Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

daskak
13. máj 2009

ahojte maminky, no vidim ze nie sme sami co nam jedenie moc nejde.. ☹ ☹ ... ale nam nejde len obed /zeleninka, masko, polievocka, cestovinky, 😒 /.. inak ovocie a jogurt a kase to ano....Mozem sa opytat?? uz deticky papkaju same? alebo icheste krmite? Dakujem

eppik.m
13. máj 2009

kinsli:

Hovězí maso s rajčatovou omáčkou

1/8 l masového vývaru

10 g másla

10 g mouky

2 větší rajčata

Připravíme světlou jíšku, přidáme vývar, nakrájená rajčata a povaříme 20 minut. Prolisujeme přes sítko, podle chuti přisladíme nebo velmi mírně osolíme. Vložíme umleté či nakrájené hovězí maso a podáváme s těstovinami či rýží.

😉

andy80
13. máj 2009

daskak: Malá papá sama jen rohlík, chléb, banán, jablíčko... atd. Klasické obědové jídlo nebo jogurt dávám ještě sama.

janinininka
13. máj 2009

tak rybička nám chutnala máme ještě na zítřek a pak opět nevím to je pořád vymýšlení..co budete vařit vy?

babara
13. máj 2009

daskak, mne malej donedavna jedl taky jen ovoce, jogurty, kasicky, jen nektere ty nejmensi sklenicky od HAMI.
Ale miluje samotne testoviny, rohlik, a ted i brambory a ryzi. tak mu trochu malo zeleniny ci masa propasuju k tomu. On vubec nerad papa lzickou z misticky, ale chce moje jidlo, musim mu to dat z ruk, ze lzicky to nechce nebo vyplivne, potvora, nebo uz ho nechavam se v tom rochnat, ale to je teda sileny 😀

daskak
13. máj 2009

no my sme sa dnes tak cvachtali v polievke, ale vyjedol rukami vsetku brokolicu aj mrkvu, aj cestovinku, aj zemiacky a riedke nechal mne 😎 ... bola som z toho zmatena, lebo moj starsipapkal vsetko nadherne... ani podbradnik sme nemuseli pouzivat.... a tento maly..... 😝 😝 😝

eppik.m
13. máj 2009

daskak: mně dneska Michal překvapil když jsem ho krmila jogurtem, vzal mi lžyčku a začal se krmit sám a docela mu to šlo, už chápe kam jí má dát aby nabral jídlo a pak strčit do pusy a to jsem ho nikdy neučila, prostě to odpozoroval ode mne, takže to byl pro mně impulz že při dalším krmění ho nechám at cvičí motoriku a zkouší papat sám 😉 podle mně pokud dítě není dost zralé na to aby pochopilo jak se to dělá tak to prostě skončí fiaskem ... já ho nikdy do ničeho nenutím a vždy si řekne sám, mámo tak ted je ten správny čas a zatím nám to funguje klop, klop 😵

kinsli
13. máj 2009

eppik.m: moc díky. Nakonec jsem jen orestovala mleté na másle, spařila rajčata, nakrájela a podusila 😉
Je z toho kejda tak k tomu udělám nalámané špagety 😉

kinsli
13. máj 2009

eppik.m: To je šikulka 😵 😵 😵

caira
13. máj 2009

ahoj kocky, omlouvam se, ze jsme se dneska neukazala, ale jsme porad je to jeste po priletu blazinec, musela jsem dneska na nakup-meli jsme prazdnou lednici a zadne zasoby a pak jeste navsteva tchanovcu a nejak nebyl cas, porad jeste peru zehlim a vybaluju..no des bes

jinak dovca ok, jsem fakt rada, ze jsem zpatky doma, je to vzdycky trosku o nervy kdyz jsme vsichni narvani v nasich byte 3+1, clovek nema moc soukromi, doma je doma

ja dneska uvarila kotel bolonske omacky, takze to bude mit mala zitra k obedu a zbytek si zamrazim do sacku do mrazaku at mam zasoby, zitra uvarim brokolicovou omacku, knedlickovou polivku a jeste asi nejakou omajdu at mam na par dni uvareno, v mrazaku uz nic nemam, tak musim nadelat zasoby.

ma nekdo nejaky novy receptik? 🙂

klouzavka
14. máj 2009

Ahoj,mám prosbu,můj 13 měsíční syn se mi ještě v noci budí na jídlo.V19h večeří kaši,pak se vzbudí v00:30 a vypije 260ml Sunaru a pak zase vstává v5h.Od malička vždy vstával jen 1X za noc,ale teď poslední týden takhle zlobí. Je to běžné u ročního dítka,jak to je u Vás?

petka80
14. máj 2009

ahoj klouzavko, no u nás se už v noci nejí, ale to je spíš tím, že jsem to rázně zatrhla na 10 m. (zrušila jsem noční kojení).
Jestli to dělá jen chvíli, tak to může být nějaký spurt nebo tak něco a třeba to zas přejde. Dala bych tomu tak ještě týden a když ho to nepřejde, tak bych zkusila místo mlíka nabázet vodu nebo čaj, případně uspat nějak jinak bez toho mlíka.

klouzavka
14. máj 2009

petka80 •díky za info!
Jak píší,od mala byl v pohodě, je od počítku na UM,budil se vždy jen 1X za noc a teď tohle!??????
Do nedávna mi nepil ani čas a vodu,teď je to už lepší! Jinak vůbec neuspáváme, dáme do postýlky a spí,ikdyž jde spát po večeři.

babara
14. máj 2009

Tak my se budime nekolikrat za noc, od mala, ale kojime. Nemam nervy, hlavne teda manzel to utnout ☹ navic ho napadlo mu misto MM zkusit dat v noci UM, ze by potom nechtel radsi nic, ale to mu teda nedovolim, myslim, ze by to mohlo bejt horsi, co myslite?
klouzavka, to je divny, kdyz to driv nedelal. A pres den toho sni dost? Kolik te kase? Nas uz papa celkem hezky (krome tech zeleninomasovych prikrmu 🙂), vlastne nonstop cely den 😀

klouzavka
14. máj 2009

babara •jééé,koukám, že kluci jsou o den od sebe.Dáda je 29.3.08.
Sní toho asi tak nějak normálně.
Kaše k večeři mám ze180ml mléka=krupicovou kaši.

klouzavka
14. máj 2009

Díky za rady,něco s tím provedeme. On celkově i teď začal dříve vstávat v5:15, dříve vstával průměrně v 6:30.

petka80
14. máj 2009

Holt děti mají někdy taková období..... 😒 My zas dneska 5:30.
My sice v noci nekojíme ani nic jiného, ale stejně se mi teď budí, asi to bude zubama, rostou jí stoličky nahoře i dole...... ☹

petka80
14. máj 2009

barbara - kdybys chtěla odnaučovat to noční kojení, tak bych doporučovala nenahrazovat ničím (UM, čaj a pod.), to by bylo z bláta do louže.......

petka80
14. máj 2009

Jinak o odnaučování nočního kojení najdeš něco tady:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Psala jsem tam i jak to bylo u nás........

klouzavka
14. máj 2009

Nechci to zakřiknout,ale zatím vždy v noci byla pohoda, manžel se za těch 13 měsíců stěhoval v noci z ložnice asi 4X.Zatím žádné probrečené noci. Každý má holt něco!

caira
14. máj 2009

hele holky to muze byt spurtik, nebo treba zuby, nase mala kdyz ji rostou zuby tak se mi dokaze vzbudit za noc treba 3x na mliko, staci ji dat ale tak 60-90ml

klouzavka, kdyz se ti prcek vzbudi na mliko tak mu nedavej tak velkou flasku, dej treba polovinu, pak dalsi noc uber o 30ml atd atd az bude mit treba jen tech 60ml a pak treba i jen tricet ml..vpodstate mu potom dojde, ze kvuli tomu cucnuti nema cenu se uz ani budit.. oni to spis maji, ze se probudi a mliko je uklidni, neni to o hladu.

jinak ve 13 mesicich si myslim, ze bys mela davat na veceri normalni jidlo a ne kasi, to je jako bys ty jedla denne k veceri krupicovou kasi nebo tak...

u nas je kazdy den jina vecere, kure s ryzi, testoviny s omackou atd atd, ale kasi uz nedavam, nebo treba jen ke snidani..

kijonkova.k
14. máj 2009

Ahoj holky,

tak malá dnes měla tu čočkovou polívku(to zase budou bomby do plíny 😉 ) a teď jsem dodělala rizoto pro nás.

Jinak ohledně nočního kojení,já jsem ho nadobro odbourala teď o víkendu,kojila jsem jednou v noci a teď už prostě nedostane,stejně se budí,dneska byla vzhůru hodinu 😠 Jindy jí stačí dát napít vody a je hned tuhoš,ale dneska řádila.A to půl roku spala celou noc-12h,to byly časy,teď nevím,co to je ☹

kijonkova.k
14. máj 2009

Jo a já taky dávám kaši na večeři,dávala jsem každý den,teď už občas dostane polívku nebo bram.kaši,ale jinak jenom mléčné kaše.Má je ráda a sní toho hodně 😉

petka80
14. máj 2009

kijonková, tak snad bude zase líp 😉 A hlavně už v noci nepolevuj a nedávej!!!!! 😀

cairo, to je dobrej nápad, snižovat takhle ty dávky UM. Jinak si ale myslím, že pokud kaše pořád jí, tak proč je nedávat, chce to ale střídat druhy (rýžová, jahelná, krupicová.....) a je to o.k. U nás teda musím přiznat, že teplá večeře nebývá, kaše už nechce, jen občas, tak má většinou jogurt, případně nějaké pečivo.

Jo, a dneska jsem lemra líná, sklenička to jistí..... 😔 😀

kijonkova.k
14. máj 2009

petko,nedáááám 😀 😉 kojím večer před spaním a to mám v plánu taky zrušit,ale chci počkat do očkování v 15m a pak nějak to vysadit,jen nevím,jestli se mi nebude stýskat a chybět mi to ☹ Je to takové zvláštní,kojení mi nevadí(malá ani není závislák),ale zase čím dříve to ukončíme,tím lépe asi 😉

Já dávám různé kaše,včera jsem koupila jáhelné vločky instantní,ale musela jsem to vařit...tak nevím,kde se stala chyba ☹

petka80
14. máj 2009

Já zase ruším ranní kojení (dneska 3. den bez kojení) 😉 Zatím to jde. U nás byl spíš ten problém, že se strašně brzo budila na to kojení, tak si od toho slibuju, že se to zlepší 😵 A ještě nechávám taky to večerní kojení. Taky by se mi stýskalo, mně kojení moc baví 😀 Tak jí ho ještě nechám, jestli bude chtít. Klidně do dvou let 😀
A pije ti UM? Mně právě ne ☹

Ty jahelné vločky se fakt musí vařit, a to docela dlouho. Ale zkus je někdy jako zavářku do polívky, je to moc dobrý.

kijonkova.k
14. máj 2009

petko,UM jsem nezkoušela,ale dělala jsem jí z toho kaši,když ještě neměla rok,teď už z KM.Myslím,že by to pila,ona celkově ráda pije 😉 Ale nevím,jestli pak budu kupovat UM,má ráda jogurty,tvaroh,sýry,kaše.No,možná na zpestření třeba banánový nebo vanilkový sunar bych pak mohla,že?Ještě uvidím 😉

kijonkova.k
14. máj 2009

A rizoto se mi fakt povedlo,zrovna ho tu dlabám,poprvé jsem dělal z kuřete,jinak dělám z vepře a je fakt výborné.Ale nacpala jsem tam hodně koření,tak malá mít nebude

petka80
14. máj 2009

No je fakt, že UM už nepotřebujou, já bych jí ho ale ráno docela chtěla dávat, jako první jídlo. No ale zatím ji to nebere. Takže vždycky ráno dostane chlebík s něčím a Sunar do hrníčku, Sunar nechce, tak jí dám vodu a vypije tak 150 ml vody..... 😅 Co dáváš jako 1. jídlo po probuzení, když už nekojíš?
Jo akorát dneska měla malý úspěch taková ta tekutá kašička od Nestlé (rýžová), co už je hotová v krabičce, to si asi 3x lokla. Tak jsem zvědavá, co zítra. Je to ale celkem zlodějina - cca 60,- za 2x250 ml kašičky 😠

kijonkova.k
14. máj 2009

Já dávám hned snídani,takže až se oblečeme a umyjeme,dostane pečivo s máslem,sýr moc nechce,ani žervé,tak má obyč.máslo 😉 Dneska rohlík,jindy chleba,ale co jí chutná,je sladká makovka s máslíčkem,to se může urvat po tom 🙂 A k tomu teplý čaj,čím teplejší,tím lepší,kolikrát fakt pálí a malá pije a pije...no,jazyk zatím spálený neměla,tak asi v pohodě. 🙂