Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

zelmirka1
14. dec 2009

kocky poradte mi niake kase na veceru, malu odrazu prestal chciet tie kupovane v prasku a ine som zatial neskusala
lebo sa priznam ze tieto boli velmi rychle a jednoduche... 😉

maria11
14. dec 2009

mukky, tu temu som uz nasla a trochu vas tam spehujem 😀 len vas nestiham citat...

zelmirka, aj my sme mali obdobie, kedy mi kase mala ignorovala, myslim, ze to chce vacsiu zmenu, nie inu kasu. My sme zacali s polievkami, jogurtami, alebo dostala proste to, co mala na obed... Standardnu detsku krupicu mi plula... Tak drzim palce.

mukky
15. dec 2009

maria,kludme pridaj nejaky receptik overeny ked budes mat cas 😉

jenny2009
15. dec 2009

mukky pod cim je tam tema o vareni, vdaka.

mukky
15. dec 2009

jenny ale nie je to vzdy len o varení 😀 🤐
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

maria11
15. dec 2009

mukky, tak toto nie je o case 😅 Ja posledne tyzdne zijem z toho (rozumej varim), co najdem na konikovi...
A strasne sa tesim, ked sa mala tvari, ze aj jest sa to da 😵
Ale ked sa mi podari vycarovat nieco z ineho zdroja - co bude tak najskor buduci tyzden, dam vediet.
Dnes sme varili porkovu polievku (ked mala taky uspech), len som ju urobila hustejsiu a pridala som okrem poru, mrkvu, petrzlen, zemiaky. Do pomixovaneho standardne male cestovinky a mohla som len tanier vylyzovat 😝 Nic mi nenechala... 😎

natty9
16. dec 2009

Ahoj holky,
mám klučinu,18 měsíců, takovej malej nejedlýk - hlavně obědy, závidím,když čtu, jak vám vaše ratolesti pěkně papkají, takže mi furt tápeme s jídelníčkem. Ale chtěla sem se zeptat, jak často zařazujete do jídelníčku ryby? A popřípadě nějaké receptíky.

Díky moc

zoeno.1
16. dec 2009

ahojte,neviete niekdo,ze ci mozem rozmrazit a opat zamrazit maso...teda ja viem ,ze sa to nesmie,ale ja mam uplne cerstvu bravcovinku,dostala som od sestry pre malu,mali zabijacku a to maso iba vychladlo a hned ho dala do mraziaku,lenze mi poslala taky dost velky kusok a mne by sa to zislo naporcovat na mensie porcie pre malu...sestra vravi,ze to mozem ,lebo je to uplne cerstve,ale rada by som poznala aj vas nazor 😅

saska.t
16. dec 2009

zoeno co je raz zmrazene uz by sa nemalo viac mrazit ked to rozmrazis ale neviem co by som robila v takejto situacii 😅

petka80
16. dec 2009

zoeno.1 - asi by bylo lepší z toho něco navařit a pak zamrazit na porce až to uvařený

helcenka
16. dec 2009

Natty,
malýmu dávám rybičku jedenkrát týdně. Má je moc rád, nejradši má pstruha, ale tam si musím dát větší pozor při vykosťování. Takže papkáme pstruha - sladkovodního, pěkně do trouby na 15 minutek, trochu kmínku a kapku slunečnicového oleje, upeču mu ve stejném kastrolu i na kolečka brambory a to by snědl i mou porci, kapříka na trošce máslíčka s drceným kmínem a hráškem, taky kupuju mraženého hejka, toho dělám v páře se zeleninou. Jsou to mňamky a já je jím s ním, je to rychlý a dobrý. Hodně mamin kupuje pangase, ale ten malýmu nejede a mně taky ne, protože mi přijde úplně bez chuti, takže ho nekupujeme.
Jinak ryby a zeleninku k nim ani brambůrky vůbec nesolím, jsou mnohem chutnější než osolené. V lednu budou malýmu 2, tak zkusíme také lososa jen tak podušeného s mrkvičkou. Ten je dost tučný a malej na tučný věci není zvyklý a ani mu nejedou - i po smetanovém jogurtu se mu všechno vrací a pořád krká, tak jsem mu ho zatím nedávala. 😉

bereninka
16. dec 2009

Holky, jak vám jedí děti koprovku?

moda08
16. dec 2009

ahoj, dávaly jste už svým dětem bramboračku? Já jsem ji dnes malýmu dala a moc mu chutnala.

bereninka - koprovku jsem zatím nezkoušela, přijde mi, že je kopr dost aromatický,ale asi brzy vyzkouším 🙂

berenika39
16. dec 2009

zoeno, tak to nech povolit jen trochu a dobrým nožem odděl, když to nerozmrzne úplně a nebude v teple, nemělo by se nic stát. bude to rozmrzat od krajů, tak si odpižlej na vaření a ten stále zmrzlej prostředek vrať do mrazáku. tak bych to udělala já..... 😀 😀 😀

zoeno.1
16. dec 2009

baby diky,asi to spravim tak,ze ho normalne rozmrazim a mensiu polku spravim pre malu a vacsiu polku pre nas 😀 ...malej to nejako uvarim,naporcujem a dam do mraziaku.....a l e b o pouzijem berenikyn originalny napad 😀 len by som musela u nas doma dobre pohladat nejaky poriadne osty noz 😀 😀 😀 😝 😅
no a este by ste mi tu mohli hodit nejaky dobry recept pre malu na tu bravcovinu 😉

jenny2009
17. dec 2009

bramboracka to su zemiaky so smotanou ? vdaka 😉

berenika39
17. dec 2009

zoe, já dělám i pro nás - přírodní na kmíně. Dám cibulku, na to na malé kostky maso, hodně to jakoby "opeču", dozlatova, pak podleju, jen aby to bylo trochu ve vodě, ne potopený🙂, přidám kmín a dusím a dusím...osolím tedy, ale s citem. Když je to měkoučký, přileju vodu a přidám v troše vody rozmíchanou hl.mouku, je to pak taková super štáva...k tomu těstoviny,rýži, brambor, cokoliv. Zkus.
Nebo jen to maso na kostky podusím samotné a když je skoro měkké, přidám na kolečka mrkev, hodně. K tomu brambory. Stejně jde i míchaná mražená zelenina.
Nebo dělám vepřové na cibulce,trochu papriky a trochu česneku, taky dobrá štávička.....
A neo na paprice omáčku - podusím s paprikou, naleju vodu, a pak zahustím mlékem s hl.moukou, to je dobrý s těstovinama.
A nebo jako čínu? Základ stejně, přidám nadrono nakrájenou papriku,porek,třeba žampiony,kukuřici, co dům dá....pak tu štávu zahustím škrobem (Solamyl) rozmíchaným v troše studený vody, ale bacha, toho se musí dát jen malinko, třeba jen takovej malej šálek na preso - nevím, tři lžíce?

Jinak tupé nože je naše téma den co den, ani rohlík nerozkrojím, pak lítám za manžou s kudlou a ječím....

voky
18. dec 2009

Ahoj, omlouvám se, jestli ste to již probírali, ale potřebuju poradit. Mám 13m holčičku, kterou dosud kojím. Sice jen před spaním, 1x v noci a 1x poránu. Do měcíce ji potřebuju odstavit úplně. Už víc jak 4 měsíce se pokouším jí naučit na UM, zkoušela jsem všechny dostupné značky a příchutě, včetně různých druhů lahviček a hrnků, ale nevrpavím do ní ani Ň. Jí přes den dostatek mléčných výrobků..jogurty, probio bobíky, puding atd..Nevíte, co s tím?

zelmirka1
18. dec 2009

voky ak papa dost jogurtov a inych mliecnych vyrobkov tak sa vobec netrap, nemusi pit umele mlieko,
ani moj maly nepije a je OK, sice este kojim len rano a vecer ale uz ani moc nepije len sa ukludnuje, vobec ho neucim na UM, postupne prejdeme na normalne kravske mlieko ale skor sa snazim mu davat ine mliecne potraviny.

kisska
18. dec 2009

voky my sme na tom boli presne rovnako. Maly sa v 15tich mesiacoch odstavil sam ale ziadne ine mlieko mu nechuti... ale tiez papa jogurty, pije acidko, syry, takze sa s tym vobec netrapim 😉

zoeno.1
18. dec 2009

berenika dakujem za inspiraciu 🤐

voky
18. dec 2009

Díky za útěchu, jen se bojím těch nocí bez kojení. Večer je zvaklá na usínání od manžela i babičky bez koja, ale noc.... 😉

mona01
3. jan 2010

Mám ročního syna. Na začátku prosince jsem přestala kojit. Nedostanu do něj žádné UM. Ale má rád jogurty a kaše. Tak doufám, že mu to stačí. Taky mi moc nechce jíst to, co uvařím já. Chce jen jídlo ze skleniček. Nevím, jak ho to mám odnaučit.
voky: taky jsem z toho měla strach, ale co jsem přestala kojit, přestal se v noci tak často budit. Když se probudí, tak se napije vody, dám mu dudlík a ihned usne, ale to je max. jednou za noc. Tak snad to tak taky budete mít.

petka80
3. jan 2010

voky, mona - pokud jedí dost ml. výrobků, tak je to naprosto v pořádku a UM není potřeba. Já dceru odstavila na roce a půl a taky UM pít nechtěla. Tak byla asi 2 měsíce bez něho, pak jsem to jednou ráno zase zkusila a k mému překvapení to vypila a od té doby pije každé ráno 150 ml Hami banánovýho mlíka. Tak třeba to bude u vás taky tak a kdyby ne, nic se neděje. Mně to dokonce přišlo lepší bez UM, takhle mě ráno honí z postele, že chce "pít", to dřív nedělala 😉 😀

usounek25
3. jan 2010

ahoj holky, můžu se vás prosím zeptat na pár rad?? Malýmu bude za pár týdnů rok, chtěla bych mu už začít zkoušet vařit normální dospělácký jídlo, teď momentálně jsme stále na takových těch šlichtičkách v jednom hrnci např. brambor, květák, kukuřice apod. Malej je jedlík, kousky taky celkem zvládá, ale spíš mu musím pořád mixovat, určitě by nesnědl třeba kousek masa, to by asi hodil šavli. Z některých věcí se dost dáví.Jak jste to prosím dělali vy?? Prostě jste prckům začli vařit jídlo které jíte i vy a dali jim, ale třeba míň ochucené??? Když jsem se ptala sesetřenky, tak mi řekla, že malé dává jídlo, které uvaří i pro ně, jen oni se víc omezují v solení a celkově kořenění, dochutí si více až sami na talíři. Tak nevím jestli to mám taky tak zkusit. A dáváte polévku a potom i druhý chod?? Malej toho sní docela dost, tak možná by ty dvě jídla zdlábl. Možná mám blblý dotazy, ale tak nějak se nemám koho zeptat, většina kamošek dítě zatím nemá anebo úplný prcky, tchýně je o 40 let starší a moje mamka mi řekne, že my už jsme všechno jedli ještě nám nebyl rok. Tak děkuju moc za případnou radu.

misutovo
3. jan 2010

Ahojte,

potrebovala by som poradit, ako mam do malej dostat aspon trosku zeleninky. Nema rada totiz sladke a skoro vsetka zeleninka ma nasladlu chut (mrkva, hokaido, por, hrasok atd.) Jedine co mi spapa je zel. fazulka alebo zel. cukina. Ostatne vsetko odmieta, takze na obed spapa len masko a prilohu.
Som z toho hotova ved vitaminy zo zeleniny treba.
Zacinali sme zeleninou,nie kasami alebo ovocim, vsetko bolo ok, papala ako podla sablony a zrazu uz su tomu 2 mesiace, strajkuje a nezje nic.
Ani cele kusky ani zmixovane, ani osolene, proste niako.

Mali ste niektora podobny problem? Poradte prosim volaco. ☹ ☹ ☹
Dakujem.

zoeno.1
4. jan 2010

berenika juj zly smailik som dala kukam 😅 jasne ze tam mal byt takyto 😵 😵 😵

saska.t
4. jan 2010

usounek presne ako vravis budete dochucovat az na tanieri ak varim nieco vysmazane malej uvarim extra jedlo pre nu 😉
co sa tyka polievok mala by oba chody na obed nezjedla, takze na obed zje prikrm a na veceru zahustenu polievku 😀

lucitana
4. jan 2010

Ja nie som tak celkom mamina, ale fakt potrebujem poradiť. Pracujem ako aupairka v rodine s 15 mesačným dievčatkom, v poslednom čase nám odmieta jesť prakticky všetko, dostanem do nej len jogurty a sem tam nejaké cestoviny, ale bohužiaľ tie nemôže jesť stále.

Keďže tu v Švajčiarsku nedostanem tie syry, čo spomínate, chcem sa opýtať, či robievate nejaké nátierky samé? Alebo aké maslo jej mám natrieť na chlieb, plnotučné?

A keď jej uvarím rizoto, môžem použiť aj vývar z bujónu?

Vopred ďakujem, lebo už začínam byť zúfalá, pomaly už nezje nič.

shaula
4. jan 2010

Lucitana - bujón dávám jen občas a jen takový, který neobsahuje konzervační látky ani zvýrazňovače chuti (glutamát apod.). Máslo normální živočišné, to je pokud vím jen jeden druh (82 % tuku), o plnotučném nebo polotučném másle jsem ještě neslyšela 😕 Ale třeba máte ve Švýcarsku něco extra 🙂 Pomazánky nedělám, ale jen proto, že na ně nemám fantazii, jinak v nich nevidím žádný problém.