Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

mikulka
26. nov 2009

Kuskus se zeleninou pánví

Na velkou pávev dáme rozehřát máslo, na něj na kolečka mrkev, pastiňák (je sladší, než petržel), rajče, brokolice.... Prostě zeleninu, která vás napadne... Vše zprudka orestuji a chvíli dusím - pustí trochu pěkné šťávičky. Zaliji vodu a dusím do měkka. Vyndám skupky z rajčat. Mírně osolím mořskou solí s jédem (ale nemusí se soli).

Zeleninu trochu rozmačkám (pokud vám jí děcka kousky, můžete nechat).

Uvařím kuskus a zeleninu i se šťávičkou vmíchám do kuskusu.

Zapečené brambory

Uvařím brambory ve slupce
sliji, a přeliji studenou vodou - slupka povolí. Oloupu, nakrájím na kolečka.
Vedle si uvažím cuketu a mražený hrášek (někdo nevaří, já mám radši pro malého měkčí)
Nastrouhám šunku NAJEMNO (koupit vcelku 😉 ) a aidam 30 % nahrubo

Do remosky dám brambory, na ně máslo, cuketu, nastrouhanou šunku, hrášek, sýr
mírně posolím
Dám opět brambory a další vrstvu

Peču dokud není horní vrstva trochu zlatá.
20 min před ukončením pečení dám dvě celá vejce. 😉

mikulka
26. nov 2009

Polévka s ovesnýma vločkama

opět orestuji na másle zeleninu
zaliji vodou
přidám ovesné vločky
přidám salát

nakonec vajíčko

Hustá vydatná

Minestrone

na máslo kořenovou zeleninu nadrobno nakrájenou - orestovat
trochu vody
chvilku dusím
pak přidám brokolici
rajče
cuketu
špenát (vo vás napadne)
pórek

Zelenina musí být nadrobno nakrájená a musí se tam dávat postupně, podle toho, jak dlouho se vaří.

trochu vody, dusím

pak zaliji vodou, uvařím do měkka

Rozmixuji 1/3 zeleniny
mohu ozdobit strouhaným sýrem (parmezán apod.)

Jinak se tam dávají ještě fazole - ty se vaří zvlášť, ale já je nedávam

mikulka
26. nov 2009

S tou zeleninou jsem trochu úchylná, ale malý mi ji odmítá a takhle zakamuflovanou ji sní 🙂

moda08
26. nov 2009

mikulka - super recepty, díky, sbírám tady inspiraci 🙂

moda08
26. nov 2009

jo mikulko v tý polévce s ovesnýma vločkama jaký myslíš salát?

mikulka
26. nov 2009

moda: jakýkoli 😉 Já si oblíbila polníček, nebo dávám klasický hlávkový, jen trochu. 😉

bereninka
26. nov 2009

Já bych chtěla udělat špenátový krém. Ale nevím, zda mohu dát celou dávku plnotučného mlíka?
Recept je takto:

nastrouhanou bramboru orestovat na oliv. oleji, přidat listy špenátu, orestovat též.
Zalít plnotučným mlékem a vařit cca 5 min.

Ozdobit kys. smetanou nebo parmezánem.

Myslíte, že mám radšim dát půl mléka, půl vody?

baba77
26. nov 2009

cavte pomoste my scim mam malej zadocek potriet,sudukrem vobec nepomaha???ma taku stolicu ze jej spatne stervenala,ma stoho bolesti......

baba77
26. nov 2009

plienky vymijenam kazdych hodinu....teraz som jej dalahylak,nemato take rietke,kor zelatinove....

bereninka
26. nov 2009

Calcium pantoteniku, rybí mast, hodně větrat.
Mimochodem ale... tohle je téma o jídle. 😉

manika77
26. nov 2009

baba urcite rybaciu mast...maly nikdy nebol vyhadzany 😉

tinka19
26. nov 2009

baba...ja som kúpila pastukrem Imazol a pomohol 😉

claudinka
27. nov 2009

Ahojte, kedy moze male dieta papat z vlastneho priboru a nie z umelohmotneho? som malemu kupila prvy priborik a je tam napisane, ze od troch rokov.. tak preto sa pytam.. ci nadalej musim pouzivat plastove lyzicky?

berenika39
27. nov 2009

ahoj bereninka jmenovkyně, pořád ti odpovídají jako berenice, viď 😀 😀 😀 ?

Jasně, dej normální plnotučné mlííčko, do vaření v poho. Jinak super recept, jdu nato, dík!!!!

Baba77, trochu ses netrefila s tématem, my o jídle ty o ......, Imazol je fajn, nepoužívej ted ubrousk, jen čistou vodu.

kulimka
27. nov 2009

Ono je to asi myšleno, aby si to dítě s tím neublížilo 😀

kulimka
27. nov 2009

😉 Mimo téma: berenika kde jsi byla už jsem ti chtěla psát do IP, že tady scházíš!!!!!!!!!!!!!!! 😉

bereninka
27. nov 2009

claudinka: ale na příbor má ještě čas, ne? VždyŤ jedí dlouhoooo lžičkou, pak lžící. Já myslím, že příbor tak až od 5 let, jako vidlička a nůž.

berenika: jj, skoro shoda jmen. 😉 Já tu polívku udělám asi půl napůl s vodou.
Ještě jsem zapomněla napsat, že po uvaření se to promixuje.

Špenát jsem koupila mražený ve Family Frost, jsou to mražené listy špenátu, Snad to bude k jídlu. 😕

berenika39
27. nov 2009

bereninka, já mám list špenát od babči, pořád ještě si ho trhám na zahradě, tak se mi ten recept hodil. Já už mlíčko dávám normální, i na pití, sice jsem měla jiné úmysly, ale jednou s prckem vstával manža, nic netušíc mu nalil normální mlíko, prcek to vyžbluňk a od té doby pije plnotučné 😉 😉

Kulimka, já jsem občas nějaká mrzout z těch dohadů tady (ne tady, v papání, v jiných tématech....), že si dám dobrovolně pauzu a jen čtu, páč hrozí, že napíšu něco, co si opravdu myslím a zastřelili by mě 😀 😀 😀 . Pud sebezáchovy 😀 😀 😀 .

Petas nechce snídat. Nechápu. Hlad má, jí všechno, mlíko pije...ráno ale ne....tak s tím teď zápasíme.... 😉 😉 😉

kisska
27. nov 2009

claudinka - pokial je ten pribor bezpecny... ze si neublizi, ani ked si vidlickou netrafi do ust, tak mozete skusat. Existuju rozne detske pribory s tupymi hrotmi a tiez su plastove alebo melaninove... Zalezi od sikovnosti... Predpokladam, ze este dlho nebudu rozoznavat dezertnu a salatovu vidlicku, ale niekedy je napichovanie vacsia zabava 😉

moda08
27. nov 2009

ahoj holky,
prosím vás namáčíte červenou čočku den předem a nebo ji rovnou uvaříte? Zítra ji chci malýmu udělat poprvé, tak abych věděla....díky

marianka1122
27. nov 2009

Ahojte ja davam mojmu synovi vsetko papat,nesolim.Niekedy mi az do obeda nechce nic jest alebo na veceru.poradte mi je to v poriadku?mozno len nieje hladny,neviem.mam snim k dr.?

kaleilah
27. nov 2009

moda červená čočka se namáčet předem nemusí, je i docela rychle hotová 😉
marianka: já myslím,že je to v pohodě, u nás je to taky tak. Jsou dny kdy Daniel pořád křičí papat a od rána do večera mě pořád něco v puse, a jsou dny kdy toho moc nesní. Ale prospívá dobře, hlady mi taky na čumáček nepadá, takže to neřešim. 😉

bereninka
27. nov 2009

marianka: mně taky malý jednou jí hodně, pak zas skoro nic. Já to ale nesnáším, mám strach, že zhubne, tak ho nutím. A to tak, že ho zabavuju, hraju si s ním a při hře šuo do pusy.
Nejvíc funguje stoupnout si k pračce (máme jí v kuchyni) a on mačká knoflíčky a já mu zatím nenápadně dávám do pusinky.

A měl by ti aspoŇ pít, na to dávej pozor.

eliotka
27. nov 2009

Jaké plnotučné mléko kupujete? Slyšela jsem, že by nemělo být krabicové?

kulimka
27. nov 2009

já kupuji polotučné-krabicové 😅

berenika39
27. nov 2009

Krabicový plnotučný, ale to s tím plastovým zavíráním, dokáže mě k nepříčetnosti vytočit, když kluci vytahujou z lednice tetrapaky s ustřiženým rohem , zmáčknou tu krabici uprostřed a džus nebo mlíko šplíchne do lednice, na dveře,na podlahu...pak řeknou sakra a utečou 😉 😉 😉 😉

kulimka
27. nov 2009

Vadí moc když malému dávám polotučné? On už´tak je puclík 🙂

berenika39
27. nov 2009

ono to není o energii z těch tuků, ale protože potřebujou dostatek tuků k vývoji nerv soustavy, ale víš co, když už jí normálně všechno tak nehrozí, že by měl nedostatek tuků v běžný stravě.....stejně už toho mlíčka ted nepijou litr denně, není to převažující část výživy, tak bych se tím netrápila. 😉 😉

kulimka
27. nov 2009

Většinou ho má jen v brkaši, nebo polévce, jinak stále kojím, sem tam má sunar. Ale až ho bude pít normálně tak mu ho kupovat budu.

berenika39
27. nov 2009

klííídekkk, už to taky ted moc neřeším, jí všechno s náma, a mlíku moc nedá 😉