lisované ovoce v tenoulinké oplatce. Její syn to zbožnuje a hlavně banán hruška myslím

kijonkova.k
23. apr 2009

ygreen,pokud už jste měli rybu ve skleničce,tak můžeš dát i tu naši 🙂

caira
23. apr 2009

ygreen: kde se to susene ovoce da sehnat? to zni zajimave....

sis: tak u nas by se po rohliku konal "vrh do daly" jak ji znam tak by si ho chtela do huby narvat cely a pak by se pozvracela...

Dneska me cely den boli pekne hlava.. jdu si udelat dalsi kafe at me to trosku probere

taky musim uvarit tu blbou rybu, rano jsem to nestihla, tak to tam jdu flaknout.

caira
23. apr 2009

holky hlasim, ze jsem desny prase, udelala jsem maly na odpoledne misku pudinku s piskotama..a uz jsem ji pulku sezrala 😅 😀