Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

zrzulka
10. máj 2009

dakujem kocky, malej davame stale bud chlieb rozok ci vianocku s maslom syr nejaku zeleninku ale udeniny ani sunkus sme este nedali. ja tiez velmi nejdem. tak sme vyskusali a chutilo... z casu na cas jej dam ale zase to nebudem prehanat. ja este velmi neexperimentujem s takymito vecami.
takze po roku uz davate prakticky vsetko ?Ako vyzera vas jedalnicek?

kinsli
10. máj 2009

kijonkova.k: Nakonec jsem uvařila jen salko 😉 mamča mi pak volala, že s námi nepojede, že přijede až od den dýl. Tak jsem to přehrála na ní, ale ta ho nakonec neudělala, upekla biskupákovou bábovku 😉

kijonkova.k
10. máj 2009

kinsli 😀

andy80
11. máj 2009

Ahoj holky,

všem díky za gratulace k roku.

Koukala jsem, že jste probírali Pangase. Jiřík ho má ve školce snad každý týden, tak jsem se ptala vedoucí kuchyně (mmch. bývalá dietní dětská zdravotní sestra) a ta mi říkala, že je to nejlepší ryba, která je vlastně domácí takže ne mořská a dětem se dává hlavně proto, že nemá kosti. Já jí teda ještě doma neměla kupuju filé z tresky, většinou takové ty kostky, protože ty taky nemají kosti.

zrzulka: zkus kuřecí, krůtí nebo králičí prsní šunku. Je téměř neslaná a pro děti super. Já jí dávám asi od 10 měsíce (tak 2x do měsíce). Jednou jí dám na chleba, jednou do namačkaných brambor.

U nás jídelníček takto:

snídaně: 200ml mléko + něco k tomu (kousek rohlíku, čtvrtka chlebíka se sýrem, kousek loupáčku nebo koláče... apod.)

svačina: ovoce (většinou čerstvé - jablíčko, banán, hruška, mango, hroznové víno... atd. ) popř. Frutapura

oběd: buď polévka nebo hlavní jídlo a to už téměř všechno s námi, vyjma kořeněných a některých jídel. Jídlo malé odebírám s minimem soli a nekořeněné, potom dochutím.

svačina: jogurt

večeře: když měla v poledne jen polévku, tak dávám maso, zeleninu, přílohu, když měla normální jídlo, tak dávám chleba se sýrem, šunkou... apod. A do postýlky si bere hrneček s 200ml mléka.

Během dne si občas zobne piškot, dětskou sušenku, nebo jí nakrájím na mističku jablíčko a přes den ho dlabe.

kinsli
11. máj 2009

Ahojky holky, tak my dnes měly k obědu Bobíka 😀 jelikož jsme v 9:45h vstávaly, tak jsme místo oběda svačily 😉

kijonkova.k
11. máj 2009

kinsli,teda závidím,tak dlouho spát,to já neznám 🙂

Já jsem dnes malé udělala kuskus s kuřecím a batáty,měla to i na večeři.Zítra bude asi koprovka 😉 A pro nás asi taky,nic jiného mě nenapadá 😉

denisocka
11. máj 2009

a ja zemiaky na kyslo 😝

petka80
11. máj 2009

kijonková, koukám, že děláš dost často kuskus, prosím písni mi nějaký receptík. Já si ho dřív občas dělávala pro sebe, jednou jsem dala Aničce ochutnat a ta se tvářila, že ji chci otrávit, ale už je to dávno, tak bych ho zas zkusila. Jak ho máte nejradši?

kinsli
11. máj 2009

kijonkova.k: Jsem debil 😅 dobrovolně přiznávám 😅

co jsou batáty ??? kuskus jsem již slyšela, ale po pravdě nevím o co jde. Teď jsem na to koukala na netu a nejspíš bude k sehnání v bazalce 😉 chutná to jako co???

kijonkova.k
11. máj 2009

petko,já jsem ho dělala pro nás jen jednou,taky s kuřecím,jinak ho dávám do rajské polívky,což je fakt mňamka.Ale malé ho dělám se zeleninou a masem celkem často.Většinou dám vařit kousek kuřecího a nějakou zeleninu(myslím,že je úplně jedno jakou,prostě co je doma),když je maso a zelenina měkké,tak to vytáhnu a do toho vývaru dám uvařit kuskus,stačí trošku,nabyde to.Mezitím zeleninu pomačkám vidličkou,maso nakrájím na pidi kousky a vrátím ke kuskusu.Pokud je tam pořád hodně vody,tak vařím,dokud nevznikne hustá kaše,spíš takový nákyp jako,nebo můžeš udělat řidší jako zeleninovou polívečku s kuskusem 😉

kijonkova.k
11. máj 2009

kinsli,to určitě nejsi...a někdy si tak připadáme všechny asi 😉

batáty jsou sladké brambory,pod slupkou jsou světle oranžové,když se uvaří,vypadají jako mrkev 😉 Kuskus je dobrý,je to takové zrní 😉 teda vypadá to tak,je to něco z pšenice,myslím a tak podobně to i chutná,jako když rozkoušeš neuvařenou špahetu 😅 tak to aspoň chutná mě.Ale je výborný právě do té rajské polívky a malá ho má taky ráda,je to zase nějaká změna aspoň 😉

kinsli
11. máj 2009

kijonkova.k: Určitě ten kuskus vyzkoušíme 😉 na zítra zrovna nic nemám, to co jsem si o tom přečetla tak by měl být nenáročný 😉 Pokud se vzbudíme v normální hodinu, ne jako dnes 😅 tak vyrazíme na prochajdu a zastavíme se v Bazalce. Nejbližší mám tam 35 min. od baráku 😉

kijonkova.k
11. máj 2009

kinsli,vyzkoušej,třeba vám zachutná 😉

kinsli
11. máj 2009

To určitě zachutná, naše Káťa je šrotátor 😅 😀
Dnes jsem třeba byla u kámošky, než jsme odcházely tak jsem jí dala 400 ml jogurtu. Když jsme k ní přišly tak dostala od kámošky piškoty, za chvíli oloupala kiwi ( jako, že si dají holky na půl, skoro všechno zbaštila Kačka 😕 ) a nakonec ještě dojížděla po Aničce kaši 😅 To fakt vypadá, jako kdybych jí dala najíst v úterý a dubnu 😅 Ale ona mi vážně šrotuje pomalu nonstop 😀 😀 😀 Buď spí nebo jí 😀 😀 😀

kijonkova.k
11. máj 2009

tak to máš super,buď ráda.Karolínka byla dost hrozná v jídle a moc jí nechutnalo,já byla na palici a ona plivala.Teď už v pohodě,ale žrout to rozhodně není 😉

eppik.m
11. máj 2009

ahojky,
kinsli: my jsme na tom podobně, já se v klidu najím až když Michal spí, protože jak vidí jídlo, nebo mně jíst tak nedá pokoj, dnes se obsloužil sám, když jsem mu nechtěla dát salámu, tak mi vzal ruku v který jsem ji držela a strčil si ji do pusy, nebo si to prostě veme z mého talíře ... 😀 no problem !

kijonkova: ten medovník dělal cukrář nebo ty? vypadá lépe než originál 🙂

hledala jsem nějakou zdravou ňamku do ruky, ale nejlépe domácí výroby a našla jsem toto, tak zítra upeču ...

Ovsené placky so zeleninou

4 PL ovsených vločiek, 3 PL miešanej dusenej zeleniny (mrkva, kaleráb, karfiol), mletá rasca, 1 žĺtok, petržlenová vňať
Ovsené vločky prepláchnite v sitku pod studenou vodou a dajte ich do hrnca. Pridajte k nim pol pohára vody a malé množstvo mletej rasce a za stáleho miešania uvarte na hustú kašu. Ovsenú kašu nechajte vychladnúť a zmiešajte ju s udusenou zeleninou. Pridajte rozšľahaný vaječný žĺtok a nakrájanú petržlenovú vňať. Zo zmesi vytvarujte malé placky a upečte ich na mastnom papieri v rúre alebo v malom množstve rastlinného oleja na teflónovej panvici. Podávajte samostatne alebo s roztlačenými petržlenovými zemiakmi.

kinsli
11. máj 2009

eppik.m: Tak jsem ráda, že nemám sama takového jedlíka, těžko říct jestli je lepší šatit nebo živit, u nás to bude asi prašť jako uhoď, protože jsem ulítlá na Next 😀 😀 😀

kijonkova.k: Jasně, já jsem ráda 😉 jen mě nebaví tu neustále vysávat 😖 😖 ( drobí a patlá tu po koberci sušenky a křupičky ) Zítra jí schválně koupím v bazalce křupky v jogurtu, prý jsou výborný 😉

kinsli
11. máj 2009

jééé tak já jsem jen tak se podívala na stránky rossmannu a mají zrovna akci 😀 😀 😀
Vůbec netuším do kdy, ale na 12.5.09 mají ještě podané zakázky na 10*15 za 1,-/ks 😀 😀
Tak jsem to dala teď do kupy a zítra s tím zaběhnu 😉

petka80
12. máj 2009

kijo, díky za tip. To je super nápad vařit ten kuskus v tom vývaru. Musím vyzkoušet. Já si dělám pro sebe kuskus takto:
Osmahnu trochu masa (kuřecí, krůtí) na cibulce nebo pórku, přihodím zeleninu (většinou cuketu a rajčata, protože pustí hodně šťávy a to ten kuskus potřebuje, ale asi by šlo cokoliv) a dusím, případně podlívám (vynikající je podlít vínem!). A ten kuskus si nechám nabobtnat vedle ve vodě a pak vmíchám do té směsi. Je to dobrota.
Ale pro malou zkusím tu tvoji verzi.

Jinak dneska zkusím zase dětskou svíčkovou. Minule to vůbec nejedla, ale už to je dlouho, tak to zase zkusím. Ale dám tam už normální 12 % smetanu místo jogurtu.

Jj, batáty jsou fajn. A moc zdravé (teda podle Fořta 😀 ). Je to něco mezi mrkví a bramborama.

kinsli
12. máj 2009

Ahojky holky, tak jsem byla ve městě, zadala jsem fotky + koupila ten kuskus a křupičky v jogurtu.
Kačence jsem dala k obědu jen pribináka, neměla jsem uvařeno jak jsem byla dopoledne ve městě. Tak to půjdu udělat teď a bude to mít až se vzbudí 😉

kijonkova.k
12. máj 2009

Ahoj 🙂

tak my dnes máme koprovku s bramborem a vajíčkem,to je vlastně poprvé,co jsem vařila pro všechny 😉 Jen jsem malé odebrala,než jsem tam dala ocet.Papala krásně 😉

eppik,moc děkuju,to vždycky tak potěší 😀

petko,to může být moc dobré,já jsem to pro nás dělala bez zeleniny,jen s masem a posypat sýrem a taky to byla mňamka 😉

hancas
12. máj 2009

holki jak děláte brokolicovou polívečku???díky

kijonkova.k
12. máj 2009

hancas,já uvařím jen brokolici a kousek celeru nebo petržele,zeleninu vyndám,rozmačkám vidličkou a vrátím zpátky,trošku osolím a okmínuju(mletý kmín je dobrý) a zahustím...jak kdy...krupičkou,oves.vločkama,moukou s vodou.... 😉

kijonkova.k
12. máj 2009

Nebo ještě můžeš přidat vajíčko. 😉

sisstin
12. máj 2009

holky..já to zas na chvíli vzdávám...svíčková též nic, zas dvě lžičky s ksichtama a ble ble 😅 vyhladově u nás nepomáhá 😔 takže jsem opět na týden za nákup pro něj dnes zacálovala 550Kč 🤐 😅

petka80
12. máj 2009

ahoj siss, a fakt to nechceš zkusit pro začátek jen míchat? Myslím půl skleničky a doplnit vařenou zeleninou?

Jinak já jsem taky zvědavá, jak dopadnu se svíčkovou.... 😀 Madam ještě spinká.

kijonkova.k
12. máj 2009

siss a nemá on jen zafixováno,že jí ze skleničky?Co kdybys mu to uvařené dala do skleničky?Myslím,že by rozdíl nepoznal,ne? 😉

sisstin
12. máj 2009

petka: no to není zlej nápad 😉 zeleninu teda uvařit umim..akorát se to tím zas zhustí ne? 😕 On by furt jedl takový ty tekutější šlichty..už mi odmítá i některý skleničky, který dřív jedl( telecí s bramborama, dýně s krůtou atd.) prostě takové ty skleničky, které jsou hodně husté 😕 já už fakt nevim, mě to vůbec ani nebaví vařit, když už dopředu vim, že to nebude chtít a nebo se zblije jak alík 😝 😅

sisstin
12. máj 2009

kijonkova:on nikdy nevidí, že bych to lovila ze skleničky skoro, takže tím to asi nebude 😕 jinak naše jídlo žebrá, včera měl kousek řízku 😔 a chlebíček taky žebral..on v podstatě vyžebrá cokoliv..ale stačí mu z toho dva, tři drobky a je spokojenej, takže jako aby se tím najedl, to fakt ne 😅

kijonkova.k
12. máj 2009

siss,tak zeleninu můžeš vždycky rozředit tou vodou,co se to v tom vaří 😉