Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

saska.t
10. nov 2009

tynushqua - na cestovinky mozes nastruhat akykolvek tvrdy tucny syr, soli sa bohuzial nevyhnes v ziadnom ale nic sa nedeje 😉
zavaraniny su asi najlepie domace a ak kupovane tak bez umelych farbiv a konzervantov 😉

helena001
10. nov 2009

a este emenetal. ten spolu s parmezanom je najhodnotnejsi pre obsah vapnika

eliotka
10. nov 2009

Holky, a to už můžu dávat ementál i parmezán? 😕

sarianah
10. nov 2009

Ahojte, tak my uz mame tiez 1. rocik 🙂 a tiez riesime co s papanim..
pre info:
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=432954

recepty:
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=372577

saska.t
10. nov 2009

eliotka jasne mozes akurat deticky maju problem s parmezanom je pre nich dost aromaticky 😅

moda08
11. nov 2009

Ahoj, nám už bude brzy taky rok a už řeším, co mu budu dávat k jídlu. Přijde mi, že jí pořád to samé a bohužel mi zatím odmítá jíst maso (jakékoliv). Napište mi někdo prosím váš jídelníček, co třeba dáváte k jídlu, na pití atd. díky

haniak123
11. nov 2009

geegee, ak mozem odporucit nejake piskotky, tak velmi dobre skusenosti mam s piskotkami od firmy Plasmon a Mellin. Kupis ich na nete v Baby foode. Ale maju tam toho viac, co stoji za pozretie. tu je linky na nich http://www.baby-food.sk/susienky-c-5.html

nadulici
11. nov 2009

baby a co puding z mlieka?..myslite ze obcas by sme uz mohli??

daiquiri
11. nov 2009

Nadulici, já ho dala už několikrát, uvařený z plnotučného mléka.

nadulici
11. nov 2009

dakujem... 🙂

katarinagk
11. nov 2009

Ahojky mamicky, ja by som sa chcela opytat, co robite detickam zo sosovice/fazule, ako to pripravujete?
Pridavate len tak k ostatnej zeleninke, aby sa to vyvarilo, ci snad nejaky privarok? Dakujeeeeeeem.

saska.t
11. nov 2009

katarina robim normalne privarky, zahustim mliekom a celozrnnou mukou so zemiakmi a zltkom 😉

katarinagk
11. nov 2009

a malicku z toho velmi nenaduva? Troska sa bojim dat malemu hned tolko sosovice naraz, aby sa crievka nezblaznili

kisska
11. nov 2009

katarina skus najprv z cervenej lupanes sosovice, z lupaneho suseneho hrachu, potom postupne mozes skusit sosovicovu alebo fazulovu polievocku so zeleninou a ked si postupne zvykne, tak aj privarok. NIekde vyssie som uz pisala, ked viackrat vymenis vodu, v ktorej fazulu namacas a aspon raz aj vodu, v ktorej strukoviny varis, je naduvanie ovela mensie 😉

katarinagk
12. nov 2009

Dakujem krasne, vyskusame : ))))))))) suroviny nakupene mame, len som do toho zatial nesla ...

saska.t
12. nov 2009

katarinka a cerv. lupana sosovica nenaduva vobec tak smelo do privrku 😉

power700
12. nov 2009

Ahoj holky, promiňte, ale nechce se mi to celé číst - 108 stran- 😝
Nevíte, jestli už můžeme žampiony? Malá bude mít za měsíc 2 roky.
Myslím,že už se to tady někde probíralo, ale teď honem nevím. Díky moc.
Já si myslím, že trochou bych nic nezkazila, ale raději se ptám. Ještě jsem je nedávala a třeba jí ani nebudou chutnat. 😅

berenika39
12. nov 2009

no jasně že jo, trochu určitě, je už velká holka...možná ne večer, jsou těžký na trávení, ale k obědu v poho, dělám maso na žampionech, a peta to jí, i když mu ty houby zatím vyndávám, ale už ochutnal🙂))

power700
12. nov 2009

o.k. , myslela jsem si to. K obědu budou zítra. Díky berenika 😵

saska.t
12. nov 2009

hriby sa odporucaju az po 3 roku pretoze su tazke a maju velku vlastnost tahat zelezo z pody co je pre dieta nevyhov. ale mozno ze umelo pest. sampiony nie ale rozhodne su tazke 😅

eliotka
12. nov 2009

Taky bych ráda udělala maso na žampionech, prostě žampionovou omajdu. Můžeme už teď ve 13 měs.? Houby bych mu vyndala, ale jako udělala s nima.

kaleilah
12. nov 2009

eli, taky sem dělala žampionovou omajdu, dostal tam i dva plátky houbiček, protože byl zvědavej co to tam máma má 🙂 Sice se píše že se nedoporučují, ale myslím že jednou začas mu to neublíží 🙂

berenika39
12. nov 2009

jj eliotka, já to dělám. houby vylovím, štávu,omáčku dám.

u2jana
13. nov 2009

ahojte, nemam silu to hladat...
cibula a zeler a uz po roku mozu? dik

saska.t
13. nov 2009

u2jana ano uz po 10 mesiaci 😉

eliotka
13. nov 2009

holky, v dm mají pomazánku z dýně (malý dýni miluje), ale jsou tam kešu oříšky, předpokládám, že mixované.Vím, že oříšky se nesmějí, ale vadily by i v té pomazánce?

kaleilah
13. nov 2009

eli, oříšky se nesmějí kvůli nebezpečí zadušení-vdechnutí, jsou špatně vidět na rtg a pak kvůli alergiím...když jsou mixnutý, první riziko odpadá a ta alergie, záleží jak na tom jste. Ale po oříškách bývají dost velký reakce,jestli jste alergici tak bych se poradila s mudrou

Ikdyž je fakt že při jedný rodinný oslavě jsem danýse neuhlídala, vzal si klasickou křupku obalenou aašídama a byl v pohodě a to nesnědl jen jednu 😉 a řekla bych že arašídy a kešu je skoro to samý

lenkazdenek
13. nov 2009

Eliotka,já bych řekla,že když zkusíš trošku tak pak uvidíš jestly bude njáká reakce nebo ne 😉 jinak tímto díky za tip,my to zkusíme 🙂

mikulka
13. nov 2009

Já viděla tayk v dm různé pomazánky od alnatura, taky jsem o nich přemýšlela... Ty oříšky nevím, zda jsou namleté. Ony jsou to pomazánky pro dospělé, ne pro děti,a le jsou bio.

lenkazdenek
13. nov 2009

Mikulka,ono pomazánky pro děti snad ani nejsou,sand je paštika junior pro děti 😝 ale tu bych teda určitě dítěti nedala 😉